predsudky-a-myty

Není snad Bible plná rozporů?

pavelkabrt Bible, křesťanství, náboženství Napsat komentář

Ing. Petr Fiedor

Článek převzat z knihy „Bůh křesťanství“, kterou na svoje webové stránky www.proc-krestanstvi.cz/ umístil můj přítel Ing. Petr Fiedor. Děkuji našemu Vlastovi, který mi k tomu dal popud.

35. otázka – Není snad Bible plná rozporů?

Není snad oblíbenější činnost kritiků, než poukazování na rozpory, chyby a nesrovnalosti, které se údajně v Bibli nacházejí. Jak jsme si již řekli dříve, není žel žádnou zvláštností, že o Bibli pochybují někdy také křesťané. Mnozí z nich říkají, že Bible sice „pravdivá“ je, ale pouze ve věcech víry. Ve věcech vědy, historie a v jiných oblastech se může mýlit a mohou v ní být rozpory.

Musím otevřeně prohlásit (a snad to není překvapením), že se s těmito postoji neztotožňuji. Věřím, že je Bible Božím slovem od začátku do konce. Věřím, že je pravdivá nejen ve věcech duchovních, ale i v otázkách historie a vědy. Jistě, kdybychom byli důslední, tak musíme říci, že absolutní bezchybnosti se dostávalo pouze originálním spisům, které dnes již nemáme. Přesto i v otázkách „kopií“ si můžeme být jisti, že nám Bůh skrze ně zachoval své původní sdělení, viz předchozí otázky. I z tohoto důvodu věřím, že v Bibli žádné rozpory, které by byly neotřesitelné a nezpochybnitelné, neexistují!

Pokračovat ve čtení můžete prosím zde.

Komentujte

Please Přihlásit to comment
  Subscribe  
Upozornit na