Všeobecná diskuse 4

Chcete-li si prohlédnout starší komentáře,
klikněte prosím na Starší diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

333
Komentujte

Please Přihlásit to comment
325 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Jiří Zelinkajhk - vlastaFiloušadminVáclav Dostál Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Všichni můžeme sledovat fyzikální zvětrávání – a stejně tak můžeme sledovat i zvětrávání morální. Kousek po kousku lidstvo drolí své zásady – co bylo včera patologickou úchylkou (homosexuální chování) je dnes pyšnou normou. Nyní se ulomil další pořádný kus morálního útesu – schválení zásahu do lidského genomu. I když je kolem toho zatím ještě dost křiku, i ten brzy utichne – náhodně vytvořený svět biologických shluků živých buněk (např. lidé) žádnou morálku neuznává. Já osobně v takovém zásahu do genomu vidím jednoznačně pouze další pokračování morální eroze lidského pokolení –… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

V tomto světě nelze očekávat variabilitu. Tento svět je svým působením spíše uniformní – to zvláštní slovo , které to znázorňuje – je stádovitost. Lidé spíše tvoří shluky – podobně jako buňky, či bakterie. Uniformností však ona očekávaná „variabilita“ nevzniká. Není ničeho – co by ji způsobovalo. Ani miliony let na to nestačí. Jde totiž o princip a pokud je princip stále stejný – pak je jakákoli šance na jakýsi „vznik“ nových „forem“ spíše takové zbožné přání. Člověk je svým založením přirozeně usedlým tvorem. sou k tomu mimo jiné –… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

To, že svět byl stvořen – pro to existuje spoustu faktů. Jedním z nich je DNA šroubovice. Když člověk nakupuje např. v Tescu, nebo v Bille, nebo kdekoli jinde – krom některých soukromých prodejců – dost často vietnamců – tak své zboží v drtivé většině – vykládá na pás. A na to, aby se rozlišily jednotlivé nákupy mezi sebou – se mezi jednotlivé nákupy vkládá dělítko – aby pokladní „věděla“ – že má končit s markováním. Já dost často – v podstatě skoro vždy – to dělám jinak – dělám… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Současná vakcína je podle ní dokonalou prevencí proti viru, který je odpovědný i za některé nádory konečníku, tlustého střeva či ústní dutiny nebo za rakovinu děložního čípku. „Je to revoluční informace, máme v rukou prevenci proti některým druhům zhoubných nádorů,“ řekla Adámková. Ze seznamu….https://www.novinky.cz/domaci/477670-chlapci-imunni-proti-hpv-jen-mytus-nechte-je-ockovat-burcuji-lekari.html – co že to máme? Prevenci? A co takhle vyléčení? To máme také? Anebo jenom něco, co někdy bude fungovat a někdy ne? Jaká že byla prevence proti nemocem za starých časů a i dnes? Nebyla to náhodou ona hygiena, která se prováděla čistýma rukama, vodou… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Abych ale to nějak zakončil – toto se děje i v reálu – lidé si myslí, že když něco dají zákonem – např. zastavení na chodníku že je přestupek – který se trestá pokutou – že když dají takovéto zákony – pro „lidi“ – že tím vyřeší jejich problémy – které s problémy při stání na chodníku mají. Někteří lidé si totiž neustále stěžovali že jim auta na chodníku překáží – a tak to zákonodárci „vyřešili“ předpisem místo toho, aby dali „moc“ policistům aby sami rozhodli – zdali to auto… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Mám jednu takovou zkušenost – možná by někdo řekl, že je bezvýznamná, a někomu něco možná něco řekne. Má souvislost s různými dalšími vztahy. Měl jsem jednou problém v jedné práci, kde se používaly karty na příchod a odchod do práce. Někdy to tzv. „píplo“ někdy to „nepíplo“. Problém se týkal pouze automatů na registraci příchodu a odchodu co se týče pracovní doby – veškeré další automaty na průchod, či otevření dveří – fungovalo naprosto bez problému. Pouze přístroje na registraci pracovní doby prostě dost často nefungovaly tak, jako ostatní.… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

To, že člověk – a veškeré biologické výtvory, nehledě na celý vesmír – s pouze hypotetickou výjimkou samotné země a nebe, která však v celku velmi těžko i pouze teoreticky obstojí – jsou vytvořené během 6 stvořitelských dnů – lze velmi dobře odvodit ze záznamů v Genesis. Vše pak je v souladu s dalšími částmi Bible, kde se pokračování historie Izraele a okolních národů, točí okolo stvoření a Noemovy potopy. Lze to velmi dobře odvodit i od činnosti Krista – kdy Kristus působil mocné činy a uzdravoval z nemocí i… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

bezva pořad. – to je pravda, to sedí 🙂

jhk - vlasta
jhk - vlasta

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10150778447-historie-cs/

Všem vřele doporučuji – bezva pořad.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Dle mého je jedním ze základních důkazů o tom, že tento svět je stvořen – možnost člověka tento svět poznávat. Píše o tom a mluví spoustu lidí. Kdyby tento svět nebyl stvořen – jak by tu existovala možnost a hlavně schopnost člověka – poznávat? Nebo´t k čemu takové poznávání – k čemu taková schopnost? V případě nestvořeného světa – nemá žádný smysl a význam.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

– a další spousty to lidem ukázali – že když bude člověk skrze svojí inteligenci působit svýma rukama – že z neživé hmoty – něco co aspoň tento život – bude připomínat – vzniknout může. Co tedy víme a jakou že to máme zkušenost? Vidíme, že za přispění „inteligence“ se neživá hmota v „živou“ přeměnit může – takto aspoň vzdáleně podobně to jde i opačně – živá hmota se za přispění „inteligence“ může změnit ve hmotu neživou. Ale nikdy nikdo neviděl – aby se např. kámen sám od sebe proměnil… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Je to neustálá klasika, něco nedovedeme vysvětlit, tak za to automaticky může bůh – ne vždy za to může „automaticky“ nějaký bůh, bůch, – protože náboženstvích je spousty a ne každé má pouze jednoho „boha“. Za druhé – kreacionismus sice tvrdí, že jsme Boží dílo, ale pro tato tvrzení má podpůrné důkazy typu – bu’nka se skládá z různých systémů, které tvoří buňku – což ukazuje na inteligentní původ – podobně jako spousty „vhodně“ uspořádaných barev na obraze – poukazuje na to, že obraz byl namalován. Přičemž platí, že na… Číst vice »

Filouš
Filouš
jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/plasty-jsou-i-v-planktonu-rika-veterinarka-ktera-objevila-velrybu-s-80-kilogramy-umele-hmoty-v-tele-50369?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

– je to jako s hříchem. Hřích člověku nevadí a celkem „dobře“ se s ním zatím žije. )ú))))))))))))). Ironii mého tvrzení nechť posoudí každý sám – dle svých vlastních schopností……

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Bůh ze své vlastní vůle dal člověku na výběr. Člověk si může vybrat. Buď přijme tvoření Stvořitelem, anebo přírodní výběr bez zásahu Stvořitele a s tím, že člověk je výsledkem onoho „přírodního výběru/selekce“. Ovšem za jednoho předpokladu – že si člověk vysloveně „nechá vytrhnout schopnost rozumně a moudře přemýšlet“. Evoluce je tudíž možná – ovšem za dost drsnou cenu – odstranění kritické mysli.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Co vlastně člověk obdivuje? https://www.youtube.com/watch?v=LKyOaDh5USI – obdivuje velké činy? Obdivuje něco, co je nemožné? Co se zdá neskutečné? Je tím doslova paralyzován. U evoluce materiálních nerostů v člověka vidím něco podobného. Bohužel to ale vede k podobným projevům, jako vidím u té holky, která nevím komu, či čemu slouží – nejspíše slouží „dobré zábavě“. Bohužel život, kde stavím na první příčku sám sebe a své dovednosti – namísto Boha – nevede – k rozumnosti a rozumnému jednání. V posledu pak se z člověka stane něco jako ta dívka. Neurotické jednání… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin.

neuvěřitelné lepidlo pod skromným a nenápadným názvem M.L

Každý rozumný, sečtělý a zběhlý člověk nohama na zemi – by řekl při tomto pohledu….. – neuvěřitelná konstrukce. Kdo to udělal?

Ano, kdyby byl nohama na zemi……. a nebyl poslepovaný oním lepidlem ML . To musí být hodně drahé lepidlo.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Co vidíme v tomto světě? Vidíme „funkční“ organizmy. Vidíme seskupení buněk – různých buněk – které spoluvytvářejí společně mnohobuněčné organizmy a to od nejmenších – nejjednodušších – přes stále „složitější“ – až po vrchol – člověka. Vidíme, jak tyto organizmy spoluvytvářejí svět, ve kterém žijeme. Lidé přišli na to, že se to dá různým způsobem evidovat, měřit, vážit, počítat, rozebírat, třídit, zařazovat, pojmenovávat, zkoumat, přicházet na funkčnost systémů, jejich účel, atd. atd. atd. Vemme si, kdyby tento svět neměl tvůrce. Kdyby tento svět nebyl konstruován, nikým navržen, kdyby za to… Číst vice »

Václav Dostál
Václav Dostál

O diskutujících, uvedených Fotonem Z jmenovaných tří bych mohl jako nejlepšího uvést Vitase, s nímž jsem si dokonce třikrát dopisoval. Ale naše debaty vždycky skončily shodou, že se neshodneme. O Stourovi jsem se vyslovil nedávno. S Telestem jsem přestal debatovat už „dávno.“ Některé diskusní příspěvky jsem zařadil do svých textů (článků a knih), samozřejmě bez dodatečných změn (kromě oprav překlepů) a nějakého dodatečného hodnocení, aby si případný čtenář mohl udělat své vlastní závěry. Naposledy jsem takovou diskuzi přiřadil k přeloženému článku „Van Allenovy pásy chrání Zemi…“ Předtím ke svému článku… Číst vice »

Foton
Foton

Čo sa týka nás kreacionistov, tak najserióznejší sú tu Václav Dostál, Pavel Kábrt, admin, Vlasta, Kristův učedník, Jíří Zelinka. (….ale boli aj ďalší, ktorých nicky si už nepamätám). Pavel Kábrt dokáže veľmi výstižne a dobre vyjadriť pravdu takú aká je. Pravdu, ktorú sa evolucionisti pokúšajú všetkými možnými spôsobmi zahatať

Foton
Foton

Chcem vyjadriť svoj názor.
Čo sa týka našej opozície, tak Stoura, Vitas a Telesto sú zatiaľ najserióznejší diskutujúci s akými som sa kedy stretol. (Tým myslím všetky fóra, kde som diskutoval.) Bolo síce ešte niekoľko ďalších, ale na ich nicky som už zabudol.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/exkluzivne-poslechnete-si-jak-zni-hudba-kterou-zkomponovala-umela-inteligence-z-ceska-49994?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp

– když člověk „počal“ umělou inteligenci – aby tzv. „dokázal“, že na to má – a vysvětluje, jak pomocí „náhody“ je komponována skladba…… nemohu se ubránit smíchu…….. když touto „náhodou“ vysvětluje i evoluci. Je to jak srandovní, tak i k pláči, že někteří lidé chtějí tímto dokazovat – že pro existenci Boha nejsou žádné důkazy a přitom právě touto cestou je podáván důkaz, že pro existenci mimimálně tedy jednoho Boha, svědčí sami tvůrci této „inteligence“. Kéž by mohli prohlédnout ze svých tvrzení a postojů. Nebo´t to není vůbec složité.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Když se člověk zamyslí nad prázdnou fleškou, pochopí, proč přijde člověk až k Bohu.

Václav Dostál
Václav Dostál

jhk-vlasta Citát začíná slovy „Ak by sme mali“ (tedy počesku „Kdybychom měli.“) a pak následuje co by se stalo KDYBY…“ Takové podmínění bývá matoucí. Můžeme to „rozplést“ tvrzením, že nenaplnění nosiče NIKDY nenastane, že tedy nosič nebude uchovávat/přenášet nulovou neboli žádnou informaci a také to nebude dělat s nic neříkající dezinformací. Uchování/přenos dezinformace postrádá smysl a PROTO to NIKDO POCTIVÝ nepoužije (vyjímám hackery). Nulová informace je (rovná se) ŽÁDNÁ informace nemůže být uložena/přenášena. Jak vysílající informátor (ať už je to cokoli či kdokoli) vyšle NIC?? Jak přijemce přijme NIC?? Jak… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Když to tak vezmu ještě jinak. Fleška 1 GB prázdná je uspořádaná svým obsahem tak, aby počítač generoval prázdný obsah. Aby se fleška naplnila – je nutno onen prázdný obsah něčím naplnit. Rozdíl v obsahu – není tedy žádný. Rozdíl v tom „přidaném“ obsahu – je maximální, pokud bude nahrána celá fleška. Neboli dojde k novému uspořádání oné „prázdné informace“. To vše ovšem za předpokladu schopností toho, kdo to bude nahrávat. A za původcem hledejme člověka. Protože to vše vidíme okolo sebe i v „neživé“ přírodě – je celkem ospravedlnitelné,… Číst vice »

Foton
Foton

Václav Dostál Ten citát bol ale odtiaľ: „Ak by sme mali napr. USB pamäťový kľúč na ktorý by sa dalo uložiť 256 MB informácie, ale táto informácia by pozostávala iba z náhodného sledu núl a jednotiek (t. j. digitálnej informácie), mali by sme síce na tomto kľúči uloženú tzv. shanonovu informáciu, t. j. USB kľúč by z hľadiska informačnej kapacity obsahoval 256 MB, ale táto by nám bola k ničomu, pretože operačný systém počítača by jej vôbec nerozumel. Nato aby táto informácia bola použiteľná, musela by mať špecifické usporiadanie, aby… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Vlastně je to velmi zajímavé – fleška o kapacitě 256 MB má, pokud je prázdná – obsah nula. A přesto ta nula tam není – neboli fleška je sice prázdná, ale její kapacita je tzv. „plně nabitá“. Neboli – fleška 256 MB obsahuje 256 MB nulové informace. I když tuším, že to není tak jednoduché. Pro správnost by to zajisté chtělo poukázat na disk CD-ROM. Ten – tedy aspoň si myslím – je úplně prázdný a přesto úplně plný. Je to zvláštní – disk je úplně prázdný od informace, kterou… Číst vice »

Václav Dostál
Václav Dostál

Fotonovi
Mezi svým tvrzením a daným odkazerm nevidím ani stín rozporu.
Jestli tomu rozumím dobře, pak specifická informace je vytvořena/určena JEN pro specifický účel. Jejím opakem by byla obecná informace, která „pasuje“ na mnoho případů.
Také specifická informace, která by obsahovala nějaký nesmysl nebo nesmysly, bude vlastně dezinformací. Kdyby specifická informace neobsahovala nic, tak by to vlastně byla nulová informace neboli žádná informace.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Foton

tzv. shanonovu informáciu, t. j. USB kľúč by z hľadiska informačnej kapacity obsahoval 256 MB, ale táto by nám bola k ničomu, pretože operačný systém počítača by jej vôbec nerozumel.

– Fotone – co prázdná fleška? Bude to 256 MB fleška, nebo 0MB prázdná fleška? Rozdíl flešky 256MB prázdné od 256MB flešky plné je v čem?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Václav Dostál – Tzn., že informace by VŽDY měla nějaký význam či smysl. V případě náhodné kombinace znaků, která podle určitých pravidel (podle „kódování“) žádný smysl či význam nemá, se bude jednat o zřejmou dezinformaci. – já se obávám, že informace nemusí vždy vypadat smysluplně, aby to už nemohla být informace. Ono totiž jakékoli uspořádání hmoty – je informací. Problém dle mého vůbec není na straně hmoty – ale na straně příjemce. To my vlastně „nevíme“, co za informaci je ve hmotě ukryto. Nemáme totiž klíč, kterou je… Číst vice »

Foton
Foton

Václav Dostál
Len som citoval definíciu platnú medzi odborníkmi ID.

Václav Dostál
Václav Dostál

Fotonovi Myslím, že bychom zcela náhodnou kombinaci znaků (např. nul+jedniček) za informaci vůbec neměli považovat. Informace má informovat a to nějaká směsice znaků, která nemá informační význam, nedělá. Tzn., že informace by VŽDY měla nějaký význam či smysl. V případě náhodné kombinace znaků, která podle určitých pravidel (podle „kódování“) žádný smysl či význam nemá, se bude jednat o zřejmou dezinformaci. Horším případem dezinformace bude záměrné matoucí posuvání smyslu slov, což žádná „mašina“ od smysluplné informace nerozliší, zato pro člověka informace s matoucími slovy bude celá tato informace (dezinformace) matoucí popř.… Číst vice »