dalsi evolucni fantazmagorie o puvodu cloveka

Další evoluční fantazmagorie o původu člověka

pavelkabrt Původ člověka 25 Komentářů

Jak všichni dobře víme, evoluční teorie se skládá z mytologických příběhů vymýšlených Darwinovou partou, často pod vlivem alkoholu, jak nám jeden z těchto mýtotvorců přiznal. Po několika pivech tyto lidi napadají „úžasné vědecké myšlenky“, třeba o dávné historii lidstva, no a pak už se to jen vytiskne do školních učebnic a náš původ je „přírodovědecky podložen“, ovšem jen do doby, než jiný evoluční mytolog přijde s jiným příběhem, na základě dalšího nálezu v terénu. To se pak ve jménu pokroku vědy staré příběhy změní, jako třeba nyní, po desetiletí tradovaného evolučního antropologického mýtu o původu člověka z Afriky.

Děkuji Ing. G. S., která mne upozornila na následující článek:

Původ lidí se určuje podle nálezů zkamenělin. Nejstarší, které se datují k rozdělení vývojových větví prvních lidí a opic před sedmi milióny lety, pocházejí ze střední Afriky. Nový objev ale ukazuje, že k rozdělení došlo nejen jinde než v Africe, ale také dříve. V oblasti Bulharska a Řecka se totiž předchůdci člověka nacházeli již před 7,2 milióny lety.

Náš prapředek dostal jméno Graecopithecus freybergi a přezdívku El Graeco. Našly se, respektive z tohoto druhu, jen dva fragmenty: dolní čelist v řecké obci Pyrgos Vasilissis jižně od Atén a horní stoličky v oblasti Čirpan ve středním Bulharsku.
Mohli žít na mnoha místech

„Učinili jsme objev, který mění místo a čas zrodu evoluční linie, která vede k hominidům až k dnešnímu lidstvu. Předpokládalo se, že evoluční historie lidí vychází z Afriky, konkrétně rovníkové. První kroky lidstva se ale nejspíše odehrály ve východním Středomoří,” uvedl pro agenturu AP Nikolaj Spassov z Bulharské akademie věd, jeden z vedoucích výzkumu. Hominidé je skupina spojující orangutany, gorily, šimpanze a lidi.

Článek pokračuje zde.

25
Komentujte

Please Přihlásit to comment
25 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
TrevisoCZjhkSSKSSKPavel Kábrt Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Treviso
Treviso

kreacionisté se nic nového učit nemusí už 2000 let

To je důvod, proč nic nechápete 🙂

Route 66
Route 66

neo-neo-neo-neodarwinisté

—————————————————

Až naši přátelé jednou, někdy v dalekém budoucnu dojdou ku konečnému a definitivnímu počtu neo-neo-neo-neo-neo-neo………to, co se před nimi objeví a tím také jim zůstane bude – kreacionismus

Treviso
Treviso

Koukám, že kreacionisté jsou celí zoufalí z představy, že by se museli učit něco nového. 🙂

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jakékoli tvrzení vědce nebo kohokoli pronesené mimo peer-review systém vědeckých publikací má z vědeckého hlediska nulovou relevanci.

– chtělo by to postupovat obdobně i v tom, že jakékoli tvrzení, které není v souladu s Biblí – by mělo mít také nulovou hodnotu. Nebylo by to vůbec od věci.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – SSK. Příbuznost lidí a ostatních lidoopů je zjevným faktem – zjevným faktem je spousty věcí, např. to, že lidem se rodí zase lidé a život nevzniká z neživého. Je to dokonce ověřeno a potvrzeno tolika generacemi, že by se i některý vědec musel stydět před takovou horou nezávislých faktů. Příbuznost lidí a opic je zjevným faktem pouze a jen proto, protože se někdo rozhodl dát rovnítko mezi nejbližší dva druhy – které jsou si nejvíce podobné – rovnítkem budiž teorie evoluce. A nejen mezi lidmi, ale mezi vším… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Hmmm, hmmmm SSK.

No a to je právě rozdíl mezi kreacionismem a vědou. V kreacionismu se říká. Ve vědě může mít nějakou váhu jen a pouze to, co bylo publikováno ve vědeckém časopise a co prošlo recenzním řízením. Ještě větší váhu to získává, když je to potvrzeno nezávislými studiemi, které také prošly recenzním řízením. To, co si vědec vykládá v rozhovorech, nemá z vědeckého hlediska nulovou hodnotu.

– inu, i „kanonická“ Bible prošla takovým řízením — hmmm, hmmmmm. Jenomže holt nebylo vědecké že SSK? No jo no, holt smůla…….

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – SSK. Navíc si všimněte, že ona vůbec nezpochybňuje opičí původ člověka. Jenom říká, že podle ní nikdy nebudeme schopni přesně určit, kdy se lidi odštěpili od společných lidoopích předků – to půjde dost těžko, když nikdy žádný takový předek neexistoval. Co ale určitě půjde, bude to, že se někteří lidé budou snažit tento vývoj – nějak verifikovat, neboli – aby se to z některých domněnek – stala jistá věc. K tomu jsou potřeba určité důkazy, ale v tomto případě bych spíše řekl, že je k tomu nutná velká… Číst vice »

SSK
SSK

Šlo by nějak zařídit, abych věděl, že jsem odhlášený? Všechno vypadá normálně „přihlášeně“ (vidím třeba svého avatara atd.) a když pak chci upravit svůj post, zjistím, že vlastně nejsem přihlášený a úpravu nelze udělat.

SSK

Pavel Kábrt Až někdo z křesťanů řekne, že Bible je kupa nesmyslů, doufám, že evolucionisté pochopí, že je to jen nadsázka a vůbec naprosto žádné zpochybnění Bible. PK No a to je právě rozdíl mezi kreacionismem a vědou. V kreacionismu se říká. Ve vědě může mít nějakou váhu jen a pouze to, co bylo publikováno ve vědeckém časopise a co prošlo recenzním řízením. Ještě větší váhu to získává, když je to potvrzeno nezávislými studiemi, které také prošly recenzním řízením. To, co si vědec vykládá v rozhovorech, nemá z vědeckého hlediska… Číst vice »

SSK

Navíc si všimněte, že ona vůbec nezpochybňuje opičí původ člověka. Jenom říká, že podle ní nikdy nebudeme schopni přesně určit, kdy se lidi odštěpili od společných lidoopích předků, což je nadsazeně vyjádřeno v té větě, která se vám tak líbí.

SSK

Pavel Kábrt A to Leakeyové tvrzení jako dokazuje? Když zvýrazním jinou část výroku, bude to dokazovat, že lidi vznikli evolucí uvnitř opic? My evolutionary colleagues could take a cue from Mary Leakey. While a thorough-going evolutionist herself, believing fully in man’s descent from the apes, she had a more cautious approach to the scientific data and especially speculative theory. In an Associated Press interview three months before her death, she „agreed it was impossible for scientists ever to pinpoint exactly when prehistoric man became fully human. „We shall probably never… Číst vice »

rafael
rafael

nerobia chaos, len posuvaju o 100 000 rokov dozadu vyvoj moderneho cloveka, co pri milionoch rokoch hra aj tak zanedbatelnu rolu, zatial co pri 6 000 rokoch dat do suvisu Adama s hadom a nastennymi malbami je ovela vacsi problem.

SSK-neprihpaseny
SSK-neprihpaseny

Route 66
Ale to vubec není třeba. Uplne postačí, když do přečtěte tu původní studii. Tak s chutí do toho. Az tam najdete to tvrzení, že onen hominin je předkem člověka, zase se ozvete.

Route 66
Route 66

jejda, trapino omylo se vloudilo!
v kine se narodil brouk pytlik. pan ssk se pouze pohyboval 16 let ve vjedeckem prostredi!!!!!

Route 66
Route 66

jo, jo, asi by nekdo mel panu ssk navrhnout, zda by nebyl te dobroty a laskavosti a nezridil nejake ty takove rozhodcovske stranky, kde by rozhodoval v jakem , kterem , ci cim clanku novinari nadelali a nenadelali(prebrali po svem, nebo po jeho).
Jo? ze by kuprkl. takovy nejen Route si precet clanek v novinach, zasel s nim za panem ssk a ten, neb se narodil v kine – rozhodl.
myslim si, ze by to bylo fajn. none?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – SSK – to je zajímavé…… No, on hlavně nikdo netvrdí, že Graecopithecus freybergi je předkem člověka. Ani samotní autoři té původní studie. To jenom novináři si zase něco přebrali po svém. Tím se celý tenhle článek stává bezpředmětným to je zajímavé, jak – když někdo něco si přebere po svém, jak je to vždy všem těm, kteří o tom ví – jasné -, ale když přijde na to, že to, o čem se píše v Bibli – je pravdivé – jak najednou se přístup změní – a hned… Číst vice »

SSK-neprihlaseny
SSK-neprihlaseny

No, on hlavně nikdo netvrdí, že Graecopithecus freybergi je předkem člověka. Ani samotní autoři té původní studie. To jenom novináři si zase něco přebrali po svém. Tím se celý tenhle článek stává bezpředmětným

Foton
Foton

Jak všichni dobře víme, evoluční teorie se skládá z mytologických příběhů vymýšlených Darwinovou partou, často pod vlivem alkoholu, jak nám jeden z těchto mýtotvorců přiznal. Presne tak. Evolučné báchorky boli vymyslené v krčme. 😉 Preto aj tvrdenia o pôvode človeka sú plné falošných nádejí a unáhlených tvrdení. Ako keby už mali prekopaný celý svet. Niečim sa ale potrebovali zbaviť myšlienky Boha. Aby s „kľudným svedomím“ si mohli bez obáv z trestu konzumovať nadbytky piva – a navštevovať krčmy až do „roztrhania tela“. …Potom, keď sa objavia takéto nálezy, len mávnu… Číst vice »