Všeobecná diskuse

Chcete-li si prohlédnout starší komentáře do 27. ledna 2018,
klikněte prosím na Všeobecná diskuse 1)

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

320
Komentujte

Please Přihlásit to comment
302 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
jhk - vlastaadminpavelkabrtsroninVáclav Dostál Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Aaaa, tak jsem se spletl, měl jsem za to, že se to stalo v Číně a ono to bylo v Koreji.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.novinky.cz/veda-skoly/468827-zkamenely-lidsky-prst-meni-dejiny-sireni-lidstva-z-afriky.html – Zkamenělou kost lidského prstu, starou asi 88 tisíc let, objevili archeologové v poušti An-Nafúd na severozápadě Saúdské Arábie. Podle studie uveřejněné v Nature Ecology and Evolution jde o jeden z nejstarších pozůstatků lidského druhu Homo sapiens mimo africký kontinent. Nález opět naznačuje, že moderní člověk mohl opustit Afriku mnohem dříve, než se předpokládalo. – co takhle upravit předpoklad – že se z neživé hmoty nemůže přeci jen stát – a to jakýmkoli přírodním procesem – něco živého, ani kdyby tu mohlo proběhnout mnohem více miliard let, než na… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Celkem často se setkávám na diskuzích s příspěvky typu – byl jsem kdysi věřící, ale přestal jsem věřit. A velmi často to vyznívá jako zklamání. Onen člověk byl zklamán – jeho představy o Bohu nebyly naplněny, proto přestal věřit. Co k tomu říká Kristus? Kristus na to má podobenství – jedno zrno padlo na kraj cesty a sezobali ho ptáci, jedno padlo do trní, jedno na skálu a pak teprve to jedno padlo na úrodnou půdu. Podobenství bylo i vyloženo – když zrní zobají ptáci – je to práce toho… Číst vice »

pavelkabrt

sronin Jak „staré“ je prosím podle Vás období druhohorní křídy ? Protože v druhohorách nalézáme stopy po existenci člověka, např. otisky lidských chodidel spolu s dinosuřími tlapami v jedné vrstvě (např. Texas, Poluxy river), dále předměty lidské výroby a naměříme zde v organických materiálech radioaktivní C14 (poločas rozpadu 5730 let), zařazují kreacionisté toto období do nastupující fáze Potopy, tj. asi 2400 let před Krista. Evolucionisté zneužili ohromné sedimentární nánosy z Potopy, které Potopa vytvořila, a dezinterpretují 382 dní, během nichž se vytvářely v určitých fázích potopní nánosy a vrstvy, na… Číst vice »

sronin
sronin

pro pana Kábrta: díky za předchozí reakci … pozorně se snažím číst všechny články na tomto webu a pár věcí potřebuji vysvětlit. v článku Kepler-78b: “Svět žhavé lávy” který “by neměl existovat” uvádíte: „A skutečně, dnes jsou mnozí ve veřejném životě, kteří tvrdí, že žádného Stvořitele nebylo potřeba. A spíše než aby přijali biblickou zprávu o stvoření v šesti dnech před asi 6 000 roky, místo toho tvrdí, že se vesmír vytvořil naturalistickými procesy (tj. vytvořil sám sebe) za miliardy let.“ v článku Proč žijí klokani jen v Austrálii? je… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Přeji požehnané svátky – kdy si připomínáme oběť Krista. – zamysleme se nad tím, co to pro nás znamená, že Kristus se stal spasitelem všech lidí, zvláště věřících. Spasitelem ve smyslu vytrhnutí z Božího spravedlivého hněvu nad lidským hříchem, který působí oddělení od Boha. Kristus proto musel trpět – trpět nejen tělesně, ale trpět tento Boží hněv duchovně, duševně. Musel si prožít osobní odmítnutí díky hříchu, který na sebe vzal. A ďábel v tu chvíli byl jaksepatří přítomen – nijak se nezdráhal proti Kristu na kříži podnítit každého, kdo k… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/byla-zmasakrovana-tak-se-pozna-antisemitismus-vrazda-zeny-kt/r~55f160fa31c411e8a79a0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=editor1&utm_term=position-1 – když si vezmu, co všechno by se ještě mohlo stát…….. tak toho asi bude více. Každopádně platí – na všechno by měl být křesťan připraven – Bible jasně praví – kdyby nebyly ty dny zkráceny – nebylo by spaseno žádné tělo. To snad je myslím – dosti výmluvné. A koncentráky tu zas tak daleko nejsou – ani komunismus, ani Stalin a jiní. A už vůbec ne to, co se tenkrát za těch dob dělo a to nejen s křesťany. Wurmbrandt o tom psal celkem dost a jasně. A… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Sronin.

že v době minulé nebylo všechno tak jednoznačné a přímočaré, jsou.
Co třeba nalezené lebky protáhlého tvaru ?

– to tu dost často připomínali především kreacionisté. Evolucionisté „měli přeci jasno“.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Omen.

Píšu snad natolik podobně jako dotyčný? – to je těžké posoudit. Onen dotyčný – pokud to tedy byl on, kdo psal – se po zablokování dost změnil (znovu připomínám, pokud to byl on, který psal). Ale já to neřeším. Správce je tu Admin.

Václav Dostál
Václav Dostál

sronin Sám mám o Darwinově teorii pochybnost, ale na druhou stranu … zcela popřít vývoj druhů mi zatím nepřijde podložené nebo spíš nemám potřebné informace a znalosti. To je pěkné přiznání – lepší, než kdybyste se „tvářil“, že jste už „snědl veškerou moudrost.“ Dostatek informací můžeme získat, ale jenom když se po nich budeme pídit: aktivně je vyhledávat, pokud možno z různých zdrojů. Na internetu je informací až nadbytek, je dost nesnadné se v tom vyznat – pokud se nezaměříme jenom na určité, poměrně úzké téma. a pokud ty různé… Číst vice »

sronin
sronin

pro: Václav Dostál Nemyslím, že jsem slušnější, slušný se snažím být pořád … jen se ptám opatrněji, nechci provokovat, chci se něco v klidu dozvědět. Když se zeptám „víc odvážně“ tj. víc proti Vašemu přesvědčení, reagujete podrážděně. A provokovat rohodně nechci. Každý máme na svět svůj názor a můj není jednoznačný, to už jsem psal, proto se ptám na věci, které třeba Vám připadají samozřejmé, ale mně ne. Sám mám o Darwinově teorii pochybnost, ale na druhou stranu … zcela popřít vývoj druhů mi zatím nepřijde podložené nebo spíš nemám… Číst vice »

sronin
sronin

pro jhk – vlasta
Jasně, souhlasím s tím, že se o spoustě věcí můžeme jen domnívat, jaké mohly být či jak lidé mohli vypadat. Ale myslím, že nějaké důkazy, že v době minulé nebylo všechno tak jednoznačné a přímočaré, jsou.
Co třeba nalezené lebky protáhlého tvaru ? Berte to jako podnět k zamšlení: http://extrastory.cz/lebky-z-paracaske-pouste-nejsou-lidske-potvrzuji-to-testy-dna.html
Jsou to lebky lidí ? Nebo si myslíte, že je to podvrh ? Pokud připustíte, že ne, čí teda jsou ? Lebka se za pár tisíc let přece jen tak nezmění ….

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE. – Omen –

Jestli Jste Omene bývalý Anonym, to není třeba nějak složitě dokazovat – stačí říci že nevíte oč se jedná a proč Jste k němu přirovnáván.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Sronin Kdo byli první lidé po Adamovi a Evě ? Byli to lidé z dob doby kamenné ? železné ? bronzové ? Bavíme se zde o tísíciletích – první lidé po Adamovi a Evě byli potomci Adama a Evy – jsou vyjmenovaní v rodokmenech – je toho plná Bible. Co se týče času, tak to pravda vychází na tisíciletí – cca 6 tisíc let. Za tu dobu se člověk pravda měnil – dle působení mutací a i nejspíše určité „redukce“ genomu, či blokací některých genů – variací/možností je… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

OMEN – kde se ve vás bere ta drzost

Vy tu chcete moralizovat? Vy, který sám přiznáváte, že tu máte minimálně tři falešné profily? Vy, který si tu děláte z lidí blázny??? No to se vám tedy opravdu nepovedlo. Ještě že tu jsou jinak soudní lidé a vaše drzé nesmysly ignorují.

Děkuji admine, že podobné darebáky hlídáte a odkrýváte.

Václav Dostál
Václav Dostál

sronin Vaše předchozí příspěvky se od dvou posledních lišily diametrálně, nyní se jeví, že jste o hodně „slušnější.“ Je-li Vaše současní snaha pravdivá, mohl byste pochopit, že na otázku, obshující složitou „věc“ nelze odpovědět „jednoduše“ – tj. jednou či dvěma větami. Takováto stručná odpověď může zavádět a také bývá takto často chápána. Problém, od kfdy se tvor údajně se vyvíjející ze společného předka, stal člověkem, kreacionisté neřeší, protože je podle nich nesmyslný. Tito lidé (jež teď tvoří valnou část čtenářů a přispěvovatelů tohoto webu) tvrdí, že člověk byl člověkem od… Číst vice »

sronin
sronin

Pročetl jsem vaše příspěvky a zaměřím se na jedno … na ten „vývoj“ člověka, který jsem zmínil. Především bychom si měli ujasnit, od kdy je člověk člověkem …. Kdo byli první lidé po Adamovi a Evě ? Byli to lidé z dob doby kamenné ? železné ? bronzové ? Bavíme se zde o tísíciletích …. ne o posledních 200 letech. Současný člověk se mění velice pomalu, tak jako jiné druhy, takže to těžko můžeme pozorovat online, ale co např. rozdíly mezi námi a neandrtálci …jsme jedním druhem, který se jen… Číst vice »

sronin
sronin

Zdravím všechny diskutující a jsem rád za tak bohatou odezvu. Vy máte jasno, já ne. Já hledám odpovědi. Můžete mně je pomoci nalézt, můžete mě za mé otázky nesnášet či dokonce zatratit … vaše volba. Možná se někdy zeptám špatně, možná provokativně, ale rozhodně ne se zlým úmyslem. Když se na něco zeptám, zkuste mi odpovědět jasně a stručně, co si o tématu myslíte. Nehledejte za tím nic jiného, než jen to, že čekám odpověď. Jakoukoliv. Jsem tolerantní a pokud s něčím nesouhlasím, řeknu svůj názor a akceptuji názor protějšku.… Číst vice »