Všeobecná diskuse

Chcete-li si prohlédnout starší komentáře do 27. ledna 2018,
klikněte prosím na Všeobecná diskuse 1)

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Komentujte

382 Komentáře zapnuto "Všeobecná diskuse 2"

  Subscribe  
Upozornit na
George
George
Apologeta: musim konstatovat, ze je dosti usmevne kdyz mou viru takto zpochybnuje nekdo, kdo soucasne sam veri tomu, ze pokud clovek napriklad umira na nevylecitelnou nemoc, strasne touzi zit (jako Jirka Grossmann v te pisnicce co napsal pro Nadu Urbankovou) a modli se k Bohu, tak ho Buh muze zachranit. A v teto souvislosti bych s dovolenim pripomnel, ze i ja pouzil formulaci „muze dosahnout“, nikoliv „dosahne“ – protoze to je dosti podstatne. Nebo snad krestane v toto – co jsem uvedl vyse – jiz neveri? Ja bych rekl, ze… Číst vice »
George
George
OMEN: Mnoho lidí toužili a touží například potom, aby nezestárli a nevypadali staře, pokud tito lidé tedy nezemřeli mladí… Stoji za povismnuti, ze Apologeta psal o zcela realnych cilech, takze to srovnani s jeho prispevkem vyzniva v kontextu tohoto prikladu dosti divne. Maradona je stejne tak clovek jako ja, Apologeta, nebo nekdo jiny. Neni to zadny nadclovek s nadprirozenymi schopnostmi (a mimochodem taky vyrustal v chudinske ctvrti). Zadny nadclovek neni ani Nohavica a nebyl to napriklad ani Zatopek. Lze samozrejme argumentovat tim, ze Maradona, Nohavica a Zatopek na neco maji/meli… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Justmee.

Tak děkuji za disuzi a přeji dobrou noc. – není zač. Také dodatečně přeji hezké dny. A v pravdě – co nejvíce pravé moudrosti a rozumnosti k správnému a pravdivému řešení různých problémů, do života přicházejících. Zdraví V.S.

Justmee
Justmee

jhk – vlasta

– já vím proč ji zde nemám očekávat – a vím proč by tu ani neměla být. Což je jistě jednou z mnoha lidských svobod a i práv.

Je to vskutku tak.

A já budu muset jít spát, čeká mě perný pracovní týden. Tak děkuji za disuzi a přeji dobrou noc.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Justmee.

I když to neočekávám.

– já vím proč ji zde nemám očekávat – a vím proč by tu ani neměla být. Moje vědění však nemusí někdo přijmout. Což je jistě jednou z mnoha lidských svobod a i práv.

Justmee
Justmee
jhk – vlasta však v pohodě. Já s tím problém nemám. Až se bude vědět proč/a kvůli čemu – se něco rozpadá – mělo by se také přijít na to – kdy se něco rozpadne. Tak jsme se asi nakonec shodli. Náhoda v tomto směru je totiž něco podobného jako chaos. A oba dva termíny jsou „nakomponovány“ buď kvůli lidské neschopnosti – anebo kvůli lidské zaujatosti. Náhoda je značně složité téma. Já ji používám ve smyslu „Jev vypadá náhodně, zatím nebyl vysvětlen zákonitostí“. Náhodě jsou moderně přisuzovány až zázračné schopnosti,… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Oblast příčiny a následku – je oblast – která je pro nás zákonitá. Na tom je založena naše existence – a i veškerý smysl všeho, co jako lidé děláme. V podstatě je to i jedna z nejjistěji dokázaných „pravd“ – díky několikatisícileté praxi. Kdyby na světě – či ve vesmíru – existoval jen jediný jev – který by neměl příčinu – jsem si jist – že v tu chvíli by ztratilo vše smysl. Jak jsem již ale naznačil – takový jev – nemá logiku – proto takový jev neočekávám. To… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Justmee. Vím, že tento zákon není znám, ani experimentálně potvrzen. Proto platí, že se tyto projevy jeví nahodilé. Nic víc, nic míň. – však v pohodě. Já s tím problém nemám. Až se bude vědět proč/a kvůli čemu – se něco rozpadá – mělo by se také přijít na to – kdy se něco rozpadne. Nejspíše se o tom ještě nic podstatného neví. Nemyslím si ale – že by se to mělo popisovat slovem náhoda. Zvlášť ne ve vědě. Náhoda v tomto směru je totiž něco podobného jako… Číst vice »
Justmee
Justmee
jhk – vlasta – nemůže se vytratit něco – co někde není. Jenže ono se to jeví, jako že tam ta náhoda je. Já z vědeckého pohledu nemůžu prohlásit „Sice se to chová náhodně, ale ono to náhodné není, protože to vím.“ Já osobně věřím, že toto chování bude možné vysvětlit zákonem. Ale to je moje osobní přesvědčení, které nedoložím zněním toho zákona, ani experimentem. To co používám je původní vedecká metoda. Není to „vědecká metoda“, která je použita při prosazování mnohých moderních teorií. Jde o původní syrový logický empirismus.… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Justmee. Je to složité v tom, že v něčem souhlasím a v něčem ne. Filozoficky můžu tvrdit, že každá věc se řídí příčinou/zákonem. To bych takto zrovna netvrdil.(mám tím na mysli – filozoficky. To se přeci pouze týká normálního lidského přemýšlení, to přeci zvládá každý.) Ovšem vědecky nemůžu tomuhle jevu přisoudit zákonitost, kterou neznám. Byť je to třeba navždy nezkoumatelné, tak tam tu náhodu musím pořád vidět. A paradoxně beru za správný postup tam tu náhodu nevidět. Protože to mě přiměje zkusit odhalit zákonitosti, které jsou v pozadí… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Justmee Stačí vyřešit tyhle dvě věci a náhoda se nám vytratí – nemůže se vytratit něco – co někde není. Na žádném prvku není napsáno – že se náhodně rozpadá. To tam dodal dodatečně kvůli sobě až člověk. Toto je to zásadní. To ostatní – je pouze mnoho slov v podstatě pro nic. Přeměňujícím prvkům je „´úplně jedno“ který z jejich atomů se rozpadne teď a který později“. V každém případě se může klidně stát – že jeden z atomů – se kvůli nějaké „neznámé příčině“ klidně může… Číst vice »
Justmee
Justmee

jhk – vlasta

Je to složité v tom, že v něčem souhlasím a v něčem ne.

Filozoficky můžu tvrdit, že každá věc se řídí příčinou/zákonem.

Ovšem vědecky nemůžu tomuhle jevu přisoudit zákonitost, kterou neznám. Byť je to třeba navždy nezkoumatelné, tak tam tu náhodu musím pořád vidět.

A paradoxně beru za správný postup tam tu náhodu nevidět. Protože to mě přiměje zkusit odhalit zákonitosti, které jsou v pozadí neobjevené. Kdybych přišel s názorem, že to je náhoda, bude vždy náhoda a šmitec, tak všechno zkoumání v této věci ustane.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

To, že se do částicové fyziky vmísila pravděpodobnost – to je pouze proto, protože něco prostě neumíme spočítat – či vyzkoumat v laboratoři – také víme i proč. Je to za 1. kvůli zjednodušení výpočtu – a za 2. kvůli „nemožnosti“ zjišťovat některé fyzikální projevy – kvůli ovlivňování měřících přístrojů měřené fyzikální procesy. Protože neumíme být „nad hmotou“ – musí do hry vstupovat „něco více“ – a tou je „počítaná náhoda“. Pak se spočítaný výsledek – blíží i realitě.

Justmee
Justmee
jhk – vlasta – je to jev náhodný? Není. Víme, za jak dlouho se přemění přesně „polovina ze vzorku přítomných jader“. Je tam pevná zákonitost, kterou jsem shodou okolností uvedl už v prvním příspěvku. To je ta část pak můžeme přesně vypočítat dobu, za jakou se přemění právě polovina přítomných jader.. Ta druhá část je nahodilá. Pro konkrétní jádra nejsme schopni dopočítat zda budou v první, nebo druhé polovině, případně kdy přesně dojde k rozpadu. Tahle část je, a bude nahodilá, dokud záhadu někdo neosvětlí. Nemá smysl to znovu a… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Justmee.

A pak je náš spor u konce, já uznám, co jsem stejně předpokládal, tedy že tam zákonitost je. Do té doby je to náhoda, nezávisle na našem subjektivním mínění.

– nevadí. Já nemám dále problém tvrdit – že to náhodné není. To, že něco nevím – mě přeci neopravňuje k tomu, abych to přisuzoval náhodě. Když už chceme být vědci – měli bychom pak být vědečtí i ve výrocích.

Justmee
Justmee
jhk – vlasta – pro mě ne. Hraní se slovy je něco trochu jiného….Jev se nijak netváří – jev není živý. Popření a projev hry se slovy je poměrně blízko sebe. Já nejsem zastánce všemocné náhody, která sama o sobě postavila svět. Není mi třeba opakovat co je, nebo není živé. Jev se tváří nahodile, na tom se nic nemění, ani když tu propíšeme stovky nocí a odstavců. Pokud rozpad konkrétních atomů radioaktivního prvku není zmapován. Nevíme tedy které se rozpadnou a kdy přesně, pak jde v našich očích o… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Pro konkrétní jádro nuklidu (určitého izotopu daného prvku) nelze v principu určit, kdy dojde k přeměně. Kvantová mechanika jako pravděpodobnostní teorie umožňuje stanovit pouze pravděpodobnost, že k přeměně dojde v daném časovém úseku, například v následujících 10 minutách. Tento pravděpodobnostní charakter prakticky znamená, že máme-li vzorek látky (obsahující jediný radioaktivní nuklid) běžné velikosti a tedy o velkém počtu atomů (srovnej Avogadrova konstanta), pak můžeme přesně vypočítat dobu, za jakou se přemění právě polovina přítomných jader. – je to jev náhodný? Není. Víme, za jak dlouho se přemění přesně „polovina ze… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Justmee. To je pro mě hraní se slovy. Ten jev se tváří nahodile. – pro mě ne. Hraní se slovy je něco trochu jiného. A ani to není příliš jisté. Jev se nijak netváří – jev není živý. Jev je něco – co se nějak projevuje – a tudíž ten jev má nějakou příčinu. Jev bez příčiny neexistuje – to je jak jsem již řekl – nesmysl. Krom toho to je i nelogické. Prostě je to nesmysl. Všechno má nějakou svojí příčinu – bez příčiny to prostě nejde.… Číst vice »
Justmee
Justmee
jhk – vlasta „ne. Nedochází k tomu nahodile. To je omyl. Dochází k tomu tak, že z toho je určitý přírodní jev jmenující se „poločas rozpadu prvků“ – který je tak „nenáhodný“ že se naprosto přesně ví – kolik z určitého prvku – se z té hmoty za nějaký čas rozpadne – a kolik ne. To však není náhoda – to je pouze neschopnost to přesně určit – které to tedy budou.“ To moc nepobírám. Pokud vím s určitostí, že se za nějaký přesný čas rozpadne polovina, ale u konkrétního… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Jedinou náhodu, kterou jsem schopen připustit – že by se to dalo nazvat náhoda – je pouze jedna věc. A to ta – že když já např. hodím míč tak, že se odrazí tak, že spadne do koše – tak náhoda to pro mě bude proto, protože mým cílem nebylo míč hodit do koše. Míč tam spadl prostě díky jakési „náhodě“ – neboli – hodil jsem ten míč bezcílně – jen tak. A ono to bylo tak „přesně“ hozeno – aniž bych to tak „chtěl“ – že to pak nakonec… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Justmee. Ví se poměrně přesně poločas rozpadu různých prvků, ale není známo, proč k tomu u stejného prvku dochází u konkrétních částic nahodile. Jev se tedy zdá náhodným a zákonitým zároveň. To samozřejmě nevyulučuje, že věda jednoho dne pochopí, proč se tomu tak děje – z náhodné části bude zákon. V tuhle chvíli tam ovšem nevysvětlená náhodnost je. – ad 1 – ano – ví. – ad 2 – ne. Nedochází k tomu nahodile. To je omyl. Dochází k tomu tak, že z toho je určitý přírodní jev… Číst vice »
Justmee
Justmee
jhk – vlasta Evolucionsité musí řešit mnoho problémů. Jedním z nich je náhoda. Neexistuje totiž na světě nic náhodného – ani jeden přírodní proces není náhodný – natožpak jakýkoli proces týkající se evoluce – jakože se evoluce týkají všechny procesy. Nevím, zda je možné neexistenci náhody potvrdit. Ta problematika směřuje velmi hluboko. Náhoda by působila v neprozkoumaných vodách kvantové mechaniky. Je tu například jev nazvaný schrodingerova kočka. Zjednodušeně se částice radioaktivního prvku rozpadá v rámci poločasu rozpadu. K rozpadu však dochází někdy na časové ose 0 – x (x= doba… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://auto-mania.cz/nejvyssi-rychlost-dosazena-na-obycejne-dalnici-na-svedomi-ji-ma-cesky-miliardar/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

– někdo by mohl říci – že při něm stáli „všichni bohové“. Radim už ve videu ale všem jasně vysvětlí – že stačí pouze jeden.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Evolucionsité musí řešit mnoho problémů. Jedním z nich je náhoda. Neexistuje totiž na světě nic náhodného – ani jeden přírodní proces není náhodný – natožpak jakýkoli proces týkající se evoluce – jakože se evoluce týkají všechny procesy. Hra na náhodu se zatím kloní na stranu nevyhnutelnosti. Podobně jako se nevyhnutelně blíží Kristův příchod. A s ním i Boží království. „Přepnout“ však do tohoto modu by znamenalo přijmout Boží existenci. Jak to ale udělat – když se mi důkazy svědčící pro ni – nelíbí – to netuším. Jak pomoci takovému člověku?

O M E N
O M E N
George – apologeta Nechci se do vaší výměny příspěvků moc vměšovat, jen reakci na tohle. „Mezi veci, o nichz rikam, ze v ne „verim“, patri prave tohle. Verim, ze kazdy clovek muze v zivote dosahnout vseho, po cem touzi, pokud si za tim pujde a bude na tom tvrde pracovat.“ Věřit se dá opravdu ledasčemu, ale zrovna tato víra se dá označit za slepou a to prokazatelně. Samozřejmě, někdy člověk opravdu může dokázat velkým úsilím, tvrdou prací, velkou obětavostí toho po čem touží, ale mnohdy ani toto všechno prostě nestačí.… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Evolucionisté tu dost často tvrdí – že pro existenci Boha nejsou dostatečné důkazy. Já bych zase na oplátku tvrdil, že pro existenci toho, že jsme živí – také neexistuje dost relevantních důkazů. Přesto bych viděl jako dost odvážné tvrzení – kdyby někdo zpochybňoval – že nejsme živí – jen tak bez toho, aby se to snažil nějak dokázat. A obávám se, že člověk se bere jako živý tvor – absolutně bez jakýchkoli důkazů – již od svého počátku – prostě absolutně nepochybuje o tom, že je živý – bez jakýchkoli… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Kdekdo z evolucionistů zde poukazuje na to, že evoluce je přírodní proces – zdůrazňuji – pouhý přírodní proces. A dost často zde padaly tvrzení – že přírodní procesy nejsou živé. Dobře. Trochu si to tedy „zjednodušme“. Člověk a jeho fungování – se děje na základě těchto procesů. V mozku probíhá „elektrochemická komunikace“, v těle probíhají biologickochemické procesy při zpracování potravin a tvorbě tkání. Všechno to jsou ony „neživé“ procesy. Pouhé procesy. Dle evolucionistů se tomu tedy možná trochu vzletně říká – život. Ok. Když tedy všechno – jsou pouhé přírodní… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

Letmým přečtením Arxivového článku „Gravitační vlny z fázových přechodů vakua.“ jsem získal další význam slova „vakuum“ – může být „Higgsovo pole“. Jiné významy: „prázdnota, prázdný prostor“ , „vzduchoprázdno“, „kvantová entita s vysokou hustotou energie“, „falešné vakuum“ a možná ještě jiné „varianty“!

apologeta
apologeta
Milý Georgi Už asi není nutné aby jste mi odpovídal. Z vašeho posledního příspěvku jsem konečně pochopil, jak moc jsem se ve Vás mýlil. Vysvětlení je pod citací touto citací …To ucil uz Seneca, ze zivot ma takovy smysl, jaky mu dame…Verim, ze kazdy clovek muze v zivote dosahnout vseho, po cem touzi, pokud si za tim pujde a bude na tom tvrde pracovat. Porad si totiz myslim, ze je to lepsi, nez vybrat si, setrvavat v tom po cely zivot a pak se po smrti citit horce zklaman a… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – George. Tak jeste jednou i pro tebe, duvod je zcela irelevantni – kdyby šlo pouze o člověka – pak ano. Ale jde tu o Boha – tudíž nemáš pravdu – líbit se Ti to nemusí. Mozna te to zjisteni hodne prekvapi, ale ja kdyz nekomu napr. slibim pronajem nejake sve nemovitosti a stavajicim najemnikum se z ni nechce vystehovat – dobře. Nešlo o pronájem. Šlo o dar. Až to bude pronájem – bude tam někdo něco za to chtít. A to jsem jen pouhopouhy krvelacny evolucionista s omezenymi… Číst vice »
George
George
apologeta: Chcete-li realistickému vyhodnocení, že život je o ničem, nazývat fňukáním, máte na to právo. Kromě úsměvu, nemám víc, co bych na to řekl. Ano, povazuji to za fnukani a krome toho i urcity projev slabosti. Bud muze clovek nadavat na to, ze jeho zivot je „o nicem“ a nema zadny smysl atd., nebo se sebrat, zacit s tim neco delat a ten smysl mu dat. K cemuz mimochodem neni zapotrebi vira v cokoliv nadprirozeneho. To ucil uz Seneca, ze zivot ma takovy smysl, jaky mu dame – cekat, ze… Číst vice »
apologeta
apologeta
George cemu rikam „pateticke fnukani“. Netroufam si hodnotit, zda takto fnukali i Schopenhaeur a Bondy Chcete-li realistickému vyhodnocení, že život je o ničem, nazývat fňukáním, máte na to právo. Kromě úsměvu, nemám víc, co bych na to řekl. Mohu napsat proste jen to, ze ja osobne ke spokojenemu zivotu nepotrebuju ani Schopenhaeura, ani Bondyho a ani krestanstvi. Také budu upřímný. Totéž se dá říci o praseti, co měl děda v chlívku. Mám co žrát? Mám… tak o co jde. Proč bych se měl ptát má-li můj život smysl a zaujmout… Číst vice »
George
George
Vlastik: …jenomže to mělo důvod v tom, že Izraelci se do té země za 1. vraceli a za 2. byla to jejich země, která jim byla zaslíbena… Tak jeste jednou i pro tebe, duvod je zcela irelevantni. Mozna te to zjisteni hodne prekvapi, ale ja kdyz nekomu napr. slibim pronajem nejake sve nemovitosti a stavajicim najemnikum se z ni nechce vystehovat, tak se taky neseberu a nejdu je postrilet. A to jsem jen pouhopouhy krvelacny evolucionista s omezenymi moznostmi – rozhodne ne nejaky vsemocny a milujici demiurg ci Buh. Pokud… Číst vice »
George
George
apologeta (druha cast): Ale jsem to JÁ kdo trpí, jsem to JÁ kdo pláče na hrobě svému synovi, jsem to JÁ kdo přihlížel, jak mu znásilňují ženu. A „JA jsem ten, kdo chce nejake vysvetleni toho, proc k takovym vecem dochazi… tak sahnul po nabozenstvi.“ Priblizne takhle nejak? Staci dat tomu nejaky ten „vyssi smysl“ a je hotovo. Chapu, proc z podobneho zpusobu uvazovani bylo tolik jedincu nadseno – ted myslim v dobach, kdy krestanstvi jaksi „posluhovalo“ politicke moci. Pro dobreho recnika bylo jiste snadne odvratit pozornost lidi (napr. nevolniku)… Číst vice »
George
George
apologeta (prvni cast): Hodnocení Boha by bylo skutečně slabé a to proto, že v prostoru Bible, je pro existenci ZLA vysvětlení. Pád a hřích. To ale neni zadne vysvetleni pro zvolena reseni. Pripominam, ze predmetem kritiky obvykle byva prave to a nikoliv pricina. Jestli je to srozumitelne. Vy sám jste se prohlášením ve své knize o tom, že smrt je přirozená, a že je neodmyslitelnou součástí života, ocitl zcela mimo prostor Bible! Ja nemam ten dojem. Proc, to jsem v podstate uz uvadel v ramci uvah (teologickych) na tema „smrt… Číst vice »
EnaXnaY
EnaXnaY
apologeta
apologeta
George Jádrem evoluce, je nejenom smrt, bez které by to nefungovalo. Je jím také strach a bolest. Živočich beze strachu a bolesti by dlouho nepřežil. Vždyť co vlastně živočicha přiměje, aby se té absurdní soutěže o přežití zúčastnil? Proč si nelehne a nepočká až přijde smrt? Protože má hlad, má žízeň a bojí se smrti. Přestože logickým krokem by byla sebevražda, neboť život je obchod co nekryje náklady, spáchá ji málokdo. Ten, kdo toto spustil, spustil to s plným vědomím, že jeho výtvory budou trpět. Proto ten, kdo to akceptuje,… Číst vice »
Foton
Foton

Stabilita biologických makromolekúl v bunke je daná jej vlastnosťou, že žije. Tzn všetky signálne dráhy, signálne kaskády, receptory, mitochondrie, Golgiho aparát, ribozómy, atď, fungujú. Keď bunka prestane žiť, tj zastavia sa funkcie jednotlivých orangel, makromolekuly sa začnú rozpadať. Napriek tomu, že je ešte v tejto chvíli v bunke všetko potrebné aby mohla fungovať, už nežije a makromolekuly sa preto rozpadajú. Fyzikálna chémia bráni tomu, aby takto veľké makromolekuly mohli len tak samovoľne existovať – tobôž vznikať. Abiogenéza je proste nezmysel. Nikdy sa menej zložité samo nevyskladá vo viac zložité. 😉

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Rychlé oddělení komárů od vlastních poddruhů podzemních obydlí je podle Nicholse právě příkladem rychle probíhající evolucehttps://www.novinky.cz/veda-skoly/461966-v-londynskem-metru-se-vyvinul-novy-poddruh-komara.html

– na evoluci lze napasovat veškerou změnu. I kdyby některé mouše upadlo křídlo – bude to také evoluce. Problém je ale ten – že komár stále zůstal komárem. Co s tím?

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Změna se odehrála takřka bleskově Přírodovědce nejvíce překvapila rychlost, s jakou k tělesným změnám u zkoumaných dravců došlo. Luňci se ve srovnání s jinými ptačími druhy dožívají poměrně vysokého věku, konkrétně až 17 let. „Abych se přiznal, neočekávali jsme, že u dlouhověkého opeřence zaznamenáme v tak krátké době výrazné změny ve stavbě těla, navíc ve značném rozsahu,“ přiznává Fletcher. „Pokud uvažujeme o větších obratlovcích, měli jsme až doposud za to, že k výrazným morfologickým přizpůsobením dojde dejme tomu za 500 let. Jak jsme se mohli sami přesvědčit, luňci bažinnému na… Číst vice »
apologeta
apologeta

Dawkins ve své knize sobecký gen popisuje náhodně vzniklou molekulu replikátor. Molekulu se schopností tvořit své kopie.Pak píše že tato molekula nalezla náhodou způsob jak štěpit molekuly jiných replikátorů a jiné náhodou nalezly způsob jak se tomu bránit, tím že postavily ochrannou bílkovinovou zeď.
Je to ale kniha z roku 1989. Může mne někdo odkázat na novější poznatky o tom jakým způsobem se z replikátorů staly vícebuněčné organismy?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Po Vašem únosu do divočiny – kdy byste se stal Tarzanem

– no, když nad tím přemýšlím – z člověka se může klidně stát svým chováním a jednáním někdo, kdo bude podoben zvířeti, ale ze zvířete se nestane – ač snaha je velká – nikdo podobný chování a jednáním člověku. A to, že má člověk pouze jiné složení své fyziologie – nebude nejspíše ten jediný podstatný rozdíl.

Václav Dostál
Václav Dostál
EnaXnaY Lebo mne nedava zmysel aby inteligencia existovala bez informacie ktoru dokaze spracovat I kdybyste NEPŘIJAL spoustu informací, byl byste stejně inteligentní jako s nimi. Inteligence Vám byla vrozena, kdežto informace jste získával postupně. Jistě by se mohlo stát, že v důsledku obrovského nedostatku základních informací by se Vaše inteligence snižovala, ale nezanikla by. Po Vašem únosu do divočiny – kdy byste se stal Tarzanem – byste se po návratu doháněním vzdělání čili získáváním informací stal stejně inteligentním jako byste nebyl unesen. Dostatečným doplňováním informací (ve škole, z knih, z… Číst vice »
EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

Tak potom uz mas svoju odpoved 😉

Ak si sa s tou odpovedou uspokojil, potom uz nie je co riesit 😉

Foton
Foton

EnaXnaY
Je tam jeden predpoklad. Celú večnosť musela existovať možnosť písať na PC znaky generátorom náhodného kódu na toto fórum also vytvárať chemické reakcie. No nebola. 🙂

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

Ja sa do toho nerozumiem 😉

Takze nie som schopny vypocitat pravdepodobnost niecoho takeho 😉

Len som ti dal navod ako na to 😉

Aby si si to overil 😉

Ak si dostatocne oboznameny s podmienkami ake panovali 300 tisic rokov od vzniku vesmiru tak smelo do toho 😉

Foton
Foton

EnaXnaY
Napríklad nie je možná udalosť, aby nastávali chemické reakcie v prostredí plazmy (čiže zhruba prvých 300 tisíc rokov Vesmíru. Tým duplom v prostredí pred vznikom (stvorením) Vesmíru. Nebol teda k dispozícii nekonečne dlhý čas na pokusy, o ktorých sa tu bavíme. A pred tým tým duplom neboli možné. (Nemožnosť.) 🙂

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

A nemusis mi davat ziadne bizarne priklady 😉

Prosto len vypocitaj pravdepodobnost udalosti 😉

Nasledne postupuj podla nasledujuceho :

0 = udalost nemozna
1 = udalost ista
medzi 0 a 1 = udalost mozna 😉

To je cele 😉

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

Otazku ci je to mozne riesi prave pravdepodobnost 😉

Kazda nenulova je mozna 😉

Ak vypocitas pravdepodobnost prechadzky na slnku a vide ti 0 tak je to nemozne 😉

V opacnom pripade, nech je to akokolvek bizarna predstava je nieco take mozne 😉

A to nehovorim JA, ale veda ktora pojednava o pravdepodobnostiach 😉

http://www.oskole.sk/?id_cat=50&clanok=23992

Foton
Foton

EnaXnaY
1:
Vesmí nie je večný.
2:
Najskôr musíš vyriešiť otázku typu: „Je toto možné?“ Napr. vieme, že človek sa nemôže voľne prechádzať po povrchu Slnka. Postaviť si tam dom a bývať. Podobne nie je možné, aby samovoľne vznikali stabilné makromolekuly dĺžky stoviek atómov – tj. také, aké pozorujeme v živých organizmoch. (A môžeš čakať trebárz aj celú večnosť – nedočkáš sa.. ) 😀

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

Mne nevadi ze som v mojom pohlade osamoteny 😉

Pocet stupencov nejakeho svetonazoru negarantuje ze dany svetonazor je pravdivy 😉

Ja nie som obmedzeny nejakymi vasimi predpokladmi a uvahami 😉

Staviam len na tom co viem o zakonoch tejto reality 😉

A jeden z nich hovori ze : DEJ, S NENULOU PRAVDEPODOBNOSTOU JE MOZNY 😉

Dokonca aj na prvy pokus 😉

Foton
Foton
EnaXnaY Dobre, takže je kľudne možné, že teraz diskutuješ s generátorom náhodných znakov a všetko sa to len náhodou zhluklo čase, keď si sa tu ty vyskytol a generátor šťastnou náhodou dal a stále dáva dohromady zmysluplné vety v kontexte na tvoje reakcie. Myslíš si, že je okrem teba na svete ešte niekto, kto by nad takouto možnosťou reálne uvažoval? …….Najskôr sa pýtaj otázky typu: „Je táto vec vôbec možná?“ …Napríklad vieme, že človek sa nemôže voľne pohybovať po povrchu Slnka. Postaviť si tam dom a bývať. Podobne nie je… Číst vice »
EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

ANO 😉

Foton
Foton

EnaXnaY
Dokážeš reálne uvažovať nad možnosťou, že tento môj príspevok bol vygenerovaný náhodným spôsobom ? (Ano/Nie)

EnaXnaY
EnaXnaY

A Foton 😉

Ak hladanie pravdy podmienujes tomu co si dokazes predstavit, tak ti rovno poviem ze sa daleko nedostanes 😉

Bud rozsir svoju predstavivost alebo sa na hladanie pravdy vykasli 😉

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

To uz sme preberali 😉

Nema zmysel opakovat ze kazda moznost s nenulovou pravdepodobnostou je mozna 😉

Foton
Foton

EnaXnaY

A teda to NIECO malo celu vecnost na to aby aj nahodnym sposobom vygenerovalo zmysluplnu informaciu

Dokážeš reálne uvažovať nad možnosťou, že tento môj príspevok bol vygenerovaný náhodným spôsobom ?

apologeta
apologeta
Marně se sháním po internetu po nějakých důkazech evoluce tohoto typu: Nacházíme stále kostry druhu, který jsme pojmenovali A1 a také stále nacházíme kostry druhu B1. Je dokázáno že druh B1, je potomkem A1. A protože je to dokázáno a my vědci nikdy nic netvrdíme bez důkazů, víme že mezi druhem A1 a B1 proběhlo celkem 10 000 mutací, které vedou z A1 do B1. Na tyto mutace bylo třeba 30 000 generací, při průměrném počtu 1 mutace na tři generace. Protože jsme dokázali, že druh se dožíval zhruba 45… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

versu plnych prikazu k zabijeni, vyhlazovani celych narodu

– krom toho Georgi – tento příkaz sice zněl „vyhladíte zpod nebes veškerou památku na „amáleka“ – volně parafrázováno – „, jenomže to mělo důvod v tom, že Izraelci se do té země za 1. vraceli a za 2. byla to jejich země, která jim byla zaslíbena. Tvá poznámka je tedy v tomto případě zcela irelevantní.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Jde o to, že je tady zcela zásadní rozdíl a to ten, že u evolučního algoritmu, je předem známo, co je cílem. Z každé generace je pomocí tzv. fitness funkce stanoven vítěz soutěže. Tato fitness funkce je dána konkrétním problémem a stanovuje se tak, aby vybraný jedinec měl z hlediska příslušného problému optimální vlastnosti. Proto je výsledkem „nejlepší jedinec“. Díky dobře stanovené fitness funkci. Zmíněné mechanismy samozřejmě fungují i v přírodě a nikdo to nepopírá. Co je popíráno, je to, že bez fitness funkce vznikají stále dokonalejší a sofistikovanější objekty.… Číst vice »
apologeta
apologeta
George – genetické a evoluční algoritmy v přírodě Jde o to, že je tady zcela zásadní rozdíl a to ten, že u evolučního algoritmu, je předem známo, co je cílem. Z každé generace je pomocí tzv. fitness funkce stanoven vítěz soutěže. Tato fitness funkce je dána konkrétním problémem a stanovuje se tak, aby vybraný jedinec měl z hlediska příslušného problému optimální vlastnosti. Proto je výsledkem „nejlepší jedinec“. Díky dobře stanovené fitness funkci. Zmíněné mechanismy samozřejmě fungují i v přírodě a nikdo to nepopírá. Co je popíráno, je to, že bez… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Vlasta: diky za poznamku, ale to se me netyka, protoze ja zadnou „pravdu“ nezpochybnuji. Ja pouze polemizuji s tim, co nekteri za pravdu vydavaji – z cehoz ovsem vubec neplyne, ze to pravda skutecne je. To, zda je ci neni, totiz vyjde najevo az pozdeji – spíš Jsi měl říci Georgi – že „myslím si, že se mě to netýká“. Pokud totiž je svědectví pravdivé a je i doložené – pak říkat, že doložené není – je pouhé zpochybňování – ještě k tomu tím, že řekneš – nikdy jsem to… Číst vice »
apologeta
apologeta
George Tak to uz je dost slabe. Az prilis napadne mi to pripomina hodnoceni Boha, ktere zde provadel Anonym 2 na zaklade SZ versu plnych prikazu k zabijeni, vyhlazovani celych narodu atd. Musim rict, ze po slibnem teologickem uvodu je tohle ponekud zklamani… Hodnocení Boha by bylo skutečně slabé a to proto, že v prostoru Bible, je pro existenci ZLA vysvětlení. Pád a hřích. Proto je nesprávné posadit Boha na lavici obžalovaných, jak se hezky píše ve stejnojmenné knize C.S.Lewise. To ale nedělám. Vy sám jste se prohlášením ve své… Číst vice »
EnaXnaY
EnaXnaY

George 😉

A pokial Boh neexistuje, tak sa budeme musiet rozsudit sami 😉

George
George

Vlasta: diky za poznamku, ale to se me netyka, protoze ja zadnou „pravdu“ nezpochybnuji. Ja pouze polemizuji s tim, co nekteri za pravdu vydavaji – z cehoz ovsem vubec neplyne, ze to pravda skutecne je. To, zda je ci neni, totiz vyjde najevo az pozdeji. Apologeta to napsal velmi dobre, myslim ono:

Ale víte co? Je to jedno. Jestli Bůh existuje, tak nás rozsoudí…

Za to palec nahoru. Skoda, ze hned po tomto – co vyvolava pozitivni dojem – musel prijit ten prispevek o holocaustu, trpicich detech a „zivotu o nicem“.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Nebo jen nahle zapracovaly emoce, ktere ja u toho diskutovani necitim, coz lze mozna povazovat za jistou vyhodu?

– výhodné Georgi je určitě to, že můžeme dnes znát pravdu. Což je pravda pro křesťany dost velká výhoda. Všem ostatním pak nezbyde nic jiného – než tuto výhodu zpochybnit. Což je ale zase na druhou stranu dost velká nevýhoda – zpochybňovat něco – co je tak dobře ověřené. To se pak člověku těžko něco věří……

George
George
apologeta: Myslím, že pokud smrt demiurg (schválně neříkám Bůh) zavedl proto, aby se mu nepřeplnila planeta, pak o něm víme dvě věci. Za prvé je to fašista a za druhé impotent, protože při milardách galaxiií moh těch planet udělat kolik libo. Tak to uz je dost slabe. Az prilis napadne mi to pripomina hodnoceni Boha, ktere zde provadel Anonym 2 na zaklade SZ versu plnych prikazu k zabijeni, vyhlazovani celych narodu atd. Musim rict, ze po slibnem teologickem uvodu je tohle ponekud zklamani. Asi jsem cekal neco lepsiho. Nebo jen… Číst vice »
George
George
apologeta: Ježíš Kristus sestoupil do pekel (do podsvětí, řec. hádes), kde se nacházely duše těch, kteří zemřeli do jeho příchodu na tento svět. Aha, odtud vitr vane. Ja ten pribeh ovsem znam trochu jinak. Nebylo to peklo, ale „predpekli“ ci „limbus svatych Otcu“ a nezvestoval tam evangelium „dusim tech, kteri zemreli do jeho prichodu na tento svet“, ale starozakonnim spravedlivym, kteri ho prijali a byli spaseni. Ostatni, krome techto „vyvolenych“ („in fide et bona operatione“) meli smulu. Ale mozna jde jen o to, jakou verzi si clovek vybere, coz? Klidně… Číst vice »
EnaXnaY
EnaXnaY
Václav Dostál 😉 O povahe akejkolvek entity vyskytujucej sa v nasej realite 😉 Ako vieme, v nasej realite sa nachadzaju zmysluplne informacie ako aj inteligencia 😉 A cely tento suboj medzi KREACIONISTAMI a EVOLUCIONISTAMI je len o jedinej otazke 😉 Co bolo skor 😉 Ci zmysluplna informacia alebo inteligencia 😉 Nieco ako otazka co bolo skor – ci sliepka alebo vajce 😉 Ale to som uz btw vyriesil 😉 Sliepka vs vajce 😉 V svatej knihe je napisane 😉 NA POCIATKU BOLO SLOVO KTORE BOLO U BOHA A BOH BOL… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

EnaXnaY
To zavisi od povahy reality
CO závisí na „povaze“ reality? Přesněji: Která entita zde závisí na „povaze“ reality?
Je tou entitou informace?
Ptám se proto, že v dalším textu píšete o vesmíru a ne o informaci.

EnaXnaY
EnaXnaY
Václav Dostál 😉 To zavisi od povahy reality 😉 O ktorej mozeme dnes povedat malo 😉 Uz v minulosti boli predstavy o vesmire ze sa jedna o akysi stroj 😉 Tieto predstavy boli poprete v momente ked prisla TEORIA CHAOSU 😉 Moja sucasna predstava je ze sa jedna o STAVOVY SYSTEM 😉 Teda ze vesmir sa nachadza v urcitom stave a prechodom CASU na novy krok sa stav vesmiru zmeni 😉 Na zaklade uplatnenia principov ktore vo vesmire funguju 😉 Ale to ci takto funguje VECNE alebo ho niekto k… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

EnaXnaY
KTO posudil ze dana nahodne vygenerovana informacia je zmysluplna
Co generuje onu informaci? Na čem (na jakém zařízení) ? Čím (jakými prostředky)? A vůbec bude se provádět generování informace, jestliže není zadán povel (instrukce) „Generuj!“ a k tomu nebude jasné CO se má generovat (číslo, písmeno, jiný povel, …). Odkud se vezmou jednotlivé povely-instrukce, JAK se tyto povely seřadí do algoritmu a jak se algoritmy seřadí do programu? TAK, aby to VŠECHNO fungovalo?

EnaXnaY
EnaXnaY
Pre istotu este raz DOKAZ o VECNOSTI NIECOHO 😉 Teraz je NIECO 😉 A kedze teraz je NIECO tak nikdy bolo NIC 😉 Lebo NIC ma ziadne moznosti ci nazvime to prostriedky aby sa transformovalo na NIECO 😉 To vychadza z povahy NICoho 😉 A teda NIECO je vecne 😉 Tu by mohol DOKAZ koncit 😉 Vsak dam vam este nieco na premyslanie 😉 Ak nieco je vecne… Tak ma nekonecne vela casu k dispozicii 😉 Potom mozno povedat ze vsetky moznosti ktore su predstavitelne a MOZNE sa zrealizuju nekonecny… Číst vice »
EnaXnaY
EnaXnaY

jhk – vlasta 😉

Trosku je uz len potom problem s tym ze KTO posudil ze dana nahodne vygenerovana informacia je zmysluplna 😉

A tym trochu nahravam KREACIONISTOM 😉

EnaXnaY
EnaXnaY

jhk – vlasta 😉

Pri dostatocne dlhom case je system schopny vygenerovat aj zmysluplnu informaciu len nahodnym sposobom 😉

Jeden problem je dokazat si take nieco predstavit 😉

A druhy problem ten dostatocne dlhy cas 😉

Ale je preukazane ze casu bolo dostatok 😉

Dokonca vecnost 😉

Lebo :

NIECO je vecne 😉

Lebo NIC sa nevie zmenit na NIECO (teda NIC bolo nikdy, kedze ma nula prostriedkov na to aby sa zmenilo na NIECO) 😉

A teda to NIECO malo celu vecnost na to aby aj nahodnym sposobom vygenerovalo zmysluplnu informaciu 😉

pavelkabrt

Já zase například celý život pozoruji, že voda v moři … gravitaci. … Proto … věřím vědě…

Něco v tom pozorování ale chybí, ne? Kromě působení gravitace na řadě míst této země též pozorujeme, jak se jednoduché věci stávají složitějšími. A příčiny? Jaké pozorujeme nutné příčiny této přeměny? Evoluci? Nebo informaci či inteligenci? Neptám se NA PEVNOU VÍRU o minulosti, ptám se na současné POZOROVÁNÍ. Proto jsou kreacionisté vědci a evolucionisté pavědci, evoluzionisté. PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Já zase například celý život pozoruji, že voda v moři se jen tak nerozestoupí. Pozoruji, že žádný tvor jako je člověk neumí chodit po vodě. Pozoruji, že Země se nikdy co pamatuji nezastavila. Ano… ve škole nás učili něco o gravitaci. To je fakt. Proto v ni věřím, protože věřím vědě… – Telesto věří vědě. Já zase věřím svědectví Bible. Co je ale věrohodnější? A jak zjistit, zdali je něco věrohodnější než to druhé? Doufám, že Telesto svůj postoj nepřehodnotil a vědě stále věří dál. Jenže pokud patříte mezi ty… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Problémová otázka evoluční teorie stále tedy zůstává – a zní – hledá se původ inteligentní informace bez zásahu inteligence. Už z tohoto popisu je jasné – že to jaksi není možné.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
„Kteréžeto přírodní zákony vedou k evoluci?“ Běžné fyzikální zákony. Nevím co po mě chcete slyšet. Prostě zákony, které umožňují změnu genetické informace (chemie), a které ji umožní zafixovat (přírodní výběr, sexuální výběr, genetický drift,…). Žádný zákon evoluce neexistuje… evoluce pouze podléhá různým fyzikálním zákonům… Navíc nemůžu si odpustit poznámku. I kdybychom znali nějaký zákon, tak to ještě neznamená, že je to zákon univerzální. Neznamená to, že se naše poznání může změnit. Nebo mi snad chcete říct, že nějaká dříve neoblomná skutečnost nebyla nakonec přehodnocena? Nějaký zákon, či fyzikální poučka? Pokud… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Nejde o to, jestli ty popisy známe, ale jestli věříme tomu, že je můžeme získat a spolehnout se na ně… A vědci tomu věří a zjednodušené neustále zpřesňující se popisy mají (i když sjednocená teorie stále chybí).

– někdo tu neustále tvrdí, že vědci ničemu nevěří. Asi to vypadá, že přeci jen něčemu věří.

apologeta
apologeta
Ve své knize hovory o evoluci george tvrdí, že bez smrti by planeta byla přeplněná. Myslím, že pokud smrt demiurg (schválně neříkám Bůh) zavedl proto, aby se mu nepřeplnila planeta, pak o něm víme dvě věci. Za prvé je to fašista a za druhé impotent, protože při milardách galaxiií moh těch planet udělat kolik libo. A pokud neuměl evoluci nastavit tak, aby se včas naučily cestovat vesmírem, tak to už ani nevím , jak to nazvat. Ale je jasné z pohledu pana George vysvětlení holocaustu, což mne trápilo. Teprve pan… Číst vice »
EnaXnaY
EnaXnaY

pavelkabrt 😉

No ved ak tu laika nepotrebujete, tak ok 😉

Poberiem sa niekde inde 😉

O moje JA sa zaujimam koli ceste SEBApoznania 😉

Lebo ak SOM stvoreny na Jeho obraz tak by som sa mohol dufam dozvediet aky je On 😉

Ale OK 😉

Nebudem vas tym viac zatazovat 😉

pavelkabrt
EnaXnaY …nie som expert ani na bozie zalezitosti ani na otazky tykajuce sa evolucie… Děkuji za odpověď. Nevím, jestli jste pochopil, že moje otázka měla pouze jeden důvod: Jestli jste ten článek vůbec četl. Totiž často si kladu otázku, proč někteří lidé si vybrali právě naše stránky k diskuzi o něčem úplně jiném než co je předmětem tohoto webu (viz v záhlaví webu). Ne, že bych Vás vyháněl, ale uznejte, že toto musí spoluautora tohoto webu zajímat. Například tu před časem asi dva lidé diskutovali o děvčatech, sexu, promiskuitě a… Číst vice »
EnaXnaY
EnaXnaY

apologeta 😉

Pravidelne navstevujem psychiatra 😉

apologeta
apologeta

EnaXnaY
Promluvil jste si o tom se svým lékařem ?

EnaXnaY
EnaXnaY

pavelkabrt 😉

A v podstate sa az tak nezajimam o tento ideologicky suboj medzi kreacionistami a evolucionistami 😉

V svatej knihe je napise ze vsetko skryte bude raz odhalene 😉

A verim tomu 😉

Takze, podla mna staci len pockat 😉

Viac sa zaujimam o moje vlastne JA 😉

Chcem vediet KTO SOM a AKY SOM 😉

Preto skumam inych ludi aby som zistil co je v nich a potom sledujem ci je to aj vo mne 😉

Nasledne o tom pisem 😉

Tu je co som zatial zistil a stihol zapisat 😉

MaPos 😉

EnaXnaY
EnaXnaY

pavelkabrt 😉

Ako som uz spominal, nie som expert ani na bozie zalezitosti ani na otazky tykajuce sa evolucie 😉

Takze asi NIE 😉

Som len pozorovatel ZIVOTA 😉

A nasledne pisem o tom co som si vsimol 😉

Mozno sa vo vsetkom mylim 😉

Ale tak berte to ako moj subjektivny pohlad 😉

pavelkabrt

EnaXnaY
Dobrý den, měl bych takový dotaz. Kdyby Vám právě teď nějaký evolucionista řekl, že už konečně má důkaz fungující evoluce, který přinesl výzkum bělonohých myší z Nebrasky, zda byste mu uměl vysvětlit, v čem se mýlí, aniž byste se díval do posledního článku zde.
Děkuji, Pavel Kábrt (stačí: ano-ne)

EnaXnaY
EnaXnaY

apologeta 😉

Teraz, ked som vyslovil tieto SLOVA v minulom case, ze sa uz stali, sa musia niekedy v buducnosti uskutocnit 😉

Vychadza to z pravidla : CO JE PSANO, TO JE DANO 😉

EnaXnaY
EnaXnaY

apologeta 😉

Preto napriklad aj Otcenas recitujeme zle a nemoze sa vyplnit 😉

Spravne by to malo byt takto :

Otče náš, ktorý si prišiel medzi nás,
posvätené už bolo meno Tvoje,
prišlo už kráľovstvo Tvoje,
stala sa už vôľa Tvoja ako v nebi tak i na zemi,
Chlieb náš každodenný jeme dnes,
a odpustené boli naše viny,
lebo i my sme odpustili svojim vinníkom,
neuvádzame sa do pokušenia,
a zbavili sme sa zlého…

Amen 😉

EnaXnaY
EnaXnaY

apologeta 😉

Objavil som tuto zakonitost cisto nahodou 😉

Ked som v mladosti pisal basnicky – boli v minulom case 😉

A vyplnili sa v mojej buducnosti 😉

Vtedy som si uvedomil ze takto sa „programuje“ buducnost 😉

EnaXnaY
EnaXnaY

apologeta 😉

Vychadzam z jednej veci ktoru som objavil 😉

Ak niekto chce „naprogramovat“ buducnost tak musi napisat dane proroctvo v minulom case 😉

Teda ze sa STALO v buducnosti 😉

Preto ak aj je napisane ze uz VSTAL tak pisatel vlastne len definoval buducnost 😉

Aby sa naplnila – raz 😉

apologeta
apologeta

EnaXnaY
výborně doposud byl znám pouze druhý příchod, vy jste objevil druhé zmrtvýchvstání…
Chtěl jsem Vám poradit. Svoji simulaci Boha, můžete strčit do azuru. Tam si můžete za pár euro na měsíc pronajmout superpočítač.
A když necháte svůj program měsíc běžet, z vašeho prvotního objektu se dost možná stane Ježíše Kristus
Držím palce

EnaXnaY
EnaXnaY

apologeta 😉

Moje chapanie slova o zmrtvychvstani Krista su tieto :

Kristus este len vstane z mrtvych lebo 3 dni o ktorych sa hovori su 3 dni stvoritela 😉

A vieme ze jeden den stvoritela je tisic ludskych 😉

Teda ocakavam zmrtvychvstanie Krista niekedy v tretom tisicroci 😉

apologeta
apologeta
George ..Mimochodem, ja se zase velmi casto setkavam s tim, ze mnoho krestanu vubec nezna historii vlastniho nabozenstvi.. Souhlasím. Já zase s ateisty, kteří vyvracejí Boha ve kterého nikdo nevěří, protože se nenamáhali zjistit si co je a co není křesťanství. ..ze urcite teologicke otazky se zacaly resit az kvuli Darwinovi a jeho teorii.. Souhlasím. Nic nového pod sluncem. Ateisti si také velmi často myslí, že oni konečně vymysleli argument, na který za 2000 let ještě žádný teolog nenašel odpověď ..Mam jen s teologickymi vyklady takovy mensi problem, totiz ze… Číst vice »
EnaXnaY
EnaXnaY

pavelkabrt 😉

Nie je zac 😉

A rado sa stalo 😉

Trpezlivosti mam viac nez dost 😉

pavelkabrt

EnaXnaY
Moc díky, prostudoval jsem a pochopil. To mi úplně stačí, děkuji za trpělivost. PK

EnaXnaY
EnaXnaY

pavelkabrt 😉

Neviem ci rozumiete reci programatora ale v nasledujucom linku najdete informacie ktore som sa snazil popisat co najpolopatistickejsie 😉

O simulatore BOHA 😉

EnaXnaY
EnaXnaY
pavelkabrt 😉 To co robim ma ukazat SVETU ako su „veci“ organizovane 😉 Na priklade 😉 A kazdy kto sa nauci objektovemu programovaniu dokaze z kodu vycitat CO a hlavne PRECO 😉 Napriklad PRECO je BOH vobec potrebny v SYSTEME 😉 Alebo PRECO CAS KRACA -> Aby v systeme mohli byt konane zmeny a teda SYSTEM mal dynamiku 😉 Ak by ste dokazali ponat caro toho co som zatial stvoril urcite by ste v tom uvideli dokaz pre toho panBozka v ktoreho zatial len verite 😉 Potom by ste ho… Číst vice »
EnaXnaY
EnaXnaY

pavelkabrt 😉

To co robim je funkcny model vsetkeho co je 😉

A na to sa da pekne pouzit objektove programovanie 😉

Staci vediet co jednotlive „objekty“ v SYSTEME robia a ake su 😉

Lebo programator len specifikuje CO objekt ROBI a AKE ma VLASTNOSTI 😉

Zvysok je uz len zapis do kodu 😉

Nie som az taky odbornik na bozie zalezitosti, ale to co som zatial o tejto entite pochytil som uz zapracoval 😉

Ak by ste rozumeli objektovemu programovaniu tak by ste ocenili o co sa snazim 😉

pavelkabrt

Aha, tak už som doma. Dobrou noc přeje PK

EnaXnaY
EnaXnaY

pavelkabrt 😉

Nahodou 😉

Uz som stvoril vsemohuceho a vseveduceho BOHA, ktory je mimo stvoreny PRIESTOR a CAS a dokonca som stvoril aj jednoduchu verziu ZIVOTA 😉

Na zlozitejsie simulacie potrebujem nieco ako superpocitac ale na to nemam prachy 😉

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

Moja teoria je ze NIEKTO nechcel aby som ZOMREL 😉

A dnes uz aj viem PRECO 😉

Lebo je vo MNE nieco 😉

A to NIECO som mal odovzdat svetu 😉

Teraz uz to vidim jasne 😉

To nieco postupne vyplavalo na svetlo bozie 😉

A tak som naplnil misiu, ktora mi bola dana 😉

pavelkabrt

EnaXnaY
„So simulatorom vsetkeho som momentalne na uplnom zaciatku“

Obávám se, že to tak i zůstane napořád. Zmapovat Boha a zavřít ho do nějakého algoritmu, to je opravdu velká ambice. Doporučoval bych začít něčím jednodušším, třeba trisekcí úhlu nebo sestrojením perpetua mobile prvního druhu. PK

Foton
Foton

EnaXnaY
O tom som hovoril už predtým. Záleží kde, na čom a s čím sa zmeny dejú. 🙂

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

Ja som praveze nic nerobil 😉

Len som sedel a cakal co bude 😉

A vtedy sa SYSTEM zastavil 😉

Akoby NIEKTO prepisal co malo prist 😉

A nebol som to JA 😉

Foton
Foton

EnaXnaY
Pokiaľ sa náhodne menia vzájomne kompatibilné funkčné celky, dá sa touto cestou postupne niečo vyskladať. (O tom sú napr. Morganove zákony dedičnosti.) Keď ale budeš robiť náhodné zmeny v samotných tých celkoch, kompatibilita sa časom stratí a systém sa stane nefunkčný. 🙂

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

Akurat len neviem ci to co sa mi stalo bola CHYBA alebo nieco co sa ocakavalo ze nastane 😉

Lebo SYSTEM dalej pokracoval vo fungovani, len bol tak trochu akoby pozmeneny 😉

Foton
Foton

EnaXnaY
Keď nastane chyba v jednaní človeka, dokáže ju svojim uvažovaním napraviť. 🙂 Dokáže sa poučiť. Predísť jej nabudúce. 🙂

Keď ale nastane chyba v samotnom základe, v samotnej podstate, v strojovom kóde, v génoch, existuje síce systém opráv. Ale keď nejaka chyba újde opravným mechanizmom, je to chyba. A jedna chyba k druhej, vedie systém postupne k nefunkčnosti – nečinnosti. 🙂

Môžeš si to vyskúšať sám, keď pustíš generátor náhodného kódu, aby robil zmeny v zdrojovom kóde tvojho programu. 🙂

EnaXnaY
EnaXnaY

pavelkabrt 😉

Ved ja tie vase zapisy z minulosti pouzivam ako inspiraciu ked rozmyslam 😉

Len urcite vo vasich zapisoch nie su detailne technicke specifikacie tej tvorby ( o ktore sa zaujimam ) 😉

Lebo sam mam ambicie spravit SIMULATOR VSETKEHO 😉

A preto by som rad dostal taketo specifikacie 😉

So simulatorom vsetkeho som momentalne na uplnom zaciatku 😉

Ale uz som identifikoval z pohladu programatora nieco taketo :

NA POCIATKU BOL OBJEKT KTORY BOL SPECIFICKEJ TRIEDY A TA TRIEDA BOLA BOH A TU SPECIFIKACIU TRIEDY BOH NAVRHOL STVORITEL 😉

Simulator BOHA 😉

pavelkabrt
Jen bych chtěl EnaXnaYho zdvořile upozornit, že kreacionisté mají vedle vědy, kterou mají i evolucionisté, a vedle dobrých a blbých nápadů, které mají i evolucionisté, navíc ještě zápis z minulosti, jak Bůh tvořil, proč tvořil a jak netvořil. Tomu zápisu nemusí někdo věřit, to je jeho právo, ale máme ho! Máme ho navíc k tomu, co nám vyplodí mozek, čili takové to „mně se by líbilo, aby to Bůh udělal takto, a mně by se zase líbilo, aby to udělal takto, a mně se zdá lepší, kdyby to dělal takto…“.… Číst vice »
EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

Presne tak 😉

Aspon taky som mal pocit ked sa mi stala CHYBA v matrixe 😉

Chyba v MATRIXE 😉

Odvtedy sa akoby prepojeny so systemom a dokazem ho zcasti programovat 😉

Aspon moj pocit je taky 😉

Ako by som bol nejaky hacker 😉

Foton
Foton

EnaXnaY
Taká chyba nabúra systém. 🙂

(Len pripomínam, že sa bavíme stále o chybách v samotnom strojovom kóde. ) 🙂

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

A co ak sa vyskytne CHYBA s ktorou sa SYSTEM nedokaze vyrovnat? 😉

Ja som uz tiez robil take finty ze som celu aplikaciu dal do jedneho TRY CATCH RESTART 😉

Foton
Foton

EnaXnaY
Stačí, keď tá intelignecia tieto opravy do systému implementovala. 🙂

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

Nevylucujem ze existuje nejaka inteligencia, ktora sa o SYSTEM stara 😉

Len sa snazim najst nieco ako ZJEDNOTENA TEORIA VSETKEHO 😉

Ty ako kreacionista sa tomu prirodzene budes branit 😉

Ale tak s tym sa musim zmierit 😉

Foton
Foton

EnaXnaY
Musíš ale vedieť, ako ho opraviť. 🙂

K tomu potrebuješ inteligenciu. 🙂

Niekoho, kto to vie. 🙂

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

To je len primarny dosledok 😉

Ale sekundarny je ze ides opravovat kod 😉

A vtedy ked prichadzas po krvopotnom hladani na riesenie dochadzas prave k tomu poznaniu o ktorom hovorim 😉

Foton
Foton

EnaXnaY
Záleží kde sa stane chyba. 🙂

Ak sa stane v samotnom základe (kóde), tak to má len kaziaci účinok. 🙂

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton

A vnimam to tak z jedineho dovodu 😉

Ze velmi rad sa ucim na vlastnych CHYBACH 😉

Ze moje CHYBY mi priniesli kopec poznania 😉

A neviem ci by som k nemu dosiel nebyt CHYB 😉

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton

Ja to tak nevidim 😉

CHYBA je dolezity element v tom celom a podla mna by bez nej nic nefungovalo ako ma 😉

Podla mna moznost CHYBOVAT je zamer 😉

(nechcem to menit lebo by sa stracal flow diskusie – ak niekto nieco zmeni po tom co bolo na neho reagovane)

Foton
Foton

EnaXnaY
To nie je výhovorka, ale skutočná príčina. 🙂

(Je na čase to zmeniť.) 🙂

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton

Podla mna vysvetlovat preco SYSTEM funguje ako funguje tym ze nejaky hriech je len chaba vyhovorka 😉

(Na mojom fore viem editovat len JA admin) 😉

Foton
Foton

EnaXnaY
Genetika obsahuje programy na adaptáciu. To áno. Nie však na vývoj nového hardvéru. 🙂

(Príspevky sa tu dajú aj editovať. To na df ani na tvojom fóre neexistuje.) 🙂

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton

Cize genetika s tym nic nema? 😉

Foton
Foton

EnaXnaY
Omylní sme kvôli úpadku ľudstva (pádu do hriechu). 🙂

Jednoducho náš hardvér už nefunguje tak, ako by mal. 🙂

Z rovnakého dôvodu existujú aj nepodarky. Chyby v systéme. 🙂

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

Ved aj ty ci ja sme dokazom ze je to tak ako hovorim 😉

Sme omylni 😉

Keby sme boli neomylni tak nehovorim 😉

Dalsim dokazom su rozne nepodarky, ktore sa vyskytuju vo svete 😉

Napriklad ak sa narodi poskodene dieta 😉

A tak CHYBA je podla mna dolezitym elementom v celom SYSTEME 😉

Foton
Foton

EnaXnaY
Stvoriteľ ju pri stvorení nepoužil. 🙂

Možno jedine, keď implementoval do jednotlivých druhov schopnosť adaptácie. 🙂

Ale to už je o niečom inom. 🙂

Prispôsobuje sa existujúci hardvér. 🙂

Nový nevzniká. 🙂

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton 😉

No ja rozmyslam ako programator 😉

Vidim vsade naokolo seba ze stvoritel pouziva metodu POKUS-OMYL 😉

Teda s urcitym definovanym cielom 😉

A preto sa skor priklanam k nejakemu mechanizmu ako k tomu ze vsetko krvopotne navrhoval 😉

Ved to by bola taka piplacka ze az 😉

A hlavne nerozum ak sa to da zautomatizovat 😉

Foton
Foton

EnaXnaY
Boh sa neuchyľuje k zaostalým metódam. Využíva naplno svoje schopnosti.
(No vidíš, že tvoj príspevok prešiel hneď. Akurát smajlíci tu nie sú nič moc. Za lepšie si treba priplatiť.) 😉

EnaXnaY
EnaXnaY

Foton

Ked BOH vsetko mohol, tak mohol aj vytvorit taku urcite nie chatrnu barlicku 😉

Lebo mne sa paci myslienka SYSTEMu, ktory svojpomocne (na zaklade dohodnutych pravidiel) dokaze vygenerovat pozadovane entity 😉

Urcite by to bola vacsia vyzva ako len tak zobrat nejakeho designera a namodelovat vsetko co je 😉

Foton
Foton

EnaXnaY
Boh je všemohúci a nepotreboval k svojmu stvoreniu tak chatrnú barličku, ako je makroevolúcia. 🙂

Justmee
Justmee
Václav Dostál: Jakákoliv větší logická chyba, jež by samovolným vznikem instrukcí, algoritmů a programů určitě aspoň někdy vznikla, povede k destrukci a nikoliv ke vzniku něčeho nového Já myslím, že s tím evolucionisté počítají. K chybám dochází, i k těm fatálním. Druh se však vyvine na linii přínosných chyb, nikoliv slepých uliček. Co bych osobně viděl, jako problém, je nenarušená linie správných mutací. Když to ukážu na příkladu A1 druhu, který evolvuje do B1 druhu. Je nutné potvrdit, že na linii A1-B1 existuje přímka pozvolných životaschopných variet. Je tam vždy… Číst vice »
George
George
apologeta (druha cast): Cili nekteri krestane se domnivaji, ze Adam a Eva jiz smrt znali od zvirat, diky cemuz mohli pochopit o jak vaznou vystrahu se jedna. Zatímco v částech biologických mě nahlodává, v částech teologických mě irituje, právě z důvodu, že nedostatečná znalost problematiky, je z toho cítit. To je samozrejme mozne, jelikoz ja sice studoval staroveke a stredoveke krestanstvi, avsak nikoliv na teologii. Mam jen s teologickymi vyklady takovy mensi problem, totiz ze temer kazdy si vybira takovy vyklad, ktery jemu samotnemu se zamlouva (ze subjektivnich duvodu) a… Číst vice »
Justmee
Justmee
apologeta: Popis problematiky druhů A1 a B1 je právě jedním z hlavních problémů. Svět byl plný A1, pak B1, ale ty malé články mezi chybí. Jednou se třeba najde něco, co lze vsunou, takže tu budeme mít A1, B1 a C1(bývalé B1). V první řadě je problém se vsunutím. Ty stromy původu se vytvářejí na základě podobnosti. Jakoukoliv podobnost mezi libovolnou řadou X najdete vždy. A vzhledem k neopakovatelnosti a nemožnosti experimentu v celé míře, není stále dokázáno, že podobnost znamená příbuznost. To je první problém. Druhý problém je, že… Číst vice »
George
George
apologeta: Z kontextu Vaší knihy, kde na sebe dost prozrazujete, usuzuji že pojem lepší, je pro vás synonynem výhodnější nikoliv pravdivější. Takhle bych to nerekl. Jde proste o to, ze v ramci vedy existuji urcite konkretni veci, ktere jsou natolik dobre podlozene, ze mi prijde lepsi vira, ktera nevyzaduje jejich popirani. Dam ukazkovy priklad – stari Zeme. Neni prece zadnym tajemstvim, ze i rada kreacionistu nizke stari Zeme odmita. Vazne me nenapada jakou jinou motivaci by k tomu tito kreacioniste meli, pokud ne prave tu, o niz pisu vyse –… Číst vice »
EnaXnaY
EnaXnaY

A co tak teoria vsetkeho? 😉

Boh je odpovedou na otazku KTO TVORIL? 😉

A evolucia zas odpovedou na otazku AKO TVORIL? 😉

apologeta
apologeta

VD
Potvrzuji. Denně plodím stovky řádků kódu a ještě se mi nestalo, že náhodná chyba vylepšila program
Vždycky to udělá něco, co mi to rozbije a já to celej vzteklej hledám 🙂

apologeta
apologeta
Justmee Pěkné počtení souhlas a díky za vysvětlení zamrzlé evoluce. Já furt bojuju s těma mezičlánkama , jak píšete, ikdyž je tu evolucionistů málo, rád bych věděl co teda vlastně říkají na tohle Mám druh nazvěme ho A1. Tento druh má specifika, která ho činí tím čím je. druhem A1. Je prvním svého druhu. Že nic takového ve skutečnosti neexistuje není pravda. Existuje protože, když najdou kostru A1, tak je tak známá, že to pozná i student že to je A1. Další velmi známý druh, jehož kostru pozná i student… Číst vice »
apologeta
apologeta
George Nepochopil jsem, o cem je krestanstvi podle koho? Existují výroky, které když jejich autor napíše, je z nich zjevné, že problematice nerozumí vůbec, nebo nepostihl její podstatu. Někdo může tvrdit, že je křesťan protože věří v Boha a věří, že byl Boží posel. To je typ výroku, o kterém se dá úspěšně říct, že autor podstatu nepochopil. A to proto, že podstata křesťanství je „Kristus se za nás stal obětí za hřích a byl Boží Syn“ A pokud zmíněný tvrdí něco jiného, tak je to prostě matení pojmů ..… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Já si myslím, že mezi kreacionisty křesťany a evolucionisty křes´tany – je pouze nedorozumění ohledně toho, co ve skutečnosti v přírodě vidíme – a co se ve skutečnosti v přírodě skutečně děje. Až to bude všem jasné – spor už žádný nebude – protože na stopro jde pouze o to, že něco nějak vnímáme – a myslíme si, že naše zjištění – jsou založena na tom, co se v přírodě skutečně děje – a ono to je spíše tak, že se něco v přírodě děje – my si díky tomu… Číst vice »
George
George
apologeta: A pokud si je vyřešil, pak v rozporu s Biblí. Muj nazor je, ze nikoliv v „rozporu s Bibli“, ale „v rozporu s urcitym konkretnim pristupem k Bibli“ ci treba s „urcitou konkretni interpretaci Bible“. V cemz osobne spatruji velky rozdil. Až přijmete Ježíše jako svého spasitele, pochopíte, co jste napsal za nesmysl. Takze je to „nesmysl“ jen proto, ze nejsem krestan? Tak to je dost slabe. Co kdybych pouzil stejnou formulaci i jako krestan? Ale dejme tomu, ze bych pouzil vyraz „biblictejsi“. Problem je v tom, ze tento… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál
Justmee Myslím, že s Vámi mohu souhlasit bez vážných výhrad, přesto, že se mi Vaše formulace na několika místech jeví poněkud nejednoznačné. (Pozor: JEVÍ SE MI, ne že by takovými zcela určitě byly)… Dovolím si dodat, že živý organismus obsahuje vložené informace. Tyto informace jsou logické a tudíž nehmotné. K „přeměně“ informace na její uskutečnění (tedy vznik něčeho životného či funkčního) je zapotřebí programu – soustavy algoritmů v přesném či logickém pořadí. A ty algoritmy se skládají z jednotlivých instrukcí (příkazů). Ty instrukce jsou také v přesném pořadí. Jakákoliv větší… Číst vice »
Justmee
Justmee
apologeta Nic se neděje. Zajímavý výzkum. Evolucionistů tu už tak moc nepůsobí, takže v tomto ohledu může být špatný vzorek. Kreacionisté budou vůči podobným výzkumům nedůvěřivý. Zde by měl být nedůvěřivý snad každý, simulace má vždy menší váhu, než experiment. Výzkumy co „konečně vyvrátili/potvrdili evoluci“ jsou pro mě doposud vždy zdrojem zklamání. Tam je hrozně moc neznámých a spíše to vypadá tak, že evoluce se někde schovává. Prvním východiskem byla nepřetržitá evoluce. Prostě generace, po generaci se vše měnilo. Jenže tomu odporují současné druhy, které se změnám brání, případně jde… Číst vice »
apologeta
apologeta
George To je mozne, ale z toho automaticky neplyne, ze je onen nazor pravdivy Jistě, že neplyne. No z Vaší knihy jsem pochopil, že si myslíte, že je to pravda, né že je názor. To se pak omlouvám. Váš názor tedy je, že křesťan nemusí mít s evolucí problém. Můj názor je, že pokud je někdo opravdu křesťan tak problémů má hned několik. A pokud si je vyřešil, pak v rozporu s Biblí. Zdá se, že jste opravdu nepochopil o čem je křesťanství, když jste schopen napsat tuto větu Neposuzuji… Číst vice »
Justmee
Justmee
Václav Dostál: Že to není možné samovolně dokázal už Pasteur. Mohli bychom to simulovat na počítači, kdybychom věděli JAK Nemyslím si, že by Pasteur dokázal nemožnost samovolného vzniku života. On je dokázal, že za určitých podmínek se to neděje. Stejný důkaz přinesl proti svému přesvědčení Miller a spousta dalších. Lidé co sestrojili létající stroj, který selhal, také nedokázali, že létat nelze. Jen přidali do mozaiky důkaz, že to nejde tímto způsobem. Pravdou dle mého v současnosti je, že samovolný vznik života vyvrací obrovská spousta experimentů. Což je možná důvod, proč… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál
George Ve vámi uvedeném citátu jde o běžnou záměnu kvantového vakua se „zcela prázdným prostorem“. Takovým „prázdným prostorem“ se zde rozumí kb´vantové vakuum neboli skutečný prostor vyplněný kvantovým vakuem. Na rozdíl od toho se uvažuje GEOMETRICKÝ prostor, který neobsahuje NIC a který je myšlený (kdežto „prostor tvořený kvantovým vakuem“ prázdný není. Takže v pokračujícím citátu dělají ti d´fyzici hrubou chybu – popněvadž „přeskakují“ k prázdnému prostoru = geonmetrickému (myšlenému). Skutečný prostor (tvořený kv. vakuem) se totiž nemůže rozpínat nasvětelnou rychlostí. O rozpínání nadsvětelnou rychlostí se mluví při rozpínání geometrického (tj.… Číst vice »
George
George
apologeta: Můžete tvrdit, že to není v rozporu s vírou a že to není v rozporu s existencí Boha. Ale nepište prosím, že to není v rozporu s křesťanstvím. Protože to je podle mého názoru lež. To je mozne, ale z toho automaticky neplyne, ze je onen nazor pravdivy – stejne jako to automaticky neplyne z Markova ci meho nazoru. Ja rikam, ze krestan nemusi mit s evolucni teorii zadny problem a to skutecne nemusi, zastava-li jine nazory nez kreacioniste. Neposuzuji pravdivost techto nazoru, jen vysvetluji, proc ten prvni pristup… Číst vice »
George
George
VD: „To ovšem neznamená, že jej neuvažují fyzici“ – to pak ale asi jde o jine fyziky, nez o jakych se tu bavime my v kontextu s hypotetickym Velkym treskem. Ti totiz uvadeji napriklad toto: Due to quantum mechanical fluctuations even completely empty space has a non-zero energy associated with it. a pokracuji… This being the driving force would make sense because as space expands you get more empty space so the dark energy driving expansion would increase, leading to accelerating expansion. Proto jsem uvadel, ze se nase diskuse podle… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál
George Ja zadny „absolutne prazdny prostor“ neuvazuji, To ovšem neznamená, že jej neuvažují fyzici, kteří popisují polohu tělesa, zjednodušeného na hmotný bod, Tuto polohu určují vzhledem k tzv. počátku, tj. zvolenému bodu. Od tohoto počátku si myslí (a popř. kreslí) osy x, y, z … Atd. Nebudu to zde rozepisovat, poněvadž jste se to učil ve Fyzice na ZŠ. Ať chcete nebo nechcete, se zavedením myšleného prostoru nenaděláte nic. A že tento myšlený prostor je „absolutní“ ve smyslu dokonale prázdný, neobsahující vůbec nic, také nic nenaděláte. Naskýtá se otázka, zda… Číst vice »
apologeta
apologeta
George Vážený pane Georgi. Až se tedy uvidíte s Markem, a předpokládám, že mluvíme o M.O.V., spolu se můžete zamyslet nad tím, co vlastně děláte. Při čtení vaší knížečky „hovory o evoluci“, jsem se zhrozil. S mnoha věcmi jsem nesouhlasil, ale obhajoba, že je možné být křesťan a zastávat evoluci, mi přijde obzvláště špatná. Můžete tvrdit, že to není v rozporu s vírou a že to není v rozporu s existencí Boha. Ale nepište prosím, že to není v rozporu s křesťanstvím. Protože to je podle mého názoru lež. Každý… Číst vice »
George
George
VD: myslim, ze se to zvrtlo v prilis velkou hru se slovicky. Ja zadny „absolutne prazdny prostor“ neuvazuji, tudiz nemam ani duvod uvazovat o tom, zda by se mel stavat „jeste prazdnejsim“ (potazmo o tom, zda neco takoveho dava ci nedava smysl). Psal jsem predtim o „prazdnem prostoru“, ale ten ma ve fyzice pokud vim nenulovou energii (kterou nekteri asociuji s tzv. temnou energii), takze ho asi nelze povazovat za „absolutne prazdny“. Jen jeste nekolik poznamek, nez se kvuli pracovnim povinnostem opet vzdalim: Že to není možné samovolně dokázal už… Číst vice »
apologeta
apologeta
Justmee Omlouvám se že jsem Vás zneužil, ale Vaše odpovědi jsou zajímavé. Proč zneužil ? Ten článek o simulaci jsem si kompletně vymyslel. Něco jako sociologický experiment, jak na to budou v diskuzních skupinách reagovat zastánci a odpůrci evoluce. No a co by jste řek. Nikdo!! Nikdo z evolucionistů neřekl. Bravo no konečně, teď už kreacinosti sklapnou.. nebo tak něco.. Reakce ze strany zastánců evoluce byla pouze jednoho druhu. „Kde jste takovou informaci vzal“. Oni tomu totiž sami nevěří. A nakonec z toho pro ně mělo vylézt poselství: To mi… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

Justmee:
nikdo neví, zda vůbec život dokáže sám od sebe povstat z mrtvé hmoty.
Že to není možné samovolně dokázal už Pasteur. Mohli bychom to simulovat na počítači, kdybychom věděli JAK.
Pokud existuje inteligentní designér, tak stvoří oko efektivně, tak aby dobře vidělo.
Totéž platí pro jakýkoliv orgán a také pro jakýkoliv organismus. Koneckonců i pro jakýkoliv neživý výtvor.

Justmee
Justmee
apologeta Nevím jak v tomto výzkumu postupovali, ale napadá mě možný postup. Zadat do počítače opěrné body (a,b,c,d,..). Tedy například onoho „replikátora“, pak nějakou pokročilejší buňku, a další organismi. Pak nasimulovat, zda je možné dostat se k těmto variantám za relativně rozumný čas matematicky řízenou evolucí. Ovšem bylo třeba zohledněno, zda jsou ty všechny jednotlivé formy životaschopné. Nevím jak to testovat na počítači, v laboratoři by miliony generací za vteřinu asi nešlo prověřit. Klidně je možné, že po milionu let laboratorního výzkumu (trošku jsem nadnesl) vyjde najevo, že mezi předprogramovanými… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Václav Dostál – Poznámka pro tyto lidi: V Bibli zcela určitě alegorie jsou a dokonce i tam, kde to není výslovně uvedeno. Například termín „propastná tůně“ hned v prvním verši Bible – alegorie – či možná ještě jinak – podobenství. I když v tomto případě bych s tím měl asi problém. Mojžíš pouze svým jazykem vyjádřil to, co pro něj jistá vědomost znamenala. Několikrát byl osobně přítomen okamžiku, kdy „kámen padal na dno (bezedné) propasti“, takže velmi dobře znal to, co to znamená – když se řekne „propast“… Číst vice »
Justmee
Justmee
apologeta „Vědcům se konečně podařilo jednou provždy vyřešit spor o tom, zda evolučními mechanismy může vzniknout nový druh. Na jednom z nejvýkonnějších počítačů světa Sunway TaihuLight….“ Já jsem vůčí mnohým simulacím skeptický. Ona ta simulace na počítači závisí na mnoha faktorech, vstupních informacích, způsobu vyhodnocování. Musel bych vidět konkrétní a podrobné nastavení a závěry. Existuje rovnice, podle které se dá dopočítat počet planet s inteligentním životem, vložili se do ní data a vyšlo obrovské číslo. Ovšem v okolním vesmíru neukazuje na život, a to nemluvím o inteligentním, vůbec nic. Je… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE:- Admin. Každý takový „povídálek“ bude stát před svým Stvořitelem nahý, se svými ikonami pod paží a všechny otázky, výmluvy, vysvětlování… budou marné. Pouze připomenu slovo z Bible – Skutků – Přicházeli i mnozí z těch, kteří uvěřili, a přede všemi vyznávali, že také oni dříve používali zaklínání. 19 Nemálo pak těch, kteří se zabývali magií, přinesli své knihy a přede všemi je spálili. Jejich cena se odhadovala na padesát tisíc stříbrných. 20 A tak mocí Páně rostlo a rozmáhalo se jeho slovo. 21 Po těchto událostech se Pavel veden… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

apologetovi
V tom, co jste uvedl, je „jádro pudla“: svědomí versus zaměstnání. Nebo: pravda versus „chleba“. Nebo volba mezi nebezpečím a snadnou cestou. Nebezpečná čili „úzká“ cesta vede k výšinám, ta snadná čili „široká“ do záhuby. Na té první ovšem čekají mnohá úskalí, kdežto ta druhá dovoluje „frčet“. Rozhodnutí je osobní, vždy ovšem ponese „ovoce.“ A pak: Komu bylo více dáno, bude po něm více požadováno. Žádná výmluva neobstojí.

apologeta
apologeta

No nechci tady rozpoutávat válku, ale mě postoj pana M. O. Váchy připadá naprosto logický
Jako římskokatolický kněz moc možností nemá.
Když strach máš že se nenajíš
jak osel hlavou kývej
A pokud něčí chleba jíš
pak jeho píseň zpívej

Václav Dostál
Václav Dostál

Vácha naskočil do vlaku darwinismu a už nemůže vystoupit.
Mohl by, kdyby uznal svou chybu a hřích, což by jako katolický kněz udělat měl.

Václav Dostál
Václav Dostál
Otázky pro křesťany typu M. O. Váchy. 1. Jak máme napodobovat Boha ve své tvůrčí činnosti dodržením cyklu 6 dnů práce + 1 den odpočinku, jestliže Boží tvůrčí činnost nepoběhla v témže cyklu? 2. Jaká nebo čeho je to alegorie ustanovení manželství, kteréžto ustanovení je součástí zprávy o stvoření? (Jestliže v příběhu stvoření nejde o autentickou zprávu, ale jde o alegorii?) 3. Co je to za legendu, v jejímž závěru se hlavní hrdina Noe opije na mol? 4. Tvořil Bůh pomocí procesu žádného Boha nepotřebujícího (jak je evoluce definována)? 5.… Číst vice »
pavelkabrt
Vácha a jeho evomozgovna „copak Bůh mohl stvořit zvířata tak nešikovně, že mu vymřely? Můžu si tu ideu všemohoucího Stvořitele dát do souvislosti se Stvořitelem, který je sice moudrý, laskavý, všemohoucí, nanejvýš inteligentní, ale přitom stvoří zvíře, které mu nepřežije do současnosti? Jak to vlastně bylo s těmi mamuty a dinosaury?“ Když můj kamarád nabídl Váchovi, abych s ním měl rozhovor před studenty, Vácha řekl, že není třeba nic diskutovat, protože už všechno bylo mnohokrát probráno, vysvětleno a prohovořeno. Má strach. Má také důvod. Jednou jsem s ním měl vystoupení… Číst vice »
pavelkabrt
Apologeta Pavle Kábrte. Aha.. Jsem tu nový.. můžete mi prosím v krátkosti říct Vaše stanovisko ? Co je a co není evoluce. Co je přírodní výběr , co je mutace a jak v této souvislosti nazýváte procesy, které v přírodě fungují. Nic za tím nehledejte. Děkuji za otázku, pokusím se o maximální stručnost. 1. Žádné evoluční procesy nikde neprobíhají, nejsou pozorovatelné, ani na rychle se množících organizmech (bakterie, hmyz). A co nejde pozorovat, nepatří do vědy. Pozor: mluvím o procesu, čili ději v nějakém časovém intervalu, třeba 50ti let. Pozorovatelné… Číst vice »
apologeta
apologeta

Pavle Kábrte. Aha.. Jsem tu nový.. můžete mi prosím v krátkosti říct Vaše stanovisko ?
Co je a co není evoluce. Co je přírodní výběr , co je mutace a jak v této souvislosti nazýváte procesy, které v přírodě fungují. Nic za tím nehledejte. Nejsem evolucionista, ale myslel jsem že některé jevy v přírodě přece jen pozorovat lze… děkuji
Na oplátku Vám pak vysvětlím, kde se vzala ta zpráva o simulaci evoluce na nejvýkonnějších počítačů světa Sunway

pavelkabrt

Už před dávnem jsem psal, že evoluce je samozřejmě zcela jasně probíhající proces, žel, nikoli v přírodě, ale pouze

1. Ve fantazii evolučních mytologů
2. Na jejich počítačích

JÓ, TAM SE TO VŠECHNO VYVÍJÍ O STO PRĎO!
PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Díky výkonu toho počítače, lze simulovat milióny generací za vteřinu.
Po několika měsíčním běhu programu došel vývoj k jakémusi prvoku se schopností fotosyntézy !!!!

– správně by tam mělo být napsáno – díky tomu, že při vzniku tohoto počítače stála inteligentní bytost, která do počítače zadala program, který byl touto inteligencí navržen tak, aby „odrážel“ princip postupných změn ……

Prostě bez „inteligence“ to není možné. Stejně jako bez soli.

apologeta
apologeta
Václav Dostál Se vší úctou ten argument, že byli třeba programátoři nesedí. Mělo to pouze dokázat, že za určitých podmínek je možné, aby samovolně vznikaly organismy, které jsou složitější než ty původní. Není to důkaz, že to tak bylo, ale že to tak mohlo být. Stejně jako kdyby se to podařilo v chemické laboratoři Podle mne by to byl naprosto korektní pokus. To je třeba si vyjasnit. Pokud byly v programu nadefinovány pouze objekty, prostředí a mechanismy (mutace,replikace a co já vím co evolucionisti ještě žádají) pak by to přece… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál
apologeta Odkud máte svou zprávu? Pokud jste nebyl v daném týmu, bylo by záhodno uvést zdroj = ODBORNÝ článek (nikoli laickou novinářskou zprávu). Odjinud: Jak je obecně známo, počítače toho umí mnoho – ovšem díky programátorům. Daný tým programátorů pravděpodobně sestavil program ODPOVÍDAJÍCÍ evolucionistickým předpokladům. Tzn., že onen simulační program simuluje PŘEDPOKLÁDANÉ procesy a nikoli ty reálné. Jinak řečeno nasimulovat se dá cokoli – je ovšem zapotřebí velmi chytrých programátorů, kteří umějí simulační program sestavit. Naproti tomu měl reálný postup (vývoj) probíhat samovolně bez vlivu jakékoliv inteligence. To je rozpor:… Číst vice »
apologeta
apologeta

Vědcům se konečně podařilo jednou provždy vyřešit spor o tom, zda evolučními mechanismy může vzniknout nový druh. Na jednom z nejvýkonnějších počítačů světa Sunway TaihuLight s výkonem 93 petaflopů ( Petaflop vyjadřuje biliardu početních úkonů za vteřinu.) byl spuštěn emulační program, který zjednodušeně vytvářel předpokládané prostředí na mladé Zemi a předmětem evolučního rozvoje byla první buňka zvaná replikátor. Evoluce neřeší problém vzniku této buňky ! Díky výkonu toho počítače, lze simulovat milióny generací za vteřinu.
Po několika měsíčním běhu programu došel vývoj k jakémusi prvoku se schopností fotosyntézy !!!!

pavelkabrt
„Noe udělal všechno přesně tak, jak mu Bůh přikázal.“ 1. Mojžíšova 6:22. Archa, kterou postavil Noe, byla dlouhá více než sto třicet metrů, široká přes dvacet metrů a na výšku měla skoro čtrnáct metrů. … Je prokazatelné a těch výpočtů bylo mnoho, že Bůh mohl snadno zachránit v lodi o velikosti popsané v Bibli všechny vzduch dýchající suchozemské vyšší organizmy. Přesto se nám při celkovém pohledu na věc může jevit celé to Boží jednání trochu jako neuvěřitelně hravé, zjednodušující, až legrační, dětské (nebudete-li jako děti, nevejdete do Království). Už to, že… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál
Dnešní slovo pro každý den „Noe udělal všechno přesně tak, jak mu Bůh přikázal.“ 1. Mojžíšova 6:22. Archa, kterou postavil Noe, byla dlouhá více než sto třicet metrů, široká přes dvacet metrů a na výšku měla skoro čtrnáct metrů. To znamená, že byla dlouhá jako asi jedno a půl fotbalového hřiště. Její vnitřní objem byl čtyřicet tři tisíc metrů krychlových, což je jako pět set šedesát devět vlakových vagónů. Pokud by průměrné zvíře mělo velikost ovce, vešlo by se do archy sto dvacet pět tisíc zvířat. Pro lepší představu – v… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: Admin – děkuji za ochotu a řešení. Je pravda, že se mi – jak tak teď koukám, opravdu nezobrazovaly ty komentáře – jenom jsem si jich tedy nevšiml, protože už byly starší. Příjemný večer přeji. Dnes dávají na čt.2 ve 20:00 – Atlas mraků. V.S.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://youtu.be/9JU541_zm2w – lidé se „spojují – podílí“ – aby vyrobili…….. aby něco vyrobili…… nebo se spojují – aby http://www.omships.org/index.php?option=com_content&task=view&id=60&Itemid=277 – něco způsobili….. např. změnu postojů a názorů. V každém případě se lidé spojují – aby něco dokázali. Tak to Bůh učinil, aby byli lidé schopní – schopní něco dělat. Různá díla – různé výsledky – ale vždy stejná příčina – snaha svébytné bytosti. Nejspíše znamení jednotného principu – a také rozumný důvod k víře.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Otevřená tesla zůstane ve vesmíru prakticky navždy, miliardy let, jak již dříve řekl vizionář Elon Musk, majitel automobilky Tesla i společnosti SpaceX. Ten také uvedl, že pokud si roadster někdo z vesmíru dovede „stáhnout”, auto bude jeho.

https://www.novinky.cz/auto/462999-posledni-fotografie-tesly-roadster-z-vesmiru-dosly-baterie-v-kamerach.html

– prakticky navždy. Prakticky navždy – dokud bude trvat vesmír. Jsem zvědav, zdali v rámci „vyklízení přebytečného materiálu – nedojde k přehodnocení onoho „navždy“. I když pravda kýče vydrží někdy dost dlouho……… někdy i déle než věci potřebné a užitečné.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://youtu.be/e0GMrbnwiSQ?t=5001

– hmmm, to je velmi zajímavé – že se to nekonečně opakuje. Ale stále tu máme onen „fyzikální“ problém s tím, aby to fyzikálně bylo „nekonečné“. Co s tím? Dostaneme se zase zpátky do bodu – od kterého jsme vyšli – odstranit nekonečna.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
https://youtu.be/e0GMrbnwiSQ?t=2511 – když to tak vezmu jednoduše. – jak se může nějaká energie – hmota – udržovat na stejné úrovni a přitom ovlivňovat vesmír takovým způsobem, že se vesmír posléze začne „zrychleně rozpínat“? Co to vůbec znamená to „zrychlené rozpínání“? Jak je to rychlé? A hlavně kam? Do prázdného prostoru? Do neexistujícího prostoru? Do „prázdna“? A když naplníme prázdno – bude více plné? Fyzika má prostě problém – nejen s počátkem – ona má problém vysvětlit i onu „neexistenci“ – nbli. fyzik nemůže jít do času 0, ale také nemůže… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

jhk-vlasta
Citát, který jsi vybral, je perfektní – vystihuje „věc“ přesně.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://youtu.be/e0GMrbnwiSQ?list=PLDaA3IeViT3IMyv9AqKvEyGJTWN47zaGq&t=1278

– jo, tak jsem si to asi špatně dal dohromady s touto přednáškou – v tomto čase se mluví o tom, že fyzika nemá nekonečna ráda. Takže se omlouvám, matematici s nekonečny tedy žádný problém nemají. Což jsem osobně rád – potom by s tím, co jsem o nekonečnech povídal – neměli problém správně vstřebat.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Koroslav. V horším případě se nekonečna objevují v řešení rovnic, jako důsledek nějaké fyzikální teorie. Obvykle to značí, že matematický aparát, v jakém je teorie formulována, přestává stačit. Tak například obecná teorie relativity „předpovídá“ nekonečné hodnoty různých fyzikálních veličin v singularitě. Fyzikální interpretace je, že teorie ve skutečnosti předpovídá meze své platnosti a pro předpovědi skutečnosti by byla nutná neexistující kvantová teorie gravitace. „Potíže s nekonečny“ mají i další moderní fyzikální teorie a důmyslné metody, jak s nekonečny pracovat, jsou podstatnou částí současné fyziky (viz renormalizace). – svůj… Číst vice »
koroslav
koroslav

Nekonečno se v matematice moc nenosí, protože to je samozřejmě pak nepočitatelné

K téhle větě se vyjádřím, jelikož jsem matematiku studoval.
Ta věta je nepravdivá. Matematici nekonečno milují, nekonečno je skoro všude a při studiu matematiky se s nekonečnem a nulou člověk setkává tak 50% studia. Celá matematická a funkcionální analýza se bez nekonečna neobejde.
Matematici mají nekonečno tak rádi, že mají dokonce víc druhů nekonečen, třebas nekonečno spočetné a nekonečno nespočetné.

Vlasto, prosím, nesnaž se argumentovat věcmi, kterým nerozumíš.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Důkaz existence věčnosti – a tím i nepřímý důkaz Boha – je obyčejné dělení. Když budu dělit 10:3 – vyjde mi 3 a zbytek 1. Když ten vydělím 3mi – tak vyjde zase 3 a zbytek zase ten samý. A takhle můžu pokračovat až do nekonečna. Nekonečno se v matematice moc nenosí, protože to je samozřejmě pak nepočitatelné – proto se to buď zaokrouhluje, nebo perioduje. Tzn. 3,33 periodických. Jenomže – tento jednoduchý příklad je velmi dobrým příkladem toho – že tento svět je navržen někým, kdo s nekonečnem nemá… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Mě zase zaujalo tohle….. „Je to skvělý objev, pokud dnes můžeme nahlédnout do ranné historie našeho Slunce,“ napsal jeden z vedoucích pracovníků projektu Roger Ulrich, který se studiem naší sluneční soustavy zabývá už 40 let. – popusťme trochu uzdu naší fantazie a zapřemýšlejme – proč by něco mělo být tak skvělé……? Nuže – vemme si – že zjistíme mnohem více – a dejme tomu že zjistíme úplně všechno o tom, jak probíhala ona „ranná historie“ našeho Slunce. Budeme vědět – jak se slunce zformovalo, jak se začalo točit, jak se… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Studie ze Stanfordovy univerzity z roku 2012 zjistila, že u lidí, kteří užívají léky na spaní, je mnohem větší pravděpodobnost, že budou náměsíční. „Část mozku zodpovědná za fyzický pohyb je aktivní, zatímco část mozku zodpovědná za řídící funkce spí,“ vysvětlil pro server The Times Union výzkumník Mark Mahowald.

a za vlastní myšlení je také zodpovědné asi nějaké to centrum….. – jen jestli náhodou za to není zodpovědné ještě něco jiného – např. duch, který je od Boha.

Route 66
Route 66

DDD ….jako s kozou na ledě… DDD

Václav Dostál
Václav Dostál
Georgi, já jsem se neptal, co si myslí či co tvrdí Kaku nebo kdokoli jiný, já jsem se ptal Vás, zdy si myslíte, že prázdný prostor se může stávat ještě prázdnější. Ne, netvrdil jste to ani opak, a PROTo jsem se Vás ptal prazdny prostor muze expandovat rychleji nez svetlo – to, ze by se pritom musel stavat „jeste prazdnejsim“, jsem v danem kontextu nikde necetl. Kdyztak tedy prosim o odkaz. Jestliže se prázdný prostor, který neobsahuje nic, rozpíná, stává se čím dál prázdnější než byl (kdy už prázdný byl)… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
George. Rad bych jeste dodal, ze pokud jde o rychlost svetla ve vakuu, tak je to nepochybne i otazkou mereni. Zde je graf znazornujici vysledky mereni za poslednich cca 200 let. ze vazne nerozumim tomu, jak hodnotu, ktera se v case prubezne meni, muze nekdo povazovat za „absolutni“ (ci „konstantni v absolutnim vyznamu“). Zadny vedec na svete si totiz nemuze byt jisty tim, ze prave hodnota udavana v soucasnosti je uz „definitivni“ a ze se nekdy v budoucnu (v dusledku pripadnych presnejsich mereni) opet nejak nezmeni. Tvrzeni, ze konstanta musi… Číst vice »
George
George
VD: Myslíte si že prázdný prostor (absulutní prázdnota) se může stávat ještě prázdnější? Bohuzel si nejsem jisty tim, k cemu presne se tento dotaz vztahuje. Netvrdil jsem to a hlavne mi neni ani znamo, ze by to tvrdil Kaku. Kaku a dalsi fyzikove v tomto smeru hovori o tom, ze kratce po udajnem velkem tresku se behem velice kratke chvile vesmir opakovane zdvojnasobil a jeho vnejsi okraj pritom expandoval mnohem rychleji, nez rychlosti svetla. Jako argument je pritom udavano prave to, ze prazdny prostor muze expandovat rychleji nez svetlo –… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál
George, v noci se mi rozležela moje výtka Vám. I když jsem tu výtku formuloval jako svůj dojem a nikoli jako obecný fakt, měl jsem se jí vyvarovat (nepsat ji). Vezmu to z jiného konce. Dovolím si Vás zeptat: Myslíte si že prázdný prostor (absulutní prázdnota) se může stávat ještě prázdnější? (Pozn. Výraz v závorce jsem přidal proto, aby ani „náhodou“ nedošlo k záměně s vakuem. Vakuum někdy za prázdnotu považováno bývá, a to někdy i odborníky – fyziky. Takže laik může udělat stejnou chybu, samozřejmě nezaviněně, protože ona informace,… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – George.

cokoliv ja napisu a porad to budou prekrucovat tak jako ty ted

– tak daleko jsem se zatím nedostal. A asi ani nedostanu. To by Jsi musel hovořit trochu jinak. No třeba to někdy přijde. Vidím, že máš s vírou stále problém. Jo jo. To budeš mít stále. S něčím faktickým, co nelze nějak vědecky rozumně pobrat – to jde dost těžko.No však – nepsal jsem to asi zbytečně, jak je vidět z Tvé reakce.

Václav Dostál
Václav Dostál
George Získávám dojem, že neumíte nebo nechcete věcně diskutovat. Zkuste jiný postup a jiný přístup k mým argumentům a já tento dojem možná ztratím. Ale ono Vám asi nezáleží na mých dojmech. Pokud ovšem chcete diskutovat na „úrovni“ (tj. věcně a ne vztahovačně) se mnou, pak by Vám na mých dojmech záležet mělo. Pokud nezáleží, (další) diskuze se mnou asi nebude uskutečnitelná. Jen tak navíc: Přečetl jsem vaši knihu a dokonce jsem si z ní něco vybral – a jak se dá čekat – jsem s tím polemizoval: a sice… Číst vice »
George
George
Vlasta: ono Georgovi jde především o to, aby jakkoli dokázal, že všechny existující důkazy svědčí proti existenci Boha – v podstatě o nic jiného nejde.. Bylo by mozna dobre, kdybys me Vlasto nezatahoval do sve neschopnosti verit v Boha, ktery tvoril prostrednictvim biologicke evoluce ci Boha, ktery stvoril „relativni vesmir“ ci dokonce Boha, ktery nestvoril vubec zadny vesmir, ale pouze v nem „udelal poradek“ – jak tvrdil jiz Aristoteles, ktery stvoreni odmital. Rozumim tomu, ze ty proste musis mit Boha presne takoveho, jakeho si ho predstavujes (protoze jinak bys v… Číst vice »
George
George
VD: Ono si nestačí přečíst jeden (nebo pár) článků o rychlosti světla a tím pak argumentovat. Vypadá to tak, že věci vůbec nerozumíte. To je samozrejme dost dobre mozne. Ale domnivam se, ze pokud nekdo toto tvrdi, tak by mel merit vsem stejnym metrem. Ja zase rikam, ze zadny z kreacionistu, kteri sem v soucasne dobe prispivaji, vubec nerozumi biologii, nebot ji nikdy a nikde nestudoval – a opravdu nestaci jen „precist si jeden nebo par clanku“ a tim pak argumentovat! Pokud s timto nekdo nesouhlasi, pak ovsem nerozumim tomu,… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Neboť Bůh přece není závislý na ničem, a jeho myšlení tudíž také! Pokud to nepřipustíte, pak musíte zrušit svou (byť slaboučkou) myšlenku na existenci Boha. – ono Georgovi jde především o to, aby jakkoli dokázal, že všechny existující důkazy svědčí proti existenci Boha – v podstatě o nic jiného nejde. Právě proto se Georgovi nelíbí ani ono „absolutno“ a musí – chtě nechtě – mít pořád nějaké námitky. George si chce prostě na Boha šáhnout – aby vyvrátil potřebu víry a dokázal, že víra nestojí na racionálních podkladech, – o… Číst vice »