Trump děkuje Bohu – toto slovo Obama odmítal

pavelkabrt Aktuality, novinky 5 Koment.

Autor: Davis

  1. listopadu 2017

Z CONSERVATIVE TRIBUNE přeložil Pavel Kábrt-11/2017

Svátek Den díkůvzdání (Thanksgiving Day) je jeden z nejoblíbenějších státních svátků v USA, peče se krocan, podává dýňový koláč a rodina tráví čas pospolu. Jde vlastně o jakousi obdobu dožínek, poděkování za úrodu čtvrtý čtvrtek v listopadu.

*****

Po mnoho let mohli lidé v USA při svátku Díkůvzdání vidět svého prezidenta, jak sedí a přednáší svoje prohlášení k této příležitosti. Ani tento rok nebyl žádnou výjimkou. Prezident Donald Trump přednesl svůj projev ke Dni díkůvzdání, a přesto mezi jeho projevem a projevem prezidenta Baracka Obamy v roce 2016 byl velký rozdíl, jak uvádí Myra Adams v BizPac Review.

Trumpův projev zmínil slovo „Bůh“ pětkrát (jednou šlo o citaci). V Obamově projevu na Den díkůvzdání v roce 2016 nezaznělo slovo Bůh ani jednou. (Obama slovo Bůh použil při těchto projevech v dřívějších letech, což je o to pozoruhodnější, že toto slovo vynechal ve svém posledním prohlášení ke Dni díkůvzdání.)

Trumpovo použití slova Bůh nemůže nechat nikoho na pochybách, prezident Trump nic nezakrývá a nebere si servítky, jak to myslí:

„Na Den díkůvzdání, který slavíme téměř čtyři století, vzdávají Američané dík Všemohoucímu Bohu za naše přehojné požehnání,“ tak zněla první věta Trumpova projevu. A dále uvedl:

„Jako jeden lid hledáme Boží ochranu, vedení a moudrost, tak, jak tu stojíme v pokoře hojnosti našeho velkého Národa a před požehnáními svobody, rodiny a víry.“

Celý článek si můžete přečíst v angličtině zde. V článku je ještě uvedeno, že „Trump uvedl zcela jasně, že se nebude obávat stavět se za křesťanství a oslavovat Boha.“

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komentujte

5 Komentáře zapnuto "Trump děkuje Bohu – toto slovo Obama odmítal"

Upozornit na
Václav Dostál

Přejme Trumpovi hojné Boží požehnání, protože je ve velmi zodpovědné pozici. I maličkou osobní pýchou by mohl způsobit celosvětovou katastrofu a proto jeho podřízení se Božímu vedení má obrovský dosah!

Route 66

On ten Obama se snad neměl narodit na území USA. A to prezident musí. A ten Trump, no když jsem viděl tu vlnu nenávisti, co po jeho vyhře ve volbách byla proti němu vyvolána…..

Route 66

Díky za článek. Obama byl podle mnohých „lžiprezident“ a neomarxista.
A Trump je zase podle jiných velkým krokem zpět!(odkud?)
Držím panu Trumpovi palce a přeji mu a věřím , že svůj mandát přežije bez vážnější újmy.

wpDiscuz