ropa z ras

Ropa z řas

pavelkabrt Evoluce organizmů 50 Komentářů

Z článku „Algae to oil“ od autorů Jonathana O’Briena a Dr Carla Wielanda přeložil Pavel Kábrt – pavelkabrt@seznam.cz – 6/2017. Permition granted by Creation.com – Přeloženo s povolením od Creation.com.

Článek vyšel v časopisu Creation 37(3):55 v červnu 2015. Anglickou verzi časopisu je možné si objednat zde. Na stránkách CMI jsou i další české články zde. CMI – Creation Ministries International /Mezinárodní služba stvoření/ je celosvětovou organizací, která se řadí ke kreacionistickým organizacím mladé Země a doslovného výkladu Bible /jako jsou např. ICR, CRS, AiG aj./.

Tisíce vědců se dnes zabývají rozšiřováním přírodovědeckých faktů o stvoření světa Bohem v protikladu k evolucionistickým nevědeckým báchorkám, jak svět stvořil sám sebe.

‘Kaše’ z řas se během minut mění na surovou ropu

Vědci ze Spojených států vypracovali způsob, jak přeměnit řasy na surovou ropu za méně jak 60 minut. Směs řas a vody, připomínající spíše hrachovou polévku, je vystavena teplotě 350 °C a tlaku 20 miliónů pascalů, což rozloží řasy na ropu a plyn. Vědci zjistili, že asi 80 až 90 % vody činí ‘kaši’ z řas pro proces přeměny nejlepší.

Takto vytvořená surová ropa, stejně jako ta z ropných studní, může být rafinována na letecké palivo, benzín, naftu a další produkty, a plyn může být přeměněn na zemní plyn s rozličným použitím, jako je vaření či vytápění domácností nebo pro pohon aut.1

Desítky let byla rozšířena víra, že ‘fosilní paliva’, jako jsou ropa či plyn, potřebují ke svému vzniku z řas a rostlin milióny let.

Desítky let byla rozšířena víra, že ‘fosilní paliva’, jako jsou ropa či plyn, potřebují ke svému vzniku z řas a rostlin (a dalšího pohřbeného organického materiálu — viz poznámku níže) milióny let, poté, co byly pomalu zachyceny v horninách a vystaveny zemské teplotě a tlaku po ohromně dlouhé věky.

Teplota a tlak jsou dostačující faktory ke vzniku ropy v ultrakrátké době.

Jenže teď už víme, že milióny let nejsou pro vznik ropy a plynu potřebné. Tento průmyslový proces (u kterého nejsou zapotřebí žádná chemická činidla) ukazuje, že teplota a tlak jsou dostačující faktory ke vzniku ropy v ultrakrátké době. A jak teplota, tak i tlak, jsou ‘přirozeně’ k dispozici, když je organický materiál pohřben2 hluboko v zemi, k čemuž muselo dojít ve velkém měřítku v době celosvětové potopy popsané v Genesis. Tisíce let, které od té doby uběhly, jsou víc než dostačující k vyprodukování obrovských fosilních zásob, které dnes nalézáme.

Je pozoruhodné, že pro přeměnu řas na ropu jsou potřebná velká množství vody. Fakta naznačují, že některé naše zásoby plynu a ropy pocházejí z ohromných ploch vodních květů řas existujících během rok dlouhé celosvětové potopy, což byl důsledek vulkanické aktivity, která změnila chemickou rovnováhu i teplotu vody. Jak víme, k vodnímu květu z řas dnes dochází v důsledku stresu prostředí. Ohromná kvanta řas mohla být katastroficky pohřbena uvnitř sedimentárních nánosů během Potopy—před asi 4 500 roky.

Je to docela trapné, že kdykoli se objeví důkazy, že fosilní paliva nepotřebují ke svému vzniku ohromné časové věky, objeví se v médiích titulky typu ‘Na procesy, které zde trvají jen minuty, potřebovala příroda celé milióny let’.

Pochází veškerá surová ropa z pohřbených rostlin či řas?

Courtesy of Pacific Northwest National Laboratory

crude-oil

Kaše z řas

Courtesy of Pacific Northwest National Laboratory

slurry

Kaše z řas a surová biogenní ropa

POZNÁMKA:
Pochází veškerá surová ropa z pohřbených rostlin či řas?

Téměř jistě nikoli. Některé zásoby ropy, zvláště ty z Venezuely, obsahují velká množství vanadia; o těch se věří, že pocházejí na prvním místě z nahromadění mořských organizmů, zvláště z měkkýšů.

Mějte na mysli, že pohřbená vegetace, vystavená teplotě a tlaku, se nejprve může změnit na uhlí, které rovněž vznikne ve velmi krátké době. Uhlí se může přeměnit na ropu, je-li vystaveno dalším vysokým teplotám a tlakům. Příkladem jsou zásoby ropy v australském průlivu Bass Strait, které nesou chemické znaky toho, že pocházejí z geograficky blízkých zásob hnědého uhlí blízko Gippsland. Věří se, že zásoby ropy se tam tvoří právě v současnosti, v důsledku zatlačování uhelných ložisek hlouběji do země. 3

Také máme důkazy k domněnce, že se některá ropa tvoří přímo z metanu, plynu hluboko v zemi. Některá ropná ložiska se nalézají ve vyvřelých horninách, ve kterých zřejmě žádná vegetace nebyla uložena. Jedna z teorií mluví o činnosti mikrobů, jako jednom z možných faktorů pro vznik ropy. 4

Odkazy a poznámky

  1. Rickey, T., Algae to crude oil: Million-year natural process takes minutes in the lab, pnnl.gov, 17 December 2013. Zpět.
  2. Thus preventing ongoing exposure to oxygen, which would result in decomposition, not oil formation. Zpět.
  3. Snelling, A.A., The recent origin of Bass Strait oil and gas, Creation 5(2):43–46, 1982; creation.com/bass-gas. Zpět.
  4. Wieland, C., Oil not always a ‘fossil fuel’, Creation 32(2):56, 2010; creation.com/oil-not-always-fossil. Zpět.

 

Související články v angličtině

Další čtení v angličtině

 

50
Komentujte

Please Přihlásit to comment
50 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
OndraTelestoSriberFotonrafael Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Foton
Foton

Ondra.

Zvířata, která se vydala z archy do všech koutů světa, to přes ty všechny vybuchující vulkány, zemětřesení apod. taky zvládla, ne?

Mnohé to nezvládli. Preto sa stali pokračujúcimi fosíliami v stratigrafickom rebríčku.

po potopě charakterizované Biblí nebyly již žádné katastrofické události, nebyly tuny bláta po výstupu z archy apod. Naopak se v Bibli píše, že všichni vystoupily z archy, Noe a ostatní začali žít. Nehledě na:

Nevystúpili hneď naraz do celého sveta. V mezopotámii (kde zpočiatku žili) bol hneď po potope ralatívny kľud (viď tie roviny).

Ondra
Ondra

Foton V mezopotámii kde žil Noe, sa tieto problémy výraznejšie neprejavovali. 2: Nie je nutné, aby to bolo popísané v biblii. Biblický popis potopy je veľmi stručný (cca.2kapitoly) Biblia totiž nie je učebnicou geológie. Nezaoberá sa ďalej popisom, aké dôsledky to po svete zanechalo – pričom to, že to muselo na svete zanechať nejaké dôsledky, je jasné každému kto to číta. Jenom v Mezopotámii? Snad po celém světě, ne? Zvířata, která se vydala z archy do všech koutů světa, to přes ty všechny vybuchující vulkány, zemětřesení apod. taky zvládla, ne?… Číst vice »

Foton
Foton

Telesto
Všetko podstatné už bolo uvedené. Odignoroval si to, takže nie je ďalej o čom. Tvrdiť si môžeš čo chceš, to ti nikto nebráni. Vysoká teplota v oblasti môže byť aj bez stôp po vulkanizme.

Telesto

@Foton
Rozumím… Takže zůstaneš u prázdných nic neříkajících tvrzení a kopy nadbytečných předpokladů. O katastrofickém modelu, který vysvětluje cokoliv lépe než standardní geologie si necháme zdát 😉 Chápu tvou těžkou situaci 😀

Foton
Foton

Telesto
Mne je to jedno čo tvrdíš.
Standardní geologie nic nevysvětluje. Snůška predpokladov vyzbrojených odbornými termínmi. Nič viac.
O rope na južnej morave platí to isté, čo som už napísal.
Vysokú teplotu môžeš mať aj bez stôp po vulkanizme. Skús na niečo prísť, nebude to tak ťažké… 😉

Telesto

@Foton Pořád prázdná slova. To můžu stejně dobře použít i já. Katastrofický model NEvysvětluje tyto fenomény dobře – standardní geologie to vysvětluje lépe. Co? Nelíbí? Ložiska ropy… Ne ložiska ropy. Ale ložiska ropy na JIŽNÍ MORAVĚ. To je to důležité. Standardní geologie dokáže vysvětlit různorodé procesy a konkrétní případy. Katastrofický model jen prostě konstatuje to samé pořád dokola – potopa, hodně vody, katastrofa, tlaky, vulkanizmus bla bla bla… Absolutně selhává v detailním popisu konkrétních případů. Proto jsem přednesl ložiska ropy konkrétně na JIŽNÍ MORAVĚ. Nechci se bavit o polystrátových fosíliích… Číst vice »

Foton
Foton

Telesto
V tom, čo som spomínal, že NEvysvetľuje dobre – a katastrofický model to vysvetľuje lepšie. ….Ložiská ropy sa dajú vysvetliť tak i tak. Ale pretože mnou spomínané skutočnosti sa daj najlepšie vysvetliť práve katastrofou, máme silné dôvody k tvrdeniu, že aj ložiská ropy vnikli práve touto katastrofou, a nie pomaly pri nízkej teplote a pomerne malých tlakoch…

Telesto

@Foton
Neptám se co standardní geologie nevysvětluje dobře. Ptám se v čem je katastrofický model lepší. Konkrétně jak lépe vysvětluje např. 200 m hluboká ložiska ropy na jižní Moravě.

Foton
Foton

Telesto
Štandardná geológia nevysvetľuje dobre zachovalosť mnohých fosílii rýb, listov stromov, atď – tj štruktúr rýchlo podliehajúcich rozkladu. Nevysvetľuje neroložené drevo v piesku starom údajne milióny rokov. Nevysvetľuje dobre hromadné fosílne cintoríny zvierat, ktoré podľa nálezovej situácie boli evidenetne spolu v jednej chvíli pochované (čiže neplatí, že vznik fosílie je veľmi zriedkavá a ojedinelá udalosť). Nevysvetľuje dobre existenciu polystrátových fosílii. A mohol by som menovať ďalej. Katastrofický model toto všetko ďaleko lepšie vysvetľuje. Ale to si ty nemôžeš priznať. 😉

Telesto

@Foton

V tom, že katastrofický model lpšie vysvetľuje pozorovanú skutočnosť.

To je holé ničím nepodložené tvrzení. Stejně tak já můžu říct, že standardní geologie lépe vysvětluje pozorovanou skutečnost. To lze těžko považovat z argument či nějaké zdůvodnění. Buď konkrétní.

Foton
Foton

Telesto
V tom, že katastrofický model lpšie vysvetľuje pozorovanú skutočnosť.

Telesto

@Foton
A v čem je to tvé holé konstatování lepší, než to co jsem napsal já?

KTE
KTE

Nadále tvrdím, že mezi různými fosilními organickými materiály jsou rozdíly v poměru atomů uhlíku 14C a 12C v rozsahu několika řádů, což odporuje tvrzení, že tyto materiály byly pohřbeny současně tzv. biblickou potopou. Někdy je obsah 14C v těchto materiálech prakticky neměřitelný, a právě tyto materiály jsou někdy vědci cíleně vyhledávány, protože je lze použít např. v detektorech neutrin (za beta rozpad 14C i interakci neutrin je zodpovědná slabá síla). Viz Carbon-14 in Coal Deposits. Dokázal by mi některý z kreacionistů tedy vysvětlit, proč se koncentrace 14C ve fosilních materiálech,… Číst vice »

Foton
Foton

KTE
Netrucuj! Koľko máš rokov?

KTE
KTE

@Telesto
OK
Když nás odsud admin vypakuje, mohu se věnovat blogu. Zjistil jsem, že je užitečné dát sem jen odkaz místo opakování toho, co už bylo řečeno mnohokrát.
Krom toho mě čeká spousta práce na webu České mykologické společnosti.
Nicméně by bylo např. zajímavé k odkazům na zdejší články vybrat z diskusních příspěvků ty opravdu podnětné, bez kreacionistického balastu od Fotona, HMC apod.

Foton
Foton

rafael
Nieže si zle vysvetľuješ moje názory, ale čítaš vlastné predstavy a nie to čo som napísal. Dokonca tam vidíš i akési fiktívne úvodzovky. (Doktora!) Preto sa ukľudni a skús si môj príspevok prečítať ešte aspoň 2x a pomaly. Ropa v mezopotámii sa nachádza v kilometrových hĺbkach. Procesy ktoré som spomínal sa teda povrchu nedotkli.

rafael
rafael

Krátko po potope ľudia obývali len oblasť mezopotámie. Čiže poznať a teda zaznamenať to nemohli.

Samozrejme hned si si uvedomil , ci si tresol a preto si dal tu hlupost za tym do uvodzoviek

Ale ako sa vravi, ked sa pomylis,aj pravdu napises….
Je to pravda, ak prsi na mojom dvore, neprsi na dvore, alebo o tom vediet nemozem, na druhej strane zemegule, navyse , ked o nej ani nechyrujem.
Len mi v hlave vrta, preco a kedy vznikla ropa v Mezopotamii….

Foton
Foton

rafael

ze ani nikde inde na celuckom poznanom a dovtedy aj nepoznanom svete.

Krátko po potope ľudia obývali len oblasť mezopotámie. Čiže poznať a teda zaznamenať to nemohli. (..iba keby im to bolo zjavené od Boha, ale ku tomu nebol dôvod). Poznať to môžeme my dnes, lebo tie katastrofy zanechali za sebou jednoznačné stopy. (Ktoré ľudia oklamaní evolučnou báchorkou vysvetľujú pomalými procesmi – trvajúcimi milióóónmi rokov. =Prosté konstatování – žádné vysvětlení, žádná možnost ověření. Tvrdením o milióóónoch rokov to majú dobre poistené, aby nemuseli nič dokazovať.) 😉

Foton
Foton

Telesto Jen pro pořádek dle standardní geologie přeměna biomasy na ropu vyžaduje při teplotě 60°C cca 200 milionů let, při teplotě 100°C už to bude cca 10 milionů let atd. Prosté konstatování – žádné vysvětlení. Kreacionisté však musí vysvětlit tlaky 20MPa a teploty nad 300°C, aby se vešli do jejich časového horizontu. Tak v čem je kreacionistické vysvětlení lepší? Zdrojom teploty nad 300 °C bola vulkanická činnosť. Zdrojom tlakov nad 20MPa poškodenie a následné pohyby zemskej kôry. Oboje zapríčinené príliš rýchlym nahromadením veľkého množstva vody na pevninský povrch počas potopy.… Číst vice »

rafael
rafael

V mezopotámii kde žil Noe, sa tieto problémy výraznejšie neprejavovali.
A to je teda pravda, sice len polovicna, ale aj tak na teba dost, ta druha cast pravdy je, ze ani nikde inde na celuckom poznanom a dovtedy aj nepoznanom svete.

Telesto

@Foton V článku máš všetko vysvetlené. Vážně? Zajímavé… Např. na jižní Moravě se těží ropa s nízkých hloubek. Je tam celá řada vrtů. Ropa se nachází zhruba v hloubce 200m. Teď by mě opravdu zajímalo jak článek výše LÉPE vysvětluje vznik např. těchto ložisek ropy než standardní geologie. Jen pro pořádek dle standardní geologie přeměna biomasy na ropu vyžaduje při teplotě 60°C cca 200 milionů let, při teplotě 100°C už to bude cca 10 milionů let atd. Nic zásadního pro oblast jižní Moravy. Kreacionisté však musí vysvětlit tlaky 20MPa a… Číst vice »

Foton
Foton

V článku máš všetko vysvetlené.

Telesto

@Foton
Hm… Vážně by mě zajímalo, v čem je kreacionistické vysvětlení lepší než vysvětlení standardní geologie. To by mě fakt zajímalo např. u toho vzniku ropy. 😀 Když už diskutujeme pod článkem o vzniku ropy.

Foton
Foton

Fotone, a kde je v Bibli uvedené, že Noe a ostatní se po potopě – vystoupení z archy potýkali s přírodními živly či jinými katastrofickými událostmi, které by samozřejmě naprosto znemožňovaly život na Zemi? V mezopotámii kde žil Noe, sa tieto problémy výraznejšie neprejavovali. 2: Nie je nutné, aby to bolo popísané v biblii. Biblický popis potopy je veľmi stručný (cca.2kapitoly) Biblia totiž nie je učebnicou geológie. Nezaoberá sa ďalej popisom, aké dôsledky to po svete zanechalo – pričom to, že to muselo na svete zanechať nejaké dôsledky, je jasné… Číst vice »

Foton
Foton

Telesto

Prostá konstatování – žádné vysvětlení.

V tom nie sme sami.

Tyto útvary daleko lépe vysvětluje standardní geologie.

Štandardná geológia rovnako prináša len konstatování. Ani jeden geológ nie je schopný poukázať na praktický príklad vzniku podobných útvarov dnes.

Katastrofické modely žádné vysvětlení nemají.

Má lepšie vysvetlenie, ako síce odborné, aleničím nepodložené tvrdenia standardní geologie. 😉

Telesto

@KTE
Zdravím KTE, je mi líto, ale bohužel to zatím nepůjde. Už jsem o tom uvažoval dříve, ale zatím to neklaplo. Mám rozdělanou už pěkně dlouho novou verzi Planetopie, kde jsem chtěl přidat sekci, která by „reagovala“ na tyto stránky, ale z časových důvodů to zatím nedávám. A do staré planetopie už dávat nic nechci. Takže se omlouvám. Snad v budoucnu – jestli ovšem ještě bude na co reagovat 😀

KTE
KTE

@Telesto
Nedaly by se jednotlivé články a kreacionistické diskusní příspěvky k nim komentovat na Planetopii? Tady pro to zjevně nebude dostatek svobody.

Ondra
Ondra

Foton Nie je pravda, že komplet celý geologický záznam je výsledkom len celosvetovej potopy. Potopa totiž spustila celý rad katastrôf, ktoré nasledovali ešte dlho po nej. Ďalšie miestne záplavy spojené s vulkanizmom dôsledkom čoho boli bahnotoky. Tie rýchlo vytvrdli vysokou teplotou z ďalšej vulkanickej činnosti v regióne. (Samozrejme spolu s tým horúca voda a para.) Týmito katastrofami boli do bahna pochovávané rôzne živočíchy, ktoré sa pôsobením toho všetkého rýchlo premenili na fosílie. (Preto sú fosílie tak zachované. Často pozorujeme otlačky mäkkých častí – napr rýb, ktoré inak rýchlo podliehajú rozkladu)… Číst vice »

Telesto

Problém ovšem je, že katastrofický model nevysvětluje vůbec nic. Holá konstatování typu „to potopa“ nejsou vysvětlení. Stejně tak tvá konstatování: 1) Potopa spustila celou řadu katastrof 2) Místní záplavy s vulkanizmem z čehož byly bahnotoky 3) Tyto rychle ztvrdly za vysokých teplot a další vulkanické činnosti 4) Do bahna pochovaní živočichové se rychle přeměnili na fosílie Prostá konstatování – žádné vysvětlení. Například vysvětlení určitých geologických útvarů zcela chybí a tato tak potřebná vysvětlení jsou většinou zatmelena nic neříkajícími tvrzeními – viz výše. Ať už jsou to např. korálové útesy, o… Číst vice »

Foton
Foton

Šriber Nie je pravda, že komplet celý geologický záznam je výsledkom len celosvetovej potopy. Potopa totiž spustila celý rad katastrôf, ktoré nasledovali ešte dlho po nej. Ďalšie miestne záplavy spojené s vulkanizmom dôsledkom čoho boli bahnotoky. Tie rýchlo vytvrdli vysokou teplotou z ďalšej vulkanickej činnosti v regióne. (Samozrejme spolu s tým horúca voda a para.) Týmito katastrofami boli do bahna pochovávané rôzne živočíchy, ktoré sa pôsobením toho všetkého rýchlo premenili na fosílie. (Preto sú fosílie tak zachované. Často pozorujeme otlačky mäkkých častí – napr rýb, ktoré inak rýchlo podliehajú rozkladu)… Číst vice »

Sriber
Sriber

Důkaz, že potopa měla za následek pevninskou kůru, což mělo za následek vulkanismus, horkou vodu, vysoké tlaky? A jak při tom mohl vyrůst obří korálový útes? Během jednoho roku?

Foton
Foton

rafael

Ved onedlho budeme po povodni v Troubkach, ktore boli pred 20 rokmi, tazit uhlie a ropu….

Množstvo vody ktoré sa objavilo pri potope sa s tým nedá ani zďaleka porovnať. Pri potope sa rozlámala pevninská kôra. To malo za následok vulkanizmus, horúca vodu, vysoké tlaky,…. V Troubkach nič také nenastalo. Preto tam nemohla/nemôže vzniknúť ropa.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Pavel Kábrt – děkuji za odpověď. Zdravím také. V.S.

rafael
rafael

Dle kreacionistů (a tento článek není výjimkou) vznikla ložiska uhlí, ropy a zemního plynu při jediné zhruba rok trvající události před několika tisíciletími.
Ved onedlho budeme po povodni v Troubkach, ktore boli pred 20 rokmi, tazit uhlie a ropu….

Václav Dostál

Pro KTE
Také vám doporučuji, abyste mé odbornější diskusní příspěvky pod zdejšími články raději nekomentoval.
Podle ČEHO poznám, který Váš příspěvek je odbornější a který je méně odbornější? Vždyť jsou VŠECHNY odborné stejně, že ano? Nebo: Přece méně odborný Váš příspěvek vůbec neexistuje, viďte?

Já bych si dovolil doporučit Vám, abyste zdejší texty i cizí příspěvky (zvláště ty moje) vůbec nečetl, stejně jsou podle Váás špatné úrovně. Čtěte podle Vás kvalitnější články na zcela jiném webu – aspoň se nebudete „muset“ rozčilovat! 🙂

Route 66
Route 66

Ačkoliv jsem nedávno jistým převzatým citátem uživatele wikipedie prý snad i dehonestoval , za což jsem byl sině napaden a plísněn, pokusím se „polepšit “ a tentoxe tedy i já než wikipedii odcituji se zeptám Poznáte o koho se jedná? Narcismus nebo také narcisismus charakterizuje v běžné řeči člověka s přehnaným obdivem sám k sobě, s arogantním vystupováním a nedostatkem pochopení pro druhé, které chápe jen jako nástroje pro vlastní cíle. Jedná se o vážnou poruchu osobnosti. V krajních případech je někdy nutná i hospitalizace jedince. Lidé s narcistickou poruchou… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Pavel Kábrt. Podle mého odhadu datování KTE nerozumí vůbec. Myslím, že to zase říci nemohu. Smysl toho co jsem psal já je v jedné věci – my lidé umíme počítat a měřit různé věci. Hodnoty množství určitých látek ledaskde v lecčems na lecjakém místě kdekoli, které bychom potřebovali pro naše „fakta“. Jenomže fakta jsou různého druhu a různé hodnoty i smyslu. Myslím, že KTE poukazuje na to, že lidé „umí“ něco spočítat na základě nějakých měření – která si také dále umí „nějak“ podpořit jinými měřeními a díky… Číst vice »

KTE
KTE

@Václav Dostál
Také vám doporučuji, abyste mé odbornější diskusní příspěvky pod zdejšími články raději nekomentoval. Tématu radiometrického datování zjevně nerozumíte. Osoby odmítající pavědu jménem kreacionismus přitom bedlivě sleduje admin a nechci, aby mé reakce byly hodnoceny jako nehodné tohoto webu.

Václav Dostál

Pro KTE
Co kdybyste se „podíval“ na tomto webu na:
Jsou radiometrické datovací metody spolehlivé?
Datovací kotrmelec
Evolucionistická datovací zvěrstva

Místo toho, abyste požadoval kreacionistiké vysvětlení ode mne. Je reálný předpoklad, že bych to neuměl vysvětlit lépe. Nemyslím si, že dokážu vysvětlit úplně všechno, zdaleka NIKOLIV.

Navíc: Právě se zabývám článkem https://arxiv.org/pdf/1706.02960.pdf. Jeho název (v překladu) je: O rotačních křivkách galaxií a o nízkých a vysokých rudých posuvech

KTE
KTE

Vidím, že některým dělá značné problémy pochopit smysl mého poledního diskusního příspěvku. Následující dvě tvrzení nemohou platit současně: (1) Uhlí, ropa a zemní plyn vznikly při jediné, zhruba rok trvající události před pár tisíciletími. (2) Různé koncentrace 14C ve zmíněných materiálech nejsou způsobeny kontaminací. Pokud by platilo (1) a současně (2), musely by být koncentrace 14C ve zmíněných materiálech shodné a odpovídat době, která od potopy uplynula. Což ovšem nepozorujeme. Kreacionisté vysoký věk uhlí (dinosauřích kostí apod.) určený radiouhlíkovou metodou korigují předpokladem, že v době potopy byl obsah uhlíku 14C… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Není co podle mě vysvětlovat. Možná spíše se snažit chápat.

Co kdybyste tedy zkusil vysvětlit řádový rozdíl v obsahu 14C v uhlí, ropě a zemním plynu z pohledu kreacionisty?

KTE
KTE

@Václav Dostál
Co kdybyste tedy zkusil vysvětlit řádový rozdíl v obsahu 14C v uhlí, ropě a zemním plynu z pohledu kreacionisty?

Václav Dostál

KTE, Vaše tvrzení je plagiát. Takováto tvrzení se už vyskytla na tomto webu, jenže rozdílně orientovaná – na evolucionisty.
Václav Dostál

KTE
KTE

Dle kreacionistů (a tento článek není výjimkou) vznikla ložiska uhlí, ropy a zemního plynu při jediné zhruba rok trvající události před několika tisíciletími. S tímto kreacionistickým tvrzením je v příkrém rozporu velmi různorodý obsah radioaktivního uhlíku 14C v těchto materiálech. Pokud by tuto skutečnost chtěli kreacionisté vysvětlit v rámci biblické potopy, museli by předpokládat prakticky nulový výskyt 14C v předpotopním organickém materiálu a všechny dnes naměřené nenulové koncentrace 14C v uhlí, ropě a zemním plynu přičíst kontaminaci. Tím by se ovšem zhroutily všechny jejich pseudoargumenty ohledně datování uhlí, nebo i… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jinak samozřejmě co se týče např. té ropy – ropa mohla vzniknout více záplavami na různých místech v různých časech. A nejen že mohla – ale také tak podle evolucionistických vědců vznikla. Vznikla v různých dobách během milionů let. O celosvětové potopě totiž nikde není ani zmínka, ani jediný důkaz – jak by řekl pravověrný evolucionista.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Postupně přicházíme na to, že miliony let nejsou pro vznik některých látek třeba. No – pro vznik chemických látek možná ne, ale pro člověka – pro člověka určitě ano – bez milionů let – by totiž člověk vznikl příliš rychle, což by nebylo v souladu s dnešním poznáním, které se tváří jako to pravé poznání, ale s pravým poznáním toho nemá příliš mnoho společného – že na to, aby se vyvinuly druhy jak je dnes známe – to trvá hoooodně dlouho. Miliony let. Protože je k tomu potřeba náhoda –… Číst vice »