To je ale legrace: 280 miliónů let starý šroub

pavelkabrt Ostatní, různé 117 Komentářů

Pavel Kábrt

Pondělí, 25. 9. 2017, pavelkabrt@seznam.cz

Už jsme na našich stránkách před časem informovali, že v roce 2013 se v kusu ruského uhlí našel zbytek ozubené kovové tyče. Jak víme, těchto „kuriózních“ nálezů, které celou evoluční teorii pokládají na lopatky, jsou stovky a samozřejmě, jak jinak, evoluční ideologové pro ně nemají žádné vysvětlení, tak je mají v šuplíčcích s názvy: „záhady“, „záhadologie“, „podvody“, „kuriozity“ či „s evoluční teorií to v žádném případě neotřese!“ a podobně. Nyní mne kamarád upozornil na nález z roku 2009, 280 miliónů let starý šroub. V článku se píše:

„V květnu 2009 těžili u obce Saraksejevo kámen, který měl být použit jako stavební materiál. Jeden z kusů byl ale příliš velký a nevešel by se do zdiva. Proto ho zedníci rozlomili a nevěřili vlastním očím. V jeho vnitřku našli spojovací materiál, který v něm rozhodně neměl co dělat.“

Říkám narovinu, že těchto nálezů je tolik, že si je samozřejmě neověřuji, nemám ani peníze ani síly na cestování třeba do Ruska. Na webu je těchto informací spousty, jak o tomto šroubu tak o dalších artefaktech, čili lidských výrobcích, které jsou z prvohor, druhohor, třetihor a dalších evolučních vymyšlených „fantazmagohor“ – v kameni i v uhlí. Jde prostě zcela evidentně o pozůstatky předpotopní civilizace, které se dostaly do bahna potopy, do sedimentů nebo do organického materiálu (dřevin) při celosvětové potopě, materiálu, který ztvrdl na kámen či se přeměnil na uhlí během velmi krátké doby při potopě. Vysvětlení kreacionistické je prosté a vědecké, ale evolucionisti nemají, kromě lží a mlčení/mlžení, vysvětlení žádné. Jeden komentátor nabídl na webu evolucionistům ještě další možný šuplíček: „V Rusku je přece všechno možné“. A pak je ještě jedno velmi oblíbené vysvětlení: „Cizí civilizace“. Oddělení evoluční mytologie bude jistě s těmito šuplíčky velmi spokojené, hodí se to. Ať žije velký Darwin, na věky věků Amen.

117
Komentujte

Please Přihlásit to comment
113 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
Václav Dostáljhk - vlastaKristův učedníkpavelkabrttrituruss Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Václav Dostál

Trituruss
Fosilní kladivo: složení hlavy kladiva je asi z 96,6% železo, 2,6% chlor a 0,74% síra (+0,06% ostatních příměsí)
Taková ocel se v novověku nevyráběla. Síra v moderní oceli nesmí být! Také obsah chloru svědčí proti moderní oceli
O topůrku píše jen jeden ze tří článků, jež jsem vybral a umístil do (třetí části) http://vaclavdostal.8u.cz/omletepriklady.htm.
Můžete si všimnout, že tam přes tato fakta dávám na vybranou

Další dikuzi odmítám.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Kristův učedník.

Jen upřesnění, psal to uživatel Pacak.

– ano vím. Diskuzi sleduji – takže nemám problém s tím si uvědomit, že to je reakce na tebe. Vzhledem k tomu, že to není tak podstatné – tento „omyl“ – ani ho nijak nechci řešit. )))

Kristův učedník
Kristův učedník

jhk – vlasta: Kristův učedník: Máš pravdu, mám zastaralé informace. …

Jen upřesnění, psal to uživatel Pacak.

trituruss
trituruss

Pavle, asi jsi mě nepochopil, že když jsem psal o tom, že většina takových ČLÁNKŮ jsou fejky a hoaxy, tak jsem nemyslel, že musí být nutně většina takových nebo jiných záhadných NÁLEZŮ podvody, ale že jsou většinou fejky a hoaxy ČLÁNKY Z TAKOVÝCH POCHYBNÝCH záhadologicko-senzacechtivně-konspiračních ZDROJŮ tedy že jde o kvalitu či nekvalitu zdrojů z nich čerpáme. Nezpochybňuju tedy, že bylo reálně nalezeno mnoho záhadných nálezů nezapadajících do hlavního vědeckého paradigmatu a jeho interpretace, i když mnohé z nich jsou samozřejmě otázkou diskuze výkladu vysvětlení jejich vzniku – tedy jestli… Číst vice »

Pacak
Pacak

Starověk pily znal. Viděl jsem „Jak se staví středověk“. Podívej se! Uvidíš odpověď, jestli lze postavit dům bez pily. „Když to vezmu do absurdnosti – tak ve starověku se nemohl nikdo z lidí uzdravit z nemoci – protože tenkrát neexistovaly antibiotika.“ Máš pravdu, je to zcela absurdní myšlenka. Jsou i jiné léky.

P.s.: Děkuji za daleko smysluplnější diskuzi nežli o třetihorních šroubech.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Kristův učedník: Máš pravdu, mám zastaralé informace. Středověk znal pily. Údajně se příliš na opracování dřeva nepoužívaly. Tehdejší tesaři uměli velice dobře zacházet se sekerou a teslicí. .

– to mi navozuje jednu myšlenku – že když někdo neznal ve starověku pilu – že pak nemohl postavit žádnou loď, ani dům. To přeci není možné ne? Když to vezmu do absurdnosti – tak ve starověku se nemohl nikdo z lidí uzdravit z nemoci – protože tenkrát neexistovaly antibiotika.

Ale to, co je nemožné u člověka – je u Boha možné.

Pacak
Pacak

Kristův učedník: Máš pravdu, mám zastaralé informace. Středověk znal pily. Údajně se příliš na opracování dřeva nepoužívaly. Tehdejší tesaři uměli velice dobře zacházet se sekerou a teslicí. .

Kristův učedník
Kristův učedník

Pacák: Ještě bych doplnil seznam „úplně všeho se našlo“ o pilku. Tu středověk na rozdíl od starověku neznal.

To asi není myšleno vážně. 🙂

Například cituji „V raném středověku existovalo velké množstí druhů pil a tvarů listů.“ Zdroj:
http://sagy.vikingove.cz/wp-content/uploads/2014/11/pilky.pdf

admin

pavelkabrt
Lahůdka pro admina

🙂 … pěkně jedovatá je ta mykologická „lahůdka“ – je vidět, jak stále hluboce mu ležíme v jeho otráveném žaludku. Tak je to správné, tak to má být.

Pacak
Pacak

Pacák
Našly se také matky ke šroubu?

„Úplně všechno se našlo, matky, otcové, závlačky, podložky, ségrovky, pérovky. Nyní to vše prodává Hornbach. PK“

Ještě bych doplnil seznam „úplně všeho se našlo“ o pilku. Tu středověk na rozdíl od starověku neznal.

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P,

já bych starověké lidi nepodceňoval. Zde třeba chirurgická výbavička z Pompejí:

comment image

Ondra-P
Ondra-P

Jo? A co když to byl imbus? Nebo použili sikovky či hasák? Třeba jen utáhli rukou.

A co když….
comment image

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P: Šroubováky jsou známé z doby kolem 15. století. Což by podporovalo tezi, o které jsem psal v souvislosti s kovovými šrouby a jejich používáním kolem 15. století.

Jo? A co když to byl imbus? Nebo použili sikovky či hasák? Třeba jen utáhli rukou.

Asi diskuse fakt o ničem. 🙂