Evoluce versus Bůh

pavelkabrt Audio - Video Napsat komentář

Aneb jaká je realita v praxi

Video Living Waters

Publikováno 6. 8. 2013, moderátor Ray Comfort, vybral a připravil Pavel Kábrt – 08/2013

I když je toto video (viz níže) v angličtině, můžete si zapnout české titulky – doporučuji se na to podívat, protože to jsou jen krátké rozhovory s různými lidmi o evoluci.

Celé toto video je paradoxně uvozeno i zakončeno výrokem Richarda Dawkinse:

  • „Víra je velký zbabělý útěk, velká výmluva, jak se vyhnout potřebě přemýšlet a vyhodnotit důkazy.“

Tento výrok je vlastně v celém tom videu zesměšněn. Právě tím, že dotázaní (i profesionálové) ukazují svou víru v evoluci, aniž jsou schopni dostat ze sebe byť i ten sebemenší důkaz pro ni.

Studentům a vědcům jsou zde kladeny jednoduché otázky:

  • jste ateista?
  • věříte v evoluci?
  • můžete dát nějaký příklad přeměny druhu?
  • můžete dát příklad, kde lze evoluci pozorovat v akci?
  • můžete jmenovat nějakého význačného ateistu?

A výsledek? Naprostý krach!

Je pozoruhodné, jak studenti vysokých škol, i přírodovědeckých předmětů, ale i profesionální vědci jsou naprosto zaskočeni, pokud mají uvést nějaký důkaz evoluce! Všichni dotázaní velmi rozhodně až s chloubou řeknou „ano, v evoluci věřím“, ale když mají uvést důvod, proč v ní věří a říci nějaké příklady evolučního procesu, jsou úplně v koncích.

Jednoho vědce se tam moderátor ptá, jestli by uvedl nějaký příklad evoluce, a on odpovídá: tisíce, mohu vám jich dát tisíce. A moderátor říká: stačí mi jeden, prosím o jeden. Vědec odpovídá: já vám ale mohu dát tisíce příkladů evoluce. A moderátor dál naléhá: prosím jen o jeden příklad evoluce, jen jeden, jediný – a ten vědec zalapá po dechu a neumí říct ani jeden příklad.

Zlatou evoluční korunu tomu nasadí jedna vědecká pracovnice, která také neumí o evoluci, ve kterou pevně věří, nic věrohodného říct, ale nakonec řekne:

  • „Víte, kreacionistům chybí fantazie, chybí jim představivost!“

Tak to je opravdu skvost, taková perla evolučního myšlení. Tato dáma také na otázku, zda by jmenovala nějakého význačného ateistu, řekla „Isaac Newton“ – myslel jsem, že spadnu ze židle, když jsem to slyšel. Newton byl aktivní křesťan.

Zcela jistě je toto velmi reprezentativní ukázka, jakým způsobem dnes lidé „na evoluci věří“. Věří pevně, ale nevědí vůbec proč a neumí uvést žádná fakta pro evoluci.

Nádherné video, které končí výzvou všem dotázaným, aby přestali věřit na nesmysly a odevzdali svůj život živému Bohu, který stvořil je samé i tento svět a Ježíši Kristu, který nás vykoupil z hříchů.

Komentujte

Please Přihlásit to comment
  Subscribe  
Upozornit na