kepler-78b-header

Kepler-78b: “Svět žhavé lávy” který “by neměl existovat”

pavelkabrt Vesmír, astronomie 5 Komentářů

David Catchpoole

Z creation.com přeložil Pavel Kábrt – 04/2018. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com

Apoštol Petr varoval před časy, kdy přijdou posměváčci, kteří budou svévolně ignorovat fakt, že nebe a země začaly existovat Božím slovem (2 Petra 3:3–5). A skutečně, dnes jsou mnozí ve veřejném životě, kteří tvrdí, že žádného Stvořitele nebylo potřeba. A spíše než aby přijali biblickou zprávu o stvoření v šesti dnech před asi 6 000 roky, místo toho tvrdí, že se vesmír vytvořil naturalistickými procesy (tj. vytvořil sám sebe) za miliardy let.

Jenže vědci dnes opakovaně narážejí na důkazy popírající teorie o evolučních počátcích a velmi dlouhém časovém období.1 Takovým jedním příkladem je exoplaneta Kepler-78b, asi o 20 % větší než Země a vážící dvakrát tolik, která byla nedávno objevena2 v souhvězdí Cygnus. Její nalezení je natolik v rozporu s teoriemi o vzniku planet, že zpráva o tom zveřejněná Smithsonovým Centrem pro astrofyziku na Harvardově univerzitě (CfA) říká, že “Kepler-78b je planeta, která by neměla existovat.”3

„Vědci dnes opakovaně narážejí na důkazy popírající teorie o evolučních počátcích a velmi dlouhém časovém období.“

Především jsou evoluční astronomové podrážděni blízkostí4 “tohoto světa žhavé lávy”5 k mateřské hvězdě; planeta ji obíhá jen za osm a půl hodiny—jedna z nejtěsnějších známých oběžných drah ve vesmíru. To se zcela “hnusí”5 současným teoriím o vzniku planet, protože současná oběžná dráha planety Kepler-78b se měla podle zmatených evolucionistických teorií o raném původu tohoto planetárního systému nacházet uvnitř své vlastní hvězdy, která měla být údajně o mnoho větší. To je samozřejmě nemožné, jak vysvětluje astronom Dimitar Sasselov z CfA:

Nemohla se vytvořit na místě, kde je, protože nemůžete vytvořit planetu uvnitř hvězdy. Nemohla se vytvořit někde dál a migrovat dovnitř, protože by tak migrovala celou cestu do nitra hvězdy. Tahle planeta je záhada.5

„Tato planeta je naprostou záhadou. Nevíme, jak vznikla nebo jak se dostala tam, kde je dnes.”— Astronom David Latham ze Smithsonova Centra pro astrofyziku na Harvardově univerzitě.“

Jeho kolega astronom z CfA (Center for Astrophysics) David Latham souhlasí, že “Tato planeta je naprostá záhada. Nevíme, jak vznikla nebo jak se dostala na místo, kde je dnes.”5

Kepler-78b je jen jednou takovou ‘naprostou záhadou’ z mnoha ‘záhad u exoplanet’ nedávno objevených.6 Znovu to umocňuje skutečnost, jak bláhové jsou všechny pokusy vysvětlovat vznik planet naturalisticky.7 Naprosto jasně to každému, kdo je ochoten to přijmout, posílá tuto zvěst: “Nebesa vyprávějí o Boží slávě, o díle jeho rukou mluví obloha.” (Žalmy 19:1)

 

Odkazy a poznámky

  1. Batten, D., Age of the earth—101 evidences for a young age of the earth and the universe, creation.com/age 4 June 2009.
  2. By means of data sent from the telescope on NASA’s Kepler spacecraft launched in 2009, and later confirmed using measurements from the high-precision spectrometer HARPS-North at the Roque de los Muchachos Observatory on La Palma and the HIRES spectrograph at the Keck Observatory, Hawaii.
  3. Mystery world baffles astronomers, Harvard Smithsonian Center for Astrophysics media release no. 2013-25, cfa.harvard.edu, 30 October 2013.
  4. Less than 1.6 million km (one million miles).
  5. O’Neill, I., Kepler-78b: Mystery exoplanet shouldn’t even exist, news.discovery.com, 30 October 2013.
  6. Planets baffle big bangers, Creation 36(3):9, 2014; creation.com/focus-363#planets.
  7. Hartnett, J.G., Planetary system formation: exposing naturalistic storytelling; creation.com/planet-formation, 14 April 2016. Also, Psarris, S., Our created solar system DVD (available from CMI).

5
Komentujte

Please Přihlásit to comment
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Jiří ZelinkaJoelpavelkabrtjhk - vlasta Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Joel
Při čtení článku mne napadlo toto: „říkám vám, ze Bůh je schopen Abrahámovi vzbudit potomky I z tohoto kameni!“

To je naprosto přesné, díky za tento trefný dovětek!

Joel
Joel

Výborný článek, Bůh našim sci-fi vědcům zase jednou do toho hodil vidle. Jednou? No už dávno, jen naše nejpomazanejsi hlavy před par lety učinili „velký objev“. Sasselov na to jde „chytře“ a „moudře“ tvrdí na wiki, ze ta planeta by tam byt neměla … ale jedna věc je jistá, … bude brzy pohlcena mateřskou hvězdou … asi za 3 miliardy let … Takže je to pouhá anomálie 😉 … Tak uvidíme 🙂 Při čtení článku mne napadlo toto: „říkám vám, ze Bůh je schopen Abrahámovi vzbudit potomky I z tohoto… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Nebesa mluví o Boží slávě – apoštol Pavel nemluvil do větru. Věděl, co říká.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jeho kolega astronom z CfA (Center for Astrophysics) David Latham souhlasí, že “Tato planeta je naprostá záhada. Nevíme, jak vznikla nebo jak se dostala na místo, kde je dnes.”5

– záhada? Ano, pro člověka popleteného evoluční teorií záhad ještě přibyde. To není poslední záhada, bude jich více a více.