Bůh zázraků

pavelkabrt Audio - Video 40 Koment.

Zdroj: Tomáš Kábrt, https://www.youtube.com trailer filmu „Bůh zázraků“

Celovečerní dokumentární film Jima Tetlowa „Bůh zázraků“ přibližuje podivuhodné jevy z přírody, které jsou jednoznačnou, viditelnou oslavou Stvořitele.

85-minutový snímek s českými titulky z produkce Maranatha.cz se v 18 kapitolách zabývá tím, jak můžeme ve vesmíru, v přírodě kolem nás i sami na sobě spatřit úžasnou moc a moudrost Boží, a také tím, co nám to říká o Jeho charakteru.

Zkoumá nepředstavitelnou velikost vesmíru, obrovskou energii v něm přítomnou, elegantní molekuly vody důležité pro veškerý život, způsob jejich spojování do krásných a symetrických sněhových krystalů, neuvěřitelnou složitost genetické informace DNA přítomné v každé živé buňce, zázračnou funkčnost rostlinných semen, podivuhodnou konstrukci ptáků, evolučně nevysvětlitelnou transformaci housenky v motýla, ohromující krásu Božího stvoření na vesmírné i molekulární úrovni a mnoho dalších údiv vzbuzujících jevů.

Film Bůh zázraků je dech beroucí pohled na viditelné i neviditelné divy Božího stvoření včetně největšího z nich – lásku.

40
Komentujte

Please Přihlásit to comment
40 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
adminFotonrafaelPacakjhk - vlasta Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
rafael
rafael

Pacaku namiesto priznania porazky takuto reakciu treba vzdy ocakavat,
Som rad, ze si nesklamal, podla mna, ak niekto predstupi pred sud, sudca rozhoduje, vzdy to je sud, lenze to by tvoja malickost musela byt na ovela vyssej urovni, aby si dokazala priznat, ze aj niekto iny moze mat pravdu.

Pacak
Pacak

Rafael je ukázka nepřemýšlivého dogmatizmu. Je pravděpodobně stejný, v podstatě náboženský, fundamentalista – jako zbrojnoš evoluce Dawkins.

Pacak
Pacak

„Nuz Pacaku, co s tim? Staci si priznat porazku….
Mimochodom prave Behe a jeho nezjednusena zlozitost je zakladom bludu zvaneho ID“

Proč? To se asi nikdy nedozvím. Že by pouhé zbožné přání? Důkazy, důkazy, Rafaeli.
„Staci si priznat porazku….“ Žádné důkazy nemáš!

Foton
Foton

Rafael tu toho vždy nakecá. A keď niekto od neho požaduje dôkazy a zdroje vykrúca sa. Keď oponent neprestane, osočuje ho. Nakoniec zostane ticho, aby sa mohol po týždni opäť vynoriť zo svojej ulity. 😉

rafael
rafael

Nuz Pacaku, co s tim? Staci si priznat porazku….
Mimochodom prave Behe a jeho nezjednusena zlozitost je zakladom bludu zvaneho ID

Pacak
Pacak

P. Dostál: ono skrumáže kolem vyučování ID asi bylo více. Jedno je, podle mého názoru, jisté, o neredukovatelné složitosti se nejednalo.

Pacak
Pacak

„Nejedná se ovšem o neredukovtelnou složitost, ale o výuku ID na jím (nyní!) uvedené škole. Nejde o soudní řízení, ale o jednání školní komise či školského úřadu. S justicí to nesouvisí.“

Pokusil jsem se prokousat „justiční“ angličtinou, ale vylámal jsem si zuby. K soudu došlo; ID prohrál, údajně to půjde výše. Na stránkách jsem našel odkaz na Beheho stránku na Wikipedii. Druhý odkaz týkající se Beheho je nefunkční. O neredukovatelné složitosti jsem nic nenašel. Nejspíš se o ní vůbec nejednalo. Co s tím Rafaeli?

admin
admin

Rafaeli,
sice mi uniká smysl vašeho údivu nad tím, když vás několik lidí požádá o zdroj vašeho tvrzení a já vám to potom jen zopakuji, ale budiž, napravil jste to. Ptáte se, proč byste měl zdroj uvádět? Nemusíte, samozřejmě. Ale říká se tomu dobrá praxe.

Václav Dostál
Václav Dostál

Konečně se rafael vyjádřil tak, že jsem to našel

https://en.wikipedia.org/wiki/Judgment_Day:_Intelligent_Design_on_Trial

Nejedná se ovšem o neredukovtelnou složitost, ale o výuku ID na jím (nyní!) uvedené škole. Nejde o soudní řízení, ale o jednání školní komise či školského úřadu. S justicí to nesouvisí.
Dole jsou odkazy. Nemohu se tím zabývat, zítra ráno odjíždím za dcerou a tam se ´musím“ věnovat opravě dveří a jiným chlapským pracem – poněvadž dcera je rozvedená a nechce ani „hodinového manžela“, který by stejně do jejího bydliště nedorazil! Navíc budu mít jen výjimečný přístup k internetu.

rafael
rafael

Kitzmiller v. Dover Area School District…. aby si to admin lahsie nasiel

rafael
rafael

Hlavne si treba uvedomit, coho sa sudny spor tykal, teda ID, preco prebiehal, kto na nom bol privolany a nesmierne zaujimave na tom sude je to, ze napriek tomu, ze prebiehal v USA, Behe musel priznat svoju porazku

rafael
rafael

admin a preco by som mal? Ten koho to zaujima, ten si to vyhlada, ten kto o tom vie, nemusi hladat.
Je to uz bezmala 20 rokov, co ten sud prebehol, ale asi mam lepsiu pzmat, ako ini.

admin
admin

Rafaeli,
… je to zvláštní, ale zatím jste pořád ještě neuvedl odkaz na zdroj vašich informací o soudu s Behem – třeba se pletu, ale takhle to žel vypadá, že vaše informace jsou z kategorie „povídaly báby v autobuse“.

rafael
rafael

Pacaku, naco vysvetlovat nieco, co bolo x- krat vysvetlene, x- krat vyvratene a vzdy sa najdu Pavlovia, Petrovia, Vaclavovia, ktori budu omielat znovu tie iste otazky, aj ked davno poznajuc odpovede. Nikto z vedcov, nikto hlavne z evolucnych vedcov uz toto davno neriesi, marginalne diskusie nevzdelanych diskuterov nikto neriesi. Ale ak viete o Behem a jeho navrhu ,aby sa ID vyucovalo v skole, paralelne s ET, tak musite vediet aj to, ze sud rozhodol ,na ktorom aj vystupoval Behe, aj sa strapnil Behe, ze ID sa vyucovat nebude, nakolko Behe… Číst vice »

Pacak
Pacak

Rafaelovi:
„no lebo dokonca prebiehal sud, kedy Behemu dost jasne naznacili, ze sa velmi myli“
Behemu naznačili nebo odsoudili? Že by novodobá vědecko-soudná inkvizice? Prosím také o podrobnosti.

Urputně mne zajímá, proč se Behe velmi mýlí. Rafaeli, jistě znáte odpověď, když jste tyto mantry milionkrát vyvrátil. Poučte mne, Přihoďte polínko do kamen poznání! Vždyť tady můžete naznačovat.

Václav Dostál
Václav Dostál

Reafalovi
Pokud existuje nějaký referát o tomto soudním řízení, který se nachází na internetu, udejte prosím adresu. Bylo by dost divné, kdyby neexistoval nějaký referát z tohoto procesu a kdyby nebyl na internetu, ale může se nacházet pod nezřetelným nadpisem či ne zropvna jasnou adresou nebo může tvořit část nějakého obsáhlejšího textu.

rafael
rafael

Vaclave, ano

Foton
Foton

Nechal som si tento dokument až na teraz – a pozrel v kľude spolu so synom. Úžasné… Až taký balzam na dušu… Človek, ktorý žije zabednený v evolučných klamstvách to nikdy neuvidí, dokedy zo svojej zabednenosti nevyjde aspoň na chvíľu na čerstvý vzduch. Zhodujem sa s obsahom na 100%. Toto by sa malo premietať nonstop na námestiach.

Václav Dostál
Václav Dostál

Rafaeli.
chcete říci, že se konalo soudní řízení, jehož předmětem bylo Beheho tvrzení?

rafael
rafael

no lebo dokonca prebiehal sud, kedy Behemu dost jasne naznacili, ze sa velmi myli.

Pacak
Pacak

“ …miliohtykrat a nielen ja, sme vam tuto vasu mantru vyvrátili…“
Zdravím. pak pro vás nebude problém mi vysvětlit proč Beheho princip neredukovatelné složitosti neplatí.

rafael
rafael

podpírají vadný Darwinův nápad, že se svět stvořil sám.

ako verklik, flasinet, mlyncek…
Pavle miliohtykrat a nielen ja, sme vam tuto vasu mantru vyvratili….

rafael
rafael

Moc pekne napisane, az mi ukapla slza Pavle, neznaly clovek, zavitavsi na tuto stranku by sa az divil, ze oficialna veda uz davno nepatri na smetisko dejin, ak takto fundovane sa daju vyvratit vsetky vedne discipliny, ktore doteraz ludstvo na zaklade poznatkov, empirie, ci znalosti zdokonaluju neustale.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Roztáhnutí nebes – jako stan, či přirovnání ke svitku – je myslím stejné, jako podobenství. Job se k tomu ještě na jednom místě vyjadřuje – že Bůh rozvázal pouta Oriona. Připodobnil toto souhvězdí k něčemu, jako kdyby někdo něco „rozvázal“ – z čehož myslím velmi jasně vyplývá, že buď – měl Job přímý poznatek z této události, nebo měl „velmi dobré svědectví“ od někoho, kdo tuto událost mohl zažívat. Netuším, jak jinak by se mohl Job dozvědět o tom, že tato „pouta“ mohly kdysi existovat, pokud tomu muselo trvat několik… Číst vice »

Pacak
Pacak

Jsem to já, Jan Pacovský. Pavle, tím, co jsem napsal jsem myslel, že o platnosti Verlindovy a klasické velkotřeskové teorii nerozhoduje Písmo. Obojí je jen popis Vesmíru v našich myslích. Zdali existuje bůh, na to ani jedna teorie neodpoví. Pokud by tomu tak bylo, měli by astrofyzici proti nám, smrtelníkům matematikou nepolíbeným, nespravedlivou výhodu. Totéž si myslím o Gödelově důkazu. Nanejvýš může dokázat boží existenci v našich představách. Boha nelze dokázat jako Pythagorovu větu. „Pacák vadně tvrdí a myslí si, že darwinisti nemají jednu utkvělou myšlenku, kterou stále oprašují a… Číst vice »

Václav Dostál
Václav Dostál

Pacákovi Napsal jsem jasně, že chci poznat Vašeš vysvětlení některého fyzikálního jevu – PROTO, abych s Vámi mohl debatovat a že nejsem ochoten žádné diskluse o něčrm, co jsem nenapsal. Poněvadž se takové výklady asi nebudou nebudou týkat videa, měllo být někde jinde. Budte tak laskav a pošlete mi třebas začátek Vašeho textu „Stíny za zradlem“ mailem na adresu tom.dostal@centrum.cz a já Vám pak napíšu, co mě v tom zaujalo nebo co se MNĚ jeví jakoí nevhodné. PAK může následovat další KONKRÉTNÍ debata. Podle mě by nebylo by správné, abyste… Číst vice »

Pacak
Pacak

P.s.: Děkuji, že není nutno abych publikoval. Začal jsem psát Stíny za zrcadlem, ale to není o fyzice. Nadto vůbec není zřetelné, zdali tento opus dokončím.

Pacak
Pacak

V. Dostál: Přečetl jsem si váš původní názor a moji první odpověď, Asi jsem poněkud natvrdlý, stále nechápu, co vás tak rozčílilo. Vždyť váš příspěvek pouze komentuji, alespoň si to myslím. Vždyť netvrdím, tak jako P. Kábrt o mně, že něco tvrdíte.
P.s.: „Můžete uvést svůj výklad JINÉHO jevu – celkem kteréhokoliv fyzikálního – ovšem logický, podložený studiem a estetický.“ Takže přece jenom zkouška. Nebylo by vhodné předem určit, co je estetické?

Václav Dostál
Václav Dostál

Pacáku,
Není nutno, abyste publikoval, ale je nutno abyste argumentoval věcně. PROTO jsem Vás vyzval k odkazu na Vaše texty NEBO aspoň na Váš výklad TŘEBA Casimirova jevu. Můžete uvést svůj výklad JINÉHO jevu – celkem kteréhokoliv fyzikálního – ovšem logický, podložený studiem a estetický. Nejde o nějaké zkoušení, chci jen poznat Vaše výklady.Na ttot jsem ochoten reagovat, nikoli na názory o tom, co jsem nenapsal.

Pacak
Pacak

Kdybych publikoval jako Däniken nebo Veith, stačilo by to tady?

Pacak
Pacak

„Pacák vadně tvrdí a myslí si, že darwinisti nemají jednu utkvělou myšlenku, kterou stále oprašují a podpírají jak domeček z karet.“ Pavle, teď bych s Tebou měl zamést, jako V. Dostál se mnou. Kde to tvrdím?

Pacak
Pacak

Ps: P. Dostál: tím zkoušením jste mi trochu připomněl Šribera.

Pacak
Pacak

Nic vám nechci podsouvat. Pokud jsem něco překroutil, pak se omlouvám. Rozhodně to nebylo úmyslně. Domnívám se, že tak ostrá slova si nezasloužím. Nepublikuji. Vaše argumentace se bohužel týká spíše mé osoby. To jsem od vás skutečně nečekal. Bohužel vaše odpověď se hodně podobá replikám evolucionistů, naposled v diskuzi o oku hlavonožců a obratlovců, že evoluci nerozumím, jinak bych se tak neptal, bez odpovědi na vlastní otázku. I kdybych publikoval tisíce slov, neznamená to, že tomu rozumím. Váš názor si co nejdůkladněji prostuduji, jestli jsem opravdu nespáchal nějakou chybu. Z… Číst vice »

Václav Dostál
Václav Dostál

Pacákovi
Netvrdil jsem NIC z toho, co mi podsouváte. Má slova jste hrubě překroutil. Nic o přijetí či nepřijetí té či oné teorie nebo o vlivu podobenství/alegorie na výpočty nebo „jen“ na teorii jsem NEPSAL.
Uveďte svou publikační činnost : články (ne krátký oodstavec) nebo dokonce knihy. Tj. svůj nebo cizí web, na němž to publikujete. Rád si přečtu Váš souvislý text, který bude logický, promyšlený, estetický.
Nebo aspoň uveďte co víte o Debyeho gravitační teorii, popř. co víte o Casimirovu jevu.

Pacak
Pacak

Václavovi Dostálovi, která teorie bude přijata, jestli Verlinderova nebo standardní popis vesmíru rozhodnou, pozorování, ne výklad Písma. Do obou teorií, Verlinderově i standardního popisu si kreaci můžeme, ale také nemusíme vkládat. Pokud Verlinderova teorie předpoví doposud neznámé jevy, umožní přesnější výpočty GPS je vhodné ji uznat za lepší popis, než teorie Velkého třesku, OTR a STR. Napínání stanu nebo svinování a rozvinování svitků však o tom rozhodovat nemohou.

Václav Dostál
Václav Dostál

Dovoluji si opravit malou část videa „Bůh zázraků (v češtině)“: Je velká škoda, že v tak pěkném videu se vyskytuje závažná chyba v interpretaci veršů, mluvících o „roztažení nebes.“ Nejde o „rozpínání prostoru“ či „rozpínání vesmíru“, jak z výkladu astrofyzikem Lislem v času 18:56 – 19:42 vyplývá. Samotný astrofyzik zmiňuje podobenství s napnutím stanu nebo závoje. Jak kreacionističtí kosmologové ukazují, stan (či závoj) lze napnout jen mírně – aby nebyl zmuchlaný a aby se na žádném místě nevytvořil sebemenší záhyb. Naproti tomu tzv. rozpínání vesmíru (podle „standardu“) se zrychluje. Tzn.,… Číst vice »