Všeobecná diskuse 2

Chcete-li si prohlédnout starší komentáře,
klikněte prosím na Starší diskuse)

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

838
Komentujte

Please Přihlásit to comment
799 Comment threads
39 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
adminJiří Zelinkajhk - vlastaMilivojFoton Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
apologeta
apologeta

George Vážený pane Georgi. Až se tedy uvidíte s Markem, a předpokládám, že mluvíme o M.O.V., spolu se můžete zamyslet nad tím, co vlastně děláte. Při čtení vaší knížečky „hovory o evoluci“, jsem se zhrozil. S mnoha věcmi jsem nesouhlasil, ale obhajoba, že je možné být křesťan a zastávat evoluci, mi přijde obzvláště špatná. Můžete tvrdit, že to není v rozporu s vírou a že to není v rozporu s existencí Boha. Ale nepište prosím, že to není v rozporu s křesťanstvím. Protože to je podle mého názoru lež. Každý… Číst vice »

George
George

VD: myslim, ze se to zvrtlo v prilis velkou hru se slovicky. Ja zadny „absolutne prazdny prostor“ neuvazuji, tudiz nemam ani duvod uvazovat o tom, zda by se mel stavat „jeste prazdnejsim“ (potazmo o tom, zda neco takoveho dava ci nedava smysl). Psal jsem predtim o „prazdnem prostoru“, ale ten ma ve fyzice pokud vim nenulovou energii (kterou nekteri asociuji s tzv. temnou energii), takze ho asi nelze povazovat za „absolutne prazdny“. Jen jeste nekolik poznamek, nez se kvuli pracovnim povinnostem opet vzdalim: Že to není možné samovolně dokázal už… Číst vice »

apologeta
apologeta

Justmee Omlouvám se že jsem Vás zneužil, ale Vaše odpovědi jsou zajímavé. Proč zneužil ? Ten článek o simulaci jsem si kompletně vymyslel. Něco jako sociologický experiment, jak na to budou v diskuzních skupinách reagovat zastánci a odpůrci evoluce. No a co by jste řek. Nikdo!! Nikdo z evolucionistů neřekl. Bravo no konečně, teď už kreacinosti sklapnou.. nebo tak něco.. Reakce ze strany zastánců evoluce byla pouze jednoho druhu. „Kde jste takovou informaci vzal“. Oni tomu totiž sami nevěří. A nakonec z toho pro ně mělo vylézt poselství: To mi… Číst vice »

Václav Dostál

Justmee:
nikdo neví, zda vůbec život dokáže sám od sebe povstat z mrtvé hmoty.
Že to není možné samovolně dokázal už Pasteur. Mohli bychom to simulovat na počítači, kdybychom věděli JAK.
Pokud existuje inteligentní designér, tak stvoří oko efektivně, tak aby dobře vidělo.
Totéž platí pro jakýkoliv orgán a také pro jakýkoliv organismus. Koneckonců i pro jakýkoliv neživý výtvor.

Justmee
Justmee

apologeta Nevím jak v tomto výzkumu postupovali, ale napadá mě možný postup. Zadat do počítače opěrné body (a,b,c,d,..). Tedy například onoho „replikátora“, pak nějakou pokročilejší buňku, a další organismi. Pak nasimulovat, zda je možné dostat se k těmto variantám za relativně rozumný čas matematicky řízenou evolucí. Ovšem bylo třeba zohledněno, zda jsou ty všechny jednotlivé formy životaschopné. Nevím jak to testovat na počítači, v laboratoři by miliony generací za vteřinu asi nešlo prověřit. Klidně je možné, že po milionu let laboratorního výzkumu (trošku jsem nadnesl) vyjde najevo, že mezi předprogramovanými… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Václav Dostál – Poznámka pro tyto lidi: V Bibli zcela určitě alegorie jsou a dokonce i tam, kde to není výslovně uvedeno. Například termín „propastná tůně“ hned v prvním verši Bible – alegorie – či možná ještě jinak – podobenství. I když v tomto případě bych s tím měl asi problém. Mojžíš pouze svým jazykem vyjádřil to, co pro něj jistá vědomost znamenala. Několikrát byl osobně přítomen okamžiku, kdy „kámen padal na dno (bezedné) propasti“, takže velmi dobře znal to, co to znamená – když se řekne „propast“… Číst vice »

Justmee
Justmee

apologeta „Vědcům se konečně podařilo jednou provždy vyřešit spor o tom, zda evolučními mechanismy může vzniknout nový druh. Na jednom z nejvýkonnějších počítačů světa Sunway TaihuLight….“ Já jsem vůčí mnohým simulacím skeptický. Ona ta simulace na počítači závisí na mnoha faktorech, vstupních informacích, způsobu vyhodnocování. Musel bych vidět konkrétní a podrobné nastavení a závěry. Existuje rovnice, podle které se dá dopočítat počet planet s inteligentním životem, vložili se do ní data a vyšlo obrovské číslo. Ovšem v okolním vesmíru neukazuje na život, a to nemluvím o inteligentním, vůbec nic. Je… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE:- Admin. Každý takový „povídálek“ bude stát před svým Stvořitelem nahý, se svými ikonami pod paží a všechny otázky, výmluvy, vysvětlování… budou marné. Pouze připomenu slovo z Bible – Skutků – Přicházeli i mnozí z těch, kteří uvěřili, a přede všemi vyznávali, že také oni dříve používali zaklínání. 19 Nemálo pak těch, kteří se zabývali magií, přinesli své knihy a přede všemi je spálili. Jejich cena se odhadovala na padesát tisíc stříbrných. 20 A tak mocí Páně rostlo a rozmáhalo se jeho slovo. 21 Po těchto událostech se Pavel veden… Číst vice »

Václav Dostál

apologetovi
V tom, co jste uvedl, je „jádro pudla“: svědomí versus zaměstnání. Nebo: pravda versus „chleba“. Nebo volba mezi nebezpečím a snadnou cestou. Nebezpečná čili „úzká“ cesta vede k výšinám, ta snadná čili „široká“ do záhuby. Na té první ovšem čekají mnohá úskalí, kdežto ta druhá dovoluje „frčet“. Rozhodnutí je osobní, vždy ovšem ponese „ovoce.“ A pak: Komu bylo více dáno, bude po něm více požadováno. Žádná výmluva neobstojí.

apologeta
apologeta

No nechci tady rozpoutávat válku, ale mě postoj pana M. O. Váchy připadá naprosto logický
Jako římskokatolický kněz moc možností nemá.
Když strach máš že se nenajíš
jak osel hlavou kývej
A pokud něčí chleba jíš
pak jeho píseň zpívej

Václav Dostál

Vácha naskočil do vlaku darwinismu a už nemůže vystoupit.
Mohl by, kdyby uznal svou chybu a hřích, což by jako katolický kněz udělat měl.

Václav Dostál

Otázky pro křesťany typu M. O. Váchy. 1. Jak máme napodobovat Boha ve své tvůrčí činnosti dodržením cyklu 6 dnů práce + 1 den odpočinku, jestliže Boží tvůrčí činnost nepoběhla v témže cyklu? 2. Jaká nebo čeho je to alegorie ustanovení manželství, kteréžto ustanovení je součástí zprávy o stvoření? (Jestliže v příběhu stvoření nejde o autentickou zprávu, ale jde o alegorii?) 3. Co je to za legendu, v jejímž závěru se hlavní hrdina Noe opije na mol? 4. Tvořil Bůh pomocí procesu žádného Boha nepotřebujícího (jak je evoluce definována)? 5.… Číst vice »

pavelkabrt

Vácha a jeho evomozgovna „copak Bůh mohl stvořit zvířata tak nešikovně, že mu vymřely? Můžu si tu ideu všemohoucího Stvořitele dát do souvislosti se Stvořitelem, který je sice moudrý, laskavý, všemohoucí, nanejvýš inteligentní, ale přitom stvoří zvíře, které mu nepřežije do současnosti? Jak to vlastně bylo s těmi mamuty a dinosaury?“ Když můj kamarád nabídl Váchovi, abych s ním měl rozhovor před studenty, Vácha řekl, že není třeba nic diskutovat, protože už všechno bylo mnohokrát probráno, vysvětleno a prohovořeno. Má strach. Má také důvod. Jednou jsem s ním měl vystoupení… Číst vice »

pavelkabrt

Apologeta Pavle Kábrte. Aha.. Jsem tu nový.. můžete mi prosím v krátkosti říct Vaše stanovisko ? Co je a co není evoluce. Co je přírodní výběr , co je mutace a jak v této souvislosti nazýváte procesy, které v přírodě fungují. Nic za tím nehledejte. Děkuji za otázku, pokusím se o maximální stručnost. 1. Žádné evoluční procesy nikde neprobíhají, nejsou pozorovatelné, ani na rychle se množících organizmech (bakterie, hmyz). A co nejde pozorovat, nepatří do vědy. Pozor: mluvím o procesu, čili ději v nějakém časovém intervalu, třeba 50ti let. Pozorovatelné… Číst vice »

apologeta
apologeta

Pavle Kábrte. Aha.. Jsem tu nový.. můžete mi prosím v krátkosti říct Vaše stanovisko ?
Co je a co není evoluce. Co je přírodní výběr , co je mutace a jak v této souvislosti nazýváte procesy, které v přírodě fungují. Nic za tím nehledejte. Nejsem evolucionista, ale myslel jsem že některé jevy v přírodě přece jen pozorovat lze… děkuji
Na oplátku Vám pak vysvětlím, kde se vzala ta zpráva o simulaci evoluce na nejvýkonnějších počítačů světa Sunway

pavelkabrt

Už před dávnem jsem psal, že evoluce je samozřejmě zcela jasně probíhající proces, žel, nikoli v přírodě, ale pouze

1. Ve fantazii evolučních mytologů
2. Na jejich počítačích

JÓ, TAM SE TO VŠECHNO VYVÍJÍ O STO PRĎO!
PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Díky výkonu toho počítače, lze simulovat milióny generací za vteřinu.
Po několika měsíčním běhu programu došel vývoj k jakémusi prvoku se schopností fotosyntézy !!!!

– správně by tam mělo být napsáno – díky tomu, že při vzniku tohoto počítače stála inteligentní bytost, která do počítače zadala program, který byl touto inteligencí navržen tak, aby „odrážel“ princip postupných změn ……

Prostě bez „inteligence“ to není možné. Stejně jako bez soli.

apologeta
apologeta

Václav Dostál Se vší úctou ten argument, že byli třeba programátoři nesedí. Mělo to pouze dokázat, že za určitých podmínek je možné, aby samovolně vznikaly organismy, které jsou složitější než ty původní. Není to důkaz, že to tak bylo, ale že to tak mohlo být. Stejně jako kdyby se to podařilo v chemické laboratoři Podle mne by to byl naprosto korektní pokus. To je třeba si vyjasnit. Pokud byly v programu nadefinovány pouze objekty, prostředí a mechanismy (mutace,replikace a co já vím co evolucionisti ještě žádají) pak by to přece… Číst vice »

Václav Dostál

apologeta Odkud máte svou zprávu? Pokud jste nebyl v daném týmu, bylo by záhodno uvést zdroj = ODBORNÝ článek (nikoli laickou novinářskou zprávu). Odjinud: Jak je obecně známo, počítače toho umí mnoho – ovšem díky programátorům. Daný tým programátorů pravděpodobně sestavil program ODPOVÍDAJÍCÍ evolucionistickým předpokladům. Tzn., že onen simulační program simuluje PŘEDPOKLÁDANÉ procesy a nikoli ty reálné. Jinak řečeno nasimulovat se dá cokoli – je ovšem zapotřebí velmi chytrých programátorů, kteří umějí simulační program sestavit. Naproti tomu měl reálný postup (vývoj) probíhat samovolně bez vlivu jakékoliv inteligence. To je rozpor:… Číst vice »

apologeta
apologeta

Vědcům se konečně podařilo jednou provždy vyřešit spor o tom, zda evolučními mechanismy může vzniknout nový druh. Na jednom z nejvýkonnějších počítačů světa Sunway TaihuLight s výkonem 93 petaflopů ( Petaflop vyjadřuje biliardu početních úkonů za vteřinu.) byl spuštěn emulační program, který zjednodušeně vytvářel předpokládané prostředí na mladé Zemi a předmětem evolučního rozvoje byla první buňka zvaná replikátor. Evoluce neřeší problém vzniku této buňky ! Díky výkonu toho počítače, lze simulovat milióny generací za vteřinu.
Po několika měsíčním běhu programu došel vývoj k jakémusi prvoku se schopností fotosyntézy !!!!

pavelkabrt

„Noe udělal všechno přesně tak, jak mu Bůh přikázal.“ 1. Mojžíšova 6:22. Archa, kterou postavil Noe, byla dlouhá více než sto třicet metrů, široká přes dvacet metrů a na výšku měla skoro čtrnáct metrů. … Je prokazatelné a těch výpočtů bylo mnoho, že Bůh mohl snadno zachránit v lodi o velikosti popsané v Bibli všechny vzduch dýchající suchozemské vyšší organizmy. Přesto se nám při celkovém pohledu na věc může jevit celé to Boží jednání trochu jako neuvěřitelně hravé, zjednodušující, až legrační, dětské (nebudete-li jako děti, nevejdete do Království). Už to, že… Číst vice »

Václav Dostál

Dnešní slovo pro každý den „Noe udělal všechno přesně tak, jak mu Bůh přikázal.“ 1. Mojžíšova 6:22. Archa, kterou postavil Noe, byla dlouhá více než sto třicet metrů, široká přes dvacet metrů a na výšku měla skoro čtrnáct metrů. To znamená, že byla dlouhá jako asi jedno a půl fotbalového hřiště. Její vnitřní objem byl čtyřicet tři tisíc metrů krychlových, což je jako pět set šedesát devět vlakových vagónů. Pokud by průměrné zvíře mělo velikost ovce, vešlo by se do archy sto dvacet pět tisíc zvířat. Pro lepší představu – v… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: Admin – děkuji za ochotu a řešení. Je pravda, že se mi – jak tak teď koukám, opravdu nezobrazovaly ty komentáře – jenom jsem si jich tedy nevšiml, protože už byly starší. Příjemný večer přeji. Dnes dávají na čt.2 ve 20:00 – Atlas mraků. V.S.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://youtu.be/9JU541_zm2w – lidé se „spojují – podílí“ – aby vyrobili…….. aby něco vyrobili…… nebo se spojují – aby http://www.omships.org/index.php?option=com_content&task=view&id=60&Itemid=277 – něco způsobili….. např. změnu postojů a názorů. V každém případě se lidé spojují – aby něco dokázali. Tak to Bůh učinil, aby byli lidé schopní – schopní něco dělat. Různá díla – různé výsledky – ale vždy stejná příčina – snaha svébytné bytosti. Nejspíše znamení jednotného principu – a také rozumný důvod k víře.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Otevřená tesla zůstane ve vesmíru prakticky navždy, miliardy let, jak již dříve řekl vizionář Elon Musk, majitel automobilky Tesla i společnosti SpaceX. Ten také uvedl, že pokud si roadster někdo z vesmíru dovede „stáhnout”, auto bude jeho.

https://www.novinky.cz/auto/462999-posledni-fotografie-tesly-roadster-z-vesmiru-dosly-baterie-v-kamerach.html

– prakticky navždy. Prakticky navždy – dokud bude trvat vesmír. Jsem zvědav, zdali v rámci „vyklízení přebytečného materiálu – nedojde k přehodnocení onoho „navždy“. I když pravda kýče vydrží někdy dost dlouho……… někdy i déle než věci potřebné a užitečné.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://youtu.be/e0GMrbnwiSQ?t=5001

– hmmm, to je velmi zajímavé – že se to nekonečně opakuje. Ale stále tu máme onen „fyzikální“ problém s tím, aby to fyzikálně bylo „nekonečné“. Co s tím? Dostaneme se zase zpátky do bodu – od kterého jsme vyšli – odstranit nekonečna.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://youtu.be/e0GMrbnwiSQ?t=2511 – když to tak vezmu jednoduše. – jak se může nějaká energie – hmota – udržovat na stejné úrovni a přitom ovlivňovat vesmír takovým způsobem, že se vesmír posléze začne „zrychleně rozpínat“? Co to vůbec znamená to „zrychlené rozpínání“? Jak je to rychlé? A hlavně kam? Do prázdného prostoru? Do neexistujícího prostoru? Do „prázdna“? A když naplníme prázdno – bude více plné? Fyzika má prostě problém – nejen s počátkem – ona má problém vysvětlit i onu „neexistenci“ – nbli. fyzik nemůže jít do času 0, ale také nemůže… Číst vice »

Václav Dostál

jhk-vlasta
Citát, který jsi vybral, je perfektní – vystihuje „věc“ přesně.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://youtu.be/e0GMrbnwiSQ?list=PLDaA3IeViT3IMyv9AqKvEyGJTWN47zaGq&t=1278

– jo, tak jsem si to asi špatně dal dohromady s touto přednáškou – v tomto čase se mluví o tom, že fyzika nemá nekonečna ráda. Takže se omlouvám, matematici s nekonečny tedy žádný problém nemají. Což jsem osobně rád – potom by s tím, co jsem o nekonečnech povídal – neměli problém správně vstřebat.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Koroslav. V horším případě se nekonečna objevují v řešení rovnic, jako důsledek nějaké fyzikální teorie. Obvykle to značí, že matematický aparát, v jakém je teorie formulována, přestává stačit. Tak například obecná teorie relativity „předpovídá“ nekonečné hodnoty různých fyzikálních veličin v singularitě. Fyzikální interpretace je, že teorie ve skutečnosti předpovídá meze své platnosti a pro předpovědi skutečnosti by byla nutná neexistující kvantová teorie gravitace. „Potíže s nekonečny“ mají i další moderní fyzikální teorie a důmyslné metody, jak s nekonečny pracovat, jsou podstatnou částí současné fyziky (viz renormalizace). – svůj… Číst vice »

koroslav
koroslav

Nekonečno se v matematice moc nenosí, protože to je samozřejmě pak nepočitatelné

K téhle větě se vyjádřím, jelikož jsem matematiku studoval.
Ta věta je nepravdivá. Matematici nekonečno milují, nekonečno je skoro všude a při studiu matematiky se s nekonečnem a nulou člověk setkává tak 50% studia. Celá matematická a funkcionální analýza se bez nekonečna neobejde.
Matematici mají nekonečno tak rádi, že mají dokonce víc druhů nekonečen, třebas nekonečno spočetné a nekonečno nespočetné.

Vlasto, prosím, nesnaž se argumentovat věcmi, kterým nerozumíš.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Důkaz existence věčnosti – a tím i nepřímý důkaz Boha – je obyčejné dělení. Když budu dělit 10:3 – vyjde mi 3 a zbytek 1. Když ten vydělím 3mi – tak vyjde zase 3 a zbytek zase ten samý. A takhle můžu pokračovat až do nekonečna. Nekonečno se v matematice moc nenosí, protože to je samozřejmě pak nepočitatelné – proto se to buď zaokrouhluje, nebo perioduje. Tzn. 3,33 periodických. Jenomže – tento jednoduchý příklad je velmi dobrým příkladem toho – že tento svět je navržen někým, kdo s nekonečnem nemá… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Mě zase zaujalo tohle….. „Je to skvělý objev, pokud dnes můžeme nahlédnout do ranné historie našeho Slunce,“ napsal jeden z vedoucích pracovníků projektu Roger Ulrich, který se studiem naší sluneční soustavy zabývá už 40 let. – popusťme trochu uzdu naší fantazie a zapřemýšlejme – proč by něco mělo být tak skvělé……? Nuže – vemme si – že zjistíme mnohem více – a dejme tomu že zjistíme úplně všechno o tom, jak probíhala ona „ranná historie“ našeho Slunce. Budeme vědět – jak se slunce zformovalo, jak se začalo točit, jak se… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Studie ze Stanfordovy univerzity z roku 2012 zjistila, že u lidí, kteří užívají léky na spaní, je mnohem větší pravděpodobnost, že budou náměsíční. „Část mozku zodpovědná za fyzický pohyb je aktivní, zatímco část mozku zodpovědná za řídící funkce spí,“ vysvětlil pro server The Times Union výzkumník Mark Mahowald.

a za vlastní myšlení je také zodpovědné asi nějaké to centrum….. – jen jestli náhodou za to není zodpovědné ještě něco jiného – např. duch, který je od Boha.

Route 66
Route 66

DDD ….jako s kozou na ledě… DDD

Václav Dostál

Georgi, já jsem se neptal, co si myslí či co tvrdí Kaku nebo kdokoli jiný, já jsem se ptal Vás, zdy si myslíte, že prázdný prostor se může stávat ještě prázdnější. Ne, netvrdil jste to ani opak, a PROTo jsem se Vás ptal prazdny prostor muze expandovat rychleji nez svetlo – to, ze by se pritom musel stavat „jeste prazdnejsim“, jsem v danem kontextu nikde necetl. Kdyztak tedy prosim o odkaz. Jestliže se prázdný prostor, který neobsahuje nic, rozpíná, stává se čím dál prázdnější než byl (kdy už prázdný byl)… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

George. Rad bych jeste dodal, ze pokud jde o rychlost svetla ve vakuu, tak je to nepochybne i otazkou mereni. Zde je graf znazornujici vysledky mereni za poslednich cca 200 let. ze vazne nerozumim tomu, jak hodnotu, ktera se v case prubezne meni, muze nekdo povazovat za „absolutni“ (ci „konstantni v absolutnim vyznamu“). Zadny vedec na svete si totiz nemuze byt jisty tim, ze prave hodnota udavana v soucasnosti je uz „definitivni“ a ze se nekdy v budoucnu (v dusledku pripadnych presnejsich mereni) opet nejak nezmeni. Tvrzeni, ze konstanta musi… Číst vice »

George
George

VD: Myslíte si že prázdný prostor (absulutní prázdnota) se může stávat ještě prázdnější? Bohuzel si nejsem jisty tim, k cemu presne se tento dotaz vztahuje. Netvrdil jsem to a hlavne mi neni ani znamo, ze by to tvrdil Kaku. Kaku a dalsi fyzikove v tomto smeru hovori o tom, ze kratce po udajnem velkem tresku se behem velice kratke chvile vesmir opakovane zdvojnasobil a jeho vnejsi okraj pritom expandoval mnohem rychleji, nez rychlosti svetla. Jako argument je pritom udavano prave to, ze prazdny prostor muze expandovat rychleji nez svetlo –… Číst vice »

Václav Dostál

George, v noci se mi rozležela moje výtka Vám. I když jsem tu výtku formuloval jako svůj dojem a nikoli jako obecný fakt, měl jsem se jí vyvarovat (nepsat ji). Vezmu to z jiného konce. Dovolím si Vás zeptat: Myslíte si že prázdný prostor (absulutní prázdnota) se může stávat ještě prázdnější? (Pozn. Výraz v závorce jsem přidal proto, aby ani „náhodou“ nedošlo k záměně s vakuem. Vakuum někdy za prázdnotu považováno bývá, a to někdy i odborníky – fyziky. Takže laik může udělat stejnou chybu, samozřejmě nezaviněně, protože ona informace,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – George.

cokoliv ja napisu a porad to budou prekrucovat tak jako ty ted

– tak daleko jsem se zatím nedostal. A asi ani nedostanu. To by Jsi musel hovořit trochu jinak. No třeba to někdy přijde. Vidím, že máš s vírou stále problém. Jo jo. To budeš mít stále. S něčím faktickým, co nelze nějak vědecky rozumně pobrat – to jde dost těžko.No však – nepsal jsem to asi zbytečně, jak je vidět z Tvé reakce.

Václav Dostál

George Získávám dojem, že neumíte nebo nechcete věcně diskutovat. Zkuste jiný postup a jiný přístup k mým argumentům a já tento dojem možná ztratím. Ale ono Vám asi nezáleží na mých dojmech. Pokud ovšem chcete diskutovat na „úrovni“ (tj. věcně a ne vztahovačně) se mnou, pak by Vám na mých dojmech záležet mělo. Pokud nezáleží, (další) diskuze se mnou asi nebude uskutečnitelná. Jen tak navíc: Přečetl jsem vaši knihu a dokonce jsem si z ní něco vybral – a jak se dá čekat – jsem s tím polemizoval: a sice… Číst vice »

George
George

Vlasta: ono Georgovi jde především o to, aby jakkoli dokázal, že všechny existující důkazy svědčí proti existenci Boha – v podstatě o nic jiného nejde.. Bylo by mozna dobre, kdybys me Vlasto nezatahoval do sve neschopnosti verit v Boha, ktery tvoril prostrednictvim biologicke evoluce ci Boha, ktery stvoril „relativni vesmir“ ci dokonce Boha, ktery nestvoril vubec zadny vesmir, ale pouze v nem „udelal poradek“ – jak tvrdil jiz Aristoteles, ktery stvoreni odmital. Rozumim tomu, ze ty proste musis mit Boha presne takoveho, jakeho si ho predstavujes (protoze jinak bys v… Číst vice »

George
George

VD: Ono si nestačí přečíst jeden (nebo pár) článků o rychlosti světla a tím pak argumentovat. Vypadá to tak, že věci vůbec nerozumíte. To je samozrejme dost dobre mozne. Ale domnivam se, ze pokud nekdo toto tvrdi, tak by mel merit vsem stejnym metrem. Ja zase rikam, ze zadny z kreacionistu, kteri sem v soucasne dobe prispivaji, vubec nerozumi biologii, nebot ji nikdy a nikde nestudoval – a opravdu nestaci jen „precist si jeden nebo par clanku“ a tim pak argumentovat! Pokud s timto nekdo nesouhlasi, pak ovsem nerozumim tomu,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Neboť Bůh přece není závislý na ničem, a jeho myšlení tudíž také! Pokud to nepřipustíte, pak musíte zrušit svou (byť slaboučkou) myšlenku na existenci Boha. – ono Georgovi jde především o to, aby jakkoli dokázal, že všechny existující důkazy svědčí proti existenci Boha – v podstatě o nic jiného nejde. Právě proto se Georgovi nelíbí ani ono „absolutno“ a musí – chtě nechtě – mít pořád nějaké námitky. George si chce prostě na Boha šáhnout – aby vyvrátil potřebu víry a dokázal, že víra nestojí na racionálních podkladech, – o… Číst vice »

1 2 3 17