James Tour, profesor chemie

Profesor chemie říká: nerozumím evoluci

pavelkabrt Vznik života - chemická evoluce 11 Koment.

Jeden z deseti nejvíce citovaných chemiků na světě, profesor James Tour o tom, jak nerozumí evoluci

…Řeknu vám jako vědec a molekulární chemik – jestli by někdo měl rozumět evoluci, tak jsem to já, protože já tvořím molekuly jako zaměstnání…není to tak, že bych si koupil chemickou stavebnici, míchal tohle a tamto a něco dostal…ne…já je tvořím ab initio, od počátku. Vím jak je těžké molekulu vytvořit. Rozumím tomu, že jestliže vezmu chemickou laboratoř přírody, mohlo by to být mnohem jednodušší, protože všechny nástroje už tam jsou, já vše smíchám ve správném poměru v určitých podmínkách, ale dělat to od počátku… to je velice, velice těžké.

Nerozumím evoluci, k tomu se vám přiznám. Je v pořádku, že to takhle říkám? Že přiznávám, že evoluci nerozumím? Vím, že je dost lidí, kteří o organické syntéze nemají potuchy, ale evoluci rozumí. Já se zase vyznám v molekulách, ale evoluci nerozumím. A vy si možná řeknete….teda…ten je dost zvláštní.

Řeknu vám co se děje v zákulisních místnostech vědy – mezi lidmi z Národní akademie, mezi držiteli Nobelových cen. Sedávám s nimi a když jsme občas sami, mimo dosah lidí z venku, zeptám se…“rozumíš odkud se to všecko vzalo a jak se to stalo?“ A pokaždé, když jsem seděl s těmito lidmi, kteří jsou stejně jako já chemici, kteří věci rozumí, a ptal se jich na to, dostal jsem stejnou odpověď, něco jako…“Ne….kdepak“.

Tihle lidé jsou na tom s představou toho, jak se vše poskládalo dohromady, velice podobně jako já. Mluvil jsem o tom s členy National Academy of Science a laureáty Nobelových cen. Když se jich někdy zeptám zda tomu rozumí, a oni mají obavu říci, že ano, tak prostě neřeknou nic. Jenom koukají, protože mi upřímnou kladnou odpověď nedokážou dát.

Před několika lety jsem se bavil s jedním děkanem, který je také chemik. Byl tenkrát znepokojen určitými věcmi a já jsem mu řekl. „Dovolíte mi otázku? Jste chemik. Rozumíte tomu? Jak získáte DNA bez buněčné membrány? A jak se dostanete k buněčné membráně bez DNA? A jak se tohle všechno dalo dohromady z kouska rosolu?“ Nemáme tušení, nemáme žádnou představu. Řekl jsem. „Není to zvláštní, že vy, děkan na vědecké fakultě a já, profesor chemie, o těchto věcech můžeme hovořit pouze v utajení ve vaší kanceláři, ale už ne venku?“

Jestli vy rozumíte evoluci, jsem za to rád. Nebudu se vás pokoušet nějak změnit – vůbec ne. Naopak, přál bych si … (pokračování na Rozumná víra)

Komentujte

11 Komentáře zapnuto "Profesor chemie říká: nerozumím evoluci"

  Subscribe  
Upozornit na
Treviso
Treviso

Nie je falešná. Je pravá….

Samozřejmě, musí být. Jinak by kreacionismus neměl žádné argumenty. 🙂

Foton
Foton

Treviso.
Nie je falešná. Je pravá….

Foton
Foton

pavelkabrt
Je strašné, že musia robiť takéto kompromisy so zdravým rozumom. Ako môže niekto veriť, že účelné biologické štruktúry sa mohli usporiadať náhodným losovaním a výberom z náhod? Je to výsmech zdravému rozumu. Pozrime sa, čím sa James Tour zaoberá. Je to až neskutočné:
https://en.wikipedia.org/wiki/NanoPutian
https://en.wikipedia.org/wiki/Nanocar
https://en.wikipedia.org/wiki/Molecular_electronics
.
.
. . . atď …. (je toho hodne)

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Treviso

„Nevím, to Bůh.“ „Nevím, to evoluce.“

Falešná dichotomie

To samozřejmě není pravda.

Treviso
Treviso

„Nevím, to Bůh.“ „Nevím, to evoluce.“

Falešná dichotomie

Treviso
Treviso

Když nevím tak se pokusím najít odpověď.

Je možné, že ji nenajdu. Ovšem to neznamená, že odpověď je bůh.

Foton
Foton

Trviso

Nevím proto bůh.

Nevím, proto evoluce. (Nevyberieš si.) …Vysvetlenie „Bůh“ má ale Ďaleko lepšie preferencie. Viď. napr. Sfinga: Tvůrce, nebo eroze ? 😀

jhk - vlasta
Mimochodem nikdo (kromě kreacionistů) netvrdí, že lidé znají odpověď na všechno – už Jste Treviso volal Tourovi? Když tedy víte, jak evoluce funguje – byl by určitě rád, za každou „dobrou radu“, nemyslíte? Krom toho, proč ty lži? Ani jeden kreacionista přeci neví, jak všechno funguje. A to, že jsme přijali, že to stvořil vše Bůh, opravdu, ale opravdu není tím Vaším zmiňovaným „odpověď na všechno“. To je pouze odpověď, která vypovídá o tom, co jsme jako křesťané poznali – že tato zem a vesmír je Boží dílo. To je… Číst vice »
Treviso
Treviso

Nevím proto bůh.

Je směšné, že někteří lidé považují svou vlastní nevědomost za důkaz boží existence.

Mimochodem nikdo (kromě kreacionistů) netvrdí, že lidé znají odpověď na všechno.

Foton
Foton
Evoluční podvodníci musia mať na tohoto človeka riadne nervy: In 2001, Tour signed the Discovery Institute’s „A Scientific Dissent From Darwinism“, a controversial petition which the intelligent design movement uses to promote intelligent design by attempting to cast doubt on evolution. To those who „are disconcerted or even angered that I signed a statement back in 2001“ he responded „I have been labeled as an Intelligent Design (ID) proponent. I am not. I do not know how to use science to prove intelligent design although some others might. I am… Číst vice »