Programování života 2: ZEMĚ

Jakob Haver Vznik života - chemická evoluce Napsat komentář

Země je vyjímečná planeta

Zdroj: programmingoflife.com. Překlad a český dabing Jakob Haver – 08/2018.

Země je neobyčejně složitá, unikátně naprogramovaná planeta a všechny živé buňky jsou citlivě nastaveny. Sebemenší změna by nás a naše okolí významně ovlivnila: Vzdálenost mezi zemí a sluncem, množství kyslíku a dusíku ve vzduchu, rotační úhel a rychlost otáčení Země, gravitační síla, atmosférický tlak – a mnoho dalších věcí.

Pokud by se jakýkoliv z těchto parametrů i jen mírně změnil, Země by nebyla tou planetou, jak ji známe dnes. Žijeme na naprosto jedinečné a stabilní planetě v celém vesmíru. Ve skutečnosti čím více ji zkoumáme, tím více zjišťujeme, na jakém ostří nože se to vlastně pohybujeme.

Evoluce v oblastech, jako je geologie, biologie, astronomie a informatika, zcela selhala. Pokud nemůže být něco pomocí vědeckých principů prokázáno jako schůdné, nemělo by se to považovat za vědu. Pochopení tohoto neuvěřitelně jednoduchého konceptu nám umožní rozpoznat, co je věda a co je filozofie.

Chceme-li skutečně dosáhnout vědeckého pokroku, musíme odložit naše předsudky a při zkoumání a objevování naši budoucnosti  pracovat společně. Pojďme tedy společně odkrývat naprogramování života na planetě Zemi.

Viz také:

 

Komentujte

Please Přihlásit to comment
  Subscribe  
Upozornit na