kepler-78b-header

Kepler-78b: “Svět žhavé lávy” který “by neměl existovat”

pavelkabrt Vesmír, astronomie 13 Komentářů

David Catchpoole

Z creation.com přeložil Pavel Kábrt – 04/2018. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com

Apoštol Petr varoval před časy, kdy přijdou posměváčci, kteří budou svévolně ignorovat fakt, že nebe a země začaly existovat Božím slovem (2 Petra 3:3–5). A skutečně, dnes jsou mnozí ve veřejném životě, kteří tvrdí, že žádného Stvořitele nebylo potřeba. A spíše než aby přijali biblickou zprávu o stvoření v šesti dnech před asi 6 000 roky, místo toho tvrdí, že se vesmír vytvořil naturalistickými procesy (tj. vytvořil sám sebe) za miliardy let.

Jenže vědci dnes opakovaně narážejí na důkazy popírající teorie o evolučních počátcích a velmi dlouhém časovém období.1 Takovým jedním příkladem je exoplaneta Kepler-78b, asi o 20 % větší než Země a vážící dvakrát tolik, která byla nedávno objevena2 v souhvězdí Cygnus. Její nalezení je natolik v rozporu s teoriemi o vzniku planet, že zpráva o tom zveřejněná Smithsonovým Centrem pro astrofyziku na Harvardově univerzitě (CfA) říká, že “Kepler-78b je planeta, která by neměla existovat.”3

„Vědci dnes opakovaně narážejí na důkazy popírající teorie o evolučních počátcích a velmi dlouhém časovém období.“

Především jsou evoluční astronomové podrážděni blízkostí4 “tohoto světa žhavé lávy”5 k mateřské hvězdě; planeta ji obíhá jen za osm a půl hodiny—jedna z nejtěsnějších známých oběžných drah ve vesmíru. To se zcela “hnusí”5 současným teoriím o vzniku planet, protože současná oběžná dráha planety Kepler-78b se měla podle zmatených evolucionistických teorií o raném původu tohoto planetárního systému nacházet uvnitř své vlastní hvězdy, která měla být údajně o mnoho větší. To je samozřejmě nemožné, jak vysvětluje astronom Dimitar Sasselov z CfA:

Nemohla se vytvořit na místě, kde je, protože nemůžete vytvořit planetu uvnitř hvězdy. Nemohla se vytvořit někde dál a migrovat dovnitř, protože by tak migrovala celou cestu do nitra hvězdy. Tahle planeta je záhada.5

„Tato planeta je naprostou záhadou. Nevíme, jak vznikla nebo jak se dostala tam, kde je dnes.”— Astronom David Latham ze Smithsonova Centra pro astrofyziku na Harvardově univerzitě.“

Jeho kolega astronom z CfA (Center for Astrophysics) David Latham souhlasí, že “Tato planeta je naprostá záhada. Nevíme, jak vznikla nebo jak se dostala na místo, kde je dnes.”5

Kepler-78b je jen jednou takovou ‘naprostou záhadou’ z mnoha ‘záhad u exoplanet’ nedávno objevených.6 Znovu to umocňuje skutečnost, jak bláhové jsou všechny pokusy vysvětlovat vznik planet naturalisticky.7 Naprosto jasně to každému, kdo je ochoten to přijmout, posílá tuto zvěst: “Nebesa vyprávějí o Boží slávě, o díle jeho rukou mluví obloha.” (Žalmy 19:1)

 

Odkazy a poznámky

  1. Batten, D., Age of the earth—101 evidences for a young age of the earth and the universe, creation.com/age 4 June 2009.
  2. By means of data sent from the telescope on NASA’s Kepler spacecraft launched in 2009, and later confirmed using measurements from the high-precision spectrometer HARPS-North at the Roque de los Muchachos Observatory on La Palma and the HIRES spectrograph at the Keck Observatory, Hawaii.
  3. Mystery world baffles astronomers, Harvard Smithsonian Center for Astrophysics media release no. 2013-25, cfa.harvard.edu, 30 October 2013.
  4. Less than 1.6 million km (one million miles).
  5. O’Neill, I., Kepler-78b: Mystery exoplanet shouldn’t even exist, news.discovery.com, 30 October 2013.
  6. Planets baffle big bangers, Creation 36(3):9, 2014; creation.com/focus-363#planets.
  7. Hartnett, J.G., Planetary system formation: exposing naturalistic storytelling; creation.com/planet-formation, 14 April 2016. Also, Psarris, S., Our created solar system DVD (available from CMI).

13
Komentujte

Please Přihlásit to comment
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Route 66Václav DostálJiří ZelinkaJoelnrm Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Joel
Joel

Nrm Tak jste mne dostal … jen mi odpovězte, jsou buňky vašeho dítěte také vašimi buňkami nebo ne? Je vaše dítě vaším obrazem nebo obrazem někoho jiného? Jestliže je vaším obrazem, pak téměř vše co dělá, dělá jako vy resp vaše manželka. Když se rozhněvá, čí je to hněv? Také jsem si žil poklidně v evoluční teorii, jak jinak, když jsem jí byl od malička obklopen. Věřil jsem evoluční teorii, že jsme vznikli vývojem, tak jako někdo věří, že Bůh stvořil náš svět. Jaký je rozdíl ve víře v Boha… Číst vice »

nrm
nrm

Václav Dostál: Tak to jste na ZŠ nedával pozor, Jirásek mnoho pověstí zapsal, ale tu a tam některé pověsti i sám vybájil.

Joel: To souhlasí, nepříjemné poznání bývá častokrát v přímém rozporu s tradicemi, například mnoho tisíc let byl blesk považován za hněv bohů a dneska už na to nevěří ani svíčkové báby.

jhk – vlasta: Informací máme dostatek, Ježíšovi učedníci byli vzděláním nepoznamenáni, tak jako drtivá většina tehdejší populace. Když se k tomu připojí fakt, že evangelia byla písemně zpracována až dlouho po smrti účedníků, prostor pro bajky byl značný.

Route 66
Route 66

pane Dostále, třeba nrm při tom byl ….

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Apoštol Petr, jakožto nevzdělaný negramotný chudý rybář, neměl vůbec žádné relevantní informace o kosmických tělesech a jeho poznání Vesmíru bylo na úrovni papouškování bajek které si svépomocně vybájili ve své komunitě.

– zde se projevuje spíše nedostatek informací. A nejspíše i pohledy typu – líbí – nelíbí. To však není vina ostatních lidí – to je pouze lenost. Lenost vlastního myšlení a ochota do poznání něco investovat.

Joel
Joel

Nrm
Bohužel se s rozvojem našeho poznání objevuje nepříjemné poznání, že NAŠE představy o světě jsou tak pomíjivé až musíme vytvořit státem chráněné náboženství „vědeckého“ výkladu veškerého poznání, které však často nemá povahu „science“ ale „science-fiction“. Opájíme se novými technologickými možnostmi, které nám umožnují dříve nepoznané ale bohužel, nám odkrývají stále více i to, co vidět nechceme. Nicméně naše ego nás stále žene do předem prohraných zápasů.

Václav Dostál

nrm
Jirásek ve své pracovně vybájil mimo jiné bajku o blanických rytířích
Vy jste měl propadnout z češtiny na ZŠ! Jirásek ZPRACOVAL lidovou pověst a zařadil ji do POVĚSTÍ . Vaše porovnání by jej hluboce urazilo!

„Dneska každý blbec přece ví, že povrch Země měl mnoho stovek milionů let …“…
Odkud to každý blbec ví?? Z vyprávění jiných, kteří TAKÉ při tom NEBYLI!

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Joel
Při čtení článku mne napadlo toto: „říkám vám, ze Bůh je schopen Abrahámovi vzbudit potomky I z tohoto kameni!“

To je naprosto přesné, díky za tento trefný dovětek!

Joel
Joel

Výborný článek, Bůh našim sci-fi vědcům zase jednou do toho hodil vidle. Jednou? No už dávno, jen naše nejpomazanejsi hlavy před par lety učinili „velký objev“. Sasselov na to jde „chytře“ a „moudře“ tvrdí na wiki, ze ta planeta by tam byt neměla … ale jedna věc je jistá, … bude brzy pohlcena mateřskou hvězdou … asi za 3 miliardy let … Takže je to pouhá anomálie 😉 … Tak uvidíme 🙂 Při čtení článku mne napadlo toto: „říkám vám, ze Bůh je schopen Abrahámovi vzbudit potomky I z tohoto… Číst vice »

nrm
nrm

(2 Petra 3:3–5) „Těm, kdo toto tvrdí, zůstává utajeno, že dávná nebesa i země byly vyvolány slovem Božím z vody a před vodou chráněny.“ Apoštol Petr, jakožto nevzdělaný negramotný chudý rybář, neměl vůbec žádné relevantní informace o kosmických tělesech a jeho poznání Vesmíru bylo na úrovni papouškování bajek které si svépomocně vybájili ve své komunitě. Asi jako když Jirásek ve své pracovně vybájil mimo jiné bajku o blanických rytířích za účelem povzbuzení českého národního uvědomění. Dneska každý blbec přece ví, že povrch Země měl mnoho stovek milionů let tak vysokou… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Nebesa mluví o Boží slávě – apoštol Pavel nemluvil do větru. Věděl, co říká.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jeho kolega astronom z CfA (Center for Astrophysics) David Latham souhlasí, že “Tato planeta je naprostá záhada. Nevíme, jak vznikla nebo jak se dostala na místo, kde je dnes.”5

– záhada? Ano, pro člověka popleteného evoluční teorií záhad ještě přibyde. To není poslední záhada, bude jich více a více.