2700
Komentujte

Please Přihlásit to comment
2510 Comment threads
190 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
41 Comment authors
pavelkabrtVáclav DostálGeorgejhk - vlastaadmin Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Václav Dostál

Na „Aktuálně.cz“ je aktualizována zpráva Nález svitků u Mrtvého moře byl archeologickým objevem století. Změnil pohled na bibli.
Jsou tam zajímavé zpráva, ale ta hlavní chybí: Starověké „knihy“ (jež jsou nyní součástí Starého zákona), uchované po asi dvě tisíciletí se liší od tradovaných známých přepisů a nových vydání asi jedním procentem a to v nepodstatných detailech. Názor, že texty Bible se za tisíciletí mohly velice změnit, byl vyvrácen. To je ta změna pohledu – který ovšem měli skeptici a sekulární kritici.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Tak ještě jednou – pod hodně starým článkem,(celkem jsem tady našel ve stejném duchu 4) slibujícím vydání knihy Achilovy paty, jsou dotazy. Ani na jeden zatím nikdo neodpověděl.

Nebo kam to mám ještě napsat, když přímo pod článkem na to nikdo nereague?

Ptám se znovu – jaký je momentální stav vydání knihy Achillovy paty evoluce?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Také dodatečně přeji požehnané svátky vánoční. Ať s vděčností a ponaučením všichni vzpomínáme na to, co se před 2000 lety stalo a ať s nadějí a očekáváním hledíme do budoucnosti na to, co přijde. A ať se z toho co nejvíce každý den radujeme. Pán s Vámi. V.S.

Jarek

Pokojné svátky
comment image

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.jenzeny.cz/dojemne/laska-a-vztahy/pro-svou-zesnulou-zenu-vysazel-6000-dubu-po-17-letech-sousede-prisli-na-jejich-skryty-vyznam?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu – tato země a vše, co je na ní – a celý Vesmír – je také vzkaz. Někteří lidé mohou říkat – že to není pravda. Vemme si ale jinou situaci – vemme si onen odkaz na ty duby dejme tomu po 100 letech. Co bychom na to po 100 letech řekli, že ten dubový háj je kvůli tomu, že to je vzkaz pro milovanou ženu? Mohli bychom to z té „vědecké“ stránky takto přijmout? Jak bychom mohli např. otestovat v laboratoři ono sázení oním dotyčným člověkem – když… Číst vice »

Václav Dostál

Vánoční dárek.
Právě jsem umístil na svůj web článek „Gravitační záření

Route 66
Route 66

Přesně tak, Vlasto. A zkuste někomu, kdo je naprosto mimo mísu, který o problematice (obecně) neví vůbec nic, něco vysvětlovat. To nejde. Viz zde pan Vitas. Dlužno poznamenat , že ten se zde, na rozdíl od tamních „diskutérů“ alespon chová slušně.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Route 66. Jo, taky jsem si všiml. Je to podobné jako evolucionismus. Spoustu nepochopení – spousty vlastních výmyslů, domněnek – tudíž chybné závěry. V.S.

pavelkabrt

jhk – vlasta …myslím, že by Jste stejně to prezidentování nechtěl…Dnes jsem si znovu uvědomoval, jak nesmyslné je evoluční tvrzení – mutace selekce čas – jak tomuto může někdo věřit při vědomí toho, kým je člověk a jak je utvořen – nechápu. Vlastiku, mluvíte mi ze srdce, samozřejmě že bych nebyl prezidentem i kdyby mne celý národ o to prosil od kojenců až po domovy důchodců! Když chtěli Ježíše udělat králem, utekl jim – a on je můj vzor. A to druhé, co jste zmínil, i pro mne je jednou… Číst vice »

Václav Dostál

Do svých stránek jsem právě přidal „K argumentům proti temné hmotě“ Jde o reakci na přednášky prof. Kroupy a prof. Křížka při 100. výročí České astronomické společnosti, na něž mě upozornil HMC.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Pavel Kábrt. – Já jako kreacionista, navíc nad hrobem, nemám šanci, proto jsem raději ani nekandidoval pro evolučně laděný, materialismem zblblý národ – tak to zase není nutné pane Kábrt zvládat všechno – na to tu je zase někdo jiný. Já si myslím, že by Jste stejně to prezidentování nechtěl. Lepší je zůstat u toho, co mě baví – a tím je služba Bohu, např. na tomto místě – kde se lidem předávají mnohé znalosti a pohledy ohledně toho, jak, proč a jakým způsobem nejspíše Bůh tvořil svět.… Číst vice »

pavelkabrt

jhk – vlasta
Mám určité indicie k tomu, abych předpokládal, že prezidentem by mohl být Miroslav Topolánek.

Já mám indicie, že prezidentem bude Miloš Zeman, nebo Kájínek, nebo ten potetovanec. Já jako kreacionista, navíc nad hrobem, nemám šanci, proto jsem raději ani nekandidoval pro evolučně laděný, materialismem zblblý národ. Kdyby žil Darwin a měl české občanství, byl by prezidentem on a první dámou by byla Emma. A ve školách by byl darwinismus povinný, jako nyní, tak by se toho moc nezměnilo. PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Mám určité indicie k tomu, abych předpokládal, že prezidentem by mohl být Miroslav Topolánek. Pokud tomu tak bude, mám důvod si myslet, že v jeho období nastane nějaká zvláštní situace – ve které se bude právě muset projevit to, co jsem psal níže – že budeme muset důvěřovat Bohu, protože ta situace bude nejspíše taková – že nebudeme vědět, proč se to a to, tak děje. Pokud k tomu takto dojde – vzpomeňte na to, že jsem to sem dnes psal. Nepíšu něco nějak významného, byly tu asi významnější věci,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Člověk si při pohledu na to, co se děje okolo dost často říká – proč se to a to děje. Je to tak přirozená otázka, tak „zásadní“, že se jí nikdo – žádný z lidí nevyhne. Každý se někdy přímo nutně někdy na něco ptá sám sebe – proč to? Nebo – proč se to stalo? Ateismus nenabízí žádnou jinou odpově´d než jen – děje se to proto, protože se to prostě děje. Nemáme pro to někdy vysvětlení, proto se to děje, protože se to děje. Křesťan naproti tomu má… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Hrabě.

Tak to Tě moc rád „slyším“….. Už jsem myslel na „nejhorší“……

HMC2011
HMC2011

Jo.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

HMC 2011 – To Jsi Ty Hrabě?

Václav Dostál

Děkuji za odkaz, HMC2011.
Předběžné závěry:
1.Čím větší pitomost, tím hůře se vyvrací.
2. Nahradit „ztrátu“ temné hmoty není čím – standardní kosmologický model (jehož je temná hmota součástí) je tedy také pitomost
3. Chyba a to kardinální bude v základních pojmech – např. v pojetí gravitace.
4. Skutečná (pravdivá) věda je na stránkách tohoto webu a sekulární zprávy (např. konference) ten web následují se zpožděním.

HMC2011
HMC2011

Pavel Kroupa – 2×10 argumentů proti existenci záhadné temné hmoty:

Záznam speciálního výročního semináře Kosmologické sekce ke 100. výročí založení ČAS, uspořádaného v Modré posluchárně Matematického ústavu AV 29. listopadu 2017 na téma: 2 x 10 argumentů proti existenci záhadné temné hmoty V této první části přednesl své argumenty prof. Dr. Pavel Kroupa, který působí na Univerzitě v Bonnu a také v Astronomickém ústavu MFF UK v Praze.

https://www.youtube.com/watch?v=Az0Sm7dqNdY&feature=youtu.be

Záznam pokračuje v druhé části vystoupením prof. Křížka:

https://youtu.be/05ay_eDPonM

a ve třetí části diskusí:

https://youtu.be/4P6wCjAgvwg

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Všechno, úplně všechno je aerodynamicky funkční. – z článku https://www.novinky.cz/auto/457515-novy-hypersport-od-mclarenu-za-milion-dolaru-si-na-silnici-zrovna-neuzijete.html – naproti tomu – https://cs.wikipedia.org/wiki/Lidsk%C3%A9_t%C4%9Blo – všechno – úplně všechno je funkční – mnohdy i aerodynamicky, ale především lidsky……. Co si z toho však vzít? Např. to – že pokud onen hypersport utvořil člověk – což lze velmi dobře zjistit – pak ono tělo – proč by nemělo být také stvořeno? Trochu pravda jinak, než onen auťák, ale proč by nutně mělo být tvořeno stejně jako auťák? Ten, kdo by uměl vytvořit biologický organizmus, nemůže si snad vybrat způsob, který… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Petr Michalčák, Brantice Po, 11. prosince 2017, 13:51:06 | Souhlasím | Nesouhlasím | Nahlásit | +1 / 0 Je to ještě multi kulti obohacení, nebo ne? Dnes se v těch muslimech už nikdo nevyzná. ———— Indie neni muslimská země, ale hinduistická. To, ale nic nemění na tom, že takhle hnusnou a odpornou věc bych trestal takovým způsobem, že by se z toho udělalo lidem, tak zle, že by na nic podobného už neměli ani pomyšlení, protože tohle by se dít opravdu nemělo… – z článku na Seznamu. Kdo chce –… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://danatenzler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=637613 – tento článek mě ale zaujal. Hlavně u plastového disku. Dalo by se říci – ztráta prvotní informace. Ani ne tak ohledně toho, co je schopno CD pojmout, ale spíše v tom směru -. ztráta schopnosti to pojmout. CD už se totiž částečně při tom přepisování vypařilo. Není to podobné jako s naším tělem? DNA se přepisováním již tak „poškodila“ – že se začínají v mnohem menší míře přepisování hromadit „zásadní“ ¨chyby? – psala ho jistá žena….Zajímám se o přírodní vědy. Píšu o tom, co mě zaujalo při toulkách… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Zde si budeme povídat o kreacionistech mladé Země (proto tento příspěvek zůstává v sekci věda), podle nastíněných kritérií však můžeme rozpoznat fanatika i v jiných oblastech lidského konání a myšlení.
Zdroj: https://kareltejkal.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=633873

– co naplat – věda je holt věda, ačkoli jde o kreacionismus. Že by konečně došlo ke změně názorů?

pavelkabrt

jhk – vlasta Není problém souhlasit s rozborem DNA. Je ale problém souhlasit s tím, že muselo mezi rozdělením medvěda v himalaji a americe trvat 650000000 let. K čemu to? Nestačilo jich pár tisíc? Přesné číslo rozdělení linií himálajského medvěda od hlavního medvědího proudu bručících medvědů je 650 324 let, 10 měsíců, 2 týdny, 12 hodin a deset minut. Tehdy se hlavní medvědí bručoun Velký medvěd Brtník spářil s nehimalájskou medvědicí a vznikl nový evoluční proud nehimalájských bručivých mevědů brtníků. Naše genetické rozbory tomu plně nasvědčují. Evoluční biolog Pavel Kábrt… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Tato studie ovšem přinesla také zajímavé poznatky o evoluci medvědů. Vědci v rámci ní osekvenovali mitochondriální DNA 23 asijských medvědů (včetně vzorků „Yettiů“) a porovnali ji s DNA medvědů z jiných koutů naší planety. Ukázalo se, že tibetští hnědí medvědi jsou úzce spjati s americkými medvědy, ale himálajští medvědi patří do jiné evoluční linie, která se rozdělila před 650 000 lety během velké doby ledové.Více na: https://vtm.zive.cz/clanky/spatna-zprava-pro-milovniky-zahad-yetti-je-podle-analyzy-dna-obycejny-medved/sc-870-a-190709/default.aspx https://vtm.zive.cz/clanky/spatna-zprava-pro-milovniky-zahad-yetti-je-podle-analyzy-dna-obycejny-medved/sc-870-a-190709/default.aspx Není problém souhlasit s rozborem DNA. Je ale problém souhlasit s tím, že muselo mezi rozdělením medvěda v himalaji a americe trvat… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

http://infidel.cz/faq/kalam

velmi zajímavé. Tady už je mnohem více pochopení pro „věc“ – ale přesto úplně nesouhlasím s tvrzením ateisty. Tvrzení – toto si nemyslím, může patřit bez problému i agnostikovi.

pavelkabrt

Včera se mi ukázal Bůh, říká ateista ateistovi. A cos mu řek´, ptá se ateista. Poděkoval jsem mu, že teď mám konečně důkaz o pravdivosti evoluce. PK

Route 66
Route 66

Zajimavý článek, Vlasto. Už jsem si jej i vytiskl. Co se týče těch tkzv. evolucionistů, nebo spíše evolucionářů, proč mi , tak jako ti co octívali svými „komentáři“ i tyto stránky, ve své většině připomínají neštěstí poslední doby – postpubertální mamánky?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.facebook.com/notes/10153589838980251/

– ačkoli na skupině Evoluce vs. Kreace vládnou již především evolucionisté – našel jsem kupodivu jeden příspěvek, který velmi doporučuji k přečtení.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

tvorby informace z nosiče bez informace. – ano. Je ale spousty lidí, kteří si myslí, že dokáží – že to možné je a že nemožné se může stát možným. Pokud pak dojde v diskuzi k věci – budou jako gramofonová deska stále omílat dokola – že dokud to není jasně prokázané – pak to je možné – že informace může vznikat bez původní informace. Či bez zdroje – z ničeho. A že naše tvrzení – že to je nemožné – je nedoložené do té doby – než to budou oni… Číst vice »

pavelkabrt

jhk – vlasta …pouhá hmota – nemá sílu – k tvorbě živých struktur a už vůbec nemá sílu k tomu, aby tato struktura nabyla sama od sebe vědomí. Slovo „síla“ je samozřejmě trefné a je jasné, co se tím myslí: informace. Ve hmotě, tedy prvcích Mendělejevovy periodické soustavy, nejsou žádné informace pro živou buňku, oko, ucho, křídlo či lidský mozek. A není znám žádný proces samovolné tvorby informace z nosiče bez informace. PK PS: Proces tvorby nové informace z nosiče bez informace znají jen Darwinovi darebáci ve svých prolhaných fantazmagorických… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

u soudu lže. „Testy byly v normě,“ reagovali znalci. Tři rande na Valentýna Vrtek proto předložil výpis z Facebooku. „Večer poté, co měla být poškozená několik hodin znásilňována, si píše se dvěma lidmi, s jedním lehce flirtuje a s kamarádkou se žoviálně baví o šatech,“ upozornil Vrtek. V době, kdy měla trpět těžkou újmou, si přitom začala s lékařem, který jí operoval mandle, a psala, jak je šťastná, jak se chystá na taneční soutěže, plesy nebo dovolenou. Stejná dívka si na Valentýna, tedy pět týdnů po svém údajném znásilnění, libuje,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE- Pavel Kábrt. – To je v pořádku, ono se to nějak vyřeší. Pán s Vámi. Zdraví V.S.

pavelkabrt

jhk – vlasta
Milý Vlastiku,
nějak dlouho jsem se nepodíval sem do obecné diskuze. Děkuji za dobré zprávy, moc na Vás myslíme s mojí manželkou Dášulinkou, jaký jste hodný a laskavý člověk. Je to takové pohlazení po duši. S tím kočárkem mne to mrzí, kdybych mohl nějak pomoct, třeba dát inzerát do nějakých pražských novin, napište, ale já se v těchto věcech moc nevyznám, jak inzerovat. Šalom, PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pro Pavel Kábrt – děkuji za číslo na Jirku, poslal mi odkaz přímo na onu hru – http://www.boscopix.cz/ a mám štěstí – že ji ještě mají, takže jsem objednal rovnou 3 kusy, aby bylo i pro známé….)))))). No a mám pro dnešní rok s dárky vystaráno. Auto už je také doma.)))) Pán s Vámi. Zdraví V.S.

P.S. _ Kočárek moc dobře nedopadl, ale s autem jsem spokojen.

Jarek

Zdravím 🙂

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Příroda nám příliš dlouho diktovala svá pravidla. Narodíme se, stárneme a umíráme. Lidé se vyvíjeli milióny let a sto miliard jich zemřelo

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/455252-lekar-hlasi-prvni-transplantaci-lidske-hlavy-na-svete.html

– hmmmmm, tak příroda nám již moc dlouho diktovala pravidla? Jaká pravidla? Co nám nutí? Vždy´t přírodní zákony jsou přeci neživé ne? Není tedy proti čemu se vzpírat – ne? A když není proti čemu se vzpírat – tak není důvod na podobné komentáře v tomto duchu. Anebo že by – že by přeci jen nějaký důvod byl? Že by právě problém se smrtí?

Foton
Foton

V tom zozname je napríklad aj Matti Leisola, ktorý sa vyjadril aj tu.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.novinky.cz/zena/zdravi/455019-odmala-trpela-bolestmi-bricha-pricinu-lekari-odhalili-az-po-smrti-jejiho-syna.html I přes opakované stížnosti na nesnesitelnou bolest jí tenkrát nikdo nepomohl. Ultrazvukové vyšetření žádný problém neodhalilo. Nakonec jí lékař doporučil antidepresiva a návštěvu psychoterapeuta. – vždy to bude o víře – a o schopnosti se vcítit to pozice onoho člověka, který něčím trpí. Někdo – jako zde např. KTE – také trpí – trpí pýchou – že jako vědec toho ví více – než ten, kdo někomu „pouze“ věří. Co nastane, když se člověk poddá nějakému tvrzení – které se domnívá, že je založené na nějakém potvrzeném zjištění? Ultrazvuk?… Číst vice »

Foton
Foton

admin
Na to môžem KTE-mu odpovedať len jedno: Si síce vyštudovaný fyzik, ale fyzike sa prd rozumieš. Pred nedávnom si obhajoval napríklad myšíenku, že kompasom je možné merať stiredavé elektrické napätie v domácej elektrickej zásuvke. Na Harvarde by ťa za to vyhodili okamžite! (Nehľadiac na to, že výhovorky ktorými si sa snažil prezentovať svoj prístroj, ktorým si to chcel dokázať, už nie sú kompas). 😉

Foton
Foton

Stanislav Hrouzek K evoluci samozřejmě dochází. Šlechtění psa či pšenice je sice umělý proces, ale je na nich krásně vidět jak funguje. To nie je evolúcia, ale len modifikácia proporcii už existujúceho fenotypu psa. Preto šlachtením pes vždy zostal psom. Nič nové na ňom nevzniklo. Životní podmínky, ve kterých jednotlivé druhy žijí a jejich vztahy s ostatními organismy. Dokonce to dělat musí. K tomu je ale potrebné, aby sa v genome živočícha objavila nová informácia. Samovoľne je to však nemožné. Prírodný výber totiž nemá čo vybrať, ak náhodné mutácie živočíchovi… Číst vice »

pavelkabrt

Hrouzek
A to jsem Vám ještě nenapsal o tom, že jsem před chvíli o Vás mluvil s Bohem…
Copak asi Pán Bůh panu Hrouzkovi napovídal? A byl to Pán Bůh? Nebyla to paní bohyně Evoluce? PK

Route 66
Route 66

Admin:
Čistě z preventivních důvodů vám doporučuji seznámit se raději s pravidly zdejší diskuse
………………………………………………………………………………………………………….

Že by nás poctil opět pod „jinou“ identitou s.Jarouš???

Stanislav Hrouzek
Stanislav Hrouzek

Milý admine,

jen jsem Vám nabídl trochu svého smyslu pro nejapný absurdní humor.

A to jsem Vám ještě nenapsal o tom, že jsem před chvíli o Vás mluvil s Bohem…