Dvoubarevná dvojčata

pavelkabrt Původ člověka 0 Koment.

Fotografie Gary RobertsFotografie Gary Roberts

Creation Ministry International

(Z http://creation.com/two-tone-twins přeložil M. T. – 1/2012)

Na těchto stránkách je článek o podobném případu, kdy se černým rodičům narodilo bílé dítě, je to zde: http://kreacionismus.cz/content/zahada-genetiky-%E2%80%93-bile-dite-cern…

Věřte či nevěřte, ale tahle dvě krásná děvčátka jsou dvojčata. Narodila se v dubnu 2005 v Nottinghamu, Velká Británie; modrookou Remee (na fotografii vlevo) bychom nazvali ‚běloškou‘, zatímco mnozí lidé by označili její hnědookou sestřičku, Kian, za ‚černošku‘ (1).

Obě děvčátka se brzy ocitla v centru značné pozornosti médií. Novinové články referovaly o tom, že oba jejich rodiče (foto níže), Kylie Hodgsonová a Remi Horder, ‚mají bílé matky a černé otce‘ (2).

Zmíněná dvě děvčátka nám pomáhají odpovědět na jednu z otázek, která trápí lidi v souvislosti s Biblí. Byl-li zde na počátku jen jeden muž a jedna žena, kde se tu pak vzaly všechny ty ‚rasy‘ s ‚odlišnou barvou pleti‘? Remee a Kian dokazují, že je to prostě genetická záležitost – sejdou-li se ty pravé geny, mohou se v jediné generaci objevit veškeré možné varianty vzhledu i barvy pleti (3).

Photo by Gary Roberts,Photo by Gary Roberts,

Takže byli-li Adam a Eva zhruba středně hnědí díky směsi ‚světlých‘ a ‚tmavých‘ genových informací podobně jako rodiče Remee a Kian, mohli bychom tak vysvětlit přítomnost všech odstínů barvy pleti od těch nejtmavších až po ty nejsvětlejší u jejich dětí i v budoucích generacích.

Kian a Remee jsou také dokladem biblické pravdy o tom, že jsme všichni příbuzní – všichni patříme do jedné rodiny založené Adamem a Evou i Noemem a jeho rodinou, přesně tak, jak to praví Bible.

Odkazy a poznámky

1. Laing, L., Twins in a million, The Sunday Mail (Brisbane), 12 March 2006, str. 3
2. ABC News, Jedno z dvojčat je bílé, druhé černé – oba rodiče dvojčat mají bílé matky a černé otce, abcnews.go.com/GMA/story?id=1813509, 19. září 2006.
3. Pigment odpovědný za ‚barvu‘ pleti se nazývá melanin. Máme-li mnoho tohoto pigmentu, jsme velmi tmaví (‚černí‘). Pokud ho máme málo, naše pokožka bude světlá. Viz Kniha odpovědí na otázky kolem Stvoření, kapitola 18: ‚Jak vznikly jednotlivé „rasy“?‘, Creation Ministries International, Brisbane, Austrálie, 2006.

(Článek je též k dispozici v albánštině, čínštině (zjednodušené), čínštině (tradiční) a v urdštině (psané arabským písmem))

Příloha Velikost
00481-23.1.2012-dvoubarevna_dvojcata.doc 70.5 KB
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
wpDiscuz