coyne-jerry

Eutanázie pro postižené děti?

Jakob Haver Důsledky evoluční ideologie 33 Komentářů

Další ovoce evolučního myšlení

Dominic Statham

(na creation.com zveřejněno 22/08/2017, přeložil Jakob Haver – 08/2017)

Profesor Jerry Coyne je evoluční biolog na universitě v Chicagu, výrazný kritik kreacionistů a autor knihy „Faith vs. Fact: Why Science and Religion are Incompatible“ (Víra vs. Fakta: Proč jsou věda a náboženství neslučitelné).1 Nedávno ve svém blogu (nazvaném „Proč je evoluce pravdivá“) obhajoval eutanázii těžce postižených novorozených dětí.2

(Foto: evoluční biolog profesor Jerry Coyne)

coyneCoyne se ptá: „Pokud je možné provést potrat plodu se závažnou genetickou vadou, jako např. mikrocefalie, spina bifida a podobně, proč tento stejný plod nemůžete usmrtit ihned po jeho narození?“ Musím uznat, že jeho logika zní perfektně; a právě to jasně ukazuje, proč je potrat špatný. Jakmile jednou přijmeme usmrcení dítěte v lůně, potom je zpochybněna posvátnost veškerého lidského života.

„Jakmile jednou přijmeme usmrcení dítěte v lůně, potom je zpochybněna posvátnost veškerého lidského života.“
Někdo by se mohl ptát, jak může být ospravedlnitelné vzít jakýkoliv lidský život. V tomtéž článku Coyne odpověděl: „Koneckonců, eutanázii provádíme u našich psů a koček, pokud by jim prodloužení života působilo muka; tak proč to nerozšířit i na lidi?“ Shodně se svým evolučním pohledem, nevnímá žádný rozdíl mezi lidmi a zvířaty. (Mladý Charles Darwin by souhlasil. On napsal: „Lidé často mluví o nádherné události poté, co se objevil člověk s intelektem – ovšem objev hmyzu zase s jinými schopnostmi je mnohem úžasnější.“ 3Opět nemohu s Coynovou logikou nesouhlasit; A to jasně ukazuje na nebezpečí evolučního přesvědčení. Jakmile jednou přijmeme, že nejsme víc než zvířata, pak by se opravdu mohlo zdát, že vzít lidský život je zcela přijatelné.

Oproti tomu Bible jasně říká, že jsme mnohem víc než zvířata. Byli jsme stvořeni k obrazu Božímu a máme jak duchovní, tak i fyzickou přirozenost (Genesis 2: 7). Proto se Coyne opět pohybuje na velmi nejisté půdě, snaží-li se tvrdit, že když novorozenci nemají duševní schopnost porozumět smrti, nemohou se jí ani bát. Děti však duchovně vnímají ještě před narozením (Lukáš 1:41). Jak potom může někdo vědět, že když se blíží smrt, že se nebojí?

Kam až to povede?

Coyne odmítá obavu, že eutanázie dětí nás zavleče na „šikmou plochu“ a povede k eugenice podobné nacismu.(česky o eugenice zde – pozn.překl.) Napsal: „Toto se na místech, kde je asistovaná sebevražda nebo eutanázie dospělých legální, neprojevilo.“ Jak uvedl neurochirurg Michael Egnor, „zabíjení postižených dětí proto, že nejsou hodné života, nepovede k nacistické lékařské praxi. Toto už je nacistická lékařská praxe“ 4

„Jakmile jednou přijmeme, že nejsme víc než zvířata, pak by se opravdu mohlo zdát, že vzít lidský život je zcela přijatelné.“
Historie ukázala, že obhájci eutanázie nejsou nikdy spokojeni. Belgie legalizovala asistovanou sebevraždu v roce 2002, „za přísných podmínek“ a pouze pro ty, kteří „trpí neustálou a nesnesitelnou fyzickou nebo psychickou bolestí“ .5 Ale eutanázie byla také použita u lidí z důvodu autismu, anorexie, mezní poruchy osobnosti, syndromu chronické únavy, částečné paralýzy, hluchoslepoty a maniodepresivní psychózy.6 Nyní jeden z padesáti Belgičanů umírá za použití eutanázie a toto „právo“ bylo dokonce rozšířeno i na děti. V Holandsku ministři zdravotnictví a spravedlnosti navrhli, aby byla asistovaná sebevražda poskytnuta těm, kteří prostě „cítí, že jejich život je dokončen“ a nyní si přejí zemřít.7

Závěr

Coyne tvrdí: „Až zmizí náboženství… zmizí také silný odpor vůči eutanázii dospělých a novorozenců.“ Znovu s ním musím souhlasit; A je jistě pozoruhodné, že se tato výzva k zabíjení dětí objevuje na internetových stránkách, zaměřených na „dokazování“ evoluce. Coyne odmítl Boha, který ho stvořil a ztratil tak veškerý smysl pro realitu. Nyní nerozumí a ani nemůže rozumět lidské přirozenosti a nemůže nadále o těchto otázkách uvažovat správně.

Spíše než nabízení „důstojnosti v umírání“ (oblíbený slogan lobbistů pro eutanázii), legalizace zabíjení devalvuje lidi a zbavuje je postavení nositelů Božího obrazu. Prosadit skutečnou přirozenost člověka a zabránit tomu, aby se společnost víc a víc nepotápěla do těchto zmatků a omylů můžeme jen tím, že se budeme držet biblické zprávy o stvoření. Dělat spravedlivé zákony a správně pečovat o druhé můžeme jen tak, že budeme na lidi pohlížet stejně, jako to dělá Bůh.

Komentář – admin:

Od Darwina po Hitlera – připomínka tragické historie pseudovědy

(zdroj – Evolution News and Science Today)

Články s podobnou tématikou na tomto webu viz např.:
Temná stránka Charlese Darwina: kritická analýza vědecké ikony
Darwin je univerzální kyselinou, která narušuje vše
Hitlerovy děti „panské rasy“ pronásleduje jejich minulost
Darwinovské lékařství – předpis pro nezdar
Maciej Giertych: vyučování evoluce v evropských školách

Je to 110 let od zavedení prvního zákona o eugenice v Indianě roku 1907. Zákon tak otevřel dveře podobným právním úpravám napříč Spojenými státy a nakonec vyvrcholil hrůzami nacistického Německa.

V Indianě byla nařízena povinná sterilizace proti „nenapravitelným zločincům“, „slabomyslným“, „hloupým“ a dalším, včetně těch, kteří byly uznáni jako nemocní duševní chorobou.

comment image

Eugenika byla v té době vědeckým „konsensem“ hlavního vědeckého proudu. To bylo podpořeno akademickou prestiží zastánců nejlepších výzkumných univerzit. Hlavními odpůrci byli duchovní a jiní náboženští aktivisté, kteří měli být tímto „vědeckým“ názorem označeni za naivní nebo i hůře.

Jen smutně poučná lekce holokaustu, vedoucí k masovým vraždám v inspiraci eugenikou, nakonec tuto myšlenku v očích nejvíce uznávaných lidí zdiskreditovala.

Dr. West vyvozuje několik závěrů:

 1. Vědecký „konsenzus“ může být fatálně špatný a tím také nebezpečný.
 2. Zásadní obhajobou pravdy proti nespravedlnosti je otevřená debata, nikoli jen pasivní přijímání toho, co je hlásáno ve jménu vědy.
 3. Nutnost odolat lákavé nálepce vědeckosti – mylnému přesvědčení, že vědci v každé chvíli a ve všech otázkách vědí vše nejlépe.

Odkazy a poznámky

 1. Woodmorappe, J., Atheist fantasies vs fact, Review of ‘Faith vs Fact: Why Science and Religion Are Incompatible’ by Jerry Coyne, J. Creation 30(2):40–45, 2016.
 2. Coyne, J.A., Should one be allowed to euthanize severely deformed or doomed newborns?, 13. července 2017; whyevolutionistrue.wordpress.com.
 3. Darwin, C., Notebook B, s. 207, 1837–1838; darwin-online.org.uk.
 4. Egnor, M., Darwinian biologist endorses killing handicapped babies who “suffer”, 17. července 2017; evolutionnews.org.
 5. Belgium legalises euthanasia, BBC News, 16. května 2002; news.bbc.co.uk.
 6. Aviv, R., The death treatment, The New Yorker, 22. června 2015; newyorker.com.
 7. Philippe, J., Dutch government proposes assisted suicide for those who feel “life is completed”, Evangelical Focus, 11. listopadu 2016; evangelicalfocus.com.

Související články

 1. Abortion ‘after birth’? Medical ‘ethicists’ promote infanticide
 2. Abortion: The answer’s in Genesis
 3. Atheist fantasies vs fact
 4. Should animals be given “human rights?”
 5. Made in the image of God
 6. Darwinism and the Nazi race holocaust
 7. Can we be good without God?

Další čtení

 1. Human Life Questions and Answers
 2. Morality and Ethics Questions and Answers

33
Komentujte

Please Přihlásit to comment
24 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
BiostrojStanislav Hrouzekjhk - vlastaVáclav DostálOndra-P Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
admin

Biostroj
Máte to celé pomotané. To přece nepochopíte, když nechcete. A vy zjevně nechcete. A takové, kteří MOHOU vědět, ale nechtějí a svévolně se tomu příčí, nazývá Bible hlupáky a darebáky.

Že cítite hněv, a dokonce hluboký? A co teprve váš Stvořitel. Tak si tu tiše čtěte a nerouhejte se. Pohybujete se v teritoriu, jehož obyvatelé uznávají Boha jako svou nejvyšší autoritu, a samozřejmě také i jako Dárce života. Jste na CIZÍM pozemku, tak se podle toho chovejte.

Biostroj
Biostroj

– Odmietanie potratov alebo eutanázie v akomkoľvek prípade je podľa vás dobré-morálne-láskavé? – Je podľa vás lepšie žiť a trpieť ako byť mŕtvy? – Myslíte si, že sme kategoricky odlišní od zvierat, nielen, že sme inteligentnejší a máme intenzívnejšie vedomie? (v prvom prípade sa nedá žiadnym množstvom utrpenia zvierat dorovnať utrpenie človeka (alebo šťastie), v druhom prípade jednoznačne áno) – Ak by sme nemali zasahovať a ukončovať vývoj plodu, ktorého cítenie je ešte zjavne menšie než mačacie, z toho dôvodu, že by to bola síce takmer bezbolestná, ale vražda, nemali… Číst vice »

admin

Prý „Stanislav Hrouzek“
Eutanázie existovala odnepaměti. Nikoli až po vzniku evoluční teorie.

To proto, že evolucionisté existovali odnepaměti. Nikoli až od vzniku evoluční teorie. Darwin jen s tím celým humbukem vyšel na veřejnost jako první. Jejich společný předek není nikdo jiný, než Satan, otec lži a lhář od počátku.

Proto by také nějaké umělé roubování veškerého zla na evolucionisty bylo nošení dříví do lesa – oni ho mají již dávno zděděné ve své genetické výbavě.

Stanislav Hrouzek
Stanislav Hrouzek

Eutanázie existovala odnepaměti. Nikoli až po vzniku evoluční teorie.

Snaha na evolucionisty jakkoli uměle naroubovat veškeré zlo je jasnou známkou dogmatismu, omezenosti a fanatismu.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Dawkinsovi se dnes posmívají i biologové, kteří jinak o sobě říkají, že jsou hrdí ateisté a říkají jako proboha, přece když jsem ateista, tak se nemusím uchylovat k tomu, že bych člověka považoval za soubor atomů nebo za nějaký shluk buněk.“ abych to vysvětlil – ale vždyť ono to tak ve skutečnosti právě je – člověk JE pouze soubor atomů, potažmo buněk…. z toho materiálního hlediska. K tomuto zjištění skutečně věda došla. Věda zabývající se strukturou, složením. Protože kdyby k tomu nedošla – nikdo z evolucionistů by tu evoluci zde… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Dawkinsovi se dnes posmívají i biologové, kteří jinak o sobě říkají, že jsou hrdí ateisté a říkají jako proboha, přece když jsem ateista, tak se nemusím uchylovat k tomu, že bych člověka považoval za soubor atomů nebo za nějaký shluk buněk.“

– zase oxymoron. Jak toto může evolucionista říci – a myslet si přitom – že to tak skutečně je? V tom případě nemá všech pět pohromadě.

admin

Dodatek ještě k předchozímu komentáři A tak je dobré aspoň vědět, jací vůdcové že to stojí v čele té darwinovy temné party. Včera večer jsem na TV Noe sledoval diskusi u kulatého stolu na téma Věda a víra. Celkem nic světoborného, jak ani v podobných pořadech není příliš možné, ale zazněl tam aktuální názor na R. Dawkinse přímo z úst našeho předního evolučního teologa, Mgr. Marka Váchy, jehož jádro přepisuji – jinak konkrétní místo, kde to říká, si pustíte na videu od času 1:06:12. Není bez zajímavosti, co si o… Číst vice »

admin

Václav Dostál Závěry jsou logické, ale morálně špatné. Za velmi zlé až děsivé považuji fakt, že toto myšlení bez jakékoliv špetky morálky není vůbec minulostí, ale slyšíme to dnes a pěkně zhusta. Známé rčení, že „lidé, kteří se nepoučili z minulosti, jsou odsouzeni prožít ji znovu“ přichází opět na scénu. Z článku jasně vyplývá, že Coyne je nejen současník, ale že tyto výroky vyplodil docela nedávno. Je to hlas, který s přibývajícími roky jen sílí – velký představitel slavného triumvirátu „3D-boys“ Dawkins tweetoval už v roce 2014 na jeden komentář… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Václav Dostál.

Pokračujme stejnou logikou:

– na logiku se u některých lidí nehraje. Tam se hraje dost často na to – co já chci. Říká se tomu dost často – podle lidské vůle…… Ale jinak myslím dobrý postřeh.

Václav Dostál

Coyne se ptá: „Pokud je možné provést potrat plodu se závažnou genetickou vadou, jako např. mikrocefalie, spina bifida a podobně, proč tento stejný plod nemůžete usmrtit ihned po jeho narození?“
Pokračujme stejnou logikou: „A proč by by se neměl usmrtit dospívající, u měhož se vrozená vada začala projevovovat až v pubertě?“ To ovšem může platit i pro „členy špatně vyvinuté rasy“ nebo pro „příslušníky utlačovatelských tříd,“ tak jak to už v historii platilo.
Závěry jsou logické, ale morálně špatné. Nikoliv ovšem podle morálky Sparťanů nebo nacistů či podle „Desatera budovatelů komunismu.“

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: .- Ondra.

Vlasta Jediné, co jsem z tvého příspěvku pobral, je toto

– dodatek – co Jsi nepobral? Proč?

Ondra-P
Ondra-P

Vlasta Jediné, co jsem z tvého příspěvku pobral, je toto: Předpokladem křes´tanské víry je člověk podle Boží podoby – zřejmý konstrukt. Předpokladem ET je – nevědomá přírodní síla, ještě k tomu nijak neprokázaná/nemluvím o mutacích. A na to tedy mohu reagovat. A co jako, Vlasto? 1) To, že věřící křesťan akceptuje evoluci jako proces, neznamená, že tam na to „předním místě“ nemá právě Boha. Pochopitelně, že má, když je věřící. Proto i teistický evolucionista akceptuje tezi o tom, že člověk je tady záměrem – jako poukázání na Boha. Rovněž to… Číst vice »

admin

Joel
odkazujete na informaci vytvořenou, „aby se o tom něco řeklo a podstata zůstala skrytá“

Ten alespoň obecný odkaz jsem k vašemu prvnímu komentáři připojil hlavně proto, že vy jste uvedl jen superkrátké heslo „čínský Harbin a Unit 731“, a nic víc – to ale nemusí říci řadě lidí vůbec nic.

Takže ten váš nynější odkaz tam měl být buď už hned nebo byste měl být rád, že jsem vám tam doplnil aspoň něco 🙂

Joel
Joel

Dobrý den, ještě k tomu Harbinu, odkazujete na informaci vytvořenou, „aby se o tom něco řeklo a podstata zůstala skrytá“. Nějak jim tam vypad ten Darwin. Doporučuji spíše tento článek (text, který chci zdůraznit, začíná pod fotkou s Ukrajinskými fašisty – cca polovina článku): http://shoebat.com/2017/08/18/one-thousand-neo-nazis-are-about-to-take-to-the-streets-of-berlin-in-a-major-rally-to-worship-a-german-mercenary-who-fought-for-the-islamic-ottoman-empire-the-germano-ottoman-alliance-is-coming/

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Ondra. Taky jsem psal, že se jí týkají i další obory. Primárně jsem měl na mysli biologii. O co ale šlo bylo to, že ET „nepřikazuje“ zabíjet postižené jedince apod. To nepřikazuje ani Bůh. V Bibli je to jasně napsané. Jaké evoluční předpoklady? Evoluční předpoklad je tento – pokud je člověk výsledkem vývoje – pak se na vše, co člověk dělá pohlíží tak, že je všechno pouze výsledkem tohoto vývoje – a to nejen vývoj mozku, ale i vývoj lidského přemýšlení a myšlení. Z toho vyplývá, že se… Číst vice »

Ondra-P
Ondra-P

Vlasta

– ne. Evoluční teorie není o biologii.

Taky jsem psal, že se jí týkají i další obory. Primárně jsem měl na mysli biologii. O co ale šlo bylo to, že ET „nepřikazuje“ zabíjet postižené jedince apod.

– ale samozřejmě že se při potratech a eutanázii vychází z oněch „evolučně vědeckých“ předpokladů. Z čeho jiného by se asi mělo vycházet? Snad z Bible?

Jaké evoluční předpoklady?

Ondra-P
Ondra-P

Ale jde o to, která z těchto dvou nauk (že my lidé jsme zvířata ze zvířat, anebo či nás stvořil milující Bůh) je více zneužitelná. A to je jasné, stejně jako jsou jasná historická fakta

Obě jsou zneužitelné. Zneužily se aspekty z ET, zneužila se Bible. No a?

Přestaňte laskavě už hanět evolucionisty jako a priori špatné jedince.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Ondra –

Evoluční teorie je o biologii.

– ne. Evoluční teorie není o biologii.

Nejsou to vědecky doložitelné názory, nemají tudíž samotný základ v ET To samé platí o potratech či eutanázii..

– ale samozřejmě že se při potratech a eutanázii vychází z oněch „evolučně vědeckých“ předpokladů. Z čeho jiného by se asi mělo vycházet? Snad z Bible?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Pavel Kábrt. Ale jde o to, která z těchto dvou nauk (že my lidé jsme zvířata ze zvířat, anebo či nás stvořil milující Bůh) je více zneužitelná. A to je jasné, stejně jako jsou jasná historická fakta – ano souhlasím. Samozřejmě je více zneužitelná ta evolucionistická – neboli – ona víra, že pocházíme ze společných předků se zvířaty. Je to prostě rozdíl mezi tím, zdali lžu, nebo říkám pravdu. Když budu říkat lež a ještě k tomu tomu říkat věda, pak ten druhý člověk bude žít ve lži.… Číst vice »

Ondra-P
Ondra-P

Admin

Když eskamontéři ET, která je, jak říkáte o biologii, dokazují PRÁVĚ POMOCÍ TÉTO „BIOLOGIE“ každému horem-dolem už 150 let, že všechno je náhoda, nic nemá smysl ani příčinu, dobro nebo zlo je pouhá iluze a všechno je jen o přežití nejsilnějších, pak tu nevyprávějte báchorky o nějaké subjektivní interpretaci jedinců.

ET není o původu života. Neznám názory všech evolucionistů-vědců, ale nevěřím tomu, že VŠICHNI tvrdí to, co výše uvádíte.

Možná by bylo dobré to Vaše tvrzení dokázat. Apropo – existence věřících evolucionistů vyvrací Váš, v obecném měřítku uvedený, názor.

admin

Ondra-P
Tak ještě jiný příklad. Evoluční teorie je o biologii.

Jistěže chápu, co tu mocímermo chcete říci – ale neříkáte žádný jiný příklad, jen opakujete dokola stejný blud.

Když eskamontéři ET, která je, jak říkáte o biologii, dokazují PRÁVĚ POMOCÍ TÉTO „BIOLOGIE“ každému horem-dolem už 150 let, že všechno je náhoda, nic nemá smysl ani příčinu, dobro nebo zlo je pouhá iluze a všechno je jen o přežití nejsilnějších, pak tu nevyprávějte báchorky o nějaké subjektivní interpretaci jedinců.

Ondra-P
Ondra-P

Admin, Pavel Kábrt Tak ještě jiný příklad. Evoluční teorie je o biologii. Teď myslím popisování procesu evoluce apod., nikoliv jiné obory, které s ET, při jejím dokazování, souvisejí (paleontologie apod.). A když budu ET v této věci studovat, tak zjistím interpretace kolem ni. Pokud ale někdo s evolucionistů do toho začne vkládat svoje myšlenky, že negroidní rasa je méně vyvinutá, nebo že žena je na nižším vývojovém stupni apod. – tak jsou názory/představy té dotyčné osoby. Nejsou to vědecky doložitelné názory, nemají tudíž samotný základ v ET To samé platí… Číst vice »

admin

Darwin a s ním všichni další architekti ET jsou v tom samozřejmě nevinně – oni JEN pro všechna ta zvěrstva perfektně vytvořili projektovou dokumentaci a prováděcí předpisy. Nebyl to Darwin, kdo umožnil dívat se na člověka podle různých parametrů (výška, stavba kostry, tvar lebky, barva očí a vlasů, hustota ochlupení atd.)? Člověk tak byl snížen na „živočicha“, aby vzápětí mohli „badatelé“ rovnat ostatní lidi jako zeleninu do předem připravených bedýnek. Neoplýval Hiitler nadšením pro Darwina, když na jeho počest v knize Mein Kampf nešetřil slovy chval: “Ten boj byl samozřejmě… Číst vice »

pavelkabrt

Ondra Článek má (připadá mi to) ambice přisuzovat konceptu ET něco, co z něho nevyplývá. A Tvůj komentář zase mně připadá jako popírání nepopiratelného a snaha očistit ET od jasného zrůdného dopadu na lidstvo, který je historicky nepopiratelný. Nejde o jednotlivé osobnosti, v tom se šeredně mýlíš, jde o nauku: zda ta je spíše zneužitelná než třeba učení Ježíše Krista. A zde není o čem diskutovat, článek to jasně rozebírá. Samozřejmě, že každý darwinista není nacista, stejně jako každý křesťan nebyl členem křižáků či inkvizice. Ale jde o to, která… Číst vice »

Václav Dostál

Poměrně často se v televizi můžeme obdivovat hrdinství rodičů postižených dětí. Také ověřené zkušenosti o blahodárnosti rodinného prostředí a o nevhodnosti ústavní výchovy postižených dětí. Už někdo zkusil takovým rodičům předložit ony pochybené evolucionistické názory? Díky Bohu, že je nikdo přímo nevnucuje. Jenže závěry dr.Westa bohužel platí pro celou evolucionistickou neboli mainstreamovou „vědu“! Sám jsem mnohokrát byl vystaven námitce některého svého „oponenta“, že dané problematice nerozumím a že bych přijmout právě onen „standardní“ přístup, zaujímaný většinou odborníků! Takové „doporučení“ mi přitom bylo předkládáno spolu s mnoha odsudky a předsudky, kombinované… Číst vice »

Ondra-P
Ondra-P

Článek má (připadá mi to) ambice přisuzovat konceptu ET něco, co z něho nevyplývá. Vždycky je to o lidech – jejich názorech, postojích. Z ET neplyne, že by měl člověk obhajovat eutanázii těžce postižených dětí, potraty apod. Ano, najdou se jedinci, kteří budou svoje myšlenky nabalovat na oblast kolem ET – čili zneužívat to k podpoře svých názorů. To je úplně to samé, jako když se věřící ke konání amorálních činů či hlásání nějakých kontroverzních témat zaštiťují náboženskými knihami, ze kterých ale ta konkrétní věc neplyne. Je to o tom,… Číst vice »

admin

Joel
Darwin to je take čínský Harbin a Unit 731

bližší info – zde

Joel
Joel

Darwin to je take čínský Harbin a Unit 731

pavelkabrt

Dr. West vyvozuje několik závěrů: Vědecký „konsenzus“ může být fatálně špatný a tím také nebezpečný. Zásadní obhajobou pravdy proti nespravedlnosti je otevřená debata, nikoli jen pasivní přijímání toho, co je hlásáno ve jménu vědy. Nutnost odolat lákavé nálepce vědeckosti – mylnému přesvědčení, že vědci v každé chvíli a ve všech otázkách vědí vše nejlépe. Jen bych připomněl, že jedinou a skutečnou vědou, je věda pokusu a pozorování a opakovatelnosti dějů – všechno ostatní patří do dějepisu, hypotéz, forenzních zkoumání, mýtů, nepodložených, nefalzifikovatelných a neverifikovatelných a často pohádkových příběhů. Tím se… Číst vice »

pavelkabrt

Já moc díky! P.

admin

Díky Pavle, udělám to.

pavelkabrt

Komentář Admina je velmi důležitý a možná měl být vtělen pod čáru do článku. PK

admin

Od Darwina po Hitlera – připomínka tragické historie pseudovědy (zdroj – Evolution News and Science Today) Články s podobnou tématikou na tomto webu viz např.: Temná stránka Charlese Darwina: kritická analýza vědecké ikony Darwin je univerzální kyselinou, která narušuje vše Hitlerovy děti „panské rasy“ pronásleduje jejich minulost Darwinovské lékařství – předpis pro nezdar Maciej Giertych: vyučování evoluce v evropských školách Je to 110 let od zavedení prvního zákona o eugenice v Indianě roku 1907. Zákon tak otevřel dveře podobným právním úpravám napříč Spojenými státy a nakonec vyvrcholil hrůzami nacistického Německa.… Číst vice »