IT podpora

Technické dotazy

Tento prostor slouží všem uživatelům pro vkládání dotazů technického rázu v rámci tohoto webu. Svůj dotaz vložte formou komentáře níže.

Tato stránka je průběžně monitorována a odpovědi budou postupně vkládány přímo pod text vašeho dotazu.

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Komentujte

89 Komentáře zapnuto "Technické dotazy"

  Subscribe  
Upozornit na
EnaXnaY
EnaXnaY

Ok vdaka za info 😉

Urcite by zjednodusilo situaciu ak by MENO v prispevku bolo klikatelne a zobrazil sa tento profil 😉

EnaXnaY
EnaXnaY

Ako si mozem pozriet profil diskutujuceho s ktorym komunikujem? 😉

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Admin. Omlouvám se – že nereaguji – ale během toho, co se někdy dívám na web – dělám jednu práci – děkuji za „starost“ – já vidím zatím všechny komentáře (krom tedy toho s tou Teslou), akorát jsem měl problém včera s tím, že jeden čekal na schválení – a jeden byl přijat bez problému, ale nezobrazil se. Tak jsem dnes zkoušel všechno možné – a jednou jsem načetl dvakrát v exploreru kreacionismus – a najednou tam na mě vyskočil ten poslední. A ten předchozí s tím „autem… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Aha. Měl jsem na mysli – abych neřekl pouze úpravy – úpravy vloženého příspěvku. Ale asi byl problém někde jinde, protože včera jsem mohl svůj příspěvek upravit i po hodině – ale přesto se ho nemohu dnes doklikat. Takže asi bude něco někde jinde – jak pan Kábrt někdy říká – počítač(e) si žije(í) svým vlastním životem….)))).

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Admin.

Jak tak koukám, zase se něco změnilo – možnost úpravy již trvale?

Marek Májíček
Marek Májíček

Zkušebně vložený text

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Hlavne jsem to psal kvuli dalsim lidem.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

No vida – mám po novu kartu od T-mobile – a stránky si zobrazit mohu bez problému. Takže problém není v připojení, ani v telefonu, ale v nějakých oněch – „podmínkách“ – které si 02 učinilo s xxxxx ohledně možností vstupu na nějaké stránky – v tomto případě ohledně stránek kreacionismu z dobíjecích karet.

Joel
Joel

děkuji za info

Joel
Joel

Dobrý den,

mám stejný problém s Forpsi, když se připojuji se přes iphone/ipad … ale jen když se připojuji přes gsm/data. Pokud se připojuji v práci přes wifi, tak problém nemám a normálně se připojím. Když jsem však připojen přes gsm a začnu psát název stránky, zobrazuje se na konci texti forpsi.com, ten i když umažu a mám jen správný název stránky, nelze se připojit.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin – ano, v okénku mám přesně to, co Jste mi napsal, ale problém přetrvává. Ale nedělejte si s tím hlavu – nijak mě to netíží. Toto je opravdu mobil ani nevím s jakým androidem/tak už jsem to našel ….. Zkoušel jsem i mobilní starou verzi – udělalo mi to to samé. …….Mám tento telefon – s verzí android – 2.3.6 – netuším, zdali je problém v tom, nebo ne.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin –

nejde to. Zadal jsem to přesně podle Vás – ale znovu to píše – forpsi – 403 forbidden – you dont have permission to acces the requested directory. There is either no index document or the direktory is read- protected.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Admin – Napíše mi to klasicky – Forpsi…. error.. atd. Nevím, v čem by mohl být problém. Jediné co tedy nemám je, že nemám to „rychlé připojení“ – mám pouze ono za 20 kč na den – jakési „polopřipojení od O2“ – které mi nepřehraje videa, ale stránky jako např. seznam, nebo google, nebo jakékoli jiné – mi to načte – sice pomalu, ale načte i s obrázky, ani s facebookem nemám problém. Je to jen pomalé. Ale kreacionismus mi to nenačte. A že by byl nějak mobil… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jeden menší dotaz – nemohu prohlížet stránky z mobilu. Připojení přes dobíjecí kupony. I když myslím si, že i kdybych měl internet v mobilu, tak to asi také nepůjde. To je stále onen „antianonymspam“?

George
George

Warning: array_merge(): Argument #1 is not an array in /web/htdocs1/kreacionismuscz/home/www/wp-content/plugins/wpdiscuz/class.WpdiscuzCore.php on line 693

admin Reakce na dotaz
Toto je hláška, která se objevuje v případech, kdy byl aktualizován modul diskuse a stav nyní nekoresponduje s dříve uloženými soubory (cache) ve vašem prohlížeči. Stačí jen vymazat automaticky ukládané dočasné soubory (cache) a aktualizovat stránku. Čili jedná se o věc v kategorii tzv. „programátorského škádlení“, nic vážného. 🙂

Telesto

@Admin
Rozumím… díky za vysvětlení.

admin
admin
Telesto …jak fungují různé odkazy a diskuze Souhlasím s vámi, že je to trochu matoucí. Je to důsledek určité nekompatibility dvou různých modulů – jeden pro diskuse, druhý pro zobrazování Posledních komentářů. Každý řadi komentáře jinak. Když nastavím řazení u Posledních komentářů správně, přehodí se zase řazení komentářů v diskusi (všeobecné i pod články) od nejstarších. Důvody nekompatibilty jsou celkem prozaické: tento web je provozován soukromou osobou, nikoli firmou, a tak je z pochopitelných důvodů sestaven z prvků, které jsou zpravidla zdarma. Tzn. z modulů, u kterých je rejstřík možností… Číst vice »
Telesto
Dobrý den, nechci být vnímán jako nějaký univerzální stěžovatel 🙂 ale po nějaké době používání tohoto nového webu jsem zmatený jak fungují různé odkazy a diskuze. Např. v sekci poslední komentáře, když kliknu na nějaký ze všeobecné diskuze, tak se mi přepne web do všeobecné diskuze na poslední stránku (chronologicky první). Takže tam vidím první komentáře na tomto webu z prvního června plus na začátku jeden aktuální komentář, na který jsem klik. Nedává to pak smysl to co vidím, protože se tam míchají různé komentáře. Máte to také tak, nebo… Číst vice »
admin
admin

KTE
To může být, přesto ale platí, že i dříve od samého začátku, pokud chtěl kdokoliv (bez klasické registrace) napsat komentář, musel i on zadat jméno (přezdívku) a svůj email. Do registrace se ale nezadává nic jiného. Navíc pokud někomu vadí, že by se musel opakovaně přihlašovat, může při prvním přihlášení využít funkce prohlížeče „Zapamatovat si mě“. To dnes umí naprosto každý internetový prohlížeč. K tomu nemám víc, co dodat.

KTE
KTE

@Admin
Důvody neznám, ale George byl zásadním odpůrcem registrace.

admin
admin

KTE:
Nerozumím tomu, o jaké „diskvalifikaci“ mluvíte. Každý přece i dříve musel tak jako tak zadat přihlašovací údaje, jen to bylo duplicitně dvěma způsoby. Nyní je to jen jedním způsobem.

KTE
KTE

Nutnost přihlášení (a registrace) uživatele bohužel diskvalifikuje jednoho z nejslušnějších účastníků této diskuse. Pavel Kábrt o něm sice prohlašuje, že „George je klasický evoluční tlučhuba, který se vylže ze všeho“ (http://kreacionismus.cz/vseobecna-diskuse/#comment-1656), je však otázka, nakolik je Pavel Kábrt ve svých soudech nezaujatý.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Admin. Ano, přesně tak se to děje – a není to vůbec žádný problém. Do včerejšího dne jsem např. každý den našel v záchytném koši kolem deseti nově, pohledově regulerně zaregistrovaných profilů. hmmmm, no tak to je pro mě novinka, ano, jeden čas na starém webu když jsem tam začal přispívat – se tam objevil jeden takový, který psal anglicky dlouhé texty, jen jsem si myslel, že to fakt někdo prostě píše. I když už asi tenkrát jsem si říkal, že to možná nebude tak „jednoduché“. Ok. Prostě… Číst vice »
admin
admin
JHK „neumím si představit, že by se nějaký „program“ sám přihlásil, napsal jednu reakci atd“ Ano, přesně tak se to děje – a není to vůbec žádný problém. Do včerejšího dne jsem např. každý den našel v záchytném koši kolem deseti nově, pohledově regulerně zaregistrovaných profilů. (dnes poprvé, k mé radosti, žádný). Jejich emailové adresy však byly naštěstí na české poměry již na první pohled velmi podezřelé – johnnieSmord@gospadi.pw, nebo careytet@mail.ru, olikka@bigmir.net apod. a další texty v profilu také. To vám potvrdí i Pavel Kábrt, to se dělo i na… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin

Možná jste si občas mezi komentáři všiml (než jsem to smazal) nabídek na prostředky na erekci nebo na prodloužení penisu…

Ano všiml. Jednoho ano. To je pravda. Jen nevím, jak lze něco takového „napsat“ na diskuzi? To potom musí člověk vysloveně chtít ne? Automaticky to podle mě asi nepůjde, neumím si představit, že by se nějaký „program“ sám přihlásil, napsal jednu reakci atd…… To se také už umí?

admin
admin
JHK “ Ale nenazýval bych je zločinci.“ Ale takhle jsem to vůbec nemyslel, to byste mi špatně rozuměl. Kyber-zločinci jsou jiná kategorie, ti se snaží pomocí velmi sofistikovaných nástrojů plošně rozesílat počítačové viry a trojské koně, které jsou vytvářené téměř pro cokoliv. Samozřejmě platí, že čím je PC snadněji přístupný, tím lépe se jim to daří. Jde převážně o sběr dat, sledování přes web kameru nebo o zneužití počítače pro zločinnou činnost, aniž to jeho majitel ví. Je toho ale mnohem víc. Ti „nejméně škodliví“ pak rozesílají pomocí robotů jen… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin

Navíc to umožňovalo kyber-zločincům neustále posílat různé šílenosti. A tak jje to nyní sjednocené a spammeři a roboti to mají teď o něco obtížnější.

Myslel jsem si to. Ale nenazýval bych je zločinci. Zločincem může být klidně kdokoli, kdo tak bude označen i z druhé strany kvůli jiným věcem. Prostě to tak musí být, aby se zamezilo příspěvkům, které se stále opakují a jsou podobné jak vejce vejci ))). Je to prostě opatření kvůli smysluplné diskuzi.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Možná už je to déle, ale psát příspěvky už jde pouze jako přihlášený. To je nové, anebo už staré?

admin Odpověď na dotaz
To je nové opatření. Dosud byla dvojí možnost přístupu – jednak po přihlášení anebo po zadání údajů přímo v okně komentáře.To se po měsíci provozu ukázalo jako zbytečně duplicitní, protože všechny dnešní prohlížeče mají funkci na zapamatování přihlašovacích údajů. Navíc to umožňovalo kyber-zločincům neustále posílat různé šílenosti. A tak jje to nyní sjednocené a spammeři a roboti to mají teď o něco obtížnější.

admin
admin

Foton
Aby se kód pro otevření odkazu v jiném okně vkládal automaticky, není možné – nehledě k tomu, že by se tím vzala možnost volby neméně velké skupině uživatelů, kteří naopak nefandí odkazům v novém okně (dle statistik je to dokonce cca 65% ze všech). Zkrátka je potřeba se smířit s tím, že lidský faktor občas zaviní ztrátu napsaných myšlenek a budou se muset napsat znovu, pokud se klikne nějak omylem jinak.

Foton
Foton
admin Aha, už viem, kde som spravil chybu. Medzi adresou a kódom „target=“_blank“ bola medzera. Nedal som to hneď za adresu. (Skopíroval som to totiž z tej stránky aj s medzerou.) ….Dal by sa ten kód vložiť do funkcie, ktorá sa volá stlačením tlačítka „link“? Vkladalo by sa to automaticky. Myslím, že by aj iní účastníci súhlasili s tým, aby sa to otváralo jedným klikom v druhej karte. (Ale možno sa mýlim) ….Samozrejme nejedná sa o nič dôležité. Ale predstavte si, že mám rozpísaný dlhý príspevok a kliknem na odkaz… Číst vice »
Foton
Foton

…no nič, otvára sa to stále v rovnakej….

admin Odpověď na dotaz
Je potřeba dát hned za adresu tento text a přesně v této podobě: target=“_blank“ a odkaz se otevře v jiném panelu – je to na té stránce hned shora, v tom příkladu a dodaný text je záměrně červený, aby to bylo dobře vidět. Pak to funguje:

RNDr. Jiří Grygar, CSc., Žeň objevů 2016

admin
admin

Foton
žumpa, septik, stoka
Chápu, že máte stále jakousi snahu toto nějak řešit, ale věřte – nevěřte, dělám v této oblasti už hodně let a tak vím, že je to MARNOST NAD MARNOST, nic, než pouhá ztráta času a energie.

Ale nejspíš si na to asi musí přijít každý sám, protože také obecně platí, že zkušenost druhých je jen velmi obtížně přenositelná. Naštěstí zpravidla každý stejně dříve nebo později dojde k poznání, že nemá opravdu cenu se jakkoliv zabývat trollingem jinak, než radikálním řešením…

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Foton.

Však přeci víš, že na facebooku je ruka – líbí, nelíbí – kde je po najetí kurzorem rozevírací nabídka, kde se zobrazí, komu se to líbí jmenovitě.

Route 66
Route 66

Admine a co místo toho mazání trollů a jim podobných vytvořit nějaký oddíl dejme tomu s pracovním názvem „žumpa, septik, stoka“ , či třeba nějakým názvem kulantnějším a objeví-li se troll, nebo jemu podobný, šup s ním tam. Ať se kluci mají v čem rochnit. Byli by alespoň jako doma. Nemám představu, třeba by to bylo hodně pracný, nevím, ale hošové by byli selektováni od slušnější části diskutujících a zároveň by nikdo z nich nemohl plakat o zde panující cenzuře

Foton
Foton

Na diskusnéforum.sk kde často chodím, existuje miesto palcov hore/dole súhlas. Keď nejaký nick dá súhlas pretože sa mu obsah príspevku páčil, zobrazí sa vpravo dole na príspevku jeho nick. Viď. napríklad… Čiže nikto sa nikoho nesnaží zhodiť anonymne palcami dole, ale len prípadne podporiť – s tým, že hneď sa vie, kto ho podporil. Komu sa daný obsah páčil. Bolo by parádne, keby také niečo existovalo aj tu. Sú s tým dobré skúsenosti.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
No vida. Skočil jsem hned na konec – a – a už to nemusím vůbec dále zkoumat….))))))) „Takže nové okno používat pouze výjimečně. Kdo z této stránky nic nepoužije, vyhrál.“ Odkazy do nového okna Ano, i sám autor té stránky na jejím konci radí, aby se nové okno používalo jen vyjímečně, jak výše cituje JHK. V rámci objektivity je ještě nutno dodat, že samozřejmě jako ve všem, existují dva vyrovnané tábory, které mají na stejnou věc zcela protichůdné názory. A to tu ještě nemluvíme o zásadách přistupnosti stránek uživatelům s… Číst vice »
admin
admin

Foton:
„Treba však klikať naviac a okrem toho hľadať v ponuke.“

Koukám, že lidská pohodlnost nezná mezí. Uvědomte si, že odkaz do komentáře vkládá nebo kopíruje uživatel sám, takže jen on sám rozhoduje o tom, jak se odkaz otevře, a to tím, JAK ho napíše.

Kdo chce, může se něco o vkládání odkazů naučit ZDE.

Foton
Foton

Toto lze velmi snadno provést kliknutím pravé myši na odkaz a zvolit „Otevřít v novém okně“ (nebo panelu).

To je jasné. Treba však klikať naviac a okrem toho hľadať v ponuke. Samozrejme o nič nejde, je to len drobné zjednosušenie. Bolo by to ale super: jeden klik – nová karta – čítam. …Dočítam, zavriem okno a pokračujem na fóre.

admin
admin

Počet zobrazení článku
Dnes přidána funkce, která dole pod každým článkem zaznamenává počet jeho zobrazení.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ano přesně tak, web si pamatuje, z jaké adresy kdo psal a zobrazí tedy to, „co zná“ – ačkoli ten onen není přihlášen. I přesto se zobrazí vše tak, jako kdyby byl, s tím rozdílem, že nelze upravovat komentáře. Což jistě každý velmi rychle zjistí, když bude svůj komentář chtít dodatečně upravit.

P.S. Nepřibylo náhodou počítadlo znaků? Nějak jsem si ho dosud nevšiml…..

admin Odpověď na dotaz
🙂 správný postřeh, počítadlo je tu nové 🙂

admin
admin
Přihlášení nebo odhlášení lze jednoznačně poznat takto: Pokud je uživatel přihlášen, zobrazí se v pravém pásu nabídek (nad políčkem vyhledávání) text: „Jste online, (uživatel) | Odhlásit | Administrace“ Jakmile dojde k odhlášení, text se automaticky změní a je vidět pouze „Přihlásit“. Ti, kdo mají v profilu zapnutou (lze si ji vypnout) černou horní lištu, tak ta po odhlášení zmizí. Stává se, že v prohlížeči použijete zpětné tlačítko a stránka se pak zobrazí jakoby se stavem „přihlášen“ – to je tím, že si váš prohlížeč pamatuje historii a zobrazuje předešlý stav,… Číst vice »
pavelkabrt

SSK se ptá:
Šlo by nějak zařídit, abych věděl, že jsem odhlášený? Všechno vypadá normálně „přihlášeně“ (vidím třeba svého avatara atd.) a když pak chci upravit svůj post, zjistím, že vlastně nejsem přihlášený a úpravu nelze udělat.

Foton
Foton

Bolo by dobré, keby kliknutím na odkaz v príspevku sa jeho cieľ otvoril v samostatnom okne, poprípade karte.

admin Odpověď na dotaz
Toto lze velmi snadno provést kliknutím pravé myši na odkaz a zvolit „Otevřít v novém okně“ (nebo panelu).

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Po nějaké době provozu bylo vyhodnoceno hlasování – palce nahoru – dolů.- jako zbytečné a bylo zrušeno. Děkuji. Samozřejmě osobně děkuji….))))) V.S. Hodnocení komentářů 🙂 … ono to hlasování tady bylo původně zavedeno stejně jen zkušebně, co to udělá. A po měsíci provozu je jasné, že sem, do tak různorodého prostředí, se to vůbec nehodí. To má smysl spíše v uzavřenější skupině, kde se udržuje určitá komunikační úroveň a „palce“ se používají spíš méně, než více. Tady to mělo zpravidla funkci jako vodní pistolka pro děti na pískovišti, kde se… Číst vice »
admin
admin

Po nějaké době provozu bylo vyhodnoceno hlasování – palce nahoru – dolů.- jako zbytečné a bylo zrušeno.

admin
admin

Hláška- komentář čeká schválení
předem není žádný komentář omezen ani nepodléhá schvalování. Může být leda smazán, ale až po automatickém zveřejnění, pokud obsahuje nepatřičné věci.

To, že komentář spadne do pozice „čeká na schválení“ bývá v těch případech, kdy vkládáte kopírovaný text, zejména s odkazy. Tím posíláte systému daleko víc informací, než při ručním psaní a ten to může pak vyhodnotit jako od neznámého autora. Někdy pomáhá to, že na konec připíšete něco ručně, za kopírovaný text.

Telesto

No písnu to i sem. FAQ mi už fungují. Těžko říct, čím to bylo…

admin
admin

JHK – děkuji za reakci a za realistický přístup k věci… 🙂

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Chápu, že to může být pro někoho určitá obtíž, ale na druhou stranu vezměte zase prosím v úvahu jinou stránku věci – celý web je sestaven z prvků, které jsou k dispozici zdarma – dost na tom, že Pavel Kábrt platí celý webhosting (a další služby s tím spojené) ze svého, čistě jen na základě svého profesionálního nadšení. Zájem výrobců softwaru je ovšem jiný – mají zájem na tom, aby si lidé výrobek zakoupili, což má za následek, že široké možnosti nastavení mají jen placené prvky a naopak prvky zdarma… Číst vice »
admin
admin

Telesto – stránka „Často kladené otázky“ – na obecné diskusi se ozvali JHK, Route 66 a George, že jim to funguje správně

admin
admin

Telesto – znovu teď procházím jednotlivé odkazy a všechny mi fungují, včetně toho, který jste dal níže – snad ještě mě napadá, dejte aktualizovat stránku, prohlížeč si může pamatovat nějaké šumy, ale jinak nevím… uvidíme, zda se ozve někdo další, napsal jsem žádost i na všeobecnou diskusi aby to ještě někdo další zkusil

Telesto

To Admin:
Hm… Různé stránky se mi načítají správně, ale z té stránky „často kladené otázky“ neotevřu nic. Např. stránka: http://kreacionismus.cz/speciace

Počítačem (pamětí apod.) to nebude – té mám dost, zkoušel jsem to v Chrome i IE11. Ani na mobilu přes 4G síť to nejde. Jestli to čte někdo jiný – jak to jde u vás?

Telesto

A ještě jeden dotaz. Jde nějak jinému uživateli poslat osobní zprávu nebo zjistit informace o něm – např. email apod.? Děkuji za případnou odpověď…

admin Odpověď na dotaz
Obecně je tato možnost technicky jistě proveditelná, ale při koncepci tohoto nového webu se s ní nepočítalo. Zatím je tedy možnost předat si kontakty (emaily apod.) pouze v komentářích. Bude dobré napsat tento podnět přímo Pavlu Kábrtovi, kde to můžete více rozvést.

Telesto

Zdravím. Myslím, že máte nějaký problém v sekci „často kladené otázky“. Stránka funguje, ale jednotlivé odkazy mi hlásí chybu 404.

admin Odpověď na dotaz
Dívám se na to, ale vše funguje tak jak má – určitý problém ale může působit někdy např. rychlost připojení, dostatečná paměť počítače a další věci. Zkouším tu stránku z několika zařízení a zatím funguje správně…

Foton
Foton

Smajliky sú nevýrazné.

——————————
admin Odpověď na dotaz
Možná nevýrazné, ale zadarmo. Pokud má někdo chuť přispět PK na lepší smajlíky, tak stojí od 20 dolarů výše. Rád je pak přidám na stránky. Doporučuji k přečtení také poslední 2 odstavce níže (z 2.6.2017 23:39).

admin
admin
JHK – řazení posledních komentářů Chtěl bych podtrhnout, že původní a také hlavní smysl posledních komentářů na webu je ten, že každý vidí úplně nejčerstvější komentáře, aniž by musel hned rozkliknout diskusi nebo článek. A ten účel je naplněn, když si na komentář kliknete – zobrazí se a můžete hned reagovat. Řazení ostatních komentářů je až druhořadá záležitost. Je od nejstarších, takže pokud chcete číst komentáře chronologicky, stačí jen kliknout dole na stránku č.1 a budou hned seřazeny od nejnovějších. Již z dřívějšího dotazu je zřejmé, že jste se naučil… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: admin/kurzor – mám IE11 – s poslední možnou aktualizací. Ale netuším, kde by se to dalo změnit. A když to změním, přestane se mi také automaticky opravovat čeština? Jo a ještě jedna věc je taková dle mě tedy – taková divná. Když si z „poslední komentáře“ vykliknu nějaký, tak mi to skočí na ten komentář, ale pod ním jsou vždy ty první komentáře. Pro mě osobně to je dost nepřehledné, když si musím navíc kliknout na poslední stránku komentářů. Na těch starých stránkách to tak nebylo a vždy, když… Číst vice »
admin
admin

JHK – odpověď na dotaz: „po napsání prvního písmene skočí kurzor na konec příspěvku“
Toto souvisí s nastavením vašeho prohlížeče, nikoli s nastavením webu. Já nejčastěji používám Firefox a ten to nedělá – ovšem např. starý Internet Explorer ano. Prohlížeč takto kontroluje češtinu, takže projede text až do konce a tam taky nechá kurzor. Zkuste to najít někde v nastavení (podle druhu prohlížeče) a vypnout kontrolu češtiny.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jde jen o zvyk při změně nového prostředí, to se poddá – což poddá, bude muset. Dobře.

Ještě bych měl dotaz – když upravuji svůj již vložený komentář, tak mi po napsání prvního písmene skočí kurzor na konec příspěvku. Vždycky na to zapomenu a píšu dál a pak se musím vracet zpět na místo, které jsem chtěl buď změnit, nebo doplnit. to by také nešlo nějak změnit? A proč to vlastně dělá? Nikde jsem se s ničím takovým zatím nesetkal.

admin
admin

Odpověď na dotaz: „Listování v posledních komentářích“
Listovat v komentářích lze přece přímo ve „Všeobecné diskusi“ a nebo pod každým jednotlivým článkem. Tzv. „Poslední komentáře“ už z titulu svého názvu říkají, že se jedná jen o poslední, tedy o ty nejnovější komentáře a není potřeba zavádět ještě další, duplicitní listování v komentářích. Taková funkce by jen zbytečně zatěžovala systém. Jde jen o zvyk při změně nového prostředí, to se poddá 🙂

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Mám takovou technickou připomínku. Na starých stránkách se dalo listovat v „posledních komentářích“ – tak dlouho, až člověk došel ke svému poslednímu příspěvku a pak si mohl proběhnout zase zpět všechny další komentáře už buď v daném tématu, nebo na všeobecné diskuzi. Teď sice poslední komentáře jsou vidět, ale když tu nebudu 2 dny a už si nebudu přesně pamatovat – kde jsem skončil naposled – je dost těžké se pak v tom všem orientovat, hlavně když přibyde více článků. Šlo by to nějak zařídit, aby se dalo listovat v… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ano, s tím, že „opravovací okno“ nemá tyto formátovací znaky ve své nabídce to jsem říkal, ale teď už si to pamatuji, jak se to píše, tak já osobně přepínám mezi českou a anglickou klávesnicí a píšu to normálně jako text. Ale to jsem jinak nezjistil, že to jde vzít z toho normálního okna. Tak to je fajn, třeba to použiji a bude to rychlejší. Děkuji za informaci…)))))). V.S.

pavelkabrt
Bylo tu napsáno, že diskuze nemá náhled. Náhledem je přímo to, co píšete, protože je to v editoru, nikoli v html jazyku. A to druhé, že nejde opravit či formátovat později vlastní komentář. Formátovat ho můžete tak, že si „vypůjčíte“ formátovací znaky z ještě nepoužitého okénka pro příspěvek výše, např. kliknete na „b“, objeví se Vám „strong“, to vyjmete (pomocí Ctrl-X) i s čipečkami (><) a vložíte před slovo či větu či odstavec, který chcete zvýraznit. To samé musíte, ovšem s lomítkem, umístit za dané slovo či větu či odstavec… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Skvělé – musím poděkovat a klidně to pak smažte. Poděkovat za zpřístupnění starých stránek. V.S.

pavelkabrt

Předchozí webové stránky (modré) jsou už přístupné kliknutím zde dole na rámeček „Předchozí web“. Je možné v něm jenom číst články či komentáře nebo poslouchat videa.

PK
(Děkuji adminovi za bezvadnou rychlou práci – PK)

admin
admin

Přihlášení a vstup do profilu

Nyní je vstup do profilu po přihlášení možný jednak z hlavní nabídky bílé horní lišty „MŮJ ÚČET“ a také v pravém pásu nabídek (nad políčkem „Vyhledat“)

Pokud jde o černou lištu, můžete si ji sami vypnout ve svém profilu – odškrtnout čtvereček „Zobrazovat navigační lištu při prohlížení webu“ a využívat potom jen hlavní bílé menu nahoře „MŮJ ÚČET“.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
No, tedy to je ale složité….. 1. otázka – Jak se správně přihlašovat? Prosil bych polopaticky – sice už tu bylo několikrát vysvětleno, ale prostě jen heslovitě – popř. např. stylem. – nahoře v pravo, dole vlevo, uprostřed po pravé straně, atd. atd. – děkuji 2. otázka – když chci upravit již vložený komentář – jde nějakým způsobem dodatečně zvýrazňovat písmo? Myslím to tak, jestli jsou tam někde tlačítka na zvýrazňování písma? 3. otázka – Nahoře vlevo na černé liště jsou různá tlačítka – W „tachometr“ „buňka“ X, atd. K… Číst vice »
Foton
Foton
Emaily uživatelů se na webu nikde nezobrazují, takže pokud někdo zná emailovou adresu jiného a vystoupí pod jeho identitou, je to obyčejné zneužití osobních údajů. Zájem byl, aby web byl co nejvíc otevřený, aby nebylo moc složité se zůčastnit diskuse. Ale pokud se vyskytne nějaké zneužívání, tak lze vše ořezat a zabezpečit, samozřejmě na úkor těch, kterí tu chtějí slušně diskutovat. Bolo by dobré, keby to bolo podmienené ešte aj heslom. Aby bez hesla (ktoré pozná len samotný používateľ), nemohol nikto cudzí písať pod jeho hlavičkou. (Nemám na mysli hlavičku… Číst vice »
pavelkabrt

Zkopírováno ze Všeobecné diskuze:

admin Odpověď na dotaz
Sriber – editace profilu funguje bez problémů a co se týče komentářů, tak ty je možné opravit pouze 15 minut od vložení, potom už to není možné.

pavelkabrt
Kopíruji sem ze všeobecné diskuze, proč to tam dáváte? Sriber Ďalší problém, na ktorý by som chcel upozorniť je, že stačí aby človek poznal mailovú adresu niektorého zo zaregistrovaných užívateľov, a môže potom bez problémov napísať príspevok pod jeho hlavičkou a zobrazí sa aj jeho avatár, takže si ľudia budú myslieť, že to píše on. …To je široké pole pre záškodníkov, ktorí budú chcieť škodiť. Pozor, nie som Šriber, ale Fotón. Odpověď na dotaz Emaily uživatelů se na webu nikde nezobrazují, takže pokud někdo zná emailovou adresu jiného a vystoupí… Číst vice »
pavelkabrt

Kopíruji sem ze všeobecné diskuze:
Sriber

Vážený admine, editace profilu bez problémů opravdu nefunguje. Ohledně editace komentářů – to dává smysl, děkuji za objasnění…

Fotón
Fotón

Bolo by dobré, aby keď niekto napíše príspevok ako neprihlásený, zobrazoval sa tento avatár, alebo iný, charakteristický pre neprihláseného používateľa. (Ako neprihlásený avatár nemôže zmeniť.)

admin Odpověď na dotaz
Existuje zde řádná registrace a potom jen pouhé přihlášení k diskusi – kdo není registrován, nemá žádný profil ani fotku a jeho avatar je pouze tato šedá „bublina“ 🙂

Sriber
Sriber

Ďalší problém, na ktorý by som chcel upozorniť je, že stačí aby človek poznal mailovú adresu niektorého zo zaregistrovaných užívateľov, a môže potom bez problémov napísať príspevok pod jeho hlavičkou a zobrazí sa aj jeho avatár, takže si ľudia budú myslieť, že to píše on. …To je široké pole pre záškodníkov, ktorí budú chcieť škodiť.

Som Fotón

admin Odpověď na dotaz
To ovšem může udělat kdokoliv a kdekoliv v takto otevřeném prostředí – to není problém webu, ale toho, kdo zneužívá údaje jiného

Foton
Foton
Nedá sa vstúpiť do nastavení účtu. Tu je videozáznam obrazovky z tejto chyby. _________________________________________________ Odpověď na dotaz OK, teď už rozumím, takže ta nabídka vpravo nahoře je součástí modulu, který by po plném zapnutí udělal z tohoto webu sociální síť – což není úmyslem provozovatele. Využíváme jen některé jeho funkce. Ale je to v řešení, aby to nebylo takto matoucí. Do svého profilu se dostanete z nabídky VLEVO NAHOŘE – najet myší na „kreacionismus.cz“ a potom na „Nástěnka“, a z ní potom na svůj profil. Pozor, nepřehlédnout pod titulkem „Profil“… Číst vice »
admin
admin

Vkládání delšího textu do pole pro komentář:
Když chci vložit větší komentář, tak se mi okno neroztáhne tak, abych ho mohl vidět celý.

admin Odpověď na dotaz
Po vložení delšího textu stiskněte libovolnou šipku na klávesnici (doleva, doprava, nahoru, dolů) a okno se automaticky přizpůsobí textu.