Komentujte

2788 Komentáře zapnuto "Všeobecná diskuse 1"

  Subscribe  
Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pro Pavel Kábrt – děkuji za číslo na Jirku, poslal mi odkaz přímo na onu hru – http://www.boscopix.cz/ a mám štěstí – že ji ještě mají, takže jsem objednal rovnou 3 kusy, aby bylo i pro známé….)))))). No a mám pro dnešní rok s dárky vystaráno. Auto už je také doma.)))) Pán s Vámi. Zdraví V.S.

P.S. _ Kočárek moc dobře nedopadl, ale s autem jsem spokojen.

Jarek

Zdravím 🙂

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Příroda nám příliš dlouho diktovala svá pravidla. Narodíme se, stárneme a umíráme. Lidé se vyvíjeli milióny let a sto miliard jich zemřelo

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/455252-lekar-hlasi-prvni-transplantaci-lidske-hlavy-na-svete.html

– hmmmmm, tak příroda nám již moc dlouho diktovala pravidla? Jaká pravidla? Co nám nutí? Vždy´t přírodní zákony jsou přeci neživé ne? Není tedy proti čemu se vzpírat – ne? A když není proti čemu se vzpírat – tak není důvod na podobné komentáře v tomto duchu. Anebo že by – že by přeci jen nějaký důvod byl? Že by právě problém se smrtí?

Foton
Foton

V tom zozname je napríklad aj Matti Leisola, ktorý sa vyjadril aj tu.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
https://www.novinky.cz/zena/zdravi/455019-odmala-trpela-bolestmi-bricha-pricinu-lekari-odhalili-az-po-smrti-jejiho-syna.html I přes opakované stížnosti na nesnesitelnou bolest jí tenkrát nikdo nepomohl. Ultrazvukové vyšetření žádný problém neodhalilo. Nakonec jí lékař doporučil antidepresiva a návštěvu psychoterapeuta. – vždy to bude o víře – a o schopnosti se vcítit to pozice onoho člověka, který něčím trpí. Někdo – jako zde např. KTE – také trpí – trpí pýchou – že jako vědec toho ví více – než ten, kdo někomu „pouze“ věří. Co nastane, když se člověk poddá nějakému tvrzení – které se domnívá, že je založené na nějakém potvrzeném zjištění? Ultrazvuk?… Číst vice »
Foton
Foton

admin
Na to môžem KTE-mu odpovedať len jedno: Si síce vyštudovaný fyzik, ale fyzike sa prd rozumieš. Pred nedávnom si obhajoval napríklad myšíenku, že kompasom je možné merať stiredavé elektrické napätie v domácej elektrickej zásuvke. Na Harvarde by ťa za to vyhodili okamžite! (Nehľadiac na to, že výhovorky ktorými si sa snažil prezentovať svoj prístroj, ktorým si to chcel dokázať, už nie sú kompas). 😉

Foton
Foton
Stanislav Hrouzek K evoluci samozřejmě dochází. Šlechtění psa či pšenice je sice umělý proces, ale je na nich krásně vidět jak funguje. To nie je evolúcia, ale len modifikácia proporcii už existujúceho fenotypu psa. Preto šlachtením pes vždy zostal psom. Nič nové na ňom nevzniklo. Životní podmínky, ve kterých jednotlivé druhy žijí a jejich vztahy s ostatními organismy. Dokonce to dělat musí. K tomu je ale potrebné, aby sa v genome živočícha objavila nová informácia. Samovoľne je to však nemožné. Prírodný výber totiž nemá čo vybrať, ak náhodné mutácie živočíchovi… Číst vice »
pavelkabrt

Hrouzek
A to jsem Vám ještě nenapsal o tom, že jsem před chvíli o Vás mluvil s Bohem…
Copak asi Pán Bůh panu Hrouzkovi napovídal? A byl to Pán Bůh? Nebyla to paní bohyně Evoluce? PK

Route 66
Route 66

Admin:
Čistě z preventivních důvodů vám doporučuji seznámit se raději s pravidly zdejší diskuse
………………………………………………………………………………………………………….

Že by nás poctil opět pod „jinou“ identitou s.Jarouš???

Stanislav Hrouzek
Stanislav Hrouzek

Milý admine,

jen jsem Vám nabídl trochu svého smyslu pro nejapný absurdní humor.

A to jsem Vám ještě nenapsal o tom, že jsem před chvíli o Vás mluvil s Bohem…

pavelkabrt

Admin tu cituje část výroku jakéhosi pana Hrouzka, Vlasta to cituje též, ale já nemám tušení, z jakého komentáře to opsali, z čeho čerpají, abych rozuměl souvislosti? PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta
https://www.stream.cz/mraziva-tajemstvi/10019889-buh – nejenže půjdou všichni kreacionisti do pekla – ještě tam půjdou s vírou v takovéhle výmysly – nejspíše……… …….. je vidět, že takovéto videa nevyčerpali svůj potenciál – a jakmile si nějaký server dodá odvahu – v brzké době nějaké takové vypustí – tak je to asi dobrá reklama. Anebo si to prostě jde dovolit si takto dělat srandu. Kreacionisté ale ví – tedy alespoň já – že takovéto video stojí na prostých domněnkách, anebo spíše – stojí na určitém chtění – stojí na chtění toho – udělat si… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Lidské tělo je naprosto dokonale funkční stroj. Jen během evoluce nám zůstalo pár věcí na víc. Třeba kostrč, slepé střevo, či mužské bradavky. Nebo je možné, že jen vědci ještě nepřišli, k čemu to vše opravdu máme. Protože každý malý kousek v našem těle má svou jasnou funkci a význam. – http://www.ceskatelevize.cz/porady/11460614871-tajemstvi-tela/216522161750008/ – Všechno má svůj význam – bohužel to nemá svůj význam díky evoluci – ale díky úmyslu. A v tom je zásadní rozdíl. Vědci však nemají rádi úmysl – a už vůbec ne úmysl který vede ke Stvořiteli.… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
K článku Pacnera…… Tahle otázka mě vždycky vyvedla trochu z míry. Cožpak vesmír může někomu patřit? Vždyť je to neuvěřitelně obrovský, velký prostor. Nejvzdálenější objekty jsou od nás 15-20 miliard světelných let daleko a přitom se pořád vzdalují. Dovedete si tuhle dálavu vůbec představit? Já tedy ne. Vždyť zápolím i s tím, abych si představil, že od nejbližší hvězdy nás dělí propast více než 4 světelných let. Dá se říct jedině tolik, že kdybychom dosáhli v nějakém hvězdoletu rychlosti světla, tak bychom tam dorazili za něco více než čtyři roky;… Číst vice »
Route 66
Route 66

Dneska už asi nezasloužil
http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/zpravy/_zprava/hrdina-akcnich-filmu-chuck-norris-je-hluboce-verici-krestan–888931

………………………………………………………………………………………………

Díky za odkaz.

Kristův učedník
Kristův učedník

Inými slovami: Chuck Norris je zaslúžilý umelec evolúcie.

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
No, chudák starý Čak . Toto si snad ani nezasloužil…

Dneska už asi nezasloužil
http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/zpravy/_zprava/hrdina-akcnich-filmu-chuck-norris-je-hluboce-verici-krestan–888931

Foton
Foton

vlasta

Vykládat si dochované záznamy – zkameněliny a písemné – či jiné dokumenty – jako důkaz evoluce z buňky v člověka – je nesmysl. Prostý nesmysl, nic jiného. Toto ony „důkazy“ nikterak nedokládají a nedokazují.

Je to ako s deťmi. Toto sa im na tamto podobá, preto ľahko prichádzajú vo svojej detskej fantázii k záveru, že jedno pochádza z druhého. 😉

Route 66
Route 66

Inými slovami: Chuck Norris je zaslúžilý umelec evolúcie.

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´

No, chudák starý Čak . Toto si snad ani nezasloužil….

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Ozvěny z minulosti…… – časopis Vlasta – ročenka týdeníku – aneb jak to bylo před 30 lety s našimi představami. – čtěte to od tohoto příspěvku směrem dolů – další dva příspěvky následují. Pacner je zřejmě stále tentýž – který zde již přispíval. Karel Pacner – Komu patří vesmír? Tahle otázka mě vždycky vyvedla trochu z míry. Cožpak vesmír může někomu patřit? Vždyť je to neuvěřitelně obrovský, velký prostor. Nejvzdálenější objekty jsou od nás 15-20 miliard světelných let daleko a přitom se pořád vzdalují. Dovedete si tuhle dálavu vůbec představit?… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Myslím, že velice brzy se bude muset toto začít řešit i z dalších důvodů. Na obzoru jsou zavěšené družice. Prostě za nějaké větší těleso, třeba na orbitální stanici anebo na raketoplán, se pověsí na lano menší družice, která bude dělat v nižších výškách – možná i pod 100 km – různé výzkumy. K čemu to bude dobré? Předně si musíme uvědomit, že prostor od výšek 20-30 km do 150-200 km se zatím nepodařilo vědcům pořádně prozkoumat. Důvod je jasný. Pro letadla a balóny jsou výšky 20-30 km hranicí, výše se… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Není proto divu, že je o geostacionární dráhu takový zájem. Je výhodná pro družice meteorologické, spojové, záchranné, ekologické a mnohé další. Jenže není to dráha nekonečně dlouhá a mezi jednotlivými družicemi musí být určité rozestupy nikoliv kvůli nebezpečí srážky, ale kvůli riziku vzájemného rušení vysílání. Takže geostacionární dráha má určitou kapacitu a už dnes tam začíná být trochu tlačenice. Zatím se podařilo rozdělit místa pouze pro vysílání spojových družic. Atraktivnost geostacionární dráhy chtěly využít státy, nad nimiž probíhá. V roce 1976 oznámilo sedm rovníkových států, že si na ní dělají… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Vykládat si dochované záznamy – zkameněliny a písemné – či jiné dokumenty – jako důkaz evoluce z buňky v člověka – je nesmysl. Prostý nesmysl, nic jiného. Toto ony „důkazy“ nikterak nedokládají a nedokazují.

Foton
Foton

admin
Inými slovami: Chuck Norris je zaslúžilý umelec evolúcie. 😀 😛

Foton
Foton

Vyhodení trolovia sa zišli na planéte ópia. Spievajú si toto.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Jsme Boží dílo – v Kristu Ježíši – pokračuji trochu volněji – připraveni ke každému dobrému činu, který nám Bůh připravil……. Jsme Boží dílo…… stačí pár slov na popsání nějaké situace……. – ale co to všechno konkrétně znamená a jaký to má význam v životě člověka a v životě druhých lidí – je celoživotní zkušenost……. nebo možná lépe řečeno – životní zkušenost. Smrt toto dílo kazí. Pro znalého křesťana celkem stravitelné konstatování – pro evolucionistu nepředstavitelné – vždy´t bez smrti – to prostě nejde. Bez smrti není žádný vývoj. Pouze… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Co člověk nepřijímající důkazy o Bohu nejspíše těžko pochopí? – možná by stačilo k tomu říci případnou reakci až bude stát před Stvořitelem – „ne, to není možné…………. tomu nemohu věřit.“. Když by někdo chtěl nějakou názornější reakci – pak je také možno ….zde…..

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Je spousta věcí, kterým nerozumíme, možná někdy nechápeme, a možná někdy jsou proti „logice“. „Jeho pohyb nemůže být vysvětlen s použitím oběžných drah normálních asteroidů ani komet sluneční soustavy,” uvedl odborník Astronomického institutu (IfA) Havajské univerzity Rob Weryk, který si neobvyklosti trajektorie všiml jako první. „Tento objekt přiletěl z prostoru mimo sluneční soustavu,” je přesvědčený. – https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/navsteva-z-mezihvezdneho-prostoru-astronomove-prvne-objevili-v-nasi-soustave-cestovatele-odjinud-39087?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp – a přitom to jsou věci, které se dají spočítat, změřit, zvážit a nebo jen prostě nějak „logicky odhadnout“. A nikdo s tím nemá nějaký závažný problém. Jak je ale možné – že… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Admin – chtěl jsem to ještě trochu rozvést, ale vzhledem k tomu, že se mi „utrhly“ myšlenky skrze telefonní hovor – tak už to dále rozvádět nechci. Tato oblast je příliš rozsáhlá/závažná, aby mohla být vyčerpána několika větami. To podstatné ale Kristus v té řeči k Filipovi řekl. – Kdo vidí mne – vidí Otce. ))))) Přeji stálé obohacování skrze osobně prožívanou a přijímanou Kristovu lásku. Někdy více – někdy méně zjevnou. Přeji vytrvalost v cestě do Božího království – zůstaňme věrni Kristu. Neboť víme – co pro… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Admin. O pár století dál přitvrdili – předtím život měl vzniknout aspoň z jakési organické hmoty, ale teď k tomu stačí už jen studené kameny, slunce, blesky a spousta jedů.</em> – jed sem, jed tam – každopádně za miliony let to nikdo nezkoumal, zdali je něco jed nebo není – proto to je možné. Vznik života bez inteligence je možný pouze náhodnými přírodními procesy – přes to vlak nejede. Pokud by to možné nebylo – pak je jasné – že se Bůh nijak neprojevuje. Není více možností ve… Číst vice »
Route 66
Route 66

Seznam evolučních omylů, podvodů, falzifikátů a nesmyslů by šlo natahovat až do rána

———————————————————————————————

Měli bychom pochopit, že čím více bude přibývat evolučních omylů, podvodů, falzifikátů a nesmyslů , tím více se přiblížíme pravdě.
Josef Škvorecký to věděl, proto jeho Josef Krátký svoji slohohovou práci z jazyka českého končí slovy : „…a naše společnost prolhávající se k pravdě vzkvétá neustále…“
DDD

pavelkabrt
admin Evošulíni – v originále Evo-schoolins. Chtěl bych upozornit admina, že evolucionisté jsou především vědci praví ořechoví, to souvisí s tím „school“. Je to prostě stará dobrá škola tradičních myslitelů. Ovšem jako v každé vědě, občas dojde k omylu i v této tvrdé vědě evolucionistické. Jak by ne, když se jedná o věci odehrávající se před milióny let, to by se spletl každý. Matika, chemie, fyzika, genetika, biologie – to jsou procházky růžovou alejí, tam jde o procesy, které se odehrávají dnes a denně před očima, ale EVOLUČNÍ BIOLOGIE? Bylo… Číst vice »
pavelkabrt
Vznik života O pár století dál přitvrdili – předtím život měl vzniknout aspoň z jakési organické hmoty, ale teď k tomu stačí už jen studené kameny, slunce, blesky a spousta jedů. A směšné to není! 😀 Teď. Ale přijde den… kdy i tato nehorázná a drzá bajka bude jen k smíchu. – Admin Když jsem před pár lety namítl biologovi prof. Janu Zrzavému, že Pasteur už před 150ti roky popřel abiogenezi života („Omne vivum ex ovo“), mávl rukou, uchechtl se a řekl, že to platí jen pro rychlý vznik bakterie… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Pavel Kábrt „Panovníku Hospodine,“ odpověděl jsem, „to víš ty.“ – byly kdysi doby, kdy se nechávalo na Bohu, co je a co není možné. Dnes už je ale jiná doba – my se dnes domníváme, že to víme lépe než Bůh. Ba co více – my dnes víme – že pro Boží existenci nejsou žádné relevantní důkazy. A protože to víme jistě – tak nemáme problém prosadit svojí vlastní vůli. Tento krátkozraký přístup – je v mnoha ohledech ovšem pro člověka katastrofický. A člověk si stále namlouvá –… Číst vice »
pavelkabrt

jhk – vlasta
No, kosti sem, kosti tam, ale to si hned člověk vzpomene, jak žalmista říká – nedovolíš, aby se Tvůj svatý rozpadl v prach.

To mně to zase evokuje údolí suchých kostí v Ezechielovi 37.

„Synu člověčí,“ řekl mi, „mohou ty kosti ožít?“ „Panovníku Hospodine,“ odpověděl jsem, „to víš ty.“ PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Pavel Kábrt. Kosti sem, kosti tam … co kočárek, frčí? A udělal radost? Jen jestli se místo dcerky v něm nevozíte Vy nebo manželka? PK Což o to – kočárek by frčel, jenom nemám zatím čas na to – to pořádně manželce ukázat a vysvětlit. Takže zatím překáží v pokoji. No – snad to nějak dám do kupy v příhodný čas, aby něco aspoň najel. Však já se ozvu….. No, kosti sem, kosti tam, ale to si hned člověk vzpomene, jak žalmista říká – nedovolíš, aby se Tvůj… Číst vice »
pavelkabrt

jhk – vlasta
Kosti sem, kosti tam … co kočárek, frčí? A udělal radost? Jen jestli se místo dcerky v něm nevozíte Vy nebo manželka? PK

iluminator
iluminator

admin
Můžete mi vysvětlit, z jakého důvodu jste nezveřejnil můj poslední příspěvek? Např. jaká pravidla pro diskusi byla tím příspěvkem porušena?

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Pavel Kábrt. Toto obdarování nemá každý a jsem Vám vděčen, samozřejmě, že bych byl s Vámi velmi rád hovořil, i lidé se mne na Vás ptali ještě poté, ale prostě to nešlo a my křesťané ledacos vydržíme, protože náš Pán je nám příkladem, co vše se dá vydržet. – jsou chvíle, kdy se musím držet velmi , jsou chvíle, jako byla i tato – kdy mi to vůbec nevadí, protože jsem přijel rád a jak jsem již psal – byl jsem velmi obohacen. Jenom jsem si dnes vzpomněl,… Číst vice »
Route 66
Route 66

Ano, přesně tak – také stále stejná persóna jako Robos, Viola, Talir, Prochy, Vondy, Karlos, Paolo atd… 🙂
………………………………………………………………………………………………

A vsadil bych se klidně i o měsíční mzdu, že i na mnoha jiných stránkách a webech bychom tohoto nebožáka a opět pod různými jmény našli také….
Domnívám se, že dokonce znám i jeho pravé jméno i genezi toho k čemu „dospěl“

Kristův učedník
Kristův učedník

Admin: – Iluminátor (stejná osoba pod nickem Angel) je jinak velmi známá veš pod souhrnným nickem Hejkal + 4,5 miliardy dalších jmen.

To je i ta známá „firma“ Robin?

Route 66
Route 66

Hejkal?
Ajé, no, chudák kluk……

Route 66
Route 66
mno, myslim iluminatore, ze pokud nekdo neco nepobral, tak jsi to ty! nikdo jiny. ja psal o konkretnich anonymech študenkach, jarousich, uctarich , tejkalech… a jejich chovani zde i jejich zivocisne, krystalicke nenavisti…. psal jsem o konkretnich zkusenostech z jihu moravy a severu cech, muzu ti napsat i o vypráveni jisteho franty bubliny, co hlidal „cernoprdelniky“ na uranu …… ty pises o kdyby a mozna….. samozrejme, ze nikdo neni vuci nenavisti imunni. rozdil je v tom , ze nekdo je brzden “ rozletu“ ve sve vire a filozofii zabudovanymi korekcnimi… Číst vice »
pavelkabrt
jhk – vlasta Poznal jsem tam několik lidí – a prožil jsem velice příjemný a požehnaný večer – ačkoli jsem s panem Kábrtem v podstatě skoro nepromluvil slovo. Byl to krásný, požehnaný den, z velké části i díky Vám, Vlasto. Protože jste na sebe vzal část mého břemene, povídal jste si s lidmi, na které já bych se nedostal, a mohl jsem si tedy povídat s těmi, kteří to potřebovali a velmi očekávali a kde to byla i hodně moje povinnost (např. Holanďani), přivezl tolik dárků, že jsme měli s… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Když přemýšlíme nad tím, zdali počátkem světa bylo dobro, zlo, chaos, uspořádání – vyvstane spoustu nejasností. Co bylo na počátku….? Když na počátek dáme chaos – pak co může vzniknout? Pokud dáme na počátek uspořádání – pak není problém. Pokud dáme na počátek dobro – pak zlo může být „povoleno“ za účelem rozeznání. Pokud bylo na počátku zlo – pak dobro má jaký smysl? Z pohledu kreacionismu je to přirozené – že když je na počátku Dobro – Stvořitel – pak zlo je za účelem uvědomění si jak je dobro… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Kristův učedník Ano. A když měli Izraelité pobít pohanské pronárody, tak se domnívám, že to nebyla vražda, ale výkon spravedlivé Boží moci ve válce na přímý příkaz Boží. Buďme rádi, že Boží království už přišlo (a ještě přijde naplno) a že dnes už takto Boží lid nemá válčit – ano, a já se nejen domnívám, já jsem si spíše jist, že to nebyla vraždění, ale naplňování Boží spravedlnosti. Když by nebylo – pak nevím, proč by k tomu Bůh dával příkaz. – ano, neměl by. Problém je ale… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

jhk-vlasta: Kristus však přesto velmi varoval i před pouhou „myšlenkou na vraždu“ – proč? Protože věděl, že vraždy a všechno zlé vzniká v tomto „podhoubí“ myšlenek a tužeb a přání.

Ano. A když měli Izraelité pobít pohanské pronárody, tak se domnívám, že to nebyla vražda, ale výkon spravedlivé Boží moci ve válce na přímý příkaz Boží.
Buďme rádi, že Boží království už přišlo (a ještě přijde naplno) a že dnes už takto Boží lid nemá válčit.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
S panem Kábrtem jsem v mnoha ohledech nesouhlasil v některých věcech, pan Kábrt to velmi dobře ví. Předevčírem v sobotu jsem u něho mohl být na požehnání jeho manželského svazku. Bylo tam více lidí, kteří se také mohli zúčastnit a já jsem měl tu možnost taky tam být. Poznal jsem tam několik lidí – a prožil jsem velice příjemný a požehnaný večer – ačkoli jsem s panem Kábrtem v podstatě skoro nepromluvil slovo. Ale zahrál jsem si s jedněmi dětmi přátel jeho ženy a s jednou jejich známou jednu velmi… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
A když vám Kristus nakáže, abyste pobil jeho nepřátele, co uděláte? Jako křesťan „vím“ – a zdůrazňuji znovu – vím – že jsem si život sám nedal, a tudíž jej nemohu nikomu násilím vzít, ačkoli situací, kdy bych chtěl někoho takto zprovodit ze světa – je za život asi hodně. Zajisté v mém životě takových situací přibyde a budu se s nimi muset nějak rozumně vyrovnat – abych naplnil svůj křesťanský život(vždyť přeci život je nejen o postojích, ale i o těch /až možná někdy příliš často obyčejných/ skutcích. Kristus… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník
iluminator: A když vám Kristus nakáže, abyste pobil jeho nepřátele, co uděláte? Opět zcela hypotetická otázka. Nevím o tom, že by to někdy někomu nakázal ani v Novém zákoně nic takového není, naopak. Jako král s pravomocí by to samozřejmě mohl udělat a pak bych poslechl, protože mám důvěru v Jeho spravedlnost. Musel bych si být jistý, že je to příkaz opravdu od Ježíše Krista, tak jako si byli jistí Izraelité ve starém zákoně, že to je od Panovníka Hospodina. Nepředpokládám, že něco takového nastane. Co vím, tak Ježíš Kristus… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

iluminator: Položím vám otázku, pokud se budete muset rozhodnout mezi tím, buď nechat zabít Krista, a nebo zabít toho, kdo by Krista zabil, co si zvolíte?

Tato možnost nemůže nastat. Kristus se za nás obětoval, byl zabit, ale byl vzkříšen a žije dál a má veškerou pravomoc na nebi i zemi. Učedníci kvůli zavraždění Ježíše Krista nevyvolali žádné krveprolití dle Bible.

Kristův učedník
Kristův učedník

iluminator,

znovu opakuji. Pokud byly konflikty, rozbroje, a krveprolití, tak to nebylo v souladu evangeliem, s učením Ježíše Krista Božího Syna, ten káže mimo jiné milujte své nepřátele. Nemělo to být ze strany křesťanů.
Kde vyzývá Ježíš Kristus ke konfliktům, rozbrojům nebo krveprolitím? Přesně naopak. Konstatuje sice, že to bude, ale to není v souladu s Jeho učením, jak se mají lidi chovat.

Vy snažíte vyvolat dojem, že učení Ježíše Krista vede k něčemu špatnému.

iluminator
iluminator
Kristův učedník To nemělo být ze strany křesťanů. Jak může někdo dobrými skutky a kázáním o lásce a pravdě vyvolat rozbroje, války a krveprolití? Ani Krista všude nevítali s otevřenou náručí, a to měl být Kristus dokonalým příkladem lásky k Bohu, i k člověku, ne všude ho měli rádi, někde ho dokonce hnali pryč, chtěli jej ukamenovat. Kristus se ale nebránil, aspoň tedy ne fyzicky, kdyby ho bránili třeba jeho přívrženci, vedlo by to ke konfliktům, a asi i ke krveprolití, toho si Kristus musel být vědom. Evangelizace ve světě… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

iluminátor: Co tím chci říct? Že Kristus jistě nebyl naivní aby si myslel, že se evangelizace různých částí světa obejde bez nějakých problémů, rozbrojů, válek, krveprolití, s tím vším se tedy předem muselo počítat.

To nemělo být ze strany křesťanů. Jak může někdo dobrými skutky a kázáním o lásce a pravdě vyvolat rozbroje, války a krveprolití?

iluminator
iluminator

Kristův učedník

Co tím chcete říci? Ze strany křesťanů by nemělo docházet ke krveprolití. Nenávist a zloba se očekává od některých, kteří odmítají evangelium, to je jejich problém.

Co tím chci říct? Že Kristus jistě nebyl naivní aby si myslel, že se evangelizace různých částí světa obejde bez nějakých problémů, rozbrojů, válek, krveprolití, s tím vším se tedy předem muselo počítat.

iluminator
iluminator
admin Pořád vidím jen to samé – nenávist je nenávist. No, pak už jde vlastně jen o to, vůči čemu a komu je ta nenávist vedena. Takže jen zbytečné filozofování. Je úplně jedno, jaký motiv k tomu použijete – zda šíření křesťanství, či jiné víry nebo prosazování rasy. Vždy je to pořád totéž. Někdo se rozhodne druhého nenávidět a zlikviduje ho. Jak se říká jedno je kolečko u trakaře, ale jinak, Bohu možná není tak úplně jedno, jaký motiv, podnět, důvod, má člověk k nenávisti něčeho či někoho. A s… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

iluminator: Myslíte si, že Kristus si nebyl vědom toho, k čemu povede snaha o šíření evangelia? Víte co znamená když se řekne, když se kácí les, létají třísky?

Co tím chcete říci? Ze strany křesťanů by nemělo docházet ke krveprolití. Nenávist a zloba se očekává od některých, kteří odmítají evangelium, to je jejich problém.

iluminator
iluminator

Kristův učedník

Myslíte si, že Kristus si nebyl vědom toho, k čemu povede snaha o šíření evangelia? Víte co znamená když se řekne, když se kácí les, létají třísky?

Kristův učedník
Kristův učedník
iluminator: Nevím kdo všechno učí své děti zacházet s granáty, a kdo všechno se na protest vyhazuje do povětří v davu svých oponentů, ovšem co vím je, že křesťané mají odmítat jakoukoliv jinou víru v Boha, než tu, kterou přijali, evangelium o Kristu, to také mají ve světě šířit, kázat o tom, žít v této víře, ovšem ruku v ruce s šířením a zastáváním evangelia na zemi docházelo k mnoha krveprolitím, a ono k těm krveprolitím ještě docházet může. Pokud to bylo, tak to nebylo v souladu evangeliem, s učením… Číst vice »
iluminator
iluminator
admin Ale jistě, já to také uvádím a ve stejném smyslu jsem také odpověděl. Nenávist je obecná lidská vlastnost… Pokud bude řeč vedená o konkrétních lidech, aniž by to sklouzávalo do roviny co ateista/é a co teista/é, pak asi nic proti tomu, ale u Routa 66 bych si dovolil napsat, že už má min. tendenci lidi posuzovat právě podle toho, do jaké škatulky podle něj někdo patří. Normální oponent… Nenormální oponent… Samozřejmě, ovšem jak ten či onen oponent se může objevit jak mezi lidmi, kteří v Boha věří tak mezi… Číst vice »
Foton
Foton

Diskuse má být doplněním článku. Čtenáři tu mohou sdělit své zkušenosti, mohou upozornit na jiný úhel pohledu, poskytnout další odkazy, upozornit na vtipné souvislosti, nový vývoj událostí, či na podobný článek. ….Ale to jsme tu u drtivé většiny rádoby opozičních expertů neviděli.

Presne! -Teraz sa sem konečne dá normálne prísť, prečítať si článok bez toho, aby bolo pod ním nagŕcané od trollov a provokatérov. Preto oceňujem vašu prácu.

Kristův učedník
Kristův učedník

iluminator: Zobecňovat se přece jen dá, a sice to, že nenávist se může objevovat u jakéhokoliv člověka, bez ohledu na to, za koho se dotyčný považuje, v tomto případě myšleno, zda se někdo bere, považuje za věřícího v Boha, či za v Boha nevěřícího.

Galatským 5:22:

Ovocem Ducha je však láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost, mírnost, sebeovládání. Proti takovým není žádný zákon.

iluminator
iluminator
admin Zobecňovat se přece jen dá, a sice to, že nenávist se může objevovat u jakéhokoliv člověka, bez ohledu na to, za koho se dotyčný považuje, v tomto případě myšleno, zda se někdo bere, považuje za věřícího v Boha, či za v Boha nevěřícího. Proto se ptám, jestli když se někdo (Route 66) podivuje nad tím, kde se brala nějaká nenávist?, u nějakých spolužáků vůči někomu ve třídě, který chodil do výuky náboženství, by se podivoval stejně v případě, když by se nějací věřící chovali podobně k někomu, kdo by… Číst vice »
iluminator
iluminator
Route 66 Nejde o nějaké falešné karty, ani obhajoby. Asi jste úplně nepobral, co jsem napsal. Vy píšete třeba tohle, „To, co sem ony elementy žene a nutí je zde se chovat tak, jak jsme mohli vidět , je podle mého názoru nenávist. Nekritická a živočišná nenávist k lidem s odlišným vnímáním světa i myšlením. To ostatní, co zmiňujete z ní vyplývá. V podstatě jsou k politování….Kde a proč se v nich bere je mi záhadou.“ Takže vám je to záhadou… 🙂 A víte vy jaká nenávist se dokáže probudit… Číst vice »
Route 66
Route 66

OK pokrytectvi
Ano může.
Ovšem.
Na jihu Moravy v letech šedesátých jsme celá třída navštěvovala onu výše zmíněnou výuku.
Kromě jedné spolužačky.
Vím, co jsem zažil!
Čili velmi, velmi falešné karty, velmi falešné obhajoby Iluminátora
Je mi líto.

(ovšem , jak jinak)

iluminator
iluminator
Route 66 K té nenávisti. Sama historie dosvědčuje, že lidé jinak smýšlející, s jinou přijatou životní filozofií, náboženskými zvyklostmi, vírou, mívaj nezřídka problém spolu vycházet v dobrém, a je to obecně platná záležitost, čili platí to i na lidi mající víru v něco konkrétního vůči lidem, kteří jejich vírů nemají, nepřijímají a třeba ani přijímat nechtějí. Možná bych k tomu použil i něco z bible, kdy se říká že člověk nemůže být otrokem dvou pánů, protože jednoho se přidrží, a druhého pak odmítne, nebo jednoho bude milovat, a druhého nenávidět,… Číst vice »
Route 66
Route 66
Půjdu sem a kopnu si do „pámbíčkáře…“ To, co sem ony elementy žene a nutí je zde se chovat tak, jak jsme mohli vidět , je podle mého názoru nenávist. Nekritická a živočišná nenávist k lidem s odlišným vnímáním světa i myšlením. To ostatní, co zmiňujete z ní vyplývá. V podstatě jsou k politování….Kde a proč se v nich bere je mi záhadou. V devadesátých letech manželčini příbuzní dali jako jedinného ze třídy na výuku náboženství svého synka. „Peklo“, které mu jeho spolužáci připravili vedlo k tomu, že musel přejít… Číst vice »
Foton
Foton
Pacak Neviem, prečo sa tak zastávaš Ondru a takto nezmyselne sa za neho obetuješ. Viac krát som sa s ním pokúšal diskutovať, reagoval som k veci, ale dostali sa mi od neho len irelevantné odpovede. Tak som na neho prestal reagovať. …To, čo Ondra tvrdil o KTE je lož. KTE bol zákerák, ktorý vulgárne osočoval hanlivými výrazmi mnoho veriacich. (Aj konkrétne osoby.) Ondra jeho hlúpe správanie ignoroval a vyjadroval sa o ňom vždy len tým najsvetlejším spôsobom (možno ho osobne pozná, či dokonca je to jeho rodina, neviem…) …Pavel Kábrt… Číst vice »
Pacak
Pacak

Admim: Prosím, zabanujte mne také, jak Ondru-P, abych zde nemarnil čas zbytečnými diskuzemi.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
….. mohla by doplout „někam“. Kvůli tomu ale ona loď nebyla vytvořena – aby doplula „někam/kamkoli“ – lo´d byla vytvořena – aby mě dovezla tam, kam bych se rozhodl jet/plout. Rozhodující tedy není vítr a slunce, ale moje mysl – moje rozhodnutí. Pokud budu chtít pouze plout „přímo za nosem“ – je i tak věcí volby. I kdybych pouze plul „za nosem“ nebudu plout jen tak pro nic za nic bez rozmyšlení – pouze nebudu mít nějaký konkrétní cíl. Nic více – nic méně. Mým cílem – mým rozhodnutím –… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Další důležitou jistotou – o kterou se křesťan může opřít – a tato jistota se pod ním nikdy nepropadne – je tato – Z 2. listu Petra 3,8 – Pán neotálí splnit svá zaslíbení, jak si to někteří vykládají, nýbrž má s námi trpělivost, protože si nepřeje, aby někdo zahynul, ale chce, aby všichni dospěli k pokání. 10 Den Páně přijde jako přichází zloděj. Tehdy nebesa s rachotem zaniknou, vesmír se žárem – neboli – všechno, co se na tomto světě děje – je kvůli tomu, aby měli všichni dost… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Tím dalším důležitým poznatkem, který může mít křesťan jako zdroj své víry je slovo z Ozeáše – 1 „Pojďte, vraťme se k Hospodinu, on nás rozsápal a také zhojí, zranil nás a také obváže. 2 Po dvou dnech nám vrátí život, třetího dne nám dá povstat a my před ním budeme žít. 3 Poznávejme Hospodina, usilujme ho poznat. Jako jitřenka, tak jistě on vyjde. Přijde k nám jako přívaly dešťů a jako jarní déšť, jenž svlažuje zemi.“ 4 Co mám s tebou dělat, Efrajime? Co mám s tebou dělat, Judo?… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Tu další jistotu, která mi padla na mysl je tato – Řekli mu: „Pane, dávej nám ten chléb stále!“ 35 Ježíš jim řekl: „Já jsem chléb života; kdo přichází ke mně, nikdy nebude hladovět, a kdo věří ve mne, nebude nikdy žíznit. 36 Ale řekl jsem vám: Viděli jste mě, a přece nevěříte. 37 Všichni, které mi Otec dává, přijdou ke mně; a kdo ke mně přijde, toho nevyženu ven, 38 neboť jsem sestoupil z nebe, ne abych činil vůli svou, ale abych činil vůli toho, který mě poslal; 39… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Admin. „Nebo já nejlépe znám myšlení, kteráž myslím o vás, dí Hospodin, myšlení o pokoji, a ne o trápení, abych učinil vašemu očekávání konec přežádostivý.“ (Jeremiáš, 29:11) Ano, některé skutečnosti jsou jisté a nemusíme o nich polemizovat, jestli to je tak, nebo jinak. Je toho ještě mnohem více, co nám dosvědčuje Bible, ohledně těchto jistot. Na nás je už pouze to – si nechat tyto jistoty vštípit do svých vlastních životů – a tento život z víry – naplnit až do konce svých životů. A samozřejmě není to… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Václav Dostál. Teprve video od ing Chaloupky mě inspirovalo k prosbě, abyste se modlili za mou manželku, která kromě poruchy pohybového ústrojí trpí degenerací oční sítnice. – děkuji, že Jste nás Václave zpravil o Vašich problémech v rodině. Přeji Vám a určitě nejen já – aby Jste se pevně držel toho, co je zaslíbeno a co Bůh skrze modlitby svého lidu svým věrným dává – a to je jistota v Jeho jménu, že vše, co člověka v tomto životě potká – není k jeho zlému, ale naopak k… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Admin

KTE je slušnější člověk než Vy nebo Pavel Kábrt.

A vůbec v tomto neřeším, jestli je někdo evolucionista, kreacionista, křesťan, ateista apod. Hodnotím chování na zdejší či předchozí diskuzi.

Já tu nejsem proto, abych kritizoval svého šéfa, ale proto, abych likvidoval dotěrný hmyz, který se neustále vtírá do přízně tohoto webu. Ostatně po takových letitých zkušenostech, které má Pavel K. s těmi všemi otrapy, se mu vůbec nedivím.

Dotěrný hmyz jsou pro Vás diskutující, kteří mají jiný názor než Vy? Tací lidé předkládající protiargumenty?

Ano, ta likvidace se Vám daří….

Václav Dostál
Václav Dostál

Žádost
Teprve video od ing Chaloupky mě inspirovalo k prosbě, abyste se modlili za mou manželku, která kromě poruchy pohybového ústrojí trpí degenerací oční sítnice.
Díky!

Ondra-P
Ondra-P

Admin, Pavel Kábrt

KTE má pravdu. Navíc nebudu sám, kdo s ním bude souhlasit. Jsem přesvědčený, že většina zabanovaných diskutujících potvrdí to, co KTE uvedl. Viz komentář, kde Pavel Kábrt citoval KTE e-mail.

Pavel Kábrt tady nadává oponentům a to všelijakým možným způsobem. Přesto to nechává Admina zcela chladným.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Jen bych pro upřesnění doplnil, že smrt – je tehdy – když něco přestane fungovat. Když přestane fungovat člověk jako biologický organizmus – je mrtvý. Kdyby organizmus fungoval tak, jak má – člověk může dál žít.Jak k této smrti dojde? Mutacemi. Postupnými mutacemi – ničím jiným. Chybné přepisování při dělení buněk, či zneschopění samoopravy. Tzn. kdyby nebyly ony mutace – člověk by díky oné informaci v buňkách schované – mohl žít stále. Smrt by nebyla. Stačí tedy, aby byl nějaký důvod k tomu, aby se ta funkce jakkoli porušila. Kdo… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ondra –

– máš za to, že smrt je přirozenou součástí přírody? Že tu byla od počátku?

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P,

nestačí si to přečíst v Bibli a požádat Ducha Svatého ve jménu Ježíše Krista o pochopení? Potřebujete na to římsko-katolického kněze? Jste římský katolík?

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P: Však jsem Vám psal, že musím zjistit více informací, např. z té knihy, kterou jsem zmiňoval.

Však proto se ptám.

Ondra-P
Ondra-P

Učedník

Však jsem Vám psal, že musím zjistit více informací, např. z té knihy, kterou jsem zmiňoval.

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P,

už jste našel vysvětlení pro tu část Bible, která vyvrací Evoluční teorii nebo stále bloudíte?

Ondra-P
Ondra-P
Vlasta – Ondra se mi asi zdá. Neustále má nějaké připomínky ohledně toho, že něco není šroub, ale zkamenělý živočich a namítá spousty věcí – že to není důkazem toho, že to dokazuje to, co to dokazovat má – kreaci ve smyslu – něco někde je, co tam nemá dělat. Ale jakmile dojde na problémy evolucionismu, potažmo vzniku života – je všechno v naprostém pořádku – a mutace a selekce umí zázraky. Samozřejmě je třeba stále omlouvat evolucionismus, že se vznikem života nezabývá – což je taková nepravda, že jí… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Umělá inteligence v budoucnu předčí tu lidskou. Člověk už jí nebude rozumět a nezbyde mu nic jiného, než se jí odevzdat Auta bez řidiče nebo hlasem ovládaná domácnost, to už pomalu přestává být něčím neobvyklým. – ano – někteří lidé už bez digitalizace by neuměli ani zjistit, jak se jmenují, anebo jak napsat holou větu. Ale je celkem zajímavé vidět – kam pospěje onen „vývoj“. Stačí na to pouze ona věta – „nebudeme jí už rozumět“. Ta mluví za celý článek. Ta další věta – „nezbyde mu nic jiného, než… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Vůbec přeci nejde o „zmagoření“, ale o diskuzi, kdy jsem předložil několik připomínek a otázek, na které jste neodpověděl (viz předchozí komentáře, opětovně to sem psát nebudu). – Ondra se mi asi zdá. Neustále má nějaké připomínky ohledně toho, že něco není šroub, ale zkamenělý živočich a namítá spousty věcí – že to není důkazem toho, že to dokazuje to, co to dokazovat má – kreaci ve smyslu – něco někde je, co tam nemá dělat. Ale jakmile dojde na problémy evolucionismu, potažmo vzniku života – je všechno v naprostém… Číst vice »
pavelkabrt

Vlasta
Děkuji moc za hezké přání. Věříme, že když je Kristus v srdcích, je i na rtech a v rukách a v krvi celého člověka. Požehnání i Vám, za týden a jeden den se těšíme na viděnou, pokud Vám to vyjde a dá Pán Bůh. Zdraví PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Boží požehnání do dnešního dne a stálou blízkost Kristovu přeje Vlasta. Bůh Vám žehnej pane Kábrt. Vlastně – ode dneška – Bůh žehnej Vám oboum.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pokud by se někdo odvážil s výkladem Kristových slov o tom, co znamená – vy hledejte nejprve Boží království a vše ostatní vám bude přidáno – budu velmi povděčen. Zvláště bych to ocenil v případě manželského svazku. Co mají manželé dělat, aby naplnili tyto Kristova slova. Předem děkuji.

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P: Já nevím. Musel bych zjistit víc informací. Nap. z této knihy.

Kdybyste to zjistil, tak se prosím podělte. Zatím zůstávám u výkladu z mého pochopení Bible, to jest bez Evoluční teorie. Ono je tam takových problémů více. Od římsko-katolických kněží beru ty výklady s rezervou.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE:- Ondra

Já nevím, jak přesně interpretovat pasáž o Adamovi a Evě. Někde jsem četl, že Adam a Eva = lidstvo (obecně).
Myslím, že někteří teologové (Heller či Vácha) k tomu něco mají. Musel bych se podívat

Vyborne – takze si vemme – co rika nekde jinde Bible k tomu o Adamovi a Eve. Najdes mi nekde nejake misto, ktere by naznacovalo, ze Adam a Eva znamena obecne cele lidstvo?

Ondra-P
Ondra-P

Kristův učedník

Já nevím. Musel bych zjistit víc informací. Nap. z této knihy.

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P: Asi takhle – kdyby existoval jednotný výklad Bible napříč všemi křesťanskými církvemi/denominacemi – kdyby všechno bylo tak jasné, jako že je jasné nebe modré, tak bych připustil, že kniha Genesis bude o doslovném popisu.

Jedna věc je doslovný výklad a jiná věc je významově shodný výklad. Z mého pohled Evoluční teorie jde proti významu. Evoluční výklad jste nepodložil.

Ondra-P
Ondra-P
učedník Mě také nenapadá evoluční interpretace. Musel bych knihu Genesis považovat za pohádku a to bych zase nechápal význam, proč to tam je. Na Adama a Evu je odkazováno například i v Novém zákoně 1. Korintským 11. Tam se také jasně hovoří o muži a ženě. Plynou z toho způsobu stvoření různé implikace. Kdokoliv může cokoliv nějak vysvětlit, to je jasné, ale jen aby to nebyla demagogie. Asi takhle – kdyby existoval jednotný výklad Bible napříč všemi křesťanskými církvemi/denominacemi – kdyby všechno bylo tak jasné, jako že je jasné nebe… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník
Ondra-P: Já nevím, jak přesně interpretovat pasáž o Adamovi a Evě. Někde jsem četl, že Adam a Eva = lidstvo (obecně). Myslím, že někteří teologové (Heller či Vácha) k tomu něco mají. Musel bych se podívat. Mě také nenapadá evoluční interpretace. Musel bych knihu Genesis považovat za pohádku a to bych zase nechápal význam, proč to tam je. Na Adama a Evu je odkazováno například i v Novém zákoně 1. Korintským 11. Tam se také jasně hovoří o muži a ženě. Plynou z toho způsobu stvoření různé implikace. Kdokoliv může… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Vlasta, Kristův učedník Různé výklady: – Nesmrtelná/smrtelná duše – Trojice – Platnost Desatera – Stáří vesmíru, Země – Svěcení soboty – Existence pekla coby místa věčného utrpení Např. – proč si myslíš, že tomu tak není? Protože kdyby tomu tak bylo, tak by většina křesťanů byla zdravotně handicapovaná. Myslím si, že ten výklad je něčem jiném. Dej mi příklad ze Starého zákona – který by se měl nějak vykládat. Viz. např. příklad od Kristova učedníka. Ze SZ – např. stáří Země či vesmíru. Existují dva výklady – jeden, že stáří… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ondra –

– dal jsem příklad ze Starého zákona s tím, když Bůh řekl – budiž světlo.

Ty Jsi přešel na Nový zákon s tím, že si máš vydloubnout pravé oko, když tě svádí. Proč? Mluvil jsem přeci o Starém zákoně, ne o Novém. Jestli chceš namítnout, že Bible jako Bible, tak to budu brát spíše jako únik, ne argumentaci.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
v Bibli je toho napsaného spousta. Mnohdy alegorie či události, u kterých je x výkladů. – buď konkrétní. Které spousty? Z výše uvedeného taky vypadá, že by to měl brát doslova, nicméně tomu tak není, že… – proč si myslíš, že tomu tak není? /neznamená to, že bych s tím vůbec nesouhlasil, pouze jsou nějaké předpoklady k tomu, co se vykládat může a co ne. Některá slova Krista jsou k tomu přímo určena. Např., když mluví o podobenstvích – učedníci jasně říkají – Pane, vylož nám to podobenství. Tam je… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P,

jak vysvětlit evolučně například Genesis 2:21-23?:

„Hospodin Bůh tedy uvrhl na člověka hluboký spánek, a zatímco spal, vzal jedno z jeho žeber a to místo uzavřel masem. A Hospodin Bůh vybudoval z žebra, které vzal z člověka, ženu a přivedl ji k člověku. Člověk řekl: Teď je to kost z mých kostí a maso z mého masa! Bude se nazývat ženou, protože byla vzata z muže.“

Ondra-P
Ondra-P
Vlasto, v Bibli je toho napsaného spousta. Mnohdy alegorie či události, u kterých je x výkladů. Pokud tě tedy svádí tvé pravé oko, vyloupni je a zahoď od sebe. Je přece pro tebe prospěšnější, aby zahynul jeden tvůj úd, než aby bylo celé tvé tělo uvrženo do pekla. Z výše uvedeného taky vypadá, že by to měl brát doslova, nicméně tomu tak není, že… Je to o výkladu. I někteří křesťané mají tendenci hovořit o věcech, o kterých Bible mlčí. Viz jakou hudbu křesťan nemá poslouchat, masturbace je špatná, zelený… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Ondra A jéje…už to zase začíná. Takže se tady zase bude řešit kdo je pravý věřící, kdo má správnou víru, jaký je správný výklad Bible apod. Vlasta to samozřejmě ví, neb on je ten pravý křesťan a je mu se dostalo 100% poznání. Nechceš tady rovnou prosím tě napsat, co všechno křesťan může a co nemůže dělat? Já jenom, abych něco třeba nedělal špatně. – nezačíná. Bible se nijak nevyvrací – stačí ji pozorně číst a nevymýšlet si to, co tam není. Já si spíše myslím, že když… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Samozřejmě, pisatelé biblických starozákonních knih považovali vesmír za něco mnohem menšího, než ve skutečnosti je ch, ch……to je sranda, jak tu někdo piskuje pana Kábrta. Co takhle sami ateisté – také mluví jen a jen pravdu? – jak je to s tím oním tvrzením? – považovali vesmír za něco mnohem menšího…….. – a to např. Job mluví o rozvázání pout Oriona, o mihotavém třpytu Plejád, …… to je sranda……. co že si myslel tenkrát Job, když toto slyšel? Bůh k němu promluvil tak, jako kdyby počítal s tím, že Job… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Václav Dostál

.“„…pokusy postavit evoluci proti víře docela bolí – je spousta křesťanů, kterým jejich víra naprosto nebrání být zároveň evolucionisty a křesťany a nemají s tím sebemenší problém.“

Můžete mi prosím napsat, ve kterém příspěvku jsem výše uvedené psal? – Datum a čas. Dohledám si. Potřebuji znát celý kontext. Děkuji.

Foton
Foton

První verše Bible jsem chápal jenom jako hymnus, oslavující básnicky Tvůrce vesmíru.

Všetci, ktorí to takto chápu do dnes by si mali položiť otázku, či ich takto chápu a chápali aj Židia, ktorým bola Tóra zverená.

Václav Dostál
Václav Dostál
Ondra P Při listování diskusními příspěvky jsem „narazil“ na větu: .“„…pokusy postavit evoluci proti víře docela bolí – je spousta křesťanů, kterým jejich víra naprosto nebrání být zároveň evolucionisty a křesťany a nemají s tím sebemenší problém.“ Před zhruba dvaceti lety jsem také „neměl problém.“ První verše Bible jsem chápal jenom jako hymnus, oslavující básnicky Tvůrce vesmíru. Po důkladném studiu sekulárních (!) textů – z oblasti související s úlohou vakua – jsem došel k přesvědčení, že se jedná o realitu – i když vyjádřenou formou hymnu. Hymnický ráz se mi… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

Moc hezký odkaz učedníku. TOTO je poctivé!

Kristův učedník
Kristův učedník

Docela povedený průvodce vědeckým žargonem:
https://www.facebook.com/univerzita.palackeho/posts/1860642043975851

Kristův učedník
Kristův učedník

jhk -vlasta: – ano, to je. Proto se v Bibli mluví hlavně o rozumu. A co je rozumné, už je měřitelné velmi dobře.

Obávám se, že pro někoho méně rozumného může být tato hluboká myšlenka nesrozumitelná. 🙂 I když já tohle asi zrovna chápu.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Inteligence je nejen obtížně definovatelná, ale i obtížně měřitelná.

– ano, to je. Proto se v Bibli mluví hlavně o rozumu. A co je rozumné, už je měřitelné velmi dobře.

Route 66
Route 66

To je chudák.

éééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

Mno, každý nemůže býti vjedec ajnštajn, tak jako on, telesto. None? DDD

Route 66
Route 66

Ano, to je nad moje síly – to nedám.
ééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

Ondro, mám pro tebe jednu radu.
Pokud psychicky nezvládáš v diskuzi následky a odezvy na TVOJE hrubé ataky, raději se jich příště vyvaruj . Nebude ti co vracet….
Je to jednoduché.

Kristův učedník
Kristův učedník

Nehledě na to, že jako „bezbožní“ (atheoi) obviňování už ve starověku židé i křesťané, protože se odmítali podílet na veřejných bohoslužbách. 🙂

Kristův učedník
Kristův učedník

Koroslav: Zapomněl jsem, že taje sarkasmu jsou vám zapovězeny. Pravděpodobně díky korelaci
mezi sarkasmem a inteligencí a korelací mezi ateismem a inteligencí
Čest všem inteligentním věřícím, ale i mezi nimi bude minimum kreacionistů.

Kdy už těm ateistům dojde, že házet všechny neateisty do jednoho pytle není příliš inteligentní, např. viz článek:


Židé jsou laureáty 175 Nobelových cen, muslimové jich mají sedm

Inteligence je nejen obtížně definovatelná, ale i obtížně měřitelná.

Telesto

@Ondra

Ano, to je nad moje síly – to nedám. Viz i jeho poslední komentář mně.

Jo… teď to čtu. To je chudák 🙂

comment image

koroslav
koroslav
Václav Dostál Vy jste se asi nejspíš synku zrovna probudil a píšete v polospánku. Jinak byste možná zaznamenal, že tu vůbec není řeč o dokazování, ale o podpoře jistého názoru Nikoliv. Já jsem nespal, ale Vy jste stále nijak nedokázal, že podmínky podobné těm v laboratoři panovaly i na Zemi v době údajné potopy. Pokud nedokážete toto, pak laboratorní pokus ani nedokazuje ani nepodporuje Vaši hypotézu o tom, že uhlí vzniklo při potopě. Pavel Kábrt Zapomněl jsem, že taje sarkasmu jsou vám zapovězeny. Pravděpodobně díky korelaci mezi sarkasmem a inteligencí… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Telesto

Ondro nechtěj po Route66 něco vysvětlovat. Je to zbytečné. Zaprvé jeho příspěvky v podstatě ani skoro nečtu, protože nedávají vůbec smysl a za druhé často nemají hlavu ani patu. Stejně jako ten, na který reaguješ.

Ano, to je nad moje síly – to nedám. Viz i jeho poslední komentář mně.

Václav Dostál
Václav Dostál

Lewisovy myšlenky 2
Zkušený ďábel (níže) pokračuje:
„Naší funkcí je povzbuzovat takové chování, takové způsoby a celkový myšlenkový postup, jež se demokraciím spontánně líbí a baví je, protože jsou to správné cesty, které i bez naší kontroly a našeho řízení demokracii zničí.“

Foton
Foton
Telesto Jde o nevědecké postupy, které kreacionismus provází od začátku do konce. Tak sa na to pozrime bližšie: Nikto nikdy nepozoroval, že môže byť niečo mokré bez pôsobenia tekutiny. Čiže keď narazíme na niečo mokré, vieme, že tomu predchádzalo pôsobenie tekutiny. Existencia tekutiny potom už ale nie je premisa, ale empíria. Je to tak jednoduché. Rovnako je to s informáciou. Vieme, že DNA obsahuje informáciu (=je to mokré), z empírie vieme, že tomu predchádzalo účinkovanie tekutiny (=pôsobenie inteligentnej bytosti). Ak ku vzniku informácie nieje nutný tvorca, treba to najskôr dokázať.… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál
Lewisovy myšlenky Znovu jsem pročítal Lewisovy knížky a tak jsem našel proroctví o školství. Jedná se o citát z eseje Přípitek zkušeného ďábla. Zkušený ďábel navrhuje: „Základní zásadou nového vzdělávacího a výchovného systému má být, že tupci a lenoši se nesmí cítit zahanbeni chytrými a pilnými studenty. …Na školách nižších se pro ty děti, které jsou příliš hloupé, nebo líné učit se cizím jazykům, matematice a přírodním vědám, zavedou takové předměty, jimž se děti dřív rády věnovaly ve volném čase. Nechť si například plácají bábovičky, ale nazvěte to přitažlivě modelování.… Číst vice »
Queeg
Queeg

Ondrovi

Vzhledem k tomu, že příspěvky ne-kreacionistů (mimo Route66) admin cenzuruje a jemu nepohodlné nezveřejňuje (ty mé z valné části všechny), bude asi nejlepší nepřispívat a krecíkům se do „diskuze“ nemíchat , což si evidentně přejí …

Zároveň se tímto s vaší diskuzi zde z důvodu cenzurování příspěvků loučím, což se ale pravděpodobně nedozvíte.

Telesto
@admin Zrovna nedávno jsem tu psal, že nedorozumění tu vznikají hlavně mícháním operační vědy a vědy o historii. A váš komentář je toho typickou, až školáckou ukázkou – protože vy to přesně tak děláte. Nemůžu s vámi souhlasit. Ono totiž nejde ani tak o různou interpretaci, proti které samozřejmě nic nemám. Jde o nevědecké postupy, které kreacionismus provází od začátku do konce. Tady nejde o vysvětlení to či ono, ale metodologii. A samozřejmě o konzistentní a bezrozporné vysvětlení. Celá řada věcí, které se tu řeší nemají s tím co nazýváte… Číst vice »
Route 66
Route 66
Milý ondro. Koukám, že i to telesto, tak jako ty zřejmě buduje svoji muskulaturu na úkor buněk mozkových, nebo sprostě lže. Možná, že obojí. No, „éto vaše děélo“,jak by řekl jistý telestův guru. Pravda je, že jeho, dle jeho vlastní mínky zřejmě velmi DUCHAPLNÉ a přísně vjedecké komentáře staví do rozporu vědu a víru v Boha. A to bylo to KONKRÉTNÍ, NA CO JSEM POUKÁZAL. Což jak je vidět na rozdíl od tebe ON v mém komentáři, za který jsi mě napadl – pochopil a jak je vidět snaží se… Číst vice »
Telesto
@Ondrovi Ondro nechtěj po Route66 něco vysvětlovat. Je to zbytečné. Zaprvé jeho příspěvky v podstatě ani skoro nečtu, protože nedávají vůbec smysl a za druhé často nemají hlavu ani patu. Stejně jako ten, na který reaguješ. Za celou dobu se tady nesnažím objasnit cokoliv tak, aby to bylo v rozporu s vírou. Snažím se objasnit a uvést na pravou míru věci, které jsou v rozporu s vědeckým poznáním. Tedy rozpor s pavědou kreacionismu mladé země. Což s vírou v křesťanství vůbec nesouvisí. A to tady zdůrazňuji často, že skutečný vědec… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Route 66 Nejen Telesto . A nejen objasnit, ale objasnit coby ROZPOR S VÍROU! Což je manipulace, jako hrom. Ovšem není to nic nového. Obdobní manipulátoři otravují životy lidem od mateřských školek až do hrobu. Našinec takových prý zaručeně vědeckých Pravd prý vyvracejících víru, či Boha za svůj život už slyšel…! Co na tom, že příliš mnohé z nich se ukázaly, postupem doby, jako, kulantně řečeno – liché. Velice rychle a flexibilně je nahradili Pravdami jinými…. ——————– Výše uvedené nesmysly jsou opravdu nicneříkající. Kdybys alespoň napsal, v čem se konkrétně… Číst vice »
Route 66
Route 66

Route 66 neumí na této diskuzi argumentovat, pouze psát nesmysly a napadat ostatní

éééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

Aha.
Takže se vraťme o pár dnů zpět k datu 5.10. kde jsem v čase 12.13. okomentoval zdejší způsob „diskuze“ páně telesta.
Následně jsem byl tebou ondro ve 13. 19. NAPADEN že prý, cituji: „Nechtěl bys už konečně napsat něco smysluplného a konkrétního?“
Takže , pokud jsi chlap, napíšeš, a to KONKRÉTNĚ A SMYSLUPLNĚ, co v tomto nebylo odemne „konkrétního a smysluplného“.
Jo a ještě jednou zdůrazňuji, ondro, že se nacházíme na VŠEOBECNÉ, ještě jednou, všeobecné diskuzi!
nazdar.

Ondra-P
Ondra-P
Admin, Route 66, ostatní A pak se mi nedivte, když píšu, že Route 66 neumí na této diskuzi argumentovat, pouze psát nesmysly a napadat ostatní. Viz níže jeho příspěvek. Admin: 3. Může se stát, že diskuze pod článkem sklouzne do obecné roviny, do „přestřelky“ mezi diskutujícími. Pokud by se to příliš odchýlilo od obsahu článku, pak se, prosím, ukázněte a přejděte s pokračováním na Všeobecnou diskuzi (viz horní lišta), která je určena pro obecná témata (ovšem stále v rámci základní tématiky webu). Jinak bych musel takovou diskuzi mazat. Jak vidno,… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE:- Ondra

Věřit něčemu, být osobně o něčem přesvědčený, není to samé jako fakta

To, co jsem psal, jsou fakta. Tento svet, tito lide, tento vesmir, priroda, zvirata, zpusob zivota, zivot – smrt, bolest, utrpeni, nemoce, radosti, valky, lidska spolecenstvi, vedeckotechnicky rozmach, lidske potreby, atd. atd. atd. atd. atd . – nevim, proc to chces odvadet na viru. Temto realnym skutecnostem preci nemusi nikdo verit.

Route 66
Route 66

Řekne-li tedy někdo někomu, že má v hlavě místo mozku svaly, pak se jedná o tzv. živou fosílií.

————————————————————————————————-

Ajta, při vousu dárvinově, no potěš nešťastníkovo okolí…..

Route 66
Route 66

Dotaz.
Hmm, dá se nazvat evolucí organizmu, když nabývající hmota svalová začne vítězit nad hmotou mozkovou?

Ondra-P
Ondra-P
Admin, Pavel Kábrt Admin: Děkuji, že jste nechal níže uvedený komentář na diskuzi. Alespoň se zdejší návštěvníci dozví něco o náboženském fanatismu a extremismu. To je myslím pro ně velmi užitečné. PK: Myslíš nakopat Tě pořádně do zadku místo toho, abys Ty, velký evoluční popleta, sem dal jasný odkaz k tomu, co prolhaně tvrdíš? Na to nemáš, viď? A víš proč na to nemáš? Protože lžeš a nic takového neexistuje. Urážím každého lháře, protože ďábel je lhář a vrah. Ať jsi to Ty, Ondro, popletenec ducha a evoluční hlupák, nebo… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Route 66

Nikoliv. To já píši k dané věci. Ty z90% jenom kolem sebe kopeš a většinou každého napadáš! A to takovým způsobem, že nejen mě mnohdy připomínáš metody jistého Hejkala, blahé paměti…..
Hmmm

Já tady reaguji na konkrétní témata – ať už články, nebo komentáře. Nikoho nenapadám. Cituj, kde někoho napadám, nebo kolem sebe kopu. Anonym tady psal věci ke Křesťanství či obecně k Bibli. Já píšu o něčem jiném. Opět se mýlíš.

Ondra-P
Ondra-P
Vlasta – ona fakta jsou ta, že když člověk přemýšlí nad tímto světem, dojde k tomu, že to nemůže být dílem něčeho „jen tak“ – v tomto případě pouhých nějakých přírodních „sil“/potažmo pouhé nesmyslné náhody, ať už tu náhodu si vysvětluje každý člověk po svém, jak se mu líbí. Věřit něčemu, být osobně o něčem přesvědčený, není to samé jako fakta. Já věřím, že existuje Bůh, ale to neznamená, že mám pro to fakta. Nota bene pro označení toho Boha (Křesťanský apod.). Fakta jsou toto, pokud náhodou nevíš. Proč je… Číst vice »
Route 66
Route 66

Hezkou, požehnanou podzimní neděli všem, přeje admin

……………………………………………………………………………..

I Vám admine.

K tomu Hoylovi.
No nevím, nevím. Jestli náhodou nebyl ten pán, když tohle psal už „starý a dementní“.
DDD
(Užito „argumentace“ jednoho zdejšího vjedce k jisté práci pana prof. Mejsnara DDD)

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Jak funguje ideologický přístup? Zde máme názornou ukázku….. Dle této neomylné logiky tedy vznik mikročipu v laboratoři během pár chvil dokazuje, že mikročipy vznikly při biblické potopě. Asi nedokazuje, což? – na vznik tohoto mikročipu se musela použít inteligence. Trvalo to dlouhé roky, než jsme jako lidé přišli na to, jak takový čip sestrojit a zkonstruovat. A hlavně a především – tento čip by nebyl sestrojen, kdybychom jako lidé neměli potřebu něco takového dělat. Zvládli jsme to během v podstatě pár desítek let. Pokrok to není mílovými kroky, ale přímo… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Děkujeme koroslavovi, že nám ukázal, jak funguje ideologický přístup k faktům získaným v laboratoři….. Že lze něco udělat v laboratoři, nedokazuje, že se to dělo ve volné přírodě. To by člověk ještě musel dokázat, že ve volné přírodě panovaly stejné podmínky, jako v laboratoři. – aneb jak se nám to hodí, podle našeho pohledu. Když se e-coli dokáže vyrovnat se smrtelným roztokem a rozmnoží se v něm během několika hodin, dní, – je to důkazem evoluce. Když se v laboratoři vytvoří uhlí během pár chvil – je to důkazem evoluce.… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Není nad logiku a stupidní příklady typu: moucha má uši na křídlech. Důkaz: tleskl jsem na mouchu a odletěla.

–))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Ondra Můžeš prosím tě ona fakta, která výše zmiňuješ, uvést? Rád bych zjistil, zda to opravdu jsou fakta… – ona fakta jsou ta, že když člověk přemýšlí nad tímto světem, dojde k tomu, že to nemůže být dílem něčeho „jen tak“ – v tomto případě pouhých nějakých přírodních „sil“/potažmo pouhé nesmyslné náhody, ať už tu náhodu si vysvětluje každý člověk po svém, jak se mu líbí. Stvořitel a stvoření je odpovědí na mnohé lidské otázky po smyslu života, proč tu jsem, co tady dělám, jaký je můj význam,… Číst vice »
pavelkabrt

koroslav

Dle této neomylné logiky tedy vznik mikročipu v laboratoři během pár chvil dokazuje, že mikročipy vznikly při biblické potopě. Asi nedokazuje, což?

Není nad logiku a stupidní příklady typu: moucha má uši na křídlech. Důkaz: tleskl jsem na mouchu a odletěla. Pak jsem mouše utrhl křídla, tleskl, a moucha neodletěla, protože nic neslyšela. Váš vědec Koroslav. PK

koroslav
koroslav

Jak víte, kreacionistická verze vzniku uhlí počítá s relativně krátkým časem, tedy vznik v důsledku Potopy, nikoli v důsledku milionů let. Proto je možné kreacionistickou verzi podpořit tím, že se vyrobí uhlí v laboratoři za pár chvil.

Dle této neomylné logiky tedy vznik mikročipu v laboratoři během pár chvil dokazuje, že mikročipy vznikly při biblické potopě. Asi nedokazuje, což?

Že lze něco udělat v laboratoři, nedokazuje, že se to dělo ve volné přírodě. To by člověk ještě musel dokázat, že ve volné přírodě panovaly stejné podmínky, jako v laboratoři.

Route 66
Route 66

Já píšu k dané věci, to ty z 90 % ne.

——————————————————–
Nikoliv. To já píši k dané věci. Ty z90% jenom kolem sebe kopeš a většinou každého napadáš! A to takovým způsobem, že nejen mě mnohdy připomínáš metody jistého Hejkala, blahé paměti…..
Hmmm

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P,

já nejsem neomylný, jenom píšu své názory. 🙂

Do Japonska se mi nechce, těžko bych to vysvětlil, když neumím japonsky. 🙂

Ještě k tomu postřehu, že rozdíl v přístupu věda versus náboženství. Z toho vlastně plyne, že věda se stává náboženstvím, pokud je nějaká teorie považována za nezvratnou.

Ondra-P
Ondra-P

Admin, Pavel Kábrt

kreacionistickou verzi lze podepřít pokusem a pozorováním a zkušeností

Opakuji – jak kreacionistická verze podepírá pokusem, pozorováním a zkušeností, že při biblické potopě – Vašeho výkladu biblické potopy – vzniklo uhlí? Kdo udělal ten pokus? Kdo to pozoroval? Že lze uhlí vyrobit v laboratoři apriori nedokazuje biblickou potopu.

Ondra-P
Ondra-P

Kristův učedník

Vážený pane neomylný.

Nechcete si udělat cestu do Japonska?

Teďka v týdnu jsem viděl dokument, kde se částečně rozebíralo jejich náboženství……Já jenom, že byste jim vysvětlil, kde je ta pravda…..Bůh apod.

Kristův učedník
Kristův učedník

George: Mel bych jaksi „vyzadovat“, aby mi dotycny projevoval vdecnost a vsude kam prijde velebil me jmeno?

Ani Bůh to nevyžaduje. Lidé to dělají dobrovolně.

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P: Jde o rozdíl v přístupu k dané věci. Věda využívá metody, které se mohou s postupem času zdokonalovat. Případné teorie se mohou zdokonalovat či upravovat.
Náboženství je založeno na nějakém výkladu, který je striktní, neměnný. (samozřejmě záleží na konkrétním náboženství, může tam být více výkladů)

Souhlasím. Nic proti ničemu.

Kristův učedník
Kristův učedník
George: Spis je otazkou nakolik je dobre, pokud nekdo nema zkusenosti s „normalni“ skutecnou laskou a jaksi si to kompenzuje prave tady timhle. Co přesně znamená „normální“ skutečná láska? Shodli jsme se, že fyzické to není. George: Abbe Pierre rikal, ze na setkani s Vecnou laskou se mame pripravit prave tim, ze se naucime milovat v tomto zivote To ano, ale láska nemusí být spojená se sexualitou a manželským svazkem. Muž může projevovat lásku k muži či žena ženě a nemusí to být homosexuální, a když se chová člověk láskyplně… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Pavel Kábrt

Ale jen tu kreacionistickou verzi lze podepřít pokusem a pozorováním a zkušeností, např. vznik uhlí (laboratoř)

Ano, vznik uhlí v laboratoři. No a? Jak to dokazuje, že uhlí vzniklo při celosvětové potopě, když neumíte vědecky vysvětlit okolnosti kolem průběhu celosvětové potopy?

Nehledě na to, že i fakt, že umíme vyrobit uhlí v laboratoři neznamená, že v minulosti všechno uhlí vzniklo rychle – naráz.

pavelkabrt
Jen bych doplnil Admina, který píše: Přesně toho jsme tady na webu svědky prakticky denně. Můžeme stát každý na opačné straně, ale všichni bychom měli být rozumní. Zpochybnění jednoho názoru vůbec neznamená verifikaci názoru druhého – u vzniku života a druhů nikdo nebyl a nelze nic z toho experimentálně doložit. Také nikdo nebyl u vzniku vesmíru, uhlí na Zemi nebo po celé zemi existujících hřbitovů s milióny zkamenělin. Evolucionisté mají svoji verzi jejich původu, kreacionisté svoji. Ale jen tu kreacionistickou verzi lze podepřít pokusem a pozorováním a zkušeností, např. vznik… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Kristův učedník

Věda může být náboženství. Stejně jako buddhismus je náboženství, přestože koncept Boha není v něm definován, ale všichni chápou, že něco se uctívá, jenom ne Bůh.

Jde o rozdíl v přístupu k dané věci. Věda využívá metody, které se mohou s postupem času zdokonalovat. Případné teorie se mohou zdokonalovat či upravovat.
Náboženství je založeno na nějakém výkladu, který je striktní, neměnný. (samozřejmě záleží na konkrétním náboženství, může tam být více výkladů)

Ondra-P
Ondra-P

Route 66

Tak jako „SMYSLUPLNĚ“ píšeš zde ty????

Já píšu k dané věci, to ty z 90 % ne.

Apropó, jsi si jistý, že chápeš plně výrazům „smysluplný“ a „konkrétní“ ?

Ano. To je to, co chybí ve většině tvých komentářů.

Ondra-P
Ondra-P

Vlasta

Evolucionismus použije všechno – aby mohl neustále pochybovat a říkat – není to dokázáno. Úplně všechno. Najde si výmluvu, proč nepřijmout fakta rozumně s rozumem. Neustále budou něco namítat, ačkoli mají fakta a pravdu před očima.

Můžeš prosím tě ona fakta, která výše zmiňuješ, uvést? Rád bych zjistil, zda to opravdu jsou fakta…

Ondra-P
Ondra-P
Admin Vylučovat Boha a jeho nadpřirozený vliv může sice dělat mnoho lidí, ale v žádném případě jej nemůže vyloučit v otázce vzniku života. Z tohoto pohledu je i evoluce pouhou ideologickou stranou a je na zcela stejné rovině, jako kreacionisté. Že k tomu pak někdo má navíc Bibli a druhý nemá vůbec nic, to už je věc jiná. Opět ta mylná představa, že evoluce – přesněji ET = bez inteligence, žádný Bůh. Evolucionisté apriori nevylučují boží zásah v otázce původu života, ale to bych se opakoval asi tak po sté…..… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Svými vlastními skutky – kdyz zduraznoval nutnost konat dobro? – se nejde vykoupit. Bez Krista není vykoupení – záchrana – pouze smrt a Boží soud. Bible nedává v zásadních a důležitých otázkách na výběr a „víru v nějaké dobro člověka“. Bible / Boží slovo, svědectví Božích služebníků, i sám Kristus – naprosto nesmlouvavě ukazuje všem – že bez Boží milosti – nebude nikdo zachráněn. Tou zjevenou milostí je Kristus. Neříkám nic, co si nemůže kdokoli přečíst a zjistit to. Jakékoli takové poukazování na „možnost záchrany svými vlastními skutky od představitele… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Toto není podstatou křesťanské víry.

Ja to samozrejme beru subjektivne. Mohu se treba i zamyslet nad tim, zda kdybych byl ja Buh, tak by pro me bylo nejak dulezite, zda zrovna konkretne ve me nekdo veri.

– podstatou křesťanské víry je – kdo mi věří. Jiné slovo – a radikálně jiný význam.

George
George
Kristuv ucednik: To chápu. Ten kdo má v srdci nějakého imaginárního „Boha“, který má jiný charakter než skutečný Bůh, tak jak může žít podle toho, co chce pravý Bůh? Těžko. A proto nesplňuje Boží požadavky. Zde se ovsem vychazi hned z nekolika velmi problematickych predpokladu – napriklad ze existuje neco jako „pravy Buh“ ci z predpokladu, ze onoho „praveho Boha“ jsem poznal prave ja a nikoliv ten druhy, coz mi umozni arogantne prohlasovat, ze prave ten druhy Bozi pozadavky nesplnuje (a samozrejme… soucasne si to sam sobe vysvetlit tak, abych… Číst vice »
George
George
Kristuv ucednik: No v praxi to někdy nefunguje. Pokud to nefunguje, tak proč si myslet, že bude mít ten člověk věčný život? Není ten cíl, smysl všeho, aby to „fungovalo“? Tak treba proto, ze to muze byt dobry a slusny clovek, ktery pomaha ostatnim atd.? Samozrejme, tady se zase dostavame k tomu, ze zalezi na tom pro koho toto ma jakou vahu. Mohou byt lide, kteri reknou, ze vecny zivot bude mit treba Joseph Kony, pokud se Joseph Kony jeste obrati a bude cinit pokani za sve hrichy atd. A… Číst vice »
George
George
Kristuv ucednik: Nebo také někdo nemusel rozpoznal lásku Boží a proto jí nedokáže docenit. Spis je otazkou nakolik je dobre, pokud nekdo nema zkusenosti s „normalni“ skutecnou laskou a jaksi si to kompenzuje prave tady timhle. Na coz se da divat i z pohledu vericiho. Abbe Pierre rikal, ze na setkani s Vecnou laskou se mame pripravit prave tim, ze se naucime milovat v tomto zivote. Osobne si tedy myslim, ze ta zkusenost je dulezita i v pripade, ze Buh existuje. Ostatne i sem do teto diskuse prispival minimalne jeden… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Vlasta – pokud Jsi schopen tohle napsat – pak nevím, proč a o čem se vlastně bavit dále….pak to nejspíše bude takové přehrabování lidských pohledů….? A není to snad „přehrabování“ lidských pohledů? Cožpak nevidíš, kolik je různých názorů na původ světa, na bohy apod.? proč tu potom máme asi tu Bibli? A Starý zákon? Ne snad proto, aby bylo jasné – kdo je tu tím pravým Bohem Moje víra v pravdivost Bible nikterak nedokazuje, že je Bible pravdivá. To samé jako tvoje víra. Buď už konečně férový a přiznej to.… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Trochu bych to upřesnil…

Poslední ostrůvky této závažné a důležité zvěsti – jsou postupně podhrabávány a rozmělňovány – aby lidem nevzešlo světlo evangelia.

– aby lidem nevzešlo světlo poznání a přijetí evangelia. A to právě především poznání stvoření (kreace) a Stvořitele.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Admin. Přesně toho jsme tady na webu svědky prakticky denně. Můžeme stát každý na opačné straně, ale všichni bychom měli být rozumní. Zpochybnění jednoho názoru vůbec neznamená verifikaci názoru druhého – u vzniku života a druhů nikdo nebyl a nelze nic z toho experimentálně doložit. Z hlediska „selského rozumu“ jsou v tomto směru oba názory rovnocenné a je nutno je zkrátka vnímat jako realitu. A znovu říkám, má-li tomu někdo navíc Bibli a druhý nemá vůbec nic, je věc jiná. – pod toto vše se podepisuji také já.… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Evolucionismus použije všechno – aby mohl neustále pochybovat a říkat – není to dokázáno. Úplně všechno. Najde si výmluvu, proč nepřijmout fakta rozumně s rozumem. Neustále budou něco namítat, ačkoli mají fakta a pravdu před očima. V případě některých jde už o slepý vzdor z principu. Rozumný člověk by se toho měl vyvarovat – protože není příliš dobré takto skončit. Člověk by měl myslet na to, co řekl Kristus učedníkům….. Anebo je království nebeské jako síť, která se spustí do moře a zahrne všecko možné; 48 když je plná, vytáhnou… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Ondra…

ať už Křesťanským či jiným Bohem 1, 2, 3, 4, 5,…)

– pokud Jsi schopen tohle napsat – pak nevím, proč a o čem se vlastně bavit dále….pak to nejspíše bude takové přehrabování lidských pohledů….proč tu potom máme asi tu Bibli? A Starý zákon? Ne snad proto, aby bylo jasné – kdo je tu tím pravým Bohem?