Důkaz nebe

pavelkabrt Ostatní, různé Komentujte

Dostal jsem emailem už podruhé upozornění na knihu DŮKAZ NEBE, která vyšla zatím jen v angličtině: Proof of Heaven, Simon&Schuster, New York 2012.

Níže najdete českou anotaci k této knize a několik dalších odkazů na webové stránky, kde se o této knize (česky) mluví.
Pavel Kábrt

Ahoj Pavle,
nevím, jestli ta informace už na tvých stránkách někde není, ale pro všechny případy ji posílám. Tu knihu jsem právě dočetl a je to fakt bomba.
Srdečně zdravím,
Pavel

Zážitky lidí ve stavu klinické smrti (Near-Death Experience, NDE) renomovaný bostonský neurochirug Eben Alexander vždycky odmítal jako fantastické halucinace, které z přísně vědeckého hlediska nemají žádný reálný podklad… Až do dne, kdy sám onemocněl zvlášť agresivní formou bakteriální meningitidy, která napadá především šedou kůru mozkovou. V sedmidenním kómatu, kdy jeho mozkové funkce byly prakticky nulové, prožil zvláštní stav vědomí, který později, když se zcela proti očekávání lékařů opět uzdravil, vylíčil ve své knize „Důkaz nebe“ (Proof of Heaven, Simon&Schuster, New York 2012) .

To, co dosud sám pokládal u jiných za halucinace, v jeho případě halucinacemi prokazatelně být nemohlo, protože halucinace je schopen produkovat pouze mozek alespoň částečně fungující, kdežto jeho byl prakticky „vypnutý“. I v tomto stavu však jeho vědomí fungovalo, dokonce na daleko vyšší úrovni. Nejenže mohl vnímat světlo, barvy, vůně a hudbu, ale i beze slov dokázal komunikovat s nadpozemskými bytostmi, v jediném okamžiku si osvojovat poznatky, které by na zemi vyplnily řady tlustých svazků, pochopit vzájemnou provázanost veškerého hmotného i duchovního bytí v nesčetných vesmírech i jejich nejvyšší jednotící princip – lásku. Po zázračném, lékařsky nevysvětlitelném návratu do života a úplném uzdravení z vražedné choroby (lékařská historie takový případ dosud nezaznamenala) je nezvratně přesvědčen, že vědomí existuje nezávisle na mozku a hmotě vůbec, že hmotný svět je jen nepatrnou částí nekonečně širší reality normálně nepřístupné našim smyslům i vědeckým přístrojům, a založil vědeckou komunitu Eternea, která poznatky z této oblasti systematicky shromažďuje a zpracovává (www.eternea.org). Více o něm i jeho knize najdete na stránkách www.lifebeyonddeath.net (anglicky).

Další informace (česky):

http://www.blisty.cz/art/65461.html

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

  Subscribe  
Upozornit na