14
Komentujte

Please Login to comment
12 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
StouraVáclav Dostáladminfiloušjhk - vlasta Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pro Admin. Děkuji. Přeji požehnanou neděli. – je v tom dnes hrozný bordel a to díky jedné jediné věci – a tou jest tvrdohlavost člověka a jeho neschopnost a neochota reflektovat pravdivě skutečnost a to navzdory všem faktům, kterých bude pouze přibývat. Ani to však nezastaví člověka před tím, aby to nedal na vrub netečným a nemyslícím přírodním silám. A přitom tyto síly jsou od Boha a jsou jedním z projevů Jeho moci.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Stoura – Nevymýšlejte si. – já pouze konstatuji to, co vidím a jak to chápu já. Admin to buď může potvrdit, nebo vyvrátit – On to tu napsal. Vy – s tím nemusíte souhlasit – já sám vím dobře, jak to vnímám já. Prosil bych proto reagovat trochu umírněněji – než někoho hned obvinit, jak co myslí. Nebo Jste se snad ptal Admina, jak to myslel? A odpověděl Vám? Na obrázku jsou popsané tři oblasti vkládání evoluce do kreace. Nic složitějšího bych v tom já zrovna nehledal. Přičemž… Číst vice »

Stoura
Stoura

Pro jhk – vlasta: obrazky od admina Proto sem Admin dal ty obrázky Bible rozdělené – Bůh mezer – Bible roztažené – miliony let – a Bible vystřižené do podoby evoluce člověka – Darwinizmus Nevymýšlejte si. V obrázku není popsán darwinismus, ale teistická evoluce. Je to tam jasně napsáno. A v tom případě by měl ten obrázek být i v článku o panu Bechly, na který zde včera odkázal filouš. Protože pan Bechly přešel právě k té víře, že Bůh stvořil „z ničeho“ prvotní buňku a pak během milionů let… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Podle mne uznává stvoření (kreaci) prostoru i času, a to zázrakem, jímž je podle něj nepochopitelná počáteční singularita Velkého třesku. Takže Grygar kreacionistou je. Není však kreacionistou mladé Země – nemyslím si. Podle mě tu není možný nějaký kompromis ve stylu – DNA vykazuje známky tvoření – DNA je produktem přírodních sil, které se podílejí na utvoření nejprve RNA z níž následně postupným časem mutacemi vzniká DNA – na vzniku RNA se podílel zázračným způsobem Bůh. To je až příliš velký kvalitativní skok od jednoho konce vesmíru na druhý bez… Číst vice »

Stoura
Stoura

Pro filouš: Nechápu, proč katolík Grygar neuznává kreacionismus Podle mne uznává stvoření (kreaci) prostoru i času, a to zázrakem, jímž je podle něj nepochopitelná počáteční singularita Velkého třesku. Takže Grygar kreacionistou je. Není však kreacionistou mladé Země. Doporučuji přečíst článek http://kreacionismus.cz/diky-vede-prichazi-dalsi-ateista-ke-kristu/ . Grygar se nejspíš obává, že by dopadl jako on. Podle mne dopadli, co se týče názoru na stáří světa, oba podobně. Pán z článku i Grygar zastávají názor, že svět byl stvořen před dlouhými věky. Ten pán z článku také věří, že vše živé se zrodio z něčeho… Číst vice »

filouš
filouš

Stoura: Nechápu, proč katolík Grygar neuznává kreacionismus. Domnívám se, že by to ohrozilo jeho vědeckou kariéru. Doporučuji přečíst článek http://kreacionismus.cz/diky-vede-prichazi-dalsi-ateista-ke-kristu/ . Grygar se nejspíš obává, že by dopadl jako on.

Stoura
Stoura

Pro Václav Dostál:
Nevím, jaké prostředky sledujete, ale pokud vím, tak zatímco křesťanské rádio či televizní kanály existují, kreacionismus jako takový je tam propagován v celé ploše vysílání a vystupují tam občas i kreacionisté mladozemští, tak astrologie vlastní kanály nemá spíš jen vyplňuje reklamní plochy.
Když jsem ještě měl televizi, občas jsem sledoval program Viasat History a některé pořady byly jasně mladozemsky kreacionistické, některé jen kreacionistické.
Pokud za sdělovací prostředky označíte třeba časopisy, tak mladozemsky kreacionistickou Strážnou věž lze obdržet zdarma prakticky u všech větších dopravních uzlů.

Václav Dostál
Václav Dostál

V případě udělení Bludných balvanů máte pravdu. Já jsem měl na mysli zábranu ve sdělovacích prostředcích. Zábrana astrologii je zde mizivá.pokud vůbec nějaká je.

Stoura
Stoura

pro Václav Dostál Proč obránci většinového přístupu k „přírodním“ jevům stejně vehementně nebrání astrologii – jestliže jsou ateisty a nevěří, že by planety měly ovlivňovat životy lidí? 1. Někteří atheisty nejsou – vizme třeba Grygara, který je katolík. 2. Možná nebude vehemence stejná proto, že se astrologii oponují – alespoň podle některých měřítek – víc. Pokud se například podívám do seznamu Bludných balvanů klubu Sysifos, tak za astrologii jich ten spolek udělil celkem devět, zatímco za mladozemský kreacionismus dva, nanejvýš tři (ta trojka to bude jen tehdy, pokud zařadíme do… Číst vice »

Václav Dostál
Václav Dostál

Zábrana kreacionistickému výkladu má více příčin. Proč obránci většinového přístupu k „přírodním“ jevům stejně vehementně nebrání astrologii – jestliže jsou ateisty a nevěří, že by planety měly ovlivňovat životy lidí? Komunisti byli aspoň spravedliví a odmítali jakoukoli jinou víru než komunistickou, biblickou i astrologickou.

filouš
filouš

Evoluční prasata se prostě rozhodli, že svět vznikl evolucí a s ničím jiným se nesmíří. Jen se divím, proč katolík nevyznává kreacionismus. Asi proto, že by ho ostatní evolucionisti vypískali. Musí prostě dodržovat stará „vědecká“ dogmata. A to je problém dnešního světa😢😢😢.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

11:20 – přesně tak. Co je pravdivější – hledat neinteligentní počátek v inteligentním světě, anebo hledat inteligentní počátek za pomoci inteligence?