Komentujte

2800 Komentáře zapnuto "Všeobecná diskuse 1"

  Subscribe  
Upozornit na
Václav Dostál
Václav Dostál
Georgi, Ono si nestačí přečíst jeden (nebo pár) článků o rychlosti světla a tím pak argumentovat. Vypadá to tak, že věci vůbec nerozumíte. Já to teď ponechám stranou. (Narazím na to níže). Nesouhlasím s vědcem jménem Kaku, Dokonce jsem v jednom svém text rozebral jeho dvě knihy. (Na tento rozbor Vás neodkazuji, protože to podle mého soudu nebudete číst!) Když někdo (třeba i Kaku) bude tvrdit, že prázdný prostor se může rozpínáním stávat ještě prázdnější tak k tomu doplním, že prostor neobsahující nic rozpínáním bude obsahovat méně a méně než… Číst vice »
George
George
VD: Když „zrušíme“ konstantnost rychlosti světla, popřeme tím teorii relativity a to IHNED – v době kdy NEMÁME žádnou náhradu!! I kdybychom se na tomto nakrasne shodli, tak mi ted vrta hlavou, proc by to kreacionistum vlastne melo vadit, plati-li, ze: Úvahy o proměnnosti rychlosti světla měli svého času i kreacionisté. To, ze to pozdeji opustili je uz jina vec. Ale k cemu vlastne kreacioniste tu teorii „potrebuji“? Jinak predpokladam, ze ani v tomto pripade nebyla minena „rychlost svetla“, ale pouze „rychlost svetla ve vakuu“. To, ze rychlost svetla neni… Číst vice »
George
George
Vlasta: já jsem se bavil zase s Bohem. Kdo si myslíš, že má relevantnější údaje? Ja, protoze to ze ses bavil s nejakym Bohem je pouze tva vira. Pokud tvrdis opak, prived Boha at si s nim muzu promluvit rovnez. Krome toho se jednalo pouze o reakci na tve nicim nepodlozene tvrzeni, ze bych s tim asi nepochodil u zadneho fyzika. Pricemz ja tahle temata sveho casu resil prave s fyziky – krome prof. Kulhanka treba i s M. Petraskem a dalsimi. Takze to beru tak, ze misto abys uznal,… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál
George Když „zrušíme“ konstantnost rychlosti světla, popřeme tím teorii relativity a to IHNED – v době kdy NEMÁME žádnou náhradu!! Jinak: Jestliže nevíme, zda neexistuje horní mez rychlosti (hmotných objektů) se 100% jistotou, musíme předpokládat, že to s touto jistotou víme! Jinak se ve vědě nejen nepohneme dopředu, ale dokonce ji zbortíme! V době, kdy nemáme žádnou náhradu! Absolutně prázdný prostor, neobsahující vůbec nic, nemůže expandovat a stávat čím dál prázdnějším, obsahujícím stále méně než nic! (Navíc: Dokonale prázdný prostor je abstrakce. Jak se může REÁLNĚ rozpínat abstrakce??) Vámi doporučený… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – George. To pak už je úplně jiný experiment – za jiných podmínek přeci…….. Je to porad stejny experiment, meni se jen podminky. Me to prijde naopak zcela pochopitelne a smysluplne. Muzu mit svetlo a muzu merit jeho rychlost a ucinit zaver, ze je konstantni. Pak muzu mit svetlo, vystavit ho ucinkum silneho magnetickeho pole a zjistit, ze ta rychlost se najednou muze menit v zavislosti na smeru pohybu. Porad ale merim rychlost jednoho a toho stejneho svetla, primo s nim nic nedelam. – hele Georgi, když budu dělat… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: Admin – chybí Vám tam Admine ještě bakterie a na konci bakteriolog. Anebo už rovnou špičkově zařízená výzkumná stanice biologie……)))). Přeji také příjemný víkend. Bůh Vám žehnej.

No – anebo vlastně už tu něco je… – jako že už tu je možná onen lepší příměr toho, že na začátku byla bakterie a na konci….. na konci „druhá bakterie“ – trochu nadneseněji. No, možná jsem to řekl příliš složitě, evoluce je pro mě příliš složitý proces i na připodobňování. ))))

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – George.

Neresim, co by na to rikal ci nerikal KTE – nebavil jsem se o tom s nim, ale napriklad s prof. Kulhankem. A byl to prave prof. Kulhanek, kdo mi rekl treba presne to, ze zadny fyzikalni zakon si nemuze byt jisty tim, ze prezije v podminkach novejsich technologii a experimentu.

– já jsem se bavil zase s Bohem. Kdo si myslíš, že má relevantnější údaje?

George
George
Vlasta: Tzn. když něco označím jako „jedna“ – pak lze takto zjistit – že to funguje – a že jedno a jedno jabko jsou opravdu dvě jabka a ne tři, ani dva a půl, ani jeden a půl. Ale z toho, ze ty neco nejak oznacis neplyne vubec nic o absolutni platnosti. Bude ti to fungovat, ano, ale za tebou stanovenych vychozich podminek – to je jako s tou platnosti fyzikalnich (ci prirodnich) zakonu. Chceš snad říci – že díky tomu „jinému“ centimetru – bude mít někde jinde vesmír jiné… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Přiznám se, že nemám vůbec příjemné pocity na počátku tohoto roku. Možná to způsobuje počasí. Možná něco jiného……….

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jsme v době prehistorické https://www.novinky.cz/koktejl/461409-takhle-vypadala-praveka-teenagerka-vedci-zrekonstruovali-oblicej-9000-let-stare-divky.html , takže vše musí mít onen „zamračený“ výraz. Škoda, že moderní lidé už mají své zajisté velmi nepodložené představy toho, jak by měly vypadat lidé ve středověku. Anebo je to spíše tak, že na prehistorickou lebku – nemohu nabalit něco tak hezkého, protože mi to zakazuje moje „vědeckost“. Nebo bych spíše řekl, že to je zaujatost.

George
George
VD: tak ja v prvni rade nerozumim tomu, proc by teorie relativity mela byt nejak „nedotknutelna“. Je to normalni vedecka teorie a jako takova musi poskytovat nastroje ke svemu vlastnimu vyvraceni, resp. ke svemu „zapomenuti“ a nahrazeni teorii lepsi – coz poskytuje a vedci se o to take neustale snazi (loni napriklad Scott Ransom z National Radio Astronomy Observatory). Pokud by nekdo tvrdil, ze ta teorie proste musi proste platit forever, tak by tim popiral zakladni principy vedy. Co se tyce nadsvetelne rychlosti rozpinani, cetl jsem k tomuto tematu sveho… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Václav Dostál. …změna rychlosti světla mohla vysvětlit nepříjemný problém současného kosmologického modelu. Jde o takzvaný problém horizontu To by se sice vyřešilo, ale zbortila by se celá teorie velkého třesku, která vyrostla z oné teorie relativity. – s tím bych osobně problém neměl. Zbortilo by se něco, co dle mého nestojí na pevných základech. Rychlost světla bych při vzniku světa mohl klidně přijmout jako „nekonečnou“. Ale to je pouze můj pohled na to, že když Bůh řekl – budiž světlo – že prostě bylo světlo a to všude… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál
George. Co kdybychom místo změny tempa rozpínání vesmíru, změnili rychlostní limit světla? Tomu říkáme teorie proměnlivé světelné rychlosti. Rychlost světla byla možná na počátku věků jiná než dnes. Proměnná rychlost světla je podle mne spekulace – velmi pravděpodobně nedokazatelná. Jak jsem psal, padla by celá teorie relativity. Navíc při úvahách o nadsvětelných rychlostech rozpínání by – při náhradě onoho rozpínání změnou rychlosti světla – vycházela ona rychlost mnohonásobně větší než ta současná. Takže by vlastně žádná mez neexistovala – muselo by se připustit, že ta rychlost se může blížit nekonečnu.… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

http://www.osel.cz/9108-irilo-se-svetlo-a-gravitace-v-ranem-vesmiru-stejnou-anebo-ruznou-rychlosti.html

celý tento článek je pouze o tom – že se bavíme o něčem, co není jakkoli dokazatelné. A to ani nepřímo. Vemme si, že neexistuje prostor. Co se bude dít se světlem když narazí na barieru mezi existencí a neexistencí? Už Jsi o tom nějak přemýšlel? Kam se „ztratí“ světlo – když nebude mít kam letět? Vypaří se? Prostě zmizí? Žádná zpětná odezva? Akce reakce neplatí? Docela rád bych měl onen poznatek, co se děje na „hranicích vesmíru“ a co ony hranice vlastně jsou.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Pokud si vzpominam, tak nejvic jsem tu o tom diskutoval s DEATH, ktera tvrdila, ze zakon zachovani energie vylucuje stvoreni, nebot jasne stanovi, ze energii neni mozne stvorit ani znicit. A ja oponoval prave tim, ze i tento zakon plati pouze v podminkach, v nichz byl odvozen – pokud se ve vesmiru nachazi byt jen jedine misto, kde jsou takove podminky, ze by neplatil, tak jeho absolutnost je tim vyvracena. Nemluve o tom, ze pak je tu jeste rozdil mezi podminkami dnesnimi, minulymi a budoucimi. Opet „absolutni“ chapu tak, ze… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – George. Subjektivni od objektivniho samozrejme rozeznat jde, ale to omezeni je porad stejne. Pokud nejaky experiment skonci vzdy stejnym vysledkem, je-li proveden v danych podminkach (dejme tomu na nasi planete), tak lze hovorit o objektivite – za tech a tech podminek – ale nelze tvrdit, ze je to absolutni „v celem vesmiru“, kdyz v jinych podminkach uz vysledek muze byt uplne jiny. Jak bys to, ze je neco platne „minimalne v celem vesmiru“ chtel vlastne zjistit, abys to mohl tvrdit? Cely bys ho procestoval a zkousel to? Protoze… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – George. Vlasta: „že jednička v desítkové soustavě…“ – a to je presne ono, ja nepsal o desitkove soustave. Pokud neco plati v ramci urcite soustavy, tak to plati v ramci te soustavy, ale nikoliv absolutne. To, ze 1 metr ma 100 centimetru je fajn pro nase vzajemne dorozumeni se, ale jinde ve vesmiru muze mit tech centimetru uplne jiny pocet, protoze proste muze byt jinak definovan. – však ano – i jsem na to poukazoval v další části svého příspěvku. A to, že Jsi o něčem nepsal není… Číst vice »
George
George

VD: a co treba takova teorie promenlive rychlosti svetla, uplne pro zacatek?

Jak jsem totiz jiz uvadel, nejde jen o misto, ale i o dobu.

Az budu mit vic casu, tak zareaguji na zbytek, zatim doporucim k procteni napriklad jeste tento clanek.

Václav Dostál
Václav Dostál
George Neodpověděl jste na mou otázku zda by podle Vás vědomí MĚLO záviset na něčem nebo zda na něčem ZÁVISÍ. U rychlost světla jsem měl na mysli VE VAKUU. Ta je prokazatelně konstantní a tedy absolutní. Sám Einstein napsal, že by se jeho teorie (místo teorie relativity) měla jmenovat Teorie absolutní rychlosti světla (a už neuvedl, že ve vakuu). Existují i další fyzikální konstanty (které nejsou závislé na ničem). Úvahy o nějakém jiném vesmíru, kde by toto bylo jinak jsou spekulacemi. Pokud bychom uvažovali takový vesmír, pak by pravděpodobně nevznikly… Číst vice »
George
George
Vlasta: „že jednička v desítkové soustavě…“ – a to je presne ono, ja nepsal o desitkove soustave. Pokud neco plati v ramci urcite soustavy, tak to plati v ramci te soustavy, ale nikoliv absolutne. To, ze 1 metr ma 100 centimetru je fajn pro nase vzajemne dorozumeni se, ale jinde ve vesmiru muze mit tech centimetru uplne jiny pocet, protoze proste muze byt jinak definovan. Subjektivni od objektivniho samozrejme rozeznat jde, ale to omezeni je porad stejne. Pokud nejaky experiment skonci vzdy stejnym vysledkem, je-li proveden v danych podminkach (dejme… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

George.

Považuješ vědu za „absolutní“ v tom směru v jakém je věda provozována? Samozřejmě ano – pokud bys nepovažoval – pak by Jsi s kreacionismem neměl žádný problém, protože by vše co se týká tohoto světa bylo pro Tebe „stranou jedné mince“. Nebo snad chceš tvrdit, že to tak skutečně pojímáš jako dvě strany jedné mince?

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – George. – Atomove hodiny vyuzivajici atomy cesia (ci treba rubidia) by se po nejake dobe rozchazely tez. Mam dojem, ze to vychazi na cca sekundu za kazdych 15 milionu let, ale nejsem si uplne jisty. Tady ta temata me zase az tolik neberou – však to je v pořádku. I to můžeme vědět díky onomu „absolutnu“ v tom – že to umíme rozeznat. Neboli – umíme nějak zjistit, že se to v budoucnu o něco rozejde s tím „absolutním“…… Nejspíše si pouze myslíš, že jsem tento problém tak… Číst vice »
George
George

Vlasta: „a není důležité, že se to sjednává dohodou více lidí“ – no potes. A to, ze jakakoliv takova dohoda se muze za 100, 1000, 10 000…. let zmenit ti ani trochu nevadi? Mam dojem, ze i tve chapani „absolutna“ je ponekud divne.

1 + 1 je kolik? A v jake soustave? 🙂

George
George
Vlasta: veda je vsechno mozne, jen ne absolutni. Myslim, ze z toho vseho, co jsem o ni mnohokrat psal (nejen tady) je to naprosto zrejme. Veda proste vytvari teorie, ktere mohou byt casem „zapomenuty“, respektive nahrazeny teoriemi lepsimi. Nevim kde v tom vidis jakekoliv absolutno a uz vubec nechapu jak to souvisi s kreacionismem. Cas a prostor prestaly byt povazovany za absolutni shodou okolnosti prave po formulaci specialni relativity. To co pises tvrdil mozna jeste Newton v Philosophiae Naturalis Principia Mathematica. Atomove hodiny vyuzivajici atomy cesia (ci treba rubidia) by… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Např. čas Georgi – je také absolutní. Čas sám o sobě je absolutní – prostě plyne. Naše vnímání je absolutně subjektivní, je absolutní v tom směru – že prostě umíme vnímat čas a dokonce ho i měřit. Umíme pojmenovat – že něco uběhlo rychle – či pomalu – to je absolutní. Nikdo jiný to neumí. Ani jedno zvíře neumí říci – to bylo rychlé, či – to bylo pomalé. A to, že je čas absolutní a my svojí absolutní myslí to umíme posoudit – je dokazatelné velmi dobře – neboť… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Spousty věcí je absolutních Georgi – a není důležité, že se to sjednává dohodou více lidí. Absolutní je např. schopnost poznání. Doufám, že nepochybuješ o tom, že Tvé poznání – je absolutní, či že věda – je absolutní. Pokud by nebyla – tak nechápu Tvé námitky vůči kreacionismu. Nebo Jsi tak zapřísáhlý relativista? To zajisté ne……

George
George
VD: 1) je to jen muj nazor plynouci z toho, co jsem jiz uvedl. Nekdo treba rekne, ze zavisi na Bohu. 2) to vazne ne. Rychlost svetla se lisi v zavislosti na prostredi, tedy nemuze byt absolutni. Nebo se mozna jen lisi nase vnimani pojmu „absolutni“. Absolutni nejsou ani zakladni fyzikalni zakony typu zakon zachovani energie, nebot (jak jsem tu uz nekolikrat uvadel) plati pouze pro podminky v nichz byly odvozeny. Pokud by se tyto podminky zmenily, tak mohou platit i nadale, ale take nemusi. HELIODOR: Zatim zadna konkretni. 🙂… Číst vice »
HELIODOR
HELIODOR

ad Vědomí

jaká definice vědomí se tady řeší?

Václav Dostál
Václav Dostál

George
Ja bych se priklanel spis k tomu, ze na necem by melo zaviset i tak, proste proto, ze nejsem priznivcem „absolutnich veci.
1.Mělo by vědomí na něčem záviset nebo určitě závisí? (jinak: Proč: „mělo by“?)
2.Přesto absolutní věci existují: např. rychlost světla – na čemž spočívá celá teorie relativity.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Ohledně vědomí sama sebe – je to něco, co lze velmi dobře oddělit od těla jako takového. S tím asi nebude mít příliš mnoho lidí problém a nebudou ani křesťané. Např. takový stav, kdy člověk spí – je velmi dobrým úkazem toho, jak tělo může existovat bez vědomí. Ve snu si sice mohu tak jako obrazně uvědomovat, že to je můj sen, ale když se probudím, zjistím, že to byl pouze sen – nikoli skutečnost. Samozřejmě moje vědomí se netoulá někde po jiných planetách, či jinde po zemi – je… Číst vice »
George
George

VD: Závisí podle Vás vědomí vůbec na něčem?

To je otazka, jestli lze uvazovat „absolutne“ nezavisle vedomi – tzn. jestli i kdybychom predpokladali, ze je nezavisle na tele (hmote), tak by bylo mozne z toho usoudit, ze v tom pripade tedy nezavisi vubec na nicem. Ja bych se priklanel spis k tomu, ze na necem by melo zaviset i tak, proste proto, ze nejsem priznivcem „absolutnich veci“.

Václav Dostál
Václav Dostál

George
Závisí podle Vás vědomí vůbec na něčem?

George
George

VD: Tedy: ani že vědomí na mozku závisí ani že nezávisí?

Ano.

Václav Dostál
Václav Dostál

George
Neverim v techto ohledech (vedecke teorie a hypotezy) nikomu nic. [týkalo se to mozku]
Tedy: ani že vědomí na mozku závisí ani že nezávisí?

George
George
proč si myslíš, že by si to mohl myslet? Proč si myslíš, že by neměl hledat minimálně rovného sebe sama? To je jiste velmi dobra otazka. Proc si to myslis ty??? A nemyslis si radeji, ze nas stvorili treba prave nejaci mimozemstane – ano, mnohem inteligentnejsi nez my, ale porad by slo o veskrze prirozenou pricinu (zadny vecny, vsemocny… Buh). Asi mas nejake duvody myslet si, ze to byl Buh a nikoliv mimozemstane. A pokud by tytez duvody mel i ten mimozemstan, tak proc by si tedy nemel myslet totez?… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – George – Hm, a nemas pocit, ze by to mnohem spis zalezelo na tom, jakeho „zalozeni“ by onen mimozemstan byl? Co kdyby to naopak – na zaklade toho stejneho, tzn. absence lidi – povazoval za produkt bohu? Nebo dokonce jednoho Boha (at uz jakehokoliv)? – proč si myslíš, že by si to mohl myslet? Proč si myslíš, že by neměl hledat minimálně rovného sebe sama? Mozek a vedomi, to neni zrovna oblast ke ktere bych si troufal se vyjadrovat. – takže věříš některým, kteří si troufají? A proč… Číst vice »
George
George
Takže samozřejmě když by se zem najednou vylidnila – zmizeli všichni lidi a po 300 letech by přiletěl nějaký „mimozemšťan“ – pokládal by všechno zde na zemi za „pouhý produkt přírody“. Nebo´t nikde by nebyli lidi…. Hm, a nemas pocit, ze by to mnohem spis zalezelo na tom, jakeho „zalozeni“ by onen mimozemstan byl? Co kdyby to naopak – na zaklade toho stejneho, tzn. absence lidi – povazoval za produkt bohu? Nebo dokonce jednoho Boha (at uz jakehokoliv)? Jen tak naokraj Georgi – myslíš si, že mozek tvoří vědomí, anebo… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jen tak naokraj Georgi – myslíš si, že mozek tvoří vědomí, anebo je vědomí nezávislé na mozku?

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – George. Kdyz se blyska, tak se zkratka blyska – a je jedno, zda ty blesky nekdo poklada za Bozi posly, nebo za prirodni elektrostaticke vyboje s nimiz zadny Buh nema cokoliv spolecneho. To, ze se pri bource blyska, samo o sobe „nesvedci“ ani pro jedno. – to máš pravdu – blesky nesvědčí ani pro jedno. Takže samozřejmě když by se zem najednou vylidnila – zmizeli všichni lidi a po 300 letech by přiletěl nějaký „mimozemšťan“ – pokládal by všechno zde na zemi za „pouhý produkt přírody“. Nebo´t nikde… Číst vice »
George
George
Vlasta: neni podstatne, zda ja nekoho za neco povazuji. Mnohem podstatnejsi je, jak se onen clovek prezentuje, co pozaduje (napriklad zakazat nejake konkretni nabozenstvi) atd. A taky jak daleko je ochoten zajit – ted jsem zrovna kdesi cetl, ze 71 % extremisticky motivovanych vrazd v USA za poslednich 10 let spachali pravicovi radikalove (na islamisty pripada 26 %). Coz koresponduje i s mymi zkusenostmi ze sveta. – ano – fakta svědčí pro Stvořitele. ))))) Jj, to tu tvrdis uz docela dlouho, ale zatim jsi zadna takova nepredlozil (tim myslim skutecna… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – George. jestli jsem chtel neco naznacit, tak to, ze xenofobie neni dokonce ani univerzalnim lidskym rysem, natoz univerzalnim rysem jinych organismu. Byt treba islamobijci by si to strasne prali, protoze potrebujou tvrdit, ze napriklad odpor proti migrantum je dusledkem toho, ze xenofobie je soucasti lidske prirozenosti, bla bla bla. Ano, zastavaji to i nekteri vzdelani lide, ale fakta proste a krasne svedci o opaku. Uz je to trochu srozumitelnejsi, o cem je rec? – to být přeci nemusí. To je v pořádku – jak jsem již naznačil –… Číst vice »
George
George
PK: vim, ale nejsem si jisty jak reagovat na vase tvrzeni, ze se Zide jeste rodi s obrizkou. Vlasta: treba opylovaci-rostliny. Nic? Jinak ja osobne z toho, ze nejsem xenofobni, profituji pomerne hodne. A jeste mnohem vic z toho profituji jini lide, co jsou na tom hur nez ja. Zajimalo by me, co si myslis treba o panovi jmenem Magnus MacFarlane-Barrow a jeho spolupracovnicich – kdyby byli vsichni xenofobni (protoze je to prece „prirozene“, jak tu naznacoval Route), tak se asi ty deti v Africe, Libanonu, Indii…. zadneho jidla nedockaly,… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – George. jhk: protoze mnohe organismy, pokud se nechovaji xenofobne, neumiraji, ale nakonec z toho profituji. Mozna neco podobneho cekali treba i Inkove, kteri Spanely pokladali za vyslance Slunecniho boha, ale halt se spletli. – a ten profitismus si představuješ jak? My také profitujeme úplně normálně a přirozeně např. z úrody pšenice, žita, ječmene, brambor, mrkve, salátu, citronů, pomerančů, atd. atd. atd. Ale to už je tady od založení světa Georgi. Tak to Bůh uzpůsobil, aby člověk měl co jíst na zemi a pít a aby měl z toho… Číst vice »
Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

pan Kábrt napsal: „ale raději ne, těch evolučních keců a báchorek už bylo dost.“

To souhlasím. Vyjádřeno Biblí, na starém webu měli všichni kecalové a trollové plných sedm tučných let. S novým webem pro všechny podobné přišlo období sedmi hubených let 🙂 Když budu mluvit jen za sebe, tak mě to těší.

pavelkabrt

Geroge
Vynechal jste tu obřízku, ty židy. Ty turbany byly spíše vtip. I muslimové se obřezávají.
jhk – vlasta
Copak to dělá v učebnici češtiny? Mám takový dojem – že tu někdo dělá dezinformační kampaň.
To je jasné, evošům dochází dech, jejich báchorka se hroutí na všech stranách, tak to perou do dětí, jak se dá, i v učebnici češtiny. PK

George
George

PK: to nevim proc by k tomu melo dojit, rada muslimu co znam turban vubec nenosi. Mozna si tak trochu pletete muslimy a sikhy, ale z toho si nic nedelejte, to se stava spouste lidi.

jhk: protoze mnohe organismy, pokud se nechovaji xenofobne, neumiraji, ale nakonec z toho profituji. Mozna neco podobneho cekali treba i Inkove, kteri Spanely pokladali za vyslance Slunecniho boha, ale halt se spletli.

HELIODOR
HELIODOR

To PK
Vida, zapojil jste svou amygdalu, tak to zkuste jeste poslat vys!

jhk - vlasta
jhk - vlasta

proc v prirode najdeme tolik symbiotickych, resp. mutualistickych vztahu. :))

– tak řekni Georgi proč?

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Nevím, jestli je to nějaká averze. Nebo jsem si už vypěstoval na evolucionismus určitý odpor – ale jakmile někdo začne mluvit o nějakém postupném vývoji člověka ze společného předka s dalšími zvířaty – tak – podobně jako u pana Kábrta – mě to spíše vede k tomu, abych se na něco takového vůbec nedíval – pokud je to film, či od toho vůbec nic zajímavého už neočekával – že by tam někdo něco zajímavého tvrdil, sdělil, uvedl. ….. Samozřejmě to tak neplatí úplně vždy – někdy mě nějaký dokument zaujme… Číst vice »
pavelkabrt

Možná by nám George mohl vysvětlit, proč se židé ještě rodí s obřízkou a muslimům se už dávno nevyvinul turban, ale raději ne, těch evolučních keců a báchorek už bylo dost. PK

Route 66
Route 66

žoržík
jj,domluv si to se svými bílými krvinkami DDD

George
George

„na druhou stranu každy organizmus pokud xenofobní není – umírá“ – coz je nepochybne duvod, proc v prirode najdeme tolik symbiotickych, resp. mutualistickych vztahu. :))

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

pan Kábrt – taky děkuji, no já jen že agenti s teplou vodou mi byli vždycky divní 🙂 A heliodor si vybral k jeho smůle stejný styl. Jestli mu to přijde xenofobní, tak má možná pravdu – já totiž všechny podomní (a zpravidla taky podvodné) obchodníky a nabízeče fakt nemusím 🙂

pavelkabrt

Jiří Zelinka
Velmi hezky to vysvetluje Radkin Honzak … píše Heliodor. Pustil jsem si to a hned to vypnul, ty šílené kecy o tom, jak se H. sapiens vyvinul a od té tlupy poloopic se učil…myslím, že Heliodora nikdo nezabanuje jen proto, že sedl na lep viktoriánskému bohoslovci, popletenému a prolhanému Charlesu Darwinovi. Klidně to zde můžete šířit, akorát nečekejte náš potlesk. Děkuji, Jiří, za Vaše skvělé komentáře, krátké, výstižné, jasné. PK

Route 66
Route 66

HELIODOR

na druhou stranu každy organizmus pokud xenofobní není – umírá

HELIODOR
HELIODOR

to JZ
dobre, jsem tu novy, nechci udelat faux pas, abych neporusil striktni pravidla a nevyslouzil si rychly banan. Mrzi me, ze vam moje komentare pripadaji divne, ale na oplatku vase jsou zase podezrivave, az bych rekl xenofobni.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

re – heliodor: to co jsem psal, jsem psal sám za sebe, takže o nějakým „skríningu“ nebo „neskríningu“ tu nebyla řeč.Vaše komentáře mi byly prostě divné a teď je mi to jasné, to je vše.

HELIODOR
HELIODOR

to Jiri Zelenka

nevedel jsem, ze tady probiha nejaky screening, pro me evolucionista/kreacionista neni podstatne, uplne stejne jako jestli je nekdo muz/zena, hetero-/homosexual. Stale jsme lide, smrtelni lide…

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

ad „maskovane“ – no tak to tím samozřejmě nemyslím. A vy dobře víte, jak to myslím – tím jen uhýbáte odpovědi. Ale už ji ani nepotřebuju.

HELIODOR
HELIODOR

ad „maskovane“

jestli tim myslite, ze pouzivam nick, tak to je v internetove diskusi bezne, frantu novaku a jiriku zelenku je vic, ale HELIODOR je pouze jeden.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

re – heliodor: píšete, že „Velmi hezky to vysvetluje Radkin Honzak“ 😀 😀 😀 No, tak divný mi byl už i ten váš první odkaz, reagoval jsem na něj a neodpověděl jste.

Tenhle odkaz to ale vysvětluje – proč tady vystupujete tak maskovaně? To se stydíte za to, že jste evolucionista??? To je u vaší party novinka 😀 😀 😀

HELIODOR
HELIODOR

“ Co je platné lidem, že toho tolik rozumem vymysleli, když v srdci to mají pořád stejné.“

Velmi hezky to vysvetluje Radkin Honzak, https://www.youtube.com/watch?v=VzdKUqeQJc0

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

re – jhk-vlasta: zajímavá úvaha. Mě přijde taková jakoby hlavní věta z vašeho komentáře že „Bůh sice utvořil člověka rozumného, ten ale vyhledává jen samé smyšlenky.“. A to mluví za všechno. Co je platné lidem, že toho tolik rozumem vymysleli, když v srdci to mají pořád stejné. Závidí si, lžou, přetvařují se – a to mluvím o těch slušných, co teprve ti, co kradou, vraždí, znásilňují. Tady se člověk nezměnil vůbec. Leda že to svoje zlo umí lepší maskovat. Takže vám dávám za pravdu.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Jinak ten pojem umělá inteligence – je zcela zcestný pojem, protože nic jako inteligence v podstatě neexistuje. Existuje pouze pojem člověk – a to buď člověk, který má rozum, nebo člověk který rozum nemá. Neexistuje inteligentní člověk a člověk neinteligentní – ani jedno rozlišení totiž o člověku vůbec nic neříká to, zdali je to dobrý, nebo zlý člověk. Lidé se snaží vyrobit nějakou „umělou inteligenci“, ale o co se vlastně snaží? Program, který umí vyhrát v šachách už máme – program, který umí vyhrát nad člověkem v deskové hře Go… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Pavel Kábrt – Myslím, že je to správně, akorát kraličtí mluví o příteli zabitého. Takže to nemuseli být příbuzní, ale prostě kamarádi. Zdraví PK – někteří lidé, kteří o tom mnoho nevědí – někdy říkají – že tenkrát byli lidé ještě nevyvinutí – a že u nich převažovala ona velmi nejasně specifikovaná “ náboženskost, víra v bohy…..“. Jenomže zrovna v tomto případě spravedlnosti, co jsem uvedl – je to přesně naopak – Mojžíš to měl ohledně toho, aby se nestalo něco nepředloženého – „dobře vychytané“. To jen naše… Číst vice »
pavelkabrt

jhk – vlasta
Nejbližší příbuzný měl možnost – odčinit smrt svého příbuzného tím, že jako mstitel mohl pomstít smrt svého příbuzného zabitím toho, kdo jeho příbuzného usmrtil. Snad to říkám správně.

Myslím, že je to správně, akorát kraličtí mluví o příteli zabitého. Takže to nemuseli být příbuzní, ale prostě kamarádi. Zdraví PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Podle křesťanské morálky je tedy svobodná vůle jednou z věcí, které nás oddělují od zvířat, která dává naším skutkům nějakou morální hodnotu. Člověk tuto vůli má, i když ne vždy je schopen ji zcela dokonale použít – Jestliže však činím to, co nechci, nedělám to já, ale hřích, který ve mně přebývá.53 Značná část morální teologie pak zkoumá, do jaké míry bylo rozhodnutí člověka ovlivněno okolnostmi (ať již vnitřními či vnějšími) a jak svobodné tedy rozhodnutí člověka pro daný skutek bylo. V tomto kontextu je nutné říci, že celé dějiny… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
… pokračování z níže …. bez toho, aby porušil onu „neurčitost“ – neboť dokud se něco nestane – není jisté – co se tedy má stát – když to určuje pravděpodobnost. Ale i kdyby – se tedy událo něco – co by onu pravděpodobnost porušilo – je tu ještě další hlídač – a to je jak jsem již naznačil – zákony, dle kterých se řídí onen „démon“. A pokud ty porušeny nebudou – může se částice „hýbat“ proti pravděpodobnosti. Možná je to trochu složité – ale to už tak při… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
4.3.4 Laplace a jeho démon Na Newtonovu fyziku navázal Laplace (1779-1827), geniální matematik, fyzik a filosof, jedna z nejvýznamnějších vědeckých osobností své doby. Uvědomoval si, že Newtonova teorie nabízí jednoznačnou odpověď na to, jak se bude systém chovat a vytváří tak dobrý prostor pro deterministické úvahy. Takovéto chápání klasické mechaniky je pak možné popsat takto: Kdyby existovala nekonečná inteligence a kdyby měla k dispozici všechny informace, minulost i budoucnost by pro ni existovala stejně reálně jako přítomnost.38 Takto pojatá inteligence je obvykle označována jako Laplaceův démon.39 První protiargument vůči démonovi… Číst vice »
Foton
Foton

KTE

Přes všechnu pravdivost popisu světa však jen opakoval jednu z Kábrtových lží, jenž se po dostatečném počtu opakování teprve má stát pravdou.

To, že priložením kompasu k elektrickej zásuvke nezmeriaš napätie je holý fakt, nie lož. …Tvoje pakšamiety, ktoré si si naokolo kompasu poukladal, aby si mohol merať napätie, už nie sú kompas, ale spolu s ním tvoria meraciu sústavu zvanú merací prístroj. (A vraj si študoval fyziku.To nemyslíš vážne!) 😛

pavelkabrt

Díky, Vlastiku. Tak nevím, jestli důsledkem dnešního dne je, že jsem nyní ospalý a výsledkem bude moje horizontální poloha, nebo výsledkem je důsledek, a to asi bude moje vodorovná poloha, ale fakt, už po tom výsledném důsledku šilhám. Good night. Zdraví PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Já osobně pokládám Boha za zcela svobodnou bytost. Mohl si klidně vybrat to, že bude dál existovat pouze sám o sobě – anebo si mohl vybrat to, že bude mít okolo sebe pouhé biologické stroje – místo živých lidí – a myslím, že by to vůbec nebyl problém. I přesto všechno si myslím, že by Bůh, kterého jsem poznal já – něco takového nepovažoval za tu dobrou a správnou volbu – právě proto si myslím, že tou jedinou správnou, dobrou a jedinou možnou volbou – je stvoření nás lidí a… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: Pavel Kábrt No tak rozdíl mezi slovem výsledek a důsledek – může být docela velký ohledně toho významu – si myslím. Ale v podstatě asi máte pravdu – že oba dva znázorňují to, co se stane, když něco proběhne…. Ato v případě počítání – výsledek počítání. V případě člověk, který se rozhodne skočit s padákem do vodopádu – tak je důsledek např. to, že se mu padák zamotá do „víru padajících vod“, svine se mu a padák i s parašutistou skončí v jezírku pod vodopádem. Pouze se na popis… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
– Problém proto spatřuji pouze ve schopnostech mechanistických – určit, co se stane – když…. Když zapálím oheň, když kýchnu, když máchnu rukou – a to ne ohledně toho, že se stane něco, co se stane vždy a je to ověřené – tzn. Ohřeje se vzduch v místnosti okolo ohně, vypustím svými ústy spousty mikroorganizmů, které přebývají v mých ústech, vytvořím vzdušné víry …….. Když bych to chtěl zkoumat na atomární úrovni, či ještě méně – na elektronové úrovni – dojdu pak k velmi zajímavým závěrům, že při tomto druhu… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Pavel Kábrt, Václav Dostál – Ten výrok je zároveň odkaz na Wikipedii a na té Wikipedii je to z článku o determinismu, přičemž je tento výrok někde v prostředku….. Já jsem to pouze použil jako doklad o tom, že když člověk přemýšlí „správně“, pak svými vývody přijde k tomu, že kdyby existovala dokonalá bytost – která by uměla to, co ten odstavec tvrdí, pak to přímo bezvadně sedí na popis Boha v Bibli. Prostě je On ten, kdo umí „spočítat“ – co by se stalo, kdyby….. Má na… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

PK, jhk
Uvedený citát je vyloženě filozofický a nemá asi nic společného z „čistou“ fyzikou. Spíše vyjadřuje obrovskou Boží inteligenci, za níž ta naše lidská silně pokulhává.

pavelkabrt

jhk- vlasta
Můžeme považovat přítomný stav vesmíru jako výsledek jeho minulosti a důsledek jeho budoucnosti.
Zdravím Vás, Vlastiku. Ten výrok snad řekl Laplace, jen bych se chtěl zeptat, rozumíte rozdílu mezi slovem „výsledek“ a „důsledek“? Mně to připadá to samé. Děkuji, PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Jaký je Bůh? Někteří vědci na to přicházejí – velmi jednoduše – pouhou teoretickou úvahou – jak jsem již několikrát tvrdil – proč tomu někteří nechtějí věřit ? ……… „Můžeme považovat přítomný stav vesmíru jako výsledek jeho minulosti a důsledek jeho budoucnosti. Inteligence, která by v daném momentu znala všechny síly, které uvádějí přírodu do pohybu, pozice všech částí, ze kterých se příroda skládá, a navíc by dokázala tato data zanalyzovat, vytvořila by jedinou rovnici pro pohyb největších těles ve vesmíru i nejmenších atomů; pro takovou inteligenci by nic nebylo… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
… ale pokud píše podobné věci, svědčí jen sám o sobě, že zůstává dál ve tmě. – no, to potom ale tomu člověku svědectví ap Pavla – probuď se kdo spíše, vstaň z mrtvých a zazáří ti Kristus – musí znít tedy hodně nepřesvědčivě. Ale ….. říká se – nikdy neříkej Nikdy/ale. Naštěstí to není tak úplně v lidských rukou – myslet si co si myslím, že je tak, jak si myslím. Do toho může Bůh promluvit takovým způsobem, že pak si člověk uvědomí, že jeho postoje – jsou přinejmenším… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
https://fikacek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=558704 – blogisté a jejich „impérium vrací úder“. Už se jim to ale skutečně podařilo? Vždyť přeci mnozí z nich na bohy nevěří…….. co by potom měli vyvracet? Anebo ….. Jenže v tuto chvíli je jasné, že když nás napadne jako vlastnost nepoznatelnost, zcela nutně musí platit pro boha absolutně. Bůh je tedy absolutně nepoznatelný. Nelze ho poznat absolutně jakýmkoliv způsobem, tedy ani rozumem, ani srdcem nebo emocemi, ani vírou, nijak. …… že by přeci jen se to někomu podařilo? Jenomže jak potom zareagují na námitku typu – co když… Číst vice »
pavelkabrt

A myslím, že není třeba ani dodávat, že ani u mě to nebylo jinak…

Et tu Brute? PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta

))))))))) – no, hezký obrázek…….))))

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Admin. •„Trvalo mi to několik let, než jsem zcela přešel na druhou stranu. Zápasil jsem s tím několik let ještě i po tom. Nebylo to jako “cvak!” a teď je ze mě kreacionista – naprosto souhlasím. Ateisté jakoby záměrně popírají onen fakt – že k tomu, abych se stal křesťanem, musím být o něčem přesvědčen – neboli – argumenty které jsou mi podávány, musí mít onu váhu přesvědčivých důkazů. Pokud ji nemají – pak k ničemu podstatnému v mém životě nedojde. Křesťanství není o tom, že na člověka… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Já jsem si tak trochu prožil ….. opravdu jen trochu ….. naštěstí – onoho stavu „tmy“. Naprosté tmy. To nebyla jenom tma – jako že vím, že něco okolo mně by mělo být, jen nevím, kde to nahmatat. To byl stav – kdy okolo mě prostě opravdu nic není. Byl to pouze malý náznak, jenom takový velmi jemný dotyk tohoto „pocitu“.

Řeknu Vám – to není příliš dobrý pocit, vjem ……. Byl jsem docela rád, že příliš dlouho netrval.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Admin. Inu, pohádky máme rádi sice všichni, ale někteří jim propadají tak, že ztrácí zdravý rozum… – ano. V podstatě to může velmi trefně pokračovat na mém komentáři v – tomto článku.... – kde se tito lidé pak tohoto posledního rozumu vzdali ve prospěch …… ani nevím, jak bych to nazval…… asi jednoduše – vzdali se jakékoli naděje. A když není naděje – tak pak už je pouze konec. Předtím jsem to napsal špatně – inteligence is not allowed. Nebo asi správněji – No inteligence allowed. Neumím anglicky… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Admin – (z čeho to všechno vzešlo). – z čeho to všechno vzešlo? Na to samozřejmě biolog typu KTE má velmi obligátní odpověď – to evoluční teorie nezkoumá. To je úkolem biogeneze. Na co přišla biogeneze? Zatím na nic. Má spoustu možností – jak by co by – samozřejmě vyfantazírované jen aby tam náhodou nemusela být nějaká inteligentní příčina. Tzn. – postupné vychládání země, srážení vody v mořích, zcela náhodné bombardování země neinteligentními asteroidy, a pak samozřejmě neinteligentní zvyšování a snižování teploty spojené s výboji – které díky… Číst vice »
Foton
Foton
Foton
Foton

Route 66
Sú to nadutí grázli, ktorí sa pretvarujú za kultivovaných jedincov. Stále však grázli. Všade po fórach kde chodím, sa scénar stále opakuje: evolucionista je ten neslušný a nevychovaný, ktorý si začína proti veriacim, i keď veriaci najprv jednal slušne. ….Potom, keď mu oponent jeho slovník vráti, je chudiatko náramne rozčarovaný. Proste deti – tak do 12 rokov. 😀

Route 66
Route 66

Skromnost z něj jen cáká

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Nojo, no, a nebyl takto na tom z našich evolucionářských přátel sám..
To bude asi úděl……

Foton
Foton

admin
Hahahaha 😀 , tak to toho o fyzike veľa nevie. Veď to ho potom odšprngne aj školák na 2 stupni ZŠ. 😉

Foton
Foton

admin

…neboť se již mohou s naprostou důvěrou obracet na převelice obětavého a vyjímečně vstřícného majitele blogu iDnes.cz pana KTE…

To je ten, čo tu pred časom nadával veriacim do šialencov – a pri tom sám veril, že priložením kompasu k elektrickej zásuvke ním môže zmerať striedavé elektrické napätie ~240 V ? 😛 Tak ja mám dosť….

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

re – heliodor: a co vlastně s tím? To jako vás to mrzí, nebo z toho máte radost? Nebo jak? v podstatě skoro všechno dneska odvádí mladé lidi od Boha. Moc jsem nepochopil, proč to sem dáváte, a ještě tak podrobně. Nebo to má být snad reklama na tyhle věci, ať se to šíří všemi směry? To neberte osobně, to jen že mi to není jasné.

HELIODOR
HELIODOR
Jak popmusic odvadi mlade lidi od Boha – https://www.youtube.com/watch?v=Qv5ZU06JDN4 komentar: Sara Barkat Sara Barkat před 1 rokem This song means a lot to me. I had a very religious upbringing; my parents are now divorced due to religious differences. They always tried to (and still do) impose their religious views on me. For a long time I believed in God and I was a creationist. I first heard this song when I was around 9 or 10. At that age, song lyrics never really resonated with me and I never… Číst vice »
Foton
Foton

Rôzne veľkosti planét a hviezd. Porovnanie.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
https://www.youtube.com/watch?v=J_FLRhAa9H0 – evolucionismsu tvrdí, že vývoj dítěte „kopíruje“ – či znázorňuje domnělou evoluci. Kreacionismus tvrdí, že tento vývoj je možný pouze v jisté míře – avšak nikoli že k tomuto vývoji došlo postupně z domnělých předchůdců člověka – zvířecích a to ať už ryb, nebo jiných savců. Když už někdo přijímá tuto hypotézu, proč nemůže přijmout jako ekvivalent stvoření? Je to snad mnohem méně uvěřitelnější než evoluce? Cožpak Bible se svým svědectvím, že na „počátku bylo slovo“ – přímo skvěle neevokuje i tento vývoj ukázaný zde na videu? Na počátku… Číst vice »
Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

re – admin: Romantické zastaveníčko páně Lentilky z Tejkalova

Nevím, jestli tomu rozumím dobře, ale myslíte tím jednoho zdejšího dřívějšího diskutéra pod přezdívkou KTE? Ten zrovna podle mě patřil do té skupiny ubohých trollů, jak jsem vám psal že jsem rád, že takové jste vyházel, a tenhle Lentilka byl od začátku jasně stejná kategorie.

Lentilka
Lentilka

ad volba prezidenta: Hannig jistě ne! První kolo se bude volit srdcem, druhé rozumem!

jhk - vlasta
jhk - vlasta
…. pokračování z níže…….. Má cesta vedla do Porúří. Než jsem se stal farářem mládeže, byl jsem sedm roků v hornickém okrese v Essenu. Byly tam strašné sociální poměry. Navíc – kolem mne – žhavá nenávist zvláště proti církvi. Když jsem začínal, bylo mi 27 let a měl jsem pravé pracovní pole pro mladého muže. Přátelé – to byly krásné časy! Od roku 1931 jsem byl farářem mládeže. V Essenu jsem působil celkem 31 let, až do roku 1962, kdy jsem předal práci mezi mládeží mladším. Ale byly to desítky… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
….. a s Božím slovem i na Nový rok. Ale trochu jinak. Mám totiž svědectví – ne zas tak staré – ale i tak aktuální. Porovnejme – zdali se za tak krátkou dobu přeci jen něco v Evropě nezměnilo…. Já myslím, že ano – a hooooodně. Život bez všedních dnů – Wilhelm Busch. Žádný den mého života nebyl nudný. A to už mám za sebou hezkou řádku let. Narodil jsem se na sklonku minulého století – v roce 1897. Můj otec byl farářem ve Wupertalu-Elberfeldu. Měl jsem 7 sourozenců. Ve… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Hle, přijdu brzo, a má odplata se mnou; odplatím každému podle toho, jak jednal.

s Božím slovem na konec roku ………

pavelkabrt

Jiří Zelinka

Milý Jiří,
děkuji za vyjasnění, fakt mi to dost pomohlo, i to, co píšete o sobě. Je to prima zakončení roku, že mám trochu víc v hlavě jasno. Pěkný přechod do nového roku s Pánem nablízku přeje Pavel Kábrt

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka
re – pavelkabrt No, tak nevím jestli jsem zrovna povolaný k tomu vysvětlování, ale já to chápu tak, že kreacionisté někdy ztrácí nervy nad tím, když musí slyšet pořád a všude jen evolucionistické hlášky. A protože takhle podobně se chovají i náruživí sportovní fanoušci, kamarádka, která přišla za jeho ženou na kafe, ho považovala za sportovního fandu, který se taky rozčiluje nad špatnou hrou. A ještě k trollům – čtu váš web možná už pět let, i když jsem se diskuse nezúčastňoval. Takových nás bylo myslím dost. Jsem ve spojení… Číst vice »
pavelkabrt

Jiří Zelinka
Ten obrázek mluví za všechno…děkuji, že jste vymetli…

Milý Jiří, děkuji za pochvalu, která patří především adminovi. Měl jsem dojem, že „trollové“ byli vymeteni až příliš, ale když to chválíte, tak mne to potěšilo. Měl bych prosbu: jsem starý pán a vůbec tomu obrázku od admina nerozumím, nemohl byste mi ho polopaticky vysvětlit, o čem vypovídá, co říká? Děkuji, vše Boží v dalších časech přeje Pavel Kábrt

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

re – admin:
Ten obrázeik mluví za všechno, děkuji a hlavně abyste ty nervy měli vy – pan Kábrt a všichni, co děláte tenhle web.

Za sebe osobně pak děkuji, že jste vymetli všechny ty rádoby vzdělané trolly, co vůbec vlastně ani nechtěli diskutovat ale šlo jim jen o to, aby se posmívali, zesměšňovali kdekoho a prudili. Tak to držte takhle pořád – Bůh s vámi i se všemi čtenáři webu!

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin – Ano. Někdy nervy – někdy trpělivost. To je běh na dlouhou trať. Přeji všem kteří následují Krista – pevnou víru a ochotu nechat se od Boha přesvědčit. Pán s Vámi/námi. V.S.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Jinak přiznám se bez mučení – že tak trochu lituji toho, že jsem nikoho nevolil v posledních volbách. Měl jsem volit aspoň stranu, kde byl jejím zástupcem Václav Klaus ml. Neboť si myslím, že je dobré zvolit aspoň jedno hledisko – které by bylo dobré pro nějakou volbu – aby se aspoň něco v této zemi hlo nějakým směrem dopředu – a Václav Klaus ml. Přeci jen něco ví o tom, jak dobře učit ty „naše děti“ – myslím proto, že člověk by měl aspoň trochu přihlédnout k tomu, že… Číst vice »
Route 66
Route 66

Jedná se o další zde vybuzenou naději, že vyjde už konečně kniha Achillovy paty evoluce (viz komentáře níže). PK

——————————————————————————————————————————————————

No, naděje umírá poslední, takže i já se na ni těším. Snad až jednou vyjde se k ní dostanu….

JInak všem jenom to nejlepší a hlavně a především Boží požehnání v roce 2018 přeje R66

pepa

Ahoj Pavle,
díky za přání. Také Tobě a Tvým blízkým přeji hodně sil a obnovu mysli dle Božího Slova.
S tím, co uvadíš v reakci pro mne, mohu jen souhlasit. Vnímám to podobně.

pavelkabrt

Route 66
Co všechno mě prosím uteklo?

Jedná se o další zde vybuzenou naději, že vyjde už konečně kniha Achillovy paty evoluce (viz komentáře níže). PK

pavelkabrt
Pepovi poděkování za krásné přání i povzbuzení. Tobě, Tvým milým a blízkým, přeju požehnání do nového roku 2018, pokud ho Bůh lidstvu ze své milosti ještě daruje, Pavel Kábrt (Přiznám se, že sice věřím v požehnání a ochranu Božích dětí uprostřed všech soužení, ale na druhé straně v následujících letech očekávám zkoušky a trápení lidstva celé země, nemám žádné konkrétní vidění od Boha, jen určitou, Biblí zcela dobře podloženou předtuchu, že tímto rokem končí relativní klid…Ke Tvému přání, abychom byli přáteli s evolucionisty, musím říct, že je to pro mne… Číst vice »
pepa
Zdravím PK a všechny ostatní ! Rád bych všem popřál do dalšího roku naší pozemské pouti vše dobré. Těm nám, kterým se stali základní biblické pravdy skálou, přeji prohlubování a rozvíjení jejich obsahu při poznávání v duchovní i fyzické rovině. Těm, kteří ještě (z jakýchkoliv příčin) tomuto odolávají, přeji hodně milosti a pokory v poznání toho, kdo byl a co učinil Ježíš Kristus z Nazaretu. Původní stránky PK (jejich informace) mi před lety dost pomohly, stejně tak mi pomohla i dobrá oponentura v diskusích – především na webech PK, ale… Číst vice »
Route 66
Route 66

– jo – je toho tam dost. Pokud to stihnou do toho března – bude to naditý rok

———————————-

???
Co všechno mě prosím uteklo?

pavelkabrt

jhk – vlasta
Postupná proměna buňky v člověka je nesmysl. Totální kolaps rozumného myšlení.

V této větě je stručně a jasně vyjádřena diagnóza psychiky evolucionisty. PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Pavel Kábrt –

– jo – je toho tam dost. Pokud to stihnou do toho března – bude to naditý rok….)))). Zdravím. V.S.

P.S. Postupná proměna buňky v člověka je nesmysl. Totální kolaps rozumného myšlení.

pavelkabrt

jhk – vlasta

Zde je obsah knihy Achillovy paty evoluce, určitě si vyberete:

Předmluva …………………………………………………………..
1. Přírodní výběr … Dr. Don Batten ………………………..
2. Genetika a DNA … Dr. Robert W. Carter ………….
3. Původ života … Dr. Jonathan Sarfati …………………
4. Fosilní záznam … Dr. Emil Silvestru ………………..
5. Geologický záznam … Dr. Tas Walker ……………..
6. Radiometrické datování … Dr. Jim Mason ………
7. Kosmologie … Dr. John Hartnett …………………….
8. Etika a morálka … Dr. David Catchpoole & Dr. Mark Harwood ..
Index …………………………………………………………………………………..

PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Na Achillovy paty se těším. Určitě na všechno – ale ponejvíce na biologii. Na biologii obzvlášťe. Biologie je totiž jedna super extra oblast – která mě ponejvíce zajímá.

pavelkabrt

Václav Dostál

Maranatha má vydavatelská práva od autorů knihy Achillovy paty evoluce. Ono to všechno není tak snadné, vlastník licence pošle tomu, komu dal vydavatelská práva, specielní program pro vložení obrázků do knihy, aby byly v dobrém rozlišení, dále žádá o nějaké menší poplatky a také o několik kopií vytištěné knihy a kdoví ještě co. Není to jen tak snadné, jak by si někdo mohl myslet, vydat cizí knihu LEGÁLNĚ. Zdraví PK

Václav Dostál
Václav Dostál

Možná, že by bylo vhodné poskytnout „rukopis“ také jinému vydavateli – např. Návratu domů (pokud to dohoda s Maranathou nezakazuje).. Nedávno publikovali Beheho knihu.

pavelkabrt

znamy neznamy

Avšak my všichni dalece zaostáváme v poznání všech skutečností, sil a faktorů hýbajících tímto světem, proto musíme být střízliví, obezřetní a zdrženliví v soudech.

Doufejme, já mám opravdu po více jak dva roky naprosto špatné zkušenosti: Sliby, sliby, sliby, sliby, sliby, sliby, sliby, sliby, sliby, sliby, sliby, sliby …. a sliby – neplněné sliby. PK

znamy neznamy
znamy neznamy

Achillovy paty evoluce

Získal jsem včera tuto informaci a dnes mi bylo potvrzeno/upřesněno, že termín vydání knihy – přelom února a března – je opravdu reálný. Avšak my všichni dalece zaostáváme v poznání všech skutečností, sil a faktorů hýbajících tímto světem, proto musíme být střízliví, obezřetní a zdrženliví v soudech.

pavelkabrt

známý neznámý

Děkujeme za povzbudivou informaci, odkud asi pramení? Dokud nebudu mít knihu v ruce, neuvěřím, jako sv. Tomáš. To je logické: já slibů, že kniha vyjde „určitě příští…, příští…, příští…do konce…do konce…do konce…“ dostal za více jak dva roky už tolik, že jsem vůči nim nyní dokonale imunní. Ale naděje umírá poslední, a také za zoufalstvím kráčí. PK

znamy neznamy
znamy neznamy

Přináším aktuální informace od nakladatelství Maranatha ohledně připravovaného vydání knihy Achillovy paty evoluce.

„…by v průběhu ledna měly být dokončeny práce na přípravě finálního produktu. Pak už by vše mělo jít do tisku a lisovny. Tam už pak záleží na vytížení tiskárny a lisovny – obvykle to bývá tak 3-4 týdny. Předpokládáme tedy, že na konci 1.čtvrtletí 2018 by už produkt mohl být na trhu.“

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.youtube.com/watch?v=jZFpy2nwA0E – poslouchám tohoto muže za mikrofonem – a tak nějak nemám co bych rozporoval…..

pavelkabrt
jhk – vlasta a táta s tím problémy nemá – možná nemá, možná má, do jeho srdce nevidíte, a to, co říká, pokud jste se ho vůbec někdy zeptal, může a nemusí být pravda. Ale to je vedlejší. Drahý Vlastiku, já jsem Vám chtěl hlavně dát informaci, jak to cítí starý člověk, tedy já. Nemohu mluvit za ostatní staré lidi. Ale myslím si, že nebudu jediný. Co s tou informací uděláte, a to se jen opakuji, je jen na Vás. Je to o tom, jako s tím „by jste…“. Můžete… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Pavel Kábrt – sypu si na hlavu popel……. – ok. Budu trochu oponovat Písmem – cožpak se v Písmu ve Zjevení nepíše o 12-ti starcích, kteří se klaní před Božím trůnem? Pokud Bible nemá problém s označením „stáří“ pak bych s tím neměl mít problém přeci i já…. Já jsem se také musel nějak porovnat s tím, že mi začali mladí kluci říkat – pane. Nepřipadal jsem si také nějak výrazně starší než oni – a přesto jsem musel připustit, že ačkoli se já nemusím tak cítit –… Číst vice »
pavelkabrt
jhk – vlasta Já jsem celkem dost upřímný člověk a snažím se lidem říkat pravdu. Napsal jsem Vám informaci, o které jsem si myslel, že může pro Vás být užitečná: smajlíky nesmajlíky. Prostě říkám lidem pravdu. Darebákům říkám darebák, lhářům lhář a těm, kteří jsou mladí říkám, na co si dát pozor. Co s touto informací uděláte a jestli ji ověnčíte řadou smajlíků a vykašlete se na ni, je Vaše právo, stejně jako psát „vy by jste…“, ač už jsem Vám před časem psal, že je to češtinářsky špatně, a… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Admin. – 🙂 🙂 🙂 Smajlíky myslím dostatečně vyjadřují míru mého dotčení 🙂 – samozřejmě že to beru jen z toho nejlepšího úhlu pohledu a také děkuji 🙂 – děkuji. U pana Kábrta bych si to takto přímo nedovolil, protože už vím, že by „nerad“. U Vás jsem to zkusil trochu „odstřelit“ od boku,( ale trochu Vás již znám) – ale jsem rád, že jsem se příliš nemýlil. Ale nehodlám to samozřejmě jakkoli zneužívat – jsem rád a i vděčen, že Jste takový jaký Jste. Pan Kábrt má… Číst vice »
pavelkabrt
jhk – vlasta je to krásný pohled na radostného, spokojeného, staříka Informace pro Vlastika a všechny tzv. „mladé“: Možná mě admin opraví, protože to cítí jinak, ale když mě někdo označí za „staříka“, „dědečka“, což dělají lidé už od mých 60ti let, tak se to ve mně vše vzepře a říkám si „kurňas, to ale musím vypadat blbě“. Prostě je tu duchovní část člověka, a já se třeba ve svých 68 letech stále cítím jak v 18ti letech, takže v autobuse či tramvaji mám chuť vstát a pustit sednout mladou… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE:- Admin-

– ty fotky – to je naprosto super, extra, špeciál….))))))). Děkuji.

Mimo jiné – je to krásný pohled na radostného, spokojeného, staříka, možná zdrobněle řečeno – stařečka – který si to ještě i na to stáří „bezvadně užívá“ – prosím – berte to ze 100 procent naprosto vážně – a ze 100 procent s nadhledem. Děkuji. Pokud by se náhodou stalo že jsem Vás nějak urazil – tak se tedy moc omlouvám, nic takového jsem neměl v úmyslu. V.S.

Přeji jen a jen pouze dobré….

pavelkabrt

O tom, kdy bylo Kochbovo povstání, se tam nic neříká.

Ano, neříká, a to je právě to, nač poukazuji, že si to někdo snadno spojí, tedy stáří svitků a Bar Kochbu, protože se tam mluví o dvou nesouvisejících židovských povstáních, a kdo v tom nemá historický přehled, snadno v tom bude mít zmatek. Ale já už jsem starý člověk a moc mi to nemyslí, tak sorry. PK

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Bar Kochba – v textu článku je miš-maš, židovské Bar Kochbovo povstání bylo až 132-135 po Kristu!

Ale to já si nemyslím že je tam miš-maš, v článku je napsáno, že „Většina svitků nalezených v Kumránu se datuje cca. mezi lety 300 až 68 př.n.l.“ a potom dále, že „Nejvíce předmětů nalezených v jeskyních pochází z období Bar Kochbova povstání“

Takže to jsou dvě věci – zaprvé, datování většiny svitků a potom nalezené předměty. O tom, kdy bylo Kochbovo povstání, se tam nic neříká. Aspoň já z toho nic takového nečtu.

pavelkabrt

Bar Kochba
Jen upozorňuji, že v textu, na který sem dal odkaz Jiří Zelinka, a který je jinak poučný, je trochu „miš-maš“ v odstavci Stáří svitků, protože židovské Bar Kochbovo povstání bylo až 132-135 po Kristu! PK

pavelkabrt

To je pravda, často to důležité, že se svitky shodují s Biblí, v českých zprávách chybí.

Kdyby nálezy podporovaly evoluční teorii, byly by toho plné zprávy a média by jen bzučela. To, co podporuje Bibli, je pro ateisty nezajímavé a hlavně „zakázané“. Pro Boha živého, co kdyby nakonec ta Bible měla pravdu? Dovede si někdo představit tu hrůzu, která by pojala Čecháčky i jiné národy? Už dnes jsme na špici sebevražd, jak by to vypadalo „den poté“? PK

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

re – Václav Dostál
Na „Aktuálně.cz“ je aktualizována zpráva Nález svitků u Mrtvého moře… ale ta hlavní chybí

To je pravda, často to důležité, že se svitky shodují s Biblí, v českých zprávách chybí. Proto sem dávám alespoň jeden portál v češtině, kde to „neopomněli“ 🙂 V místě pod tím druhým videem se např. píše:

Srovnání ukázalo velkou shodu. Například srovnání Izajáše 53 ukazuje, že se od masoretského textu liší pouze sedmnácti písmeny…

http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/filosofie-byti/397-kumranske-esejske-svitky-online-google

znamy neznamy
znamy neznamy
Vitasi, osobně jako kreacionista zastávám v podstatě stejnou pozici jako Pavel Kábrt, tzn. tvrdím, že je do očí bijící, že tento svět byl stvořen a že teorie evoluce nemá vůbec žádnou vědecky věrohodnou nebo přijatelnou oporu. Oslovuji vás však osobně proto, že si přeji, abyste zůstal na těchto stránkách aktivní a rozhodně sem přispíval co nejčastěji. Připadáte mi jako solidní opoziční debatér velmi fundovaný v určitých vědeckých oborech, jejichž témata zde také přicházejí na přetřes a takovéto opoziční debatéry tyto stránky rozhodně potřebují. V minulosti tyto stránky sice trpěly horším,… Číst vice »
pavelkabrt

Díky, to je supr obrázek! To musí vidět Dáša. PK

pavelkabrt

Díky. Opravdu ta koncentrace soli nepustí člověka hlouběji? Viděl jsem kdysi obrázek, jak někdo leží na hladině a čte noviny…je to možné? PK

pavelkabrt

Krása. Jestlipak se ten náš admin v tom solném moři také vykoupal a očistil od hříchů? PK

pavelkabrt

Níže na fotce je Mojžíš, který právě uvedl izraelský národ do země oplývající mlékem a medem. Na rtech mu zní „povedlo se, halelujah“. Ale co to povídám, to byl přece Jozue. PK

Václav Dostál
Václav Dostál

Jiří Zelinka
Nemáte pravdu, že na Vaše dotazy nikdo nereagoval. Bohužel nikdo z odpovídajících neví jaký je momentální stav vydání knihy Achillovy paty evoluce.. Rozčilováni nepomůže.

Václav Dostál
Václav Dostál

Na „Aktuálně.cz“ je aktualizována zpráva Nález svitků u Mrtvého moře byl archeologickým objevem století. Změnil pohled na bibli.
Jsou tam zajímavé zpráva, ale ta hlavní chybí: Starověké „knihy“ (jež jsou nyní součástí Starého zákona), uchované po asi dvě tisíciletí se liší od tradovaných známých přepisů a nových vydání asi jedním procentem a to v nepodstatných detailech. Názor, že texty Bible se za tisíciletí mohly velice změnit, byl vyvrácen. To je ta změna pohledu – který ovšem měli skeptici a sekulární kritici.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Tak ještě jednou – pod hodně starým článkem,(celkem jsem tady našel ve stejném duchu 4) slibujícím vydání knihy Achilovy paty, jsou dotazy. Ani na jeden zatím nikdo neodpověděl.

Nebo kam to mám ještě napsat, když přímo pod článkem na to nikdo nereague?

Ptám se znovu – jaký je momentální stav vydání knihy Achillovy paty evoluce?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Také dodatečně přeji požehnané svátky vánoční. Ať s vděčností a ponaučením všichni vzpomínáme na to, co se před 2000 lety stalo a ať s nadějí a očekáváním hledíme do budoucnosti na to, co přijde. A ať se z toho co nejvíce každý den radujeme. Pán s Vámi. V.S.

Jarek

Pokojné svátky
comment image

jhk - vlasta
jhk - vlasta
https://www.jenzeny.cz/dojemne/laska-a-vztahy/pro-svou-zesnulou-zenu-vysazel-6000-dubu-po-17-letech-sousede-prisli-na-jejich-skryty-vyznam?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu – tato země a vše, co je na ní – a celý Vesmír – je také vzkaz. Někteří lidé mohou říkat – že to není pravda. Vemme si ale jinou situaci – vemme si onen odkaz na ty duby dejme tomu po 100 letech. Co bychom na to po 100 letech řekli, že ten dubový háj je kvůli tomu, že to je vzkaz pro milovanou ženu? Mohli bychom to z té „vědecké“ stránky takto přijmout? Jak bychom mohli např. otestovat v laboratoři ono sázení oním dotyčným člověkem – když… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

Vánoční dárek.
Právě jsem umístil na svůj web článek „Gravitační záření

Route 66
Route 66

Přesně tak, Vlasto. A zkuste někomu, kdo je naprosto mimo mísu, který o problematice (obecně) neví vůbec nic, něco vysvětlovat. To nejde. Viz zde pan Vitas. Dlužno poznamenat , že ten se zde, na rozdíl od tamních „diskutérů“ alespon chová slušně.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Route 66. Jo, taky jsem si všiml. Je to podobné jako evolucionismus. Spoustu nepochopení – spousty vlastních výmyslů, domněnek – tudíž chybné závěry. V.S.

pavelkabrt
jhk – vlasta …myslím, že by Jste stejně to prezidentování nechtěl…Dnes jsem si znovu uvědomoval, jak nesmyslné je evoluční tvrzení – mutace selekce čas – jak tomuto může někdo věřit při vědomí toho, kým je člověk a jak je utvořen – nechápu. Vlastiku, mluvíte mi ze srdce, samozřejmě že bych nebyl prezidentem i kdyby mne celý národ o to prosil od kojenců až po domovy důchodců! Když chtěli Ježíše udělat králem, utekl jim – a on je můj vzor. A to druhé, co jste zmínil, i pro mne je jednou… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

Do svých stránek jsem právě přidal „K argumentům proti temné hmotě“ Jde o reakci na přednášky prof. Kroupy a prof. Křížka při 100. výročí České astronomické společnosti, na něž mě upozornil HMC.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Pavel Kábrt. – Já jako kreacionista, navíc nad hrobem, nemám šanci, proto jsem raději ani nekandidoval pro evolučně laděný, materialismem zblblý národ – tak to zase není nutné pane Kábrt zvládat všechno – na to tu je zase někdo jiný. Já si myslím, že by Jste stejně to prezidentování nechtěl. Lepší je zůstat u toho, co mě baví – a tím je služba Bohu, např. na tomto místě – kde se lidem předávají mnohé znalosti a pohledy ohledně toho, jak, proč a jakým způsobem nejspíše Bůh tvořil svět.… Číst vice »
pavelkabrt

jhk – vlasta
Mám určité indicie k tomu, abych předpokládal, že prezidentem by mohl být Miroslav Topolánek.

Já mám indicie, že prezidentem bude Miloš Zeman, nebo Kájínek, nebo ten potetovanec. Já jako kreacionista, navíc nad hrobem, nemám šanci, proto jsem raději ani nekandidoval pro evolučně laděný, materialismem zblblý národ. Kdyby žil Darwin a měl české občanství, byl by prezidentem on a první dámou by byla Emma. A ve školách by byl darwinismus povinný, jako nyní, tak by se toho moc nezměnilo. PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Mám určité indicie k tomu, abych předpokládal, že prezidentem by mohl být Miroslav Topolánek. Pokud tomu tak bude, mám důvod si myslet, že v jeho období nastane nějaká zvláštní situace – ve které se bude právě muset projevit to, co jsem psal níže – že budeme muset důvěřovat Bohu, protože ta situace bude nejspíše taková – že nebudeme vědět, proč se to a to, tak děje. Pokud k tomu takto dojde – vzpomeňte na to, že jsem to sem dnes psal. Nepíšu něco nějak významného, byly tu asi významnější věci,… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Člověk si při pohledu na to, co se děje okolo dost často říká – proč se to a to děje. Je to tak přirozená otázka, tak „zásadní“, že se jí nikdo – žádný z lidí nevyhne. Každý se někdy přímo nutně někdy na něco ptá sám sebe – proč to? Nebo – proč se to stalo? Ateismus nenabízí žádnou jinou odpově´d než jen – děje se to proto, protože se to prostě děje. Nemáme pro to někdy vysvětlení, proto se to děje, protože se to děje. Křesťan naproti tomu má… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Hrabě.

Tak to Tě moc rád „slyším“….. Už jsem myslel na „nejhorší“……

HMC2011
HMC2011

Jo.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

HMC 2011 – To Jsi Ty Hrabě?

Václav Dostál
Václav Dostál

Děkuji za odkaz, HMC2011.
Předběžné závěry:
1.Čím větší pitomost, tím hůře se vyvrací.
2. Nahradit „ztrátu“ temné hmoty není čím – standardní kosmologický model (jehož je temná hmota součástí) je tedy také pitomost
3. Chyba a to kardinální bude v základních pojmech – např. v pojetí gravitace.
4. Skutečná (pravdivá) věda je na stránkách tohoto webu a sekulární zprávy (např. konference) ten web následují se zpožděním.

HMC2011
HMC2011

Pavel Kroupa – 2×10 argumentů proti existenci záhadné temné hmoty:

Záznam speciálního výročního semináře Kosmologické sekce ke 100. výročí založení ČAS, uspořádaného v Modré posluchárně Matematického ústavu AV 29. listopadu 2017 na téma: 2 x 10 argumentů proti existenci záhadné temné hmoty V této první části přednesl své argumenty prof. Dr. Pavel Kroupa, který působí na Univerzitě v Bonnu a také v Astronomickém ústavu MFF UK v Praze.

https://www.youtube.com/watch?v=Az0Sm7dqNdY&feature=youtu.be

Záznam pokračuje v druhé části vystoupením prof. Křížka:

https://youtu.be/05ay_eDPonM

a ve třetí části diskusí:

https://youtu.be/4P6wCjAgvwg

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Všechno, úplně všechno je aerodynamicky funkční. – z článku https://www.novinky.cz/auto/457515-novy-hypersport-od-mclarenu-za-milion-dolaru-si-na-silnici-zrovna-neuzijete.html – naproti tomu – https://cs.wikipedia.org/wiki/Lidsk%C3%A9_t%C4%9Blo – všechno – úplně všechno je funkční – mnohdy i aerodynamicky, ale především lidsky……. Co si z toho však vzít? Např. to – že pokud onen hypersport utvořil člověk – což lze velmi dobře zjistit – pak ono tělo – proč by nemělo být také stvořeno? Trochu pravda jinak, než onen auťák, ale proč by nutně mělo být tvořeno stejně jako auťák? Ten, kdo by uměl vytvořit biologický organizmus, nemůže si snad vybrat způsob, který… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Petr Michalčák, Brantice Po, 11. prosince 2017, 13:51:06 | Souhlasím | Nesouhlasím | Nahlásit | +1 / 0 Je to ještě multi kulti obohacení, nebo ne? Dnes se v těch muslimech už nikdo nevyzná. ———— Indie neni muslimská země, ale hinduistická. To, ale nic nemění na tom, že takhle hnusnou a odpornou věc bych trestal takovým způsobem, že by se z toho udělalo lidem, tak zle, že by na nic podobného už neměli ani pomyšlení, protože tohle by se dít opravdu nemělo… – z článku na Seznamu. Kdo chce –… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
https://danatenzler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=637613 – tento článek mě ale zaujal. Hlavně u plastového disku. Dalo by se říci – ztráta prvotní informace. Ani ne tak ohledně toho, co je schopno CD pojmout, ale spíše v tom směru -. ztráta schopnosti to pojmout. CD už se totiž částečně při tom přepisování vypařilo. Není to podobné jako s naším tělem? DNA se přepisováním již tak „poškodila“ – že se začínají v mnohem menší míře přepisování hromadit „zásadní“ ¨chyby? – psala ho jistá žena….Zajímám se o přírodní vědy. Píšu o tom, co mě zaujalo při toulkách… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Zde si budeme povídat o kreacionistech mladé Země (proto tento příspěvek zůstává v sekci věda), podle nastíněných kritérií však můžeme rozpoznat fanatika i v jiných oblastech lidského konání a myšlení.
Zdroj: https://kareltejkal.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=633873

– co naplat – věda je holt věda, ačkoli jde o kreacionismus. Že by konečně došlo ke změně názorů?

pavelkabrt
jhk – vlasta Není problém souhlasit s rozborem DNA. Je ale problém souhlasit s tím, že muselo mezi rozdělením medvěda v himalaji a americe trvat 650000000 let. K čemu to? Nestačilo jich pár tisíc? Přesné číslo rozdělení linií himálajského medvěda od hlavního medvědího proudu bručících medvědů je 650 324 let, 10 měsíců, 2 týdny, 12 hodin a deset minut. Tehdy se hlavní medvědí bručoun Velký medvěd Brtník spářil s nehimalájskou medvědicí a vznikl nový evoluční proud nehimalájských bručivých mevědů brtníků. Naše genetické rozbory tomu plně nasvědčují. Evoluční biolog Pavel Kábrt… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Tato studie ovšem přinesla také zajímavé poznatky o evoluci medvědů. Vědci v rámci ní osekvenovali mitochondriální DNA 23 asijských medvědů (včetně vzorků „Yettiů“) a porovnali ji s DNA medvědů z jiných koutů naší planety. Ukázalo se, že tibetští hnědí medvědi jsou úzce spjati s americkými medvědy, ale himálajští medvědi patří do jiné evoluční linie, která se rozdělila před 650 000 lety během velké doby ledové.Více na: https://vtm.zive.cz/clanky/spatna-zprava-pro-milovniky-zahad-yetti-je-podle-analyzy-dna-obycejny-medved/sc-870-a-190709/default.aspx https://vtm.zive.cz/clanky/spatna-zprava-pro-milovniky-zahad-yetti-je-podle-analyzy-dna-obycejny-medved/sc-870-a-190709/default.aspx Není problém souhlasit s rozborem DNA. Je ale problém souhlasit s tím, že muselo mezi rozdělením medvěda v himalaji a americe trvat… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

http://infidel.cz/faq/kalam

velmi zajímavé. Tady už je mnohem více pochopení pro „věc“ – ale přesto úplně nesouhlasím s tvrzením ateisty. Tvrzení – toto si nemyslím, může patřit bez problému i agnostikovi.

pavelkabrt

Včera se mi ukázal Bůh, říká ateista ateistovi. A cos mu řek´, ptá se ateista. Poděkoval jsem mu, že teď mám konečně důkaz o pravdivosti evoluce. PK

Route 66
Route 66

Zajimavý článek, Vlasto. Už jsem si jej i vytiskl. Co se týče těch tkzv. evolucionistů, nebo spíše evolucionářů, proč mi , tak jako ti co octívali svými „komentáři“ i tyto stránky, ve své většině připomínají neštěstí poslední doby – postpubertální mamánky?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.facebook.com/notes/10153589838980251/

– ačkoli na skupině Evoluce vs. Kreace vládnou již především evolucionisté – našel jsem kupodivu jeden příspěvek, který velmi doporučuji k přečtení.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
tvorby informace z nosiče bez informace. – ano. Je ale spousty lidí, kteří si myslí, že dokáží – že to možné je a že nemožné se může stát možným. Pokud pak dojde v diskuzi k věci – budou jako gramofonová deska stále omílat dokola – že dokud to není jasně prokázané – pak to je možné – že informace může vznikat bez původní informace. Či bez zdroje – z ničeho. A že naše tvrzení – že to je nemožné – je nedoložené do té doby – než to budou oni… Číst vice »
pavelkabrt
jhk – vlasta …pouhá hmota – nemá sílu – k tvorbě živých struktur a už vůbec nemá sílu k tomu, aby tato struktura nabyla sama od sebe vědomí. Slovo „síla“ je samozřejmě trefné a je jasné, co se tím myslí: informace. Ve hmotě, tedy prvcích Mendělejevovy periodické soustavy, nejsou žádné informace pro živou buňku, oko, ucho, křídlo či lidský mozek. A není znám žádný proces samovolné tvorby informace z nosiče bez informace. PK PS: Proces tvorby nové informace z nosiče bez informace znají jen Darwinovi darebáci ve svých prolhaných fantazmagorických… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
u soudu lže. „Testy byly v normě,“ reagovali znalci. Tři rande na Valentýna Vrtek proto předložil výpis z Facebooku. „Večer poté, co měla být poškozená několik hodin znásilňována, si píše se dvěma lidmi, s jedním lehce flirtuje a s kamarádkou se žoviálně baví o šatech,“ upozornil Vrtek. V době, kdy měla trpět těžkou újmou, si přitom začala s lékařem, který jí operoval mandle, a psala, jak je šťastná, jak se chystá na taneční soutěže, plesy nebo dovolenou. Stejná dívka si na Valentýna, tedy pět týdnů po svém údajném znásilnění, libuje,… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE- Pavel Kábrt. – To je v pořádku, ono se to nějak vyřeší. Pán s Vámi. Zdraví V.S.

pavelkabrt

jhk – vlasta
Milý Vlastiku,
nějak dlouho jsem se nepodíval sem do obecné diskuze. Děkuji za dobré zprávy, moc na Vás myslíme s mojí manželkou Dášulinkou, jaký jste hodný a laskavý člověk. Je to takové pohlazení po duši. S tím kočárkem mne to mrzí, kdybych mohl nějak pomoct, třeba dát inzerát do nějakých pražských novin, napište, ale já se v těchto věcech moc nevyznám, jak inzerovat. Šalom, PK