IT podpora

Technické dotazy

Tento prostor slouží všem uživatelům pro vkládání dotazů technického rázu v rámci tohoto webu. Svůj dotaz vložte formou komentáře níže.

Tato stránka je průběžně monitorována a odpovědi budou postupně vkládány přímo pod text vašeho dotazu.

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

89
Komentujte

Please Přihlásit to comment
74 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
jhk - vlastaVáclav DostálStouraEnaXnaYMarek Májíček Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Joel
Joel

Dobrý den,

mám stejný problém s Forpsi, když se připojuji se přes iphone/ipad … ale jen když se připojuji přes gsm/data. Pokud se připojuji v práci přes wifi, tak problém nemám a normálně se připojím. Když jsem však připojen přes gsm a začnu psát název stránky, zobrazuje se na konci texti forpsi.com, ten i když umažu a mám jen správný název stránky, nelze se připojit.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin – ano, v okénku mám přesně to, co Jste mi napsal, ale problém přetrvává. Ale nedělejte si s tím hlavu – nijak mě to netíží. Toto je opravdu mobil ani nevím s jakým androidem/tak už jsem to našel ….. Zkoušel jsem i mobilní starou verzi – udělalo mi to to samé. …….Mám tento telefon – s verzí android – 2.3.6 – netuším, zdali je problém v tom, nebo ne.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin –

nejde to. Zadal jsem to přesně podle Vás – ale znovu to píše – forpsi – 403 forbidden – you dont have permission to acces the requested directory. There is either no index document or the direktory is read- protected.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin – Napíše mi to klasicky – Forpsi…. error.. atd. Nevím, v čem by mohl být problém. Jediné co tedy nemám je, že nemám to „rychlé připojení“ – mám pouze ono za 20 kč na den – jakési „polopřipojení od O2“ – které mi nepřehraje videa, ale stránky jako např. seznam, nebo google, nebo jakékoli jiné – mi to načte – sice pomalu, ale načte i s obrázky, ani s facebookem nemám problém. Je to jen pomalé. Ale kreacionismus mi to nenačte. A že by byl nějak mobil… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jeden menší dotaz – nemohu prohlížet stránky z mobilu. Připojení přes dobíjecí kupony. I když myslím si, že i kdybych měl internet v mobilu, tak to asi také nepůjde. To je stále onen „antianonymspam“?

George
George

Warning: array_merge(): Argument #1 is not an array in /web/htdocs1/kreacionismuscz/home/www/wp-content/plugins/wpdiscuz/class.WpdiscuzCore.php on line 693

admin Reakce na dotaz
Toto je hláška, která se objevuje v případech, kdy byl aktualizován modul diskuse a stav nyní nekoresponduje s dříve uloženými soubory (cache) ve vašem prohlížeči. Stačí jen vymazat automaticky ukládané dočasné soubory (cache) a aktualizovat stránku. Čili jedná se o věc v kategorii tzv. „programátorského škádlení“, nic vážného. 🙂

Telesto

@Admin
Rozumím… díky za vysvětlení.

Telesto

Dobrý den, nechci být vnímán jako nějaký univerzální stěžovatel 🙂 ale po nějaké době používání tohoto nového webu jsem zmatený jak fungují různé odkazy a diskuze. Např. v sekci poslední komentáře, když kliknu na nějaký ze všeobecné diskuze, tak se mi přepne web do všeobecné diskuze na poslední stránku (chronologicky první). Takže tam vidím první komentáře na tomto webu z prvního června plus na začátku jeden aktuální komentář, na který jsem klik. Nedává to pak smysl to co vidím, protože se tam míchají různé komentáře. Máte to také tak, nebo… Číst vice »

KTE
KTE

@Admin
Důvody neznám, ale George byl zásadním odpůrcem registrace.

KTE
KTE

Nutnost přihlášení (a registrace) uživatele bohužel diskvalifikuje jednoho z nejslušnějších účastníků této diskuse. Pavel Kábrt o něm sice prohlašuje, že „George je klasický evoluční tlučhuba, který se vylže ze všeho“ (http://kreacionismus.cz/vseobecna-diskuse/#comment-1656), je však otázka, nakolik je Pavel Kábrt ve svých soudech nezaujatý.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin. Ano, přesně tak se to děje – a není to vůbec žádný problém. Do včerejšího dne jsem např. každý den našel v záchytném koši kolem deseti nově, pohledově regulerně zaregistrovaných profilů. hmmmm, no tak to je pro mě novinka, ano, jeden čas na starém webu když jsem tam začal přispívat – se tam objevil jeden takový, který psal anglicky dlouhé texty, jen jsem si myslel, že to fakt někdo prostě píše. I když už asi tenkrát jsem si říkal, že to možná nebude tak „jednoduché“. Ok. Prostě… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin

Možná jste si občas mezi komentáři všiml (než jsem to smazal) nabídek na prostředky na erekci nebo na prodloužení penisu…

Ano všiml. Jednoho ano. To je pravda. Jen nevím, jak lze něco takového „napsat“ na diskuzi? To potom musí člověk vysloveně chtít ne? Automaticky to podle mě asi nepůjde, neumím si představit, že by se nějaký „program“ sám přihlásil, napsal jednu reakci atd…… To se také už umí?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin

Navíc to umožňovalo kyber-zločincům neustále posílat různé šílenosti. A tak jje to nyní sjednocené a spammeři a roboti to mají teď o něco obtížnější.

Myslel jsem si to. Ale nenazýval bych je zločinci. Zločincem může být klidně kdokoli, kdo tak bude označen i z druhé strany kvůli jiným věcem. Prostě to tak musí být, aby se zamezilo příspěvkům, které se stále opakují a jsou podobné jak vejce vejci ))). Je to prostě opatření kvůli smysluplné diskuzi.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Možná už je to déle, ale psát příspěvky už jde pouze jako přihlášený. To je nové, anebo už staré?

admin Odpověď na dotaz
To je nové opatření. Dosud byla dvojí možnost přístupu – jednak po přihlášení anebo po zadání údajů přímo v okně komentáře.To se po měsíci provozu ukázalo jako zbytečně duplicitní, protože všechny dnešní prohlížeče mají funkci na zapamatování přihlašovacích údajů. Navíc to umožňovalo kyber-zločincům neustále posílat různé šílenosti. A tak jje to nyní sjednocené a spammeři a roboti to mají teď o něco obtížnější.

Foton
Foton

admin Aha, už viem, kde som spravil chybu. Medzi adresou a kódom „target=“_blank“ bola medzera. Nedal som to hneď za adresu. (Skopíroval som to totiž z tej stránky aj s medzerou.) ….Dal by sa ten kód vložiť do funkcie, ktorá sa volá stlačením tlačítka „link“? Vkladalo by sa to automaticky. Myslím, že by aj iní účastníci súhlasili s tým, aby sa to otváralo jedným klikom v druhej karte. (Ale možno sa mýlim) ….Samozrejme nejedná sa o nič dôležité. Ale predstavte si, že mám rozpísaný dlhý príspevok a kliknem na odkaz… Číst vice »

Foton
Foton

…no nič, otvára sa to stále v rovnakej….

admin Odpověď na dotaz
Je potřeba dát hned za adresu tento text a přesně v této podobě: target=“_blank“ a odkaz se otevře v jiném panelu – je to na té stránce hned shora, v tom příkladu a dodaný text je záměrně červený, aby to bylo dobře vidět. Pak to funguje:

RNDr. Jiří Grygar, CSc., Žeň objevů 2016

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Foton.

Však přeci víš, že na facebooku je ruka – líbí, nelíbí – kde je po najetí kurzorem rozevírací nabídka, kde se zobrazí, komu se to líbí jmenovitě.

Route 66
Route 66

Admine a co místo toho mazání trollů a jim podobných vytvořit nějaký oddíl dejme tomu s pracovním názvem „žumpa, septik, stoka“ , či třeba nějakým názvem kulantnějším a objeví-li se troll, nebo jemu podobný, šup s ním tam. Ať se kluci mají v čem rochnit. Byli by alespoň jako doma. Nemám představu, třeba by to bylo hodně pracný, nevím, ale hošové by byli selektováni od slušnější části diskutujících a zároveň by nikdo z nich nemohl plakat o zde panující cenzuře

Foton
Foton

Na diskusnéforum.sk kde často chodím, existuje miesto palcov hore/dole súhlas. Keď nejaký nick dá súhlas pretože sa mu obsah príspevku páčil, zobrazí sa vpravo dole na príspevku jeho nick. Viď. napríklad… Čiže nikto sa nikoho nesnaží zhodiť anonymne palcami dole, ale len prípadne podporiť – s tým, že hneď sa vie, kto ho podporil. Komu sa daný obsah páčil. Bolo by parádne, keby také niečo existovalo aj tu. Sú s tým dobré skúsenosti.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

No vida. Skočil jsem hned na konec – a – a už to nemusím vůbec dále zkoumat….))))))) „Takže nové okno používat pouze výjimečně. Kdo z této stránky nic nepoužije, vyhrál.“ Odkazy do nového okna Ano, i sám autor té stránky na jejím konci radí, aby se nové okno používalo jen vyjímečně, jak výše cituje JHK. V rámci objektivity je ještě nutno dodat, že samozřejmě jako ve všem, existují dva vyrovnané tábory, které mají na stejnou věc zcela protichůdné názory. A to tu ještě nemluvíme o zásadách přistupnosti stránek uživatelům s… Číst vice »

Foton
Foton

Toto lze velmi snadno provést kliknutím pravé myši na odkaz a zvolit „Otevřít v novém okně“ (nebo panelu).

To je jasné. Treba však klikať naviac a okrem toho hľadať v ponuke. Samozrejme o nič nejde, je to len drobné zjednosušenie. Bolo by to ale super: jeden klik – nová karta – čítam. …Dočítam, zavriem okno a pokračujem na fóre.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ano přesně tak, web si pamatuje, z jaké adresy kdo psal a zobrazí tedy to, „co zná“ – ačkoli ten onen není přihlášen. I přesto se zobrazí vše tak, jako kdyby byl, s tím rozdílem, že nelze upravovat komentáře. Což jistě každý velmi rychle zjistí, když bude svůj komentář chtít dodatečně upravit.

P.S. Nepřibylo náhodou počítadlo znaků? Nějak jsem si ho dosud nevšiml…..

admin Odpověď na dotaz
🙂 správný postřeh, počítadlo je tu nové 🙂

pavelkabrt

SSK se ptá:
Šlo by nějak zařídit, abych věděl, že jsem odhlášený? Všechno vypadá normálně „přihlášeně“ (vidím třeba svého avatara atd.) a když pak chci upravit svůj post, zjistím, že vlastně nejsem přihlášený a úpravu nelze udělat.

Foton
Foton

Bolo by dobré, keby kliknutím na odkaz v príspevku sa jeho cieľ otvoril v samostatnom okne, poprípade karte.

admin Odpověď na dotaz
Toto lze velmi snadno provést kliknutím pravé myši na odkaz a zvolit „Otevřít v novém okně“ (nebo panelu).

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Po nějaké době provozu bylo vyhodnoceno hlasování – palce nahoru – dolů.- jako zbytečné a bylo zrušeno. Děkuji. Samozřejmě osobně děkuji….))))) V.S. Hodnocení komentářů 🙂 … ono to hlasování tady bylo původně zavedeno stejně jen zkušebně, co to udělá. A po měsíci provozu je jasné, že sem, do tak různorodého prostředí, se to vůbec nehodí. To má smysl spíše v uzavřenější skupině, kde se udržuje určitá komunikační úroveň a „palce“ se používají spíš méně, než více. Tady to mělo zpravidla funkci jako vodní pistolka pro děti na pískovišti, kde se… Číst vice »

Telesto

No písnu to i sem. FAQ mi už fungují. Těžko říct, čím to bylo…

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Chápu, že to může být pro někoho určitá obtíž, ale na druhou stranu vezměte zase prosím v úvahu jinou stránku věci – celý web je sestaven z prvků, které jsou k dispozici zdarma – dost na tom, že Pavel Kábrt platí celý webhosting (a další služby s tím spojené) ze svého, čistě jen na základě svého profesionálního nadšení. Zájem výrobců softwaru je ovšem jiný – mají zájem na tom, aby si lidé výrobek zakoupili, což má za následek, že široké možnosti nastavení mají jen placené prvky a naopak prvky zdarma… Číst vice »

Telesto

To Admin:
Hm… Různé stránky se mi načítají správně, ale z té stránky „často kladené otázky“ neotevřu nic. Např. stránka: http://kreacionismus.cz/speciace

Počítačem (pamětí apod.) to nebude – té mám dost, zkoušel jsem to v Chrome i IE11. Ani na mobilu přes 4G síť to nejde. Jestli to čte někdo jiný – jak to jde u vás?

Telesto

A ještě jeden dotaz. Jde nějak jinému uživateli poslat osobní zprávu nebo zjistit informace o něm – např. email apod.? Děkuji za případnou odpověď…

admin Odpověď na dotaz
Obecně je tato možnost technicky jistě proveditelná, ale při koncepci tohoto nového webu se s ní nepočítalo. Zatím je tedy možnost předat si kontakty (emaily apod.) pouze v komentářích. Bude dobré napsat tento podnět přímo Pavlu Kábrtovi, kde to můžete více rozvést.

Telesto

Zdravím. Myslím, že máte nějaký problém v sekci „často kladené otázky“. Stránka funguje, ale jednotlivé odkazy mi hlásí chybu 404.

admin Odpověď na dotaz
Dívám se na to, ale vše funguje tak jak má – určitý problém ale může působit někdy např. rychlost připojení, dostatečná paměť počítače a další věci. Zkouším tu stránku z několika zařízení a zatím funguje správně…

Foton
Foton

Smajliky sú nevýrazné.

——————————
admin Odpověď na dotaz
Možná nevýrazné, ale zadarmo. Pokud má někdo chuť přispět PK na lepší smajlíky, tak stojí od 20 dolarů výše. Rád je pak přidám na stránky. Doporučuji k přečtení také poslední 2 odstavce níže (z 2.6.2017 23:39).