incredible-creation

Neuvěřitelná stvoření

Jakob Haver Audio - Video 2 Koment.

Výrobce: Maranatha z.s.

Stránky výrobce: www.maranatha.cz/

Autorem dokumentu je lékař a vysokoškolský profesor Dr. Jobe Martin, který byl původně zastáncem Darwinovy evoluční teorie. Během svého pedagogického působení na Baylor College of Dentistry čelil výzvě svých studentů, aby obhájil správnost evoluční teorie v otázce vzniku a historie Země a všeho živého. Přitom se setkal s celou řadou nesrovnalostí a omylů.

Pochybnosti Dr. Martina o přijatelnosti Darwinovy teorie vyvolalo především studium některých druhů živočichů, jejichž schopnost přežít a zplodit potomstvo není možné vysvětlit na základě postupného evolučního vývoje a milionů let.

Zpočátku upoutal jeho pozornost jeden dravý brouk zvaný prskavec, který neumí létat, pohybuje se pouze po zemi, a proto je svými nepřáteli snadno dosažitelný. Tento nedostatek kompenzuje prskavec schopností odradit svého nepřítele horkými výtrysky ostře páchnoucí a štiplavé tekutiny, kterou vystřeluje ze zadečku rychlostí až 1 000 výtrysků za sekundu. Pokud by tento mechanismus neměl brouk prskavec plně funkční hned od počátku své existence, dávno by padl za oběť predátorům a vyhynul by.

Dr. Martin začal blíže zkoumat i mnohá další podivuhodná zvířata. Postupně se pod tíhou důkazů od Darwinovy teorie evoluce stále více odkláněl, až přešel na druhý „břeh“ a stal se z něj zastánce stvořitelské teorie. Na tento krok navázal studiem na Dallaském teologickém semináři, kde získal roku 1986 titul magistr teologie v oboru systematické teologie.

Tři díly Neuvěřitelná stvoření popírající evoluci vychází na dvou DVD. V prvním dílu se můžete seznámit se zvláštnostmi zmíněných prskavců, dále žiraf, datlů nebo ptakopysků. V dalších dvou dílech se Dr. Martin věnuje mimo jiné i stavbě lidského oka a ušního bubínku. Dr. Martin napsal o své změně v chápání světa knihu nazvanou „Evoluce kreacionisty“, která dosud nebyla přeložena do češtiny.

Celé DVD je možno zakoupit v e-shopu Maranatha – cena 49,- Kč

(délka 172 min; 2 DVD; zvuk: CZ, SK, EN; titulky: CZ, SK)

2
Komentujte

Please Přihlásit to comment
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jhk - vlasta Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

A pokud se použije pohledu „evoluce genů“ – pak se dojde k dalšímu problému – jak vůbec gen vznikne. Proto se vždy dojde do bodu – kdy když si člověk chce něco dokázat – že to jde „přírodními procesy“ – tak se dojde vždy do bodu, kdy je jasné – že to je nemožné. Protože neživá hmota se živou stát sama od sebe nemůže. Ani kdyby to byl proces v laboratoři. Život totiž je velmi různorodý. Na zemi nežijí pouze bakterie, či brouci, nebo ptáci. Ale také savci a lidé… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Přesně tak – za 1 – není žádný doložený mezičlánek – evolucionisté pouze věří, že se někdy nějaký najde – nenajde. A za 2 – už samotný předpoklad postupného vývoje takovéhoto organizmu – nutně předpokládá čas, kdy se nějaké žlázy najednou přeměnily v žlázy, které „chrlí oheň“. Tzn. něco se vytvoří „najednou – slovy prof. Weitha – bumlittlehaus“. Evoluce je nesmysl.