Všeobecná diskuse

Pro starší komentáře klikněte prosím na:

Všeobecná diskuse starší  (do 27. ledna 2018, do 10:05 hod.)

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tohoto webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Komentujte

257 Komentáře zapnuto "Všeobecná diskuse 2"

  Subscribe  
Upozornit na
tomas12345
tomas12345
Celkom nechápem tomu, ako to že väčšina vedcov nadalej odmieta existenciu Boha ked zákon zachovania hmoty a pôvod hmoty ho jednoznacne dokazuje ? Pretoze co sa týka vesmíru a otázke čo bolo na uplnom pociatku odkial sa zobrala tá prvá pociatocna prahmota, existuju len dve teorie , ktore sa pokusaju vysvetlit jej vznik bez potreby zásahu Stvoritela a) Pôvodna prahmota vznikla z ničoho, inak povedané vesmír z ničoho. No ku vsetkej ucte k autorom z týchto teorii sa s týmto nedá absolutne v nicom suhlasit. V nasom vesmire jasne vidíme… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.stream.cz/myty-v-psychologii/10019080-opravdu-vyuzivame-jen-10-mozku

– 1:22 – netvrdím, že všechno říká špatně – naopak souhlasím, ale když tam do toho zasadí evoluci, která vyvíjela mozek – pak to vyznívá trochu podivně. No – však si „pozrete“ sami.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Stále víc vědců začíná chápat, že šťastné krysy znamenají lepší vědu –

– možná lepší vědu – ale nikoli lepší skutečnost – vždyť o co jde v evolucionismu? Přeci o mutace a selekce – zvítězí ten – kdo přežije. Udělejme podmínky nebeské – a jsme naprosto mimo přirozenost znovu, akorát z druhé strany. Mají to vědci těžké……. – nedivím se, že život v laboratoři je mimo jiné i utrpením. Ostatně jako i sám běžný život. A nikdo se tomu nevyhne.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Důvody redukce chovného prostředí mají svou logiku. V první řadě potřebu vyloučit náhodné faktory, ovlivňující průběh a výsledky experimentů, a rovněž úspory. – https://www.novinky.cz/veda-skoly/465939-o-stastnych-krysach-a-opatrnych-vedcich.html – – paradoxy výzkumníků – jak reálné jsou situace krys a život člověka v porovnání oněch „náhodných faktorů“? Neporovnatelné. Krysa je zvíře, které přirozeně žije v přírodě – v městkých aglomeracích v kanálech. Jak velká tedy je vypovídací hodnota schopnosti nějakého léku uzdravovat nemoce v malých klecích v laboratoři? V podstatě žádná. K čemu je tedy tento výzkum? K něčemu pravda ano – ale co se… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Omen

Ze sdělení jednak nejde poznat, jak Bůh ke kůži přišel, a ani to, o jakou kůži šlo. Z toho, že Bůh oděl Adama a Evu kůží nejde ani poznat, zdali si Adam a Eva právě k vůli tomuto uvědomovali, že zemřou. Možná to uvědomění přišlo až potom, co byli vyhnáni ze zahrady v Edenu, kdy už Bohu nebyli tak blízko

– podle mě ano.

O M E N
O M E N
jhk – vlasta Genesis 3:21 Bůh udělal Adamovi a jeho ženě kožený oděv a oblékl je. Ze sdělení jednak nejde poznat, jak Bůh ke kůži přišel, a ani to, o jakou kůži šlo. Z toho, že Bůh oděl Adama a Evu kůží nejde ani poznat, zdali si Adam a Eva právě k vůli tomuto uvědomovali, že zemřou. Možná to uvědomění přišlo až potom, co byli vyhnáni ze zahrady v Edenu, kdy už Bohu nebyli tak blízko. A ohledně toho, že věděli, protože jim to Bůh přeci jasně řekl. Tam přeci… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Navíc si lidé potom co pojedli ze zakázaného stromu asi ani nebyli vědomi toho, že zemřou

– podle mě do toho ale zasahuje Boží oběť v podobě obětovaného beránka. Kůží z něho Bůh oděl Adama a Evu. Tzn. projev onoho zvířete při té oběti – byl asi podle mě dost výmluvný, co je smrt. Nemusím ale nesouhlasit s tím, že si něčeho nemuseli být vědomi v určitém slova smyslu – ale nemohu souhlasit s tím, že by o smrti vůbec nevěděli. Věděli – Bůh jim to přeci jasně řekl.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Zde had říkal pravdu ohledně toho, že lidé budou rozeznávat dobré a zlé když z daného stromu pojí a že v tomto ohledu budou jako Bůh. To Bůh sám jako pravdu potvrdil když řekl, „Hle, člověk se stal jako jeden z nás, neboť zná dobro i zlo.“

– souhlasím. Nic proti.

O M E N
O M E N
jhk – vlasta Reagoval jsem na, „Satan nemůže nic jiného než lidem a všem okolo sebe – pouze lhát – nic jiného.“ Takže pouze a jenom lhát a nic jiného je minimálně zavádějící, a spíše nepravdivé. Satan je označován za otce lži, takže je někým, kdo je původcem lži, někým, v kom se lež zrodila, to mu ale ještě nebrání uvádět i pravdu když se to hodí k jeho záměru. K tomu co sděloval had ženě v zahradě v Edenu, tam jednoduše mísil pravdu se lží aby člověka v konečném… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
http://www.stoplusjednicka.cz/vedci-vyvinuli-superbily-material-inspirovali-je-brouci – všimněme si onoho „oslího můstku“ – znázorním to – lidská inteligence a mysl se poučila od brouků. Logicky by mělo jít předpokládat – že když něco jako člověk zkoumám a nemohu na to přijít a pomůže mi něco z přírody – napadne mě otázka – ty brďo – kdo to vymyslel? ……. Oslí můstek je ale v tom – že taková otázka bude ihned popřena úslovím – nikoli – to je pouhá evoluce. Sice pro to není žádný jasný důkaz, ale je to ona „správná věda“……… – správná… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Jedním z nejpodstatnějších objevů, které vrtání přineslo, byly vzorky dokazující, že život na naší planetě se datuje zpátky až do období vzniku nejspodnějších ze zkoumaných geologických vrstev – je tedy o miliardu let starší, než se původně myslelo. http://www.stoplusjednicka.cz/dira-do-pekla – že je něco o miliardu let starší? Kdo by to čekal že? Co by asi tak přineslo provrtání ještě hlouběji? Další miliardu? Nebo rovnou dvě? K čemu je radiometrické datování? V případě určování – jak je co staré a jak dlouho to asi tak trvalo než něco bylo vytvořeno –… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Omen – čiré lži – měl jsem zde na mysli pravda určitý pojem – však co je čirá lež? Např. to, že „jistě nezemřete“ – To je např. čirá lež. Čirá lež z mého pohledu je něco – co takovým způsobem odporuje pravdě – že to je na první pohled znát – ale je to řečeno tak jistě a namyšleně a sebejistě – že je člověk uveden v domnění – že ten někdo si skutečně nevymýšlí – ačkoli je pravda tak jasná a zřejmá a člověk jí zná… Číst vice »
O M E N
O M E N

jhk – vlasta

Tím pádem vše – co je na tomto „principu“ založené – je také lživé – nemůže ze lži vzniknout pravda – podobně jako ani Satan – nemůže nic jiného než lidem a všem okolo sebe – pouze lhát – nic jiného.

Ale pozor, i Satan může používat, sdělovat pravdu aby mohl lépe maskovat lži. Mnohdy se totiž účinněji lže, oklamává tak, když se místo čiré lži mísí pravda se lží.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
To, že se v biologii něco tvoří nového – co tu ještě „nebylo“ – je velký omyl. V případě některých vědců – kteří ví – je to čirá lež. V biologii se neděje a netvoří nic nového. A dokonce ani v lidské společnosti se netvoří nic nového – co tu ještě nebylo. Společnost je stále stejná – složená ze stále stejných lidí – kteří dělají stále stejné chyby ve svých životech, rozhodnutích, a mají stále stejné úmysly. Na světě se neděje nic nového – co tu ještě nikdy nebylo. Evolucionismus… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

– pokračování z předchozího příspěvku……………………………………….

Tzn. co napadne asi každého člověka při pohledu na tento spadlý most, pod kterým jsou vidět obrysy rozdrcených aut? Že ta auta asi někdo musel řídit – nebo – že nejspíše ta auta někdo řídil. Tedy s velkou pravděpodobností – a že co? No nejspíše asi už dořídil……a k tomu ty pocity….zajímavá evoluce že? A za to prý může mutace a selekce……. – možná k smíchu – nebo k pláči?

jhk - vlasta
jhk - vlasta
článek s mostem – zřejmě se tu stala někde chyba. Ale vemme si to trochu od začátku. Na počátku se něco stalo – nikdo neví co – a domněle se první organizmus začal množit. Do toho přišly mutace na první „DNA“. Někdy se prý stalo něco dobrého pro život – někdy něco nedobrého pro život – ale protože v té době neexistovaly ještě pojmy jako dobro, zlo, správně špatně – pak nešlo říci – zdali bylo něco dobře a mutace udělala něco dobrého anebo udělala něco špatného. Každopádně se ale… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin – a přesně tak se to učí ve školách, tak to přece musí být pravda, že? 🙂

– jo, kdyby jen věděli učitelé – co vlastně učí na školách………(())(())(())(())(())…………/pozn. to jsou zkřivená ústa, tedy mají být, aby si to někdo nevysvětloval nějak jinak, jak nemá….))).

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin

… tak na procesor, to už je nutné použít vysokorychlostní kladivo a na harddisk musím kolikrát vzít i motorovou pilu

– podle obrázku bych koupil igráčka – jakéhokoli – dal bych ho vedle počítače – a za tisíc let z něho bude živý opravář a bude všechno umět – všechno by měly zařídit mutace a selekce. Inteligence není potřeba.

Václav Dostál
Václav Dostál

PK, Admin
myslel jsem, že se to tak zobrazuje jenom mně, tak jsem se neptal. Jsou to tajemnosti, o nichž nemá tušení ani Bill Gates.

pavelkabrt

Admin
Moc děkuji za vyjasnění, já měl za to, že je nějaká dohoda mezi Tebou a Václavem, že potřebuje Václav tento příspěvek mít stále nahoře, i když mi to bylo z obsahu příspěvku divné, proč by to potřeboval. To byla jen moje imaginace, jak se ty myšlenky někdy v lebce motají. Děkuji, požehnání. PK (máš hezký emotikon či ikonku, jen mi nejde do hlavy, jak se tím klíčem upravuje procesor nebo harddisk nebo nějaká aplikace – není v tom nějaká evoluce?)

pavelkabrt

Chtěl bych se zeptat admina, proč je příspěvek Václava Dostála stále nahoře, nemyslím proč technicky, ale proč věcně, jaký to má smysl a zda to tak už bude navždy. Mně to vůbec nevadí, jen jsem čistě zvědavý, k čemu je to dobré. Děkuji, PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Admin – Pavel Kábrt – omlouvám se – moje otázka nebyla otázkou, kterou bych se ptal – ale otázkou, která byla spíše otázkou tzv. „řečnickou“ – abych to lépe vysvětlil – neptal jsem se – jak lze něco falzifikovat – ale poukazoval jsem svojí otázkou na to – že právě to, co jsem se ptal, jestli jde či nejde a co falzifikovat – je nefalzifikovatelné – protože „něco co se již stalo“ – je prostě pouhý fakt – který nelze falzifikovat – lze ho maximálně potvrdit – že… Číst vice »
pavelkabrt
jhk – vlasta pokud z minulosti nemáme nic jiného než záznam – bez kostí, či fosilií – jak může být něco falzifikováno? Nemůže. Jak píše admin, asi je to nedorozumění. Záznam či zápis není věda. Věda je nauka „O záznamech či zápisech“ a „o kostech a jevech a pozorováních“. „O tom“, ne „to“. Ani na kosti nelze nic falzifikovat, zůstává jen kostí. Falzifikovat lze výklad (třeba toho záznamu či té kosti) nebo nějaký z pozorovaných jevů odvozený zákon, třeba Ohmův, když jste elektrikář jako já, to by eventuálně šlo teoreticky… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Pavel Kábrt. vědy jsou vždy falzifikovatelné budoucími nálezy – pokud z minulosti nemáme nic jiného než záznam – bez kostí, či fosilií – jak může být něco falzifikováno? Nemůže. Pokud ale je zaznamenaná skutečnost která se stala v minulosti – faktická – neboli – zaznamenané očité svědectví je přesně takové – jako i sama skutečnost – viz. např. Potopa – pak je jasné, že vědci kteří tuto historickou událost nepřijímají – žijí ve vlastním omylu – protože si myslí, že pro to není na zemi takový důkaz –… Číst vice »
pavelkabrt
jhk – Vlasta píše: Ve Starozákonní době v Bibli – to bylo označení lidí – kteří byli pouze vyšší. Dle mého se věda dnes dostává do problému s pojmy – co je a co není normální a co je a co není genetická porucha. Věda může být v konfliktu s pojmy jen uvnitř sebe sama, jinak ale věda je o pozorování hmotného světa. Prostě vědci čumí, jak věci fungují a z toho vyvozují vždy a pouze velmi nejisté závěry o absolutnosti tohoto fungování (tuto nejistotu sami vědci přiznávají, že současné… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.novinky.cz/koktejl/464176-pred-sto-lety-se-narodil-obr-z-illinois-nejvyssi-clovek-historie-mel-272-centimetru.html – dnes se tomu říká genetická porucha. Ve Starozákonní době v Bibli – to bylo označení lidí – kteří byli pouze vyšší. Dle mého se věda dnes dostává do problému s pojmy – co je a co není normální a co je a co není genetická porucha.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Václav Dostál Nějak mi ten avizovaný soulad uniká! – v 19:09 – je onen „problém“, který jsem zmiňoval. Při určitém pohybu – se problém s „teď“ – rozroste o problém s časoprostorem – a dojde k rozdílu ve vnímání mimozemšťana a pozemšťana. Mimozemšťan neuvidí pozemšťana ve stejném časovém okamžiku ve kterém se oba dva nachází – ale uvidí to, co se odehrálo již dávno. Samozřejmě je to nadsazené – události se ve vesmíru nikterak nezaznamenávají – „zaznamenané“ jsou pouze události, které mají nějaký svůj projev – tzn. pouze… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

JHK-vlasto,
Nějak mi ten avizovaný soulad uniká!

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://youtu.be/wbWPWRXCsaI?t=973

– k tomu se zase hodí verš – před jeho pohledem zmizelo nebe a země. Volně parafrázovano – před jeho pohledem je i minulost, i přítomnost i budoucnost. Kristus je počátek i konec. Což s tímto dokumentem – úplně bezvadně souladí. Což není samozřejmě pro toho, kdo o věci něco ví – žádný zvláštní div. )))))

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Mám pro všechny skvělou zprávu. Jedna je ta – že „14 “Sláva na výsostech Bohu a na zemi pokoj mezi lidmi; Bůh v nich má zalíbení“. ta druhá zpráva je neméně důležitá – a skvělá – skoro stejně jako ta první. „Hospodin slyší mou prosbu, moji modlitbu Hospodin přijme.“ „V závrati jak opilí se potáceli, s celou svou moudrostí byli v koncích. 28 A když ve svém soužení úpěli k Hospodinu, vyvedl je z tísně: 29 utišil tu bouři, ztichlo vlnobití. 30 Zaradovali se, když se uklidnilo, on pak je… Číst vice »
filouš
filouš

Omlouvám se, jestli můj komentář mohl vyznít nevhodně. O toto téma se zajímám už dlouho. A narazil jsem na tento komentář od evolucionisty a zajímalo mě, jestli by mi tady někdo odpověděl. Děkuji za upozornění, už se to nebude opakovat.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Admin A zejména evoluce je předmětem tohoto „marného kultu osobnosti“ – ona je totiž jak „stvořitelem tak plánovačem“, – lidé se vždy snažili – buď nepřiznat tomu pravému Bohu čest, anebo když už to prostě nešlo – tak to naonačit tak, aby to vypadalo – jako že Bůh není třeba – a že to všechno prostě tak nějak „samo“. Jenomže „zavřít troubícího ,,slona,, do skříně, která je menší než on“ – je nemožné. Bůh to podivuhodným způsobem zaonačil tak, aby i bez Něho – bylo jasné – že… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Stroje tudíž vědí, kde je třeba provést řez a kde tuby oddělit. – z článku http://www.kafe.cz/rodina-a-domov/co-znamenaji-a-k-cemu-slouzi-barevne-prouzky-na-konci-zubni-pasty-36687.aspx?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu Co tvrdí tento pisatel? Tvrdí v podstatě to, že stroje mají schopnost něco poznávat. Což je takové zavádějící tvrzení – stroje přeci nemají rozum, aby si něco mohli uvědomit a následně něco díky tomu i dělat. Vše je pouhým procesem probíhajícím v mechanických součástech – kterým člověk dal schopnost dělat to tak, aby se to mohlo následně popsat – jako že stroj „ví“. Stroje ale nic neví – nepotřebují to. To nepotřebuje to –… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
George – ať budeš či nebudeš chtít, ať se budeš jak budeš chtít – snažit, tak i tak v životě člověka dojde k tomu – že při tom, co dělá – přijde a to právě ve chvíli oné „snahy“ – otázka – má to, co děláš smysl? Má to ten smysl, o kterém si myslíš, že je tím smyslem? A ta otázka přijde právě ve chvíli, kdy budeš právě ve chvíli onoho „naplňování svého přesvědčení o smysluplnosti svého cíle, kterého chceš dosáhnout“. Pokud platí, že smysl o kterém řekneš, že… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Mám velmi jednoduše za to – že např. přítomnost náhody by vylučovala možnost a schopnost jakéhokoli poznání. Kdyby existovalo něco skutečně náhodného – pak by nebylo možné rozeznat něco zákonitého. Myslím, že to není příliš složité to takto „zobecnit“. Kdyby skutečně existovalo něco – co nemá jakoukoli souvislost s prvotními příčinami – pak by to nebylo možné rozpoznat od těch reálných věcí. Neboť by to existovalo ve svém vlastním prostoru – ve své vlastní existenci. No ale to už asi zacházím příliš daleko.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
https://youtu.be/_Eg35_c1Nnk – např. toto video – vemme si, že by se tam dal prvek náhody – např. by tento tanečník prostě odešel pryč, anebo tam dáme jiný prvek náhody – že by všichni začali dělat úplně něco jiného – než by měli – co by se stalo? Byl by to stále ten karneval, anebo by to byl chaos? Cožpak na to nepoukazoval právě apoštol Pavel – že kdyby si zrak řekl, že je více než sluch, nebo by si ruka řekla – že je více než noha – co by… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Ještě k náhodě….. Justmee Nevím, zda je možné neexistenci náhody potvrdit. – je ji možné potvrdit. Pokud by náhoda skutečně existovala – pak by muselo docházet k naprostým nesmyslům. Např. by padající auto ze skály odletělo do vesmíru, nebo by zůstalo na oběžné dráze – jenom takový „hloupý“ příklad. Nikdy nikdo neviděl něco – co by nemělo smysl. Ani nebylo nic takového zaznamenaného. Opírat se v této chvíli o nějaké „kvantové jevy“ a jejich „náhodnost“ – je spíše takovým přeskočením z bláta do louže a jak jsem již řekl –… Číst vice »
O M E N
O M E N
jhk – Vlasta Jenže z tohoto, Ja ale o „pouze vlastnich schopnostech“ nepsal ani carku…Nekonkretizoval jsem jakym zpusobem si za tim pujde. A to, co jsem psal nasledne o tvrde praci, to podle me plati i v pripadech, kdy budeme v ramci te „cesty“ uvazovat i neco vic nez jen vlastni schopnosti. Protoze znam dost lidi – treba prave sportovcu – kteri jsou verici, takze nejen makaji, ale taky se modli…, to vypadá, že George do toho svého přesvědčení, že když si člověk za všelikou touhou půjde a bude na… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Já tedy tvrdím, abych to trochu zjednodušil, že pro lidstvo jsou věci, po kterých když bude toužit, tak i když si za naplněním těch tužeb půjde a bude na tom tvrdě pracovat, tak toho nedosáhne. – na to jsem chtěl také dodatečně poukázat – že George tak trochu opomíná důsledky svého tvrzení – např. když neplodný pár bude chtít mít své vlastní děti – pak mohou za něčím chtít jít jak jen budou chtít – pokud budou opravdu po biologické stránce neplodní – pak děti mít svoje vlastní nebudou a… Číst vice »
O M E N
O M E N
George To praveze neni jedno. A potvrzuje to hned ten druhy uvedeny priklad. Protoze napriklad van Beethoven skladal i hluchy a to uplne – nikoliv pouze ve smyslu hudebniho hluchu. Kdyby měl Beethoven hudební hluch, tak by tu hudbu jakou skládal jednoduše neskládal, přitom po fyziologické stránce by sluch mohl mít zcela v pořádku až do své smrti. Naopak by toStejne tak bych se mohl ptat, v cem ze to zavodil Oscar Pistorius. To, ze jen tezko muze behat stejne rychle jako Bolt, to je jedna vec, ale nejrychlejsim sprinterem… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vrazda-novinare-a-jeho-snoubenky-prvni-zatceni-co-presne-vime-a-co-jsou-jen-dohady-43261?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp 6:50 – a chvilku dále. Je to oficiální vyjádření o probíhajícím případu, který se snaží některá „fakta“ zamlžovat. A to je právě probíhající vyšetřování – které může každý vidět. Co před 2000 lety v případě Krista? Probíhalo to jinak? Snažili se tenkrát lidé – zainteresovaní do Kristovy vraždy – sdělovat všem to, co se tenkrát skutečně stalo? ))))))))). Odpovím za všechny – ani náhodou. To, o co se snažili – bylo zamést jakékoli stopy – jak nejrychleji to šlo. Tzn. Kristus nikdy nikoho neuzdravoval, Kristus byl šarlatán, Kristus nebyl… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Vlastik: uplne jednoducha otazka, respektive dve otazky. Psal jsi predtim o svedectvich, tak se ptam – ty jakozto krestan tedy veris, ze vsechna ta svedectvi co ma na strankach Foton (myslim o navsteve nebe a pekla, o tom, ze Jan Pavel II. je v pekle, o vzkriseni z mrtvych atd.) jsou pravdiva? A pokud ne, tak z jakeho duvodu? – to o čem tam Foton má psáno – je pravdivé ve svých skutečnostech – nebli. – peklo existuje a někdo v pekle byl a přinesl svědectví. To, jestli je či… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – George. To, ze jen tezko muze behat stejne rychle jako Bolt, to je jedna vec, ale nejrychlejsim sprinterem na svete – ve sve kategorii – by klidne byt mohl. – to samozřejmě Georgi je takové tvrzení asi jako – ve své kategorii jsem ten nejlepší elektrikář – naštěstí v mé kategorii jsem pouze já…))))). Protoze znam dost lidi – treba prave sportovcu – kteri jsou verici, takze nejen makaji, ale taky se modli. – to je samozřejmě pravda – viz. Ester Ledecká …. – to jestli je to… Číst vice »
George
George

Vlastik: uplne jednoducha otazka, respektive dve otazky. Psal jsi predtim o svedectvich, tak se ptam – ty jakozto krestan tedy veris, ze vsechna ta svedectvi co ma na strankach Foton (myslim o navsteve nebe a pekla, o tom, ze Jan Pavel II. je v pekle, o vzkriseni z mrtvych atd.) jsou pravdiva? A pokud ne, tak z jakeho duvodu?

George
George
OMEN: V tomto kontextu je prašť jako uhoď jestli jde o nerealizovatelnou touhu člověka nezestárnout, nebo o nerealizovatelnou touhu člověka s hudebním hluchem skládat hudbu jako Mozart… To praveze neni jedno. A potvrzuje to hned ten druhy uvedeny priklad. Protoze napriklad van Beethoven skladal i hluchy a to uplne – nikoliv pouze ve smyslu hudebniho hluchu. Stejne tak bych se mohl ptat, v cem ze to zavodil Oscar Pistorius. To, ze jen tezko muze behat stejne rychle jako Bolt, to je jedna vec, ale nejrychlejsim sprinterem na svete – ve… Číst vice »
O M E N
O M E N
George Stoji za povismnuti, ze Apologeta psal o zcela realnych cilech, takze to srovnani s jeho prispevkem vyzniva v kontextu tohoto prikladu dosti divne. Zcela reálný cíl pro jednoho, může být zcela nereálný cíl pro jiného. V tomto kontextu je prašť jako uhoď jestli jde o nerealizovatelnou touhu člověka nezestárnout, nebo o nerealizovatelnou touhu člověka s hudebním hluchem skládat hudbu jako Mozart, nebo třeba o nerealizovatelnou touhu beznohého člověka běhat jako nejrychlejší sprinteři na světě. Ve všech případech jde jednoduše o neschopnost dotyčného vlastním úsilím dosáhnout toho po čem touží.… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Ještě z onoho článku. Klidný a nerušený spánek je neméně důležitý pro regeneraci po celodenní práci. Má vliv na imunitní systém člověka, probíhá během něho třídění paměti a další důležité procesy nezbytné pro zdraví – probíhá třídění paměti. Absolutně netuším, odkud se vzala informace o tom, že si mozek třídí sám od sebe svojí paměť. A už vůbec jsem netušil, že si to, co denně prožívám ihned ukládám někam – abych to tam už ráno nenašel, protože si to „mozek“ někam překonfiguroval jinam. K tomu musí mít člověk ale opravdu… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Evoluční teorie v praxi. Na rozdíl od zraku, sluch funguje 24 hodin denně. Je to pozůstatek dávného reflexu, který nás chránil před napadením během noci. – aneb – sluch je pozůstatek z nějakého reflexu, který nás chránil v noci před napadením. Zřejmě se sluch vyvinul z mnohem dokonalejšího /nevímjakého smyslu/ – který byl dle pisatele fukční i ve spánku. Netuším ale jaký „smysl“ to byl – nejspíše šestý – který pak posléze „degradoval“ na pouhý sluch. My dnes jsme prostě už chudáci. Na šestý smysl už ani nevěříme. Ale na… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – George. Naopak, pokud to nekdo objektivne dolozi, tak me to nijak vadit nebude – ani trochu. Vazne. ¨- jenomže to je právě onen problém Georgi. Když máš nějaké představy o tom, co je v tomto případě objektivní – tak jak/jakým způsobem, to potom chceš dokládat? Doložím Ti víru a Ty kontruješ – jenomže někdo jiný věří zase něčemu jinému Doložím Ti, že má víra je jiná – jenomže Ty kontruješ – že je zase jiný rozpor a že si to tedy máme mezi sebou udělat tak, aby to… Číst vice »
filouš
filouš

Mám jednu otázku, proč Bůh stvořil ledním medvědům hrubé kožichy, když Bůh chtěl, aby na celé zemi panovalo příjemné subtropické klima?Tomu nerozumím a zajímalo by mě to.

George
George
Vlastik: Ale jde tu o Boha – tudíž nemáš pravdu – líbit se Ti to nemusí. Rec byla o tom, co zvolene reseni o takovem Bohu vypovida. Libit se ti to taky nemusi. To bych klidne v podobnem duchu mohl odpovidat Apologetovi na ty jeho poznamky o demiurgovi – ze jde o demiurga a on jako clovek to tudiz nemuze hodnotit. Nešlo o pronájem. Šlo o dar. Kdybych tu nemovitost daroval, co by to zmenilo na pointe? Jakoze v takove situaci bych tedy opravdu mel jit a stavajici najemniky postrilet?… Číst vice »