Chemická polévka není váš předchůdce!

pavelkabrt Vznik života - chemická evoluce Napsat komentář

Rozhovor s Dr Aw Swee-Eng, M.B., B.S., Ph.D. (Lond.), FRC Path., MI Biol. (Lond.)

autor: Carl Wieland

přeložil: J. Podmolik (Cesta panujícího Olomouc)

Převzata část článku, pokračování v češtině je na stránkách CMI, viz níže odkaz. Pavel Kábrt)

Dr. Aw byl mimořádným profesorem biochemie „University of Singapore“ do roku 1978. Nyní je-vedoucím Oddělení nukleární medicíny a ředitel klinického výzkumu v „Singapore General Hospital“. Je autorem asi 30 technických disertací v jeho oboru biochemie a nukleární medicíny, je autorem kritiky teorií o původu života s titulem Chemical Evolution-An Examination of Current Ideas [Chemická Evoluce-Průzkum současných idejí].

Carl Wieland (W): Dr. Aw, jak jste se stal christianem?

Dr. Aw (AS): Nějakou dobu jsem přemýšlel o hodnotách. Hledal jsem pravdu a četl jsem různé náboženské knihy jako Korán, Bhagavadgita, Upanishads, Rigveda a potom některá z psaní Konfucia. Ale tyto mě spirituálně nenasytily, dokud jsem nečetl Bibli a nevšiml si velikého rozdílu mezi slovem božského a jinými psaními. Potom, co jsem se stal christianem, jsem opravdu prošel nešťastným obdobím, protože mě nikdo neuvedl do studie Bible ani do společenství a modlitby. Byl jsem ponechaný jen sám sobě. Na konci mého prvního roku na univerzitě jsem se dostal do kontaktu s nějakými christiany, kteří znali panujícího, milovali jeho slovo a ukázali mi, co pro ně znamená. I to, co to znamená být dobrým učedníkem. Potom jsem měl velké potíže s tím, že jsem zkoušel dát dohromady to, co jsem znal ve světě vědy a co učí písmo v Genesis. Tehdy jsem začal můj velký proces porozumění Slova božského ve světle toho, co máme v přírodě (boží práce). Skrze toto jsem přišel do kontaktu s prací Creation Science Foundation [Nadace vědy stvoření, dnes Answers in Genesis, pozn. překl.] a Creation Magazine, za který jsem velice vděčný.

CW: Dr. Aw, ve vašem oboru biochemie jste zřetelně obeznámený s teoriemi o tom, jak se chemikálie údajně vyvinuly do ‘první buňky’. Jak byste ohodnotil ty nejlepší z nich z vědeckého pohledu?

AS:  Jako velmi chabé. Bylo mnoho takových evolučních teorií od dřívějších dnů až do dnešního období. Ale potíže se nesnížily, ale zvýšily, protože čím více víme o buňce, tím obtížnější je si představit, že taková složitá věc by se mohla jen tak vyvinout pouhým náhodným procesem během času bez nějaké řídící síly.

CW: Jsou nějací sekulární evolucionisté, kteří si toto uvědomují?

AS:  Obávám se, že…

(pokračování v češtině zde.)

 

Komentujte

Please Přihlásit to comment
  Subscribe  
Upozornit na